جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

عمومی / نحوه باز کردن حساب بانکی در کانادا
نحوه باز کردن حساب بانکی در کانادا
زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

نحوه باز کردن حساب بانکی در کانادا

سمیرا رسائی زاده 25 فروردین 1403 زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

فهرست مطالب

هنگام مهاجرت به یک کشور دیگر مهمترین کاری که باید در ابتدا انجام دهید باز کردن یک حساب بانکی است. این کار برای دریافت حقوق یا راه اندازی یک کسب و کار بسیار ضروری است. به همین دلیل در این مقاله تصمیم گرفتیم که نحوه باز کردن حساب بانکی در کانادا را به صورت کامل توضیح دهیم.

افتتاح حساب بانکی در کانادا

جمع آوری مدارک مورد نیاز

باز کردن حساب بانکی در هر جایی از دنیا نیازمند مدارک خاصی است. برای باز کردن حساب بانکی در این کشور هم باید مدارک شناسایی مانند پاسپورت، اطلاعات مربوط به تماس و … را ارائه دهید.

انتخاب بانک

در این کشور می توانید به صورت حضوری یا آنلاین حساب بانکی خود را باز کنید، پس این موضوع بستگی به شما دارد که کدام گزینه را انتخاب کنید.

مراجعه به بانک

مرحله بعد باید به بانک مورد نظر خود مراجعه کرده و با ارائه مدارک مورد نیاز درخواست باز کردن یک حساب بانکی نمایید. اما اگر حساب مورد نظر شما به صورت آنلاین است می توانید از برخی از موسسه های معتبر کمک بخواهید. در هر دو مراحل توجه داشته باشید که تمام فرم های مورد نیاز را به دقت پر نمایید و مدارک لازم را به آن ها ارائه دهید.

تائید هویت

به عنوان یک مهاجر احتمال زیادی وجود دارد که هویت شما به صورت تلفنی یا حضوری تایید شود.

مقالات مرتبط

نکات ویژه:

  • چنانچه تصمیم دارید به صورت آنلاین حساب باز کنید، حتما به موسساتی مراجعه کنید که به صورت امن و معتبر هستند.
  • پیش از مراجعه به بانکی از کامل بودن مدارک خود اطمینان حاصل کنید تا کار شما سریعتر انجام شود.

شرایط اولیه برای باز کردن حساب بانکی در کانادا

حساب بانکی در کانادا

پاسپورت: پاسپورتی که دارید باید دارای اعتبار کافی باشد.

مدارک شناسایی: مدارکی مانند کارت اقامت و بیمه و همینطور شماره بیمه تامین اجتماعی را آماده کنید.

مدرک تحصیلی: در صورتی که به صورت تحصیلی به کانادا مهاجرت کرده اید باید مجوز تحصیلی را هم ارائه دهید.

مدارک مربوط به کارت اقامت: برای مهاجران ارائه این مدرک ضروری است.

معرفی حساب‌های بانکی در کانادا

حساب Chequing account:

با باز کردن این نوع حساب بانکی می توانید، به آسانی و روزانه پول خود را مدیریت کنید. این حساب به شما اجازه دسترسی مستقیم برای خرید و کارهای دیگر را می دهد، اما در ازای آن هیچ سودی دریافت نخواهید کرد. از دیگر مزایای این حساب این است که با آن می توانید به شبکه بانکی بین المللی و خدمات عابر بانکی دسترسی داشته باشید.

حساب پس انداز (CDN Saving account)

اگر مایل هستید که پول خود را پس انداز کنید، می توانید این نوع حساب بانکی را باز کنید، در این صورت می توانید سود کمی هم دریافت کنید.

حساب کارت اعتباری (Credit Card account)

باز کردن این حساب به شما کمک می کند تا بتوانید به راحتی به صورت آنلاین خرید کنید. همینطور چنانچه تمایل دارید که به صورت قسطی خرید کنید، با این حساب این موضوع امکان پذیر است. البته توجه داشته باشید که اگر قسط های خود را به موقع پرداخت نکنید، باید جریمه پرداخت کنید.

هر نوع حسابی در کانادا دارای خدمات ویژه ای است که باید پیش از انتخاب بانک و حساب بررسی نمایید که کدام یک از این خدمات مناسب شما است و سپس اقدام به انتخاب نوع حساب نمایید.

انواع کارت های اعتباری بانکی کانادایی

کارت های اعتباری در این کشور دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام شامل کاربردهای متفاوتی هم می شوند که در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت.

کارت اعتباری ضامن دار

این کارت ها اعتبار چندان زیادی ندارند و مدت استفاده از آن ها محدود است. یکی از فواید این کارت ها بهبود اعتبار مالی است. برای دریافت این کار باید مبلغی به عنوان وثیقه پرداخت شود، اما در ازای داشتن این کارت می توانید سود هم دریافت کنید.

نحوه دریافت این کارت

در جهت اخذ این کارت فرد باید یک وثیقه به بانک بدهد. با این وثیقه نشان می دهید که می توانید مبلغی که به عنوان اعتبار به شما داده می شود را پرداخت کنید.

کارت اعتباری مشارکتی

ویژگی این کارت ها نسبت به کارت های قبلی این است که نیاز به وثیقه ندارند. با این حال یک فرد دیگر باید به عنوان کسی که اعتبار کارت را انتخاب می کند معرفی شود.

نحوه دریافت کارت اعتباری مشارکتی

توجه داشته باشید که کسی که قرار است از کارت استفاده کند، باید اعتبار خوبی داشته باشد. فرد مورد نظر را می توانید از بین همکار، دوست یا خانواده انتخاب نمایید. در واقع این کارت ها باعث می شوند تا با استفاده از افراد قابل اطمینان به اعتبار مالی بیشتری برسید.

کارت اعتباری خرده فروشی

این کارت مخصوص مناطقی است که به صورت خرده فروشی فعالیت می کنند. در این حالت شما نیازی به ارائه ضامن ندارید. در واقع تعدادی از فروشگاه ها به مشتریان ثابت خود امتیازات ویژه ای می دهند تا با گرفتن این کارت بتوانند با تخفیف های بیشتری خریدهای خود را انجام دهند.

نکات مهم درباره کارت های اعتباری:

توجه داشته باشید که بعد از دریافت این کارت ها باید بدهی های خود را در سر زمان مشخص شده پرداخت کنید. همینطور این کارت ها سبب می شوند تا در عین حال که اعتبار شما بیشتر شود، بتوانید خریدهایی با خدمات ویژه دریافت کنید. البته این کارت ها در مقایسه با دیگر کارت ها نرخ بهره بیشتری دارند. پس برای اینکه بتوانید به درستی تصمیم بگیرید، ابتدا تمام موارد و ویژگی های کارت های اعتباری را با یکدیگر مقایسه کنید، سپس با توجه به نیاز خود یکی از آن ها را انتخاب کنید.   

مواردی که پیش از افتتاح حساب بانکی باید آن ها را در نظر گرفت:

افتتاح حساب بانکی در کانادا

بررسی هزینه و درآمد

برای انتخاب نوع حساب بانکی باید حتما میزان درآمد خود را در نظر داشته باشید تا بتوانید هزینه های مربوطه را پرداخت کنید.

 بررسی کیفیت خدمات بانکی آنلاین:

امروزه بهره مندی از خدمات بانکی الکترونیکی اهمیت زیادی دارد. در نتیجه حتما باید بانکی را برای خدمات آنلاین در نظر بگیرید که شرایط آن برای شما مناسب باشد.

بررسی شرایط کارت‌های اعتباری:

همانطور که پیش تر هم به آن اشاره داشتیم، کارت های اعتباری هر کدام شرایط به خصوصی دارند که باید نوعی از آن ها که با شرایط شما سازگار است، را انتخاب نمایید.

انتخاب نوع حساب:

حساب های بانکی می توانند از نوع پس انداز یا جاری باشند که باید تصمیم بگیرید کدام نوع را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که انتخاب مناسب نوع حساب در مدیریت بهتر مالی شما تاثیر دارد.

بررسی هزینه‌ها و کارمزدها:

یکی از موارد دیگری که باید حتما به آن توجه داشته باشید، موضوع هزینه ها و کارمزدها است. بانک های مختلف کارمزدهای متفاوتی از مشتریان خود دریافت می کنند. پس قبل از انتخاب بانک حتما به این موارد توجه کنید.

مدیریت سود:

بهره ای که هر بانک می گیرد، با توجه به حساب بانکی متفاوت است. پس اگر می خواهید سود بیشتری ببرید، باید در انتخاب نوع بانک دقت کنید.

مبلغ بیمه در زمان ورشکستگی:

یکی از مواردی که در بانک های کانادا مطرح است، میزان پوشش بیمه برای کسانی است که دچار ورشکستگی شده اند. در این حالت باید توجه کنید که آیا حساب بانکی که ایجاد کرده اید، شامل این بیمه می شود یا خیر.

پس به طور کلی می توان گفت که پیش از باز کردن یک حساب بانکی حتما این موارد را مورد توجه قرار دهید تا بتوانید یک حساب بانکی مناسب در این کشور باز کنید که متناسب با نیازهای شما باشد.

هزینه های افتتاح حساب بانکی در کانادا

هزینه ماهانه:

یکی از مواردی که برای باز کردن حساب بانکی باید در نظر گرفت این است که هر بانک با توجه به میزان سپرده شما مبلغی را هر ماهه از حساب شما کم می کند. البته برای افراد مهاجر تا مدت زمان مشخصی این مبلغ رایگان است و بعد از آن از حساب شما کم می شود.

هزینه های تراکنش

تراکنش ها معمولا تا میزانی به صورت رایگان هستند. اما بعد از اینکه تعداد مشخصی تراکنش انجام شد، معمولا مبلغی کم می شود. توجه داشته باشید که تراکنش های شما از این میزان بیشتر نشود تا مجبور به پرداخت هزینه بیشتر نشوید.

هزینه‌های خودپرداز

در هنگام استفاده از دستگاه های خودپرداز هم توجه کنید که ممکن است رقمی از شما کم شود که این میزان معمولا به اندازه 1.5 دلار است.

هزینه‌های انتقال پول بین‌المللی

حتی در هنگام انتقال پول به صورت بین المللی هم مبلغی از حساب شما کم می شود، البته این مبلغ در ابتدا به صورت کاملا رایگان است. شما می توانید سرویس هایی را در نظر بگیرید که مبلغ کمتری از حساب شما کم می کنند. یکی از این سرویس ها WorldRemit است که گزینه ای مناسب در جهت انتقال پول به شمار می رود. درباره این سرویس باید گفت که به عنوان یکی از سرویس های آنلاین معتبر برای نقل و انتقال پول در این کشور از آن استفاده می شود. با استفاده از این سرویس شما قادر هستید تا به صورت آسان و راحت پول را به بقیه کشورها انتقال دهید. با این حال سایر روش های انتقال پول شامل موارد زیر می شوند:

  • کارت‌های اعتباری
  • دبیت کارت
  • خدمات آنلاین بانکی

شرایط لازم برای افتتاح حساب بانکی در کانادا

یکی از اولین نیازمندی های افتتاح حساب بانکی در کانادا این است که سن شما بالای 18 سال باشد. همینطور باید مدارک مورد نیاز را طبق لیستی که بانک در اختیار شما قرار می دهد، آماده نمایید.

اهمیت افتتاح حساب بانکی در کانادا

باز کردن حساب بانکی یکی از موارد بسیار مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. به این صورت شما می توانید حقوق و موارد دیگر مالی را به راحتی مدیریت نمایید. در واقع داشتن حساب بانکی موجب می شود که خریدهای آنلاین و دیگر کارهای مالی را به شیوه ای آسان انجام دهید.

شرکت آسان سفر

متخصصین شرکت آسان سفر آشنایی کاملی درباره انواع ویزای مهاجرتی کانادا دارند و می توانند شما را در این خصوص یاری کنند. همینطور برای زندگی در این کشور هم اطلاعات ارزشمندی در اختیار شما قرار خواهند داد. برای گرفتن وقت مشاوره می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید یا فرم موجود در صفحه را پر کنید.

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

نحوه درخواست ویزای همراه کانادا عمومی

نحوه درخواست ویزای همراه کانادا

تمام کسانی که تمایل دارند، همراه با خانواده به کانادا...

عمومی | 29 فروردین 1403

پارک های ملی کانادا راهنمای سفر

پارک های ملی کانادا

کانادا مسلماً مقصد برتر جهان برای دوستداران طبیعت و علاقه...

راهنمای سفر | 27 فروردین 1403

بهترین مکان های مشاهده شفق قطبی در کانادا راهنمای سفر

بهترین مکان های مشاهده شفق قطبی در کانادا

یکی از جذاب ترین پدیده هایی که در طول عمر...

راهنمای سفر | 26 فروردین 1403

دریافت وقت مشاوره