جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

عمومی / نحوه دریافت گواهی عدم سوءپیشینه برای کانادا
نحوه دریافت گواهی عدم سوءپیشینه برای کانادا
زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

نحوه دریافت گواهی عدم سوءپیشینه برای کانادا

سمیرا رسائی زاده 07 خرداد 1403 زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

فهرست مطالب

با اینکه کانادا همواره سعی دارد تا قوانین مهاجرتی را آسان تر کند و به این صورت نیاز به نیروی کار خود را تامین نماید، اما با این حال باید توجه داشته باشید که این کشور فقط پذیرای مهاجرانی است که دارای عدم سوء سابقه در کشور خود باشند و باید این موضوع را با یک مدرک ثابت کرد. به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفتیم تا درباره نحوه دریافت گواهی عدم سوءپیشینه برای کانادا صحبت کنیم، پس با آسان سفر همراه باشید.

اهمیت گواهی عدم سوءپیشینه برای سفارت کانادا

مدرک عدم سوءپیشینه به دولت کانادا نشان می دهد که شما در زمان حضور در کشور خود مرتکب جرمی نشده اید. پس اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید برای اخذ ویزای کانادا در هر دسته ای باید اقدام به اخذ این گواهی نمایید. سفارت کانادا در کشور ایران فعالیتی ندارد، به همین دلیل برای اینکه بتوانید درک بهتری از چگونگی دریافت این گواهی داشته باشید، ما تمام مراحل دریافت آن را به شما توضیح خواهیم داد.

اما به طور کلی باید گفت که کسانی که در ایران زندگی می کنند، برای دریافت این گواهی باید به پلیس +10 و سامانه ثنا مراجعه نمایند. اگر هم در کانادا هستید و برای تمدید ویزای خود نیاز به این گواهی دارید، باید به سامانه میخک مراجعه کنید. در ادامه به معرفی بیشتر این گواهی خواهیم پرداخت.

معرفی گواهی عدم سوء پیشینه برای سفارت کانادا

دانشجویان، کارآفرینان، سرمایه گذاران و نیروی متخصص توسط ویزاهایی که مخصوص گروه خود است، می توانند به راحتی به کانادا مهاجرت کنند. با این حال کانادا برای اینکه بهترین و مناسب ترین افراد را انتخاب کند، شرایط ویژه ای در نظر گرفته است که عدم سوءسابقه یکی از آن ها است. اگر در کشور خود مرتکب جرمی شده باشید، این موضوع مانع از اخذ ویزا توسط شما می شود.

پس این گواهی نشان می دهد که شما تا به حال مرتکب هیچ جرمی نشده اید و در نتیجه از مدارک بسیار مهمی است که داشتن آن جزو چک لیست مدارک برای دریافت ویزای کانادا به شمار می رود. پس همه افرادی که سن آن ها از 18 سال بیشتر است، باید برای گرفتن گواهی عدم سوءپیشنه برای کانادا اقدام کنند و این موضوع برای اخذ تمام ویزاهای موقت یا دائم این کشور صادق است.

مقالات مرتبط

چه کسانی برای ورود به کانادا نیاز به گواهی عدم سوءپیشینه دارند؟

مهاجرت به کانادا

اگر قصد دارید تا در سیستم اکسپرس اینتری کانادا ثبت نام کنید، باید این گواهی را دریافت کنید. در واقع هنگامی که دعوت نامه برای شما ارسال می شود، این مدرک همراه سایر مدارک باید در سایت اداره مهاجرت کانادا بارگزاری گردد. توجه داشته باشید که این گواهی باید حداقل شش ماه پیش صادر شده باشد.

اخذ گواهی عدم سوء‌پیشینه برای کانادا از داخل ایران

برای گرفتن این گواهی می توانید از دو طریق اقدام نمایید:

  • مراجعه به سامانه ثنا و ثبت نام در آن
  • مراجعه به یکی از دفاتر پلیس +10

نحوه دریافت گواهی عدم سوءپیشینه در سامانه ثنا

در این روش می توان از طریق غیرحضوری این گواهی را دریافت کرد. در واقع دیگر نیازی به مراجعه حضوری نخواهد بود. برای اخذ گواهی عدم سوءپیشینه به صورت غیر حضوری در سامانه ثنا باید مراحل زیر را بگذرانید:

ثبت نام در سامانه ثنا:

مرحله اول این است که وارد این سامانه شده و اطلاعات خود را وارد کنید. سپس باید به داخل حساب کاربری خود بروید.

درخواست صدور گواهی:

سپس هنگامی که کارهای ثبت نام را انجام دادید، باید در صفحه اول سایت روی بخش سامانه گواهی عدم سوءپیشینه کلیک کنید. در این هنگام از شما شماره ملی و رمز شخصی دریافت می شود. در مرحله بعد یک رمز موقت برای شما ارسال می شود که باید رمز را در فیلد مورد نظر وارد کنید. سپس باید روی کادر سبز رنگ با عنوان ثبت درخواست گواهی عدم سوءپیشینه کلیک نمایید. سپس باید اطلاعات درخواستی در فرم را وارد کرده و در پایان ثبت موقت درخواست را کلیک کنید.

نحوه دریافت گواهی عدم سوءپیشینه با مراجعه به پلیس +10

در این حالت شما باید به دفتر پلیس + 10 مراجعه کرده و با داشتن مدرک مورد نیاز درخواست این گواهی را بدهید. البته باید پیش از این در سامانه ثنا مرحله احراز هویت را انجام داده باشید. در این مرکز باید یک فرم را پر کنید و سپس عکس و اثر انگشت از شما گرفته می شود و سپس هزینه آن را با کارت خوان باید پرداخت کنید. این گواهی بعد از چند روز برای شما صادر می شود. همینطور این گواهی را هم باید به زبان های فرانسوی یا انگلیسی ترجمه کنید.

اخذ گواهی عدم سوء پیشینه برای ایرانیان مقیم کانادا

از آن جا که در کشور کانادا هم سفارت ایران فعالیتی ندارد، باید گفت که برای گرفتن گواهی عدم سوءپیشینه در این کشور باید مراحل خاصی را بگذرانید که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت:

دریافت گواهی از طریق نماینده یا وکیل قانونی در ایران

به طور کلی در این حالت سه روش وجود دارد که ایرانیان می توانند از طریق آن گواهی خود را دریافت کنند و این مراحل شامل موارد زیر می شود:

دریافت گواهی توسط خود فرد:

اگر ساکن کانادا هستید و می خواهید این گواهی را دریافت کنید و چنانچه مشکلی برای رفت و آمد ندارید، می توانید شخصا به ایران مراجعه کرده و اقدام به دریافت این گواهی از طریق دو روشی که پیش از این توضیح دادیم، نمایید.

نماینده یا وکیل قانونی:

در این حالت شما می توانید یک نماینده برای خود اقدام کنید که این فرد می تواند از دوستان یا آشنایان شما هم باشد. تنها کاری که نیاز است انجام شود دادن یک وکالتنامه از شما به آن فرد است. سپس نماینده شما می تواند با مدارک مورد نیاز به مراکز پلیس +10 مراجعه کرده و اقدام به دریافت گواهی نماید.

ارسال مدرک به نماینده ای در ایران:

در این حالت فرد می تواند به یکی از مراکز بیومتریک در کانادا مراجعه کرده و کارهای انگشت نگاری را انجام دهد و سپس فرد می تواند این مدارک را به ایران ارسال نماید، بعد از آن نماینده ای که در ایران است، باید نامه را به بخش وزارت خارجه تحویل دهد و درخواست گواهی عدم سوءپیشینه نماید. سپس هنگامی که همه مراحل سپری شد، گواهی برای فرد صادر می شود.

نحوه دریافت گواهی از دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن

در این حالت دیگر نیازی به مراجعه حضوری در ایران ندارید و کافی است به این دفتر مراجعه کنید تا بتوانید گواهی سوءپیشینه خود را دریافت نمایید. برای گرفتن این گواهی از این دفتر کافی است، مراحل زیر را بگذرانید:

ابتدا باید به به سامانه میخک مراجعه کرده و سپس اطلاعات مربوط به آدرس ایمیل و کد ملی خود را وارد کنید. در بخش امور سجلات یک گزینه به اسم درخواست گواهی عدم سوءپیشینه وجود دارد. این گزینه را انتخاب کرده و فرمی که برای شما ظاهر می شود را پر کنید و سپس آن را ارسال نمایید. بعد از آن یک کد رهگیری برای شما فرستاده می شود که باید آن را پرینت بگیرید.

تکمیل فرم پرسشنامه در بخش کنسولی:

سپس باید در وب سایت میخک فرم شماره 001 که مربوط به پرسش نامه کنسول است را پر کنید و پرینت بگیرید.

انگشت نگاری:

در این مرحله هنگامی که درخواست شما برای دریافت گواهی عدم سوءپیشنه برای کانادا ثبت شد باید رسید کدی که از سایت دریافت کرده اید، را همراه خود به مرکز انگشت نگاری این کشور به اسم Canadian Fingerprinting Services ببرید.

جمع آوری مدارک:

مدارکی که باید همراه خود داشته باشید، شامل اسکن پاسپورت ایرانی، کپی کارت ملی، 2 قطعه عکس، کپی از صفحات شناسنامه و دو کپی از نامه انگشت نگاری می شوند.

پرداخت هزینه:

هزینه این کار تقریبا 93 دلار است که علاوه بر این باید هزینه پست را هم جداگانه در نظر گرفت.

ارسال مدارک به دفتر حافظ منافع:

بعد از طی این مراحل حال باید همه فرم ها و مدارک خود را به همراه رسیدی که نشان دهنده پرداخت هزینه ها است به این دفتر ارسال کنید. بعد از آن می توانید گواهی را دریافت کنید.

یکی از نکاتی که در حین این پروسه باید به آن توجه داشته باشید، این است که تصاویری که در سامانه میخک ارسال می کنید، باید کاملا واضح و بدون فضای سفید در لبه ها باشند.

نکات مهم برای اخذ گواهی سوء پیشینه برای کانادا از خارج

این پروسه باید به دقت و درستی انجام شود تا بتوانید مدرک خود را سریعا دریافت کنید و مشکلی برای شما ایجاد نشود، از این لحاظ رعایت کردن نکات زیر ضروری است:

در این مطلب چند روش مختلف برای دریافت گواهی عدم سوءپیشینه برای کانادا ذکر کردیم، باید در نظر داشته باشید که کدام یکی از این روش ها برای شما مناسب است. برای مثال چنانچه وقت کافی برای سفر به ایران ندارید بهترین کار این است که مدارک را به بخش دفتر حافظ منافع ایران بفرستید.

انگشت نگاری در کانادا باید در مراکز معتبر صورت گیرد که می توانید لیست آن ها را با سرچ در گوگل به عنوانCanadian Fingerprinting  در کنار اسم شهر پیدا کنید. هنگامی که انگشت نگاری انجام شود، در نگهداری نامه آن دقت داشته باشید تا آسیبی به مهر پاکت وارد نشود در غیر این صورت اعتبار خود را از دست می دهد.

روی کارت انگشت نگاری باید عکس شما قرار داده شود که این کار توسط مرکز انجام می شود. البته باید در رابطه با اینکه عکس های شما به چه صورت است با مرکز تماس بگیرید.

گواهی عدم سوء پیشینه برای مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

همانطور که در این مقاله دیدید، روش های مختلفی برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه برای کانادا وجود دارد که ما همه آن ها را برای شما به صورت کامل توضیح دادیم. اگر باز هم مشکلی در این رابطه دارید، می توانید با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید تا شما را در این خصوص یاری کنند. علاوه بر این مقالات مختلفی درباره ویزای استارتاپ کانادا و تحصیل در کانادا وجود دارد که در صورت علاقه می توانید اطلاعات خوبی در آن ها کسب کنید.

مراجعه به دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن یا ارسال مدارک به ایران و تحویل آن به وکیل قانونی

مراجعه حضوری به مراکز پلیس +10 یا سامانه آنلاین ثنا

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
ویزای بازدیدکننده تجاری کانادا عمومی

ویزای بازدیدکننده تجاری کانادا

ویزای بازدیدکننده تجاری کانادا، برای کسانی مناسب است که تمایل...

عمومی | 10 خرداد 1403

معرفی آزمون GRE تحصیلی

معرفی آزمون GRE

اگر می خواهید در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری در...

تحصیلی | 9 خرداد 1403

نحوه دریافت گواهی عدم سوءپیشینه برای کانادا عمومی

نحوه دریافت گواهی عدم سوءپیشینه برای کانادا

با اینکه کانادا همواره سعی دارد تا قوانین مهاجرتی را...

عمومی | 7 خرداد 1403

دریافت وقت مشاوره