جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

اخذ پاسپورت / مالیات در دومینیکا
مالیات در دومینیکا
زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

مالیات در دومینیکا

سمیرا رسائی زاده 15 آبان 1402 زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

فهرست مطالب

بدون شک زندگی در کشوری که شما را از پرداخت مالیات معاف کند، بسیار وسوسه انگیز خواهد بود. این امکان در کشور دومینیکا هم برای شهروندان فراهم شده است. در این حالت فرد می تواند بدون مشکل در بازارهای جهانی به تجارت بپردازد. به همین دلیل در این مطلب تصمیم داریم تا درباره سیستم مالیات در دومینیکا توضیحاتی را به شما ارائه دهیم، پس با آسان سفر همراه باشید.

از دیگر مزایای زندگی در دومینیکا این است که فرد می تواند حساب بانکی بین المللی داشته باشد و همین مورد باعث می شود تا موقعیت های کاری بیشتری داشته باشد و سطح درآمد وی هم افزایش یابد. اما شاید مهمترین موردی که می تواند توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کند، همین معافیت مالیاتی است. در صورتی که شخص سرمایه گذار شرکتی را در این جزیره ثبت کند. این شرکت می تواند نمایندگی هایی در کشورهای دیگر مانند انگلیس، آمریکای جنوبی و شمالی، کشورهای اروپایی، امارات و … باز کند و جالب تر این است که در هیچ کدام از این شرکت ها مجبور به پرداخت مالیات نخواهد بود!

معافیت مالیاتی 20 ساله در دومینیکا!

همان طور که گفتیم تمام شرکت هایی که در این کشور هستند و همان طور نمایندگی های آن ها از پرداخت مالیات به مدت بیست سال معاف هستند و این مالیات شامل، مالیات بر سود، ارث و درآمد فرد می شود.

مالیات

معافیت مالیاتی دومینیکا برای شهروندان جدید

هنگامی که برنامه معافیت مالیاتی دومینیکا به شما تعلق می گیرد، دیگر هیچ مالیاتی بر کلیه درآمدهایی که از خارج این کشور کسب می کنید، شامل حال شما نمی شود، البته این در صورتی که است که فرد در داخل دومینیکا زندگی نکند. همین طور مالیات بر ارث و سود هم به افراد تعلق نخواهد گرفت. این برنامه مالیاتی باعث می شود تا شخص بتواند به درآمد بسیار بالایی دست یابد.

مقالات مرتبط

مالیاتی فرد غیرمقیم بر فرد مقیم در دومینیکا

افرادی که در کشور دومینیکا زندگی می کنند، باید مالیات خود را بپردازند، اما این شامل حال کسانی که پاسپورت این کشور را از طریق برنامه های سرمایه گذاری و کمک بلاعوض کسب کرده اند، نمی شود و تنها در صورتی مشمول پرداخت مالیات می شوند که فرد درآمدی از داخل خود کشور دومینیکا کسب کرده باشد. افراد زیادی هستند که از این روش برای کسب درآمد بیشتر استفاده می کنند، حتی سرمایه گذاران مشهور جهانی هم از این قضیه استثنا نیستند.

مزایای برنامه معافیت های مالیاتی دومینیکا

بحث مالیات همواره اولین نکته ای است که در هنگام سرمایه گذاری باید به آن توجه داشت. کشورهایی که در بخش کارائیب قرار دارند، مالیات بسیار کمتری نسبت به سایر کشورها پرداخت می کنند. همین طور در کشورهای دیگر چنانچه فرد درآمدی از خارج از کشور داشته باشد، مجبور به پرداخت مالیات به دولت است اما در کشور دومینیکا این مورد وجود ندارد. اگر سوالات بیشتری در این باره دارید می توانید به مطلب قیمت پاسپورت دومینیکا مراجعه کنید.

اخذ مالیات از افراد حقیقی در دومینیکا

اگر فرد به مدت 183 روز در این کشور سکونت داشته باشد، هر گونه درآمدی که طی این مدت از خارج از کشور به دست می آورد، را باید پرداخت نماید. در صورتی که فردی که بیرون از دومینیکا اقامت دارد، تنها ملزم به پرداخت درآمدی است که از داخل جزیره کسب می کند.

مالیاتی که به افراد حقوقی تعلق می گیرد، تقریبا سی درصد است و کسانی که مقیم این کشور نیستند، باید 15 درصد مالیات بپردازند. علاوه بر این نیازی به پرداخت مالیات بر سود نیست و فقط باید هزینه ثبت نام و عوارض را پرداخت کرد.

تجارت با کشورهای منطقه کارائیب و معافیت مالیاتی دومینیکا

این جزیره با کشور آمریکا و همین طور CARICOM معاهداتی امضا کرده که باعث می شود، تمام سرمایه ای که به دست می آورید، به شما بازگردانده می شود و نیازی به پرداخت مالیات نخواهید داشت.

سیستم مالیاتی در دومینیکا

هنگامی که فرد پاسپورت این کشور را دریافت می کند، در صورتی که تمایل به زندگی در این جزیره داشته باشد، باید برای خرید ملک، تاسیس شرکت و … در این کشور مالیات پرداخت کند. علاوه بر این حق تمبر هم مورد دیگری است که فرد ملزم به پرداخت آن است که مبلغ آن تقریبا بین 2.5 الی 4 درصد خواهد بود. در این میان نیازی به پرداخت مالیات بر سود هم نیست و به این صورت سرمایه شما در مدت زمان اندکی به صورت صعودی رشد خواهد کرد. همچنین شما نیازی به پرداخت مالیات بر ارث، املاک و حقوق را هم نخواهید داشت.

انواع مالیات در دومینیکا

در این کشور مالیات بر درآمد، ارزش افزوده و دارایی باید پرداخت شود که در صورتی که فرد دارای شرایط خاصی باشد، از آن ها معاف می شود که در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت.

مالیات بر درآمد شخصی  

در همه کشورها یک حداقل معافیت مالیاتی در نظر گرفته شده است که اگر فرد درآمد بیشتر از آن کسب کند، مشمول به پرداخت مالیات می شود، پس چنانچه شما خانه ای در این کشور خریداری کنید و سپس آن را اجاره دهید باید مالیات آن را پرداخت کنید. علاوه بر این در صورتی که اقامت شما در این کشور به 183 روز برسد، از این روز به بعد باید مالیات های خود را پرداخت نمایید. اما خبر خوب این است که تخفیفات های مالیاتی برای پرداخت کنندگان در نظر گرفته شده است و این تخفیفات ها روی درآمدهای شما محاسبه می شود. نحوه محاسبه مالیات در دومینیکا به شرح زیر است:

میزان درآمدنرخ مالیات
تا 30 هزار دلارمعاف
از 30 تا 50 هزار دلار15 درصد
50 تا 80 هزار دلار25 درصد
بالای 80 هزار35 درصد

مالیات بر دارایی در دومینیکا

مالیات در دومینیکا

در این برنامه ها هیچ مالیاتی بر دارایی شما تعلق نمی گیرد. اما توجه داشته باشید که باید شهریه محلی را پرداخت نمایید که البته این مورد هم بستگی به منطقه ای دارد که ملک شما در آن قرار دارد. به طور کلی معمولا 1.27 درصد از ارزش بازار املاک از فرد مالیات گرفته می شود. برای اینکه بتوانید درک بهتری از روند مالیات این کشور داشته باشید، می توانید با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید.

با اینکه مالیات خاصی برای دارای شما در نظر گرفته نشده است، اما در صورتی که ملک یا خودرویی داشته باشید باید Property tax آن را پرداخت کنید و پرداخت آن ها به صورت زیر خواهید بود:

اگر ملک شما در شهرهای کنفیلد یا روزو باشد، باید 1.25 درصد از ارزش آن را پرداخت کنید، البته این مبلغ برای مالک است و برای کسی که خانه ای اجاره کرده است، تنها یک درصد خواهد بود. در این میان باید به هزینه هایی مانند حق تمبر و مسائل قضایی هم توجه داشت که معمولا این هزینه های جانبی 10.5 درصد خواهد شد. اما اگر کسی بخواهد ملک خود را بفروشد، نیازی به پرداخت مالیات ندارد.

مالیات برای صاحبان خودرو در دومینیکا

بعد از خرید خودرو در این جزیره نیاز به ثبت آن دارید. تمام افرادی که در این کشور ماشین دارند، به آن ها مالیات مربوط به جاده و گواهینامه تعلق می گیرد. البته مبلغی که باید پرداخت کنید، تماما بستگی به نوع وسیله نقلیه شما دارد. برای مثال مالیات ماشین با موتور یکسان نیست و هر سال تقریبا باید 200 دلار پرداخت نمایید.

مالیات مضاعف در دومینیکا

Double taxation در صورتی است که فرد دارای درآمد دوم در یک کشور دیگر باشد. همین طور کسانی که در این جزیره زندگی نمی کنند، هم باید آن را بپردازند. اما از آن جا که عده زیادی به این نوع مالیات معترض بوده اند، دولت تصمیم گرفته تا کسانی که در کشورهای زیر درآمد کسب می کنند، نیازی به پرداخت مالیات نداشته باشند:

باربادوسبلیزجامائیکا
گویانگرانداآنتیگوا و باربودا
مونتسراتسنت لوسیاسنت کیتس و نویس

مالیات بر درآمد شرکت‌ها

به این مالیات Corporate income tax می گویند که در این کشور تقریبا 25 درصد است. در این میان شرکت ها موظف اند تا به میزان هفت درصد از حقوق کارمندان را به بخش صندوق اجتماعی پرداخت کنند. شرکت هایی که در داخل خود دومینیکا هستند، باید هم برای درآمد داخل این کشور و هم خارج مالیات بدهند، اما برای کسانی که در این کشور زندگی نمی کنند، فقط مالیات داخلی لحاظ می شود که معمولا پانزده درصد است و شامل سود سهام، اجاره و … می شود. برای ثبت شرکت غیر حضوری در این کشور باید تقریبا 2100 دلار پرداخت نمایید و هزینه نگهداری این شرکت هم 1400 دلار می شود.

مالیات بر ارزش افزوده

حالت بعدی که باید برای آن مالیات پرداخت کنید، Value Added Tax است. برای توضیح بیشتر باید گفت که وقتی شرکتی کالایی را در این کشور می فروشد، باید مالیات آن را پرداخت نماید که تقریبا پانزده درصد است. البته برخی از کسب و کارها مثل هتل ها مالیات کمتری می پردازند و به آن ها ده درصد مالیات تعلق می گیرد. البته نکته ویژه ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که خرید و فروش تعدادی از کالاها هیچ گونه مالیاتی نخواهد داشت که این کالاها شامل تجهیزات درمانی، برنج، آرد، دارو، شکر و … می شوند. فروش ملک هم شامل مالیات بر ارزش افزوده نمی شود.

سخن آخر

در پایان می توان گفت که با ثبت شرکت بین المللی شما از مالیات معاف هستید و این فرصتی برای افزایش درآمد مناسب با استفاده از پاسپورت دومینیکا است. همین طور کسانی که در این کشور هتل تاسیس کنند تا بیست سال از پرداخت مالیات معاف خواهند بود. شرکت مهاجرتی آسان سفر فرصتی ویژه در اختیار کسانی قرار می دهد که بدنبال یک زندگی جدید هستند و این فرصت با اخذ پاسپورت دومینیکا برای آن ها در کمترین زمان میسر خواهد شد!

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT ویزای آی سی تی

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT

برنامه انتقال درون شرکتی یکی از برنامه های ویژه است...

ویزای آی سی تی | 28 اسفند 1402

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان مهاجرت تحصیلی اروپا

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

موسسات آموزشی اروپا از جمله بهترین سیستم های آموزشی در...

مهاجرت تحصیلی اروپا | 27 اسفند 1402

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟ استارتاپ ویزا کانادا

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟

علاقه به اخذ اقامت دائم کانادا و شهروندی آن از...

استارتاپ ویزا کانادا | 24 اسفند 1402

دریافت وقت مشاوره