جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

عمومی / مشاغل مورد نیاز در انگلیس
مشاغل مورد نیاز در انگلیس
زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

مشاغل مورد نیاز در انگلیس

سمیرا رسائی زاده 16 آبان 1402 زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

فهرست مطالب

روند رشد اقتصادی در کشور انگلیس در سال های اخیر رو به فزونی گذاشته است، به طوری که در حال حاضر می توان این کشور را از جمله کشورهایی دانست که پیشرفت های خوبی در زمینه اقتصاد داشته اند. این موضوع باعث می شود که بازار کاری شغل های مختلف در انگلیس رونق خوبی داشته باشد. بنابرین در این مطلب تصمیم گرفتیم تا درباره مشاغل مورد نیاز در انگلیس صحبت کنیم، پس با آسان سفر همراه باشید.

اقتصاد مناسب این کشور موجب شده تا افراد زیادی اقدام به مهاجرت به این کشور برای پیدا کردن کار بکنند. اگر شما هم یکی از این افراد هستید، باید درباره مشاغل مورد نیاز انگلیس اطلاعات مناسبی کسب کنید.

شرایط متقاضیان کار در انگلیس

اولین نکته ای که برای پیدا کردن شغل در انگلیس باید به آن توجه داشته باشید این است که کاری که قصد انجام آن را دارید، جزو لیست کارهای غیرقانونی نباشد، سایر شرایط شامل موارد زیر می شوند:

فردی که قصد کار در انگلیس را دارد، باید ویزای کاری انگلیس را دریافت کند و برای اینکار ویزای نوع Tier2 به شما تعلق می گیرد.

مورد دیگری که باید به آن توجه داشت، مدرک زبان است. به طور کلی برای پیدا کردن کار در انگلیس نیازی به مدرک زبان ندارید و تنها باید توانایی صحبت کردن به این زبان را داشته باشید، اما گاهی اوقات ممکن است که کافرما از شما درخواست مدرک زبان کند.

مقالات مرتبط

لیست مشاغل soc انگلیس

واژه SOC در واقع لیستی از مشاغلی است که کشور انگلیس به آن ها نیاز دارد و به هر کدام از آن ها کد خاصی داده شده است. دولت انگلیس قصد دارد که تعداد شغل های این لیست را در آینده به سی هزار عدد برساند.

مشاغل پزشکی در انگلیس

پرستاری

بدون شک یکی از مهمترین مشاغل مورد نیاز در انگلیس کارهایی است که مربوط به خدمات درمانی می شود. تمام کسانی که به نوعی مربوط به بخش درمان و پزشکی می شوند، می توانند از موقعیت های زیادی برای کار در انگلیس بهره مند شوند. تعدادی از شغل های این رشته شامل موارد زیر می شوند:

پزشکپرستارجراحدندانپزشک
متخصص بیهوشیمتخصص اطفالگفتار درمانگرارتوپد
روانپزشکداروسازمتخصص سونوگرافیدستیار جراحی
رادیولوژیستمتخصص شیمی داروییمنشی پزشکیمشاور بیمارستان
امدادگر آمبولانسمتخصص اورژانسمدیر کلینیکمتخصص پزشکی قانونی

لیست مشاغل حوزه IT در انگلیس

بدون شک یکی از محبوب ترین زمینه های شغلی در انگلیس رشته های کامپیوتر و برنامه نویسی هستند. روند صعودی پیشرفت تکنولوژی در تمام حوزه های کاری موجب شده تا نیاز به این متخصصین در همه سازمان ها احساس شود. در این میان افرادی که در زمینه شبکه، مهندسین نرم افزار و سخت و … فعالیت می کنند، درآمد بهتری نسبت به سایر شغل ها دارند.

متخصص پشتیبانی ITتعمیرات کامپیوتر
مهندس خدمات رایانه‌ایمهندس نرم افزار
تحلیل‌گر پشتیبانی مشتریانمهندس سخت افزار
مدیر شبکه‌متخصص پشتیبانی سیستم
برنامه نویسمهندس نگهداری منابع سیستم
طراح وبمتخصص تست نرم ‌افزار

مشاغل بازاریابی و فروش در انگلیس

برای اینکه بتوان میزان فروش محصولات شرکت را افزایش داد یا به تبلیغ یک محصول پرداخت نیاز به بازاریابان حرفه ای است. بازاریاب موظف است تا نیاز بازار را تشخیص دهد و بر مبنای آن استراتژی هایی را برای فروش در نظر بگیرد. همین طور آن ها باید به بررسی و تحلیل رقیبان و محصولات آن ها هم بپردازند تا درک درستی از شرایط بازار به دست آورند. تعدادی از شغل های این حوزه شامل موارد زیر می شوند:

مدیر فروشتحلیلگر تحقیقات بازار
مدیر بازاریابیمدیر توسعه تجارت

لیست مشاغل مورد نیاز انگلیس در حوزه مهندسی

مهندسی الکترونیک

مشاغل مهندسی و رشته های مهندسی به دلیل گستره وسیعی از فرصت هایی که برای شغلی پربار و چالش برانگیز ارائه می دهند، در سراسر جهان بسیار مورد توجه هستند. از مهندسی عمران گرفته تا مهندسی مکانیک، مهندسی برق و … همگی نقش مهمی در شکل‌دهی زیرساخت‌ها و پیشرفت‌های فناوری در سطح جهانی دارند.

صنایع مختلف برای طراحی و توسعه راه حل های نوآورانه به مهندسان متکی هستند. برای اینکه بتوان زیرساخت های شهری را توسعه داد یا اینکه در پروژه های مختلف کار کرد، نیاز به مهندسینی است که تخصص لازم را در این زمینه داشته باشند. افرادی که به شغل مهندسی مشغول اند، باید توانایی های لازم در زمینه حل مسئله، ریاضیات و … را داشته باشند. برخی از رشته های مهندسی مورد نیاز شامل موارد زیر می شوند:

 • مهندس تکنولوژی غذایی
 • مهندسی زیست پزشکی
 • مهندسی شیمی
 • مهندسی برق
 • مهندسی کامپوتر

اگر در زمینه تکنسین مهندسی کار می کنید،  باید بدانید که مشاغل مختلفی در این زمینه برای شما وجود دارند که شامل موارد زیر می شوند:

 • مهندسی ساخت و تولید
 • تکنسین هواپیما
 • تکنسین مکانیک

مطمئنا پروژه های ساختمانی نیازمند مهندسینی در این زمینه هستند تا کار را به دست گرفته و بر روند پروژه نظارت کنند که شغل های آن ها شامل موارد زیر می شوند:

 • مهندس شهرسازی
 • دستیار فنی
 • نقشه ‌بردار ساختمان
 • مشاور خدمات ساختمانی

مشاغل تولیدات در انگلیس

یکی از وظایف کسانی که در بخش های تولید مشغول به کار می شوند این است که باید روند تولید محصولات را به دقت در نظر بگیرند و قادر باشند تا هزینه پروژه را برآورد کنند یا با مشتریان ارتباط بگیرین،د این افراد می توانند در این شغل ها مشغول به کار شوند:

مدیر عاملمدیر تولید
مدیر عملیاتیمدیر مهندسی

مهندسی برق از دیگر مشاغل مورد نیاز در انگلیس است. سیستم ها و تکنولوژی های مختلف نیاز به مهندسین برقی دارند که آن ها را بررسی و تعمیر کنند. از جمله شغل های این رشته می توان به موارد زیر اشاره داشت:

مهندس برقمهندس تجهیزات برق
مهندس برق قدرتنقشه‌بردار سیستم‌های الکتریکی

برای کار روی تجهیزات فنی، کنترل سیستم ها، امواج رادار و … نیاز به مهندسین الکترونیک است که حوزه کاری آن ها به صورت زیر خواهد بود:

مهندسی
مهندس الکترونیکمهندس مخابرات
مهندس الکترونیک هوانوردیمهندس امواج کوتاه

شغل دیگری که در کشور انگلیس مورد توجه است، کارشناس کنترل کیفیت است. این افراد وظیفه دارند تا محصول را قبل، در حین و بعد از تولید از نظر استانداردهای شرکت مورد بررسی قرار دهند. این محصولات می تواند شامل محصولات غذایی، صنعتی، پوشاک یا خودرو و … باشد.

مهندس کنترل کیفیتکارشناس برنامه ‌ریزی
کارشناس تضمین کیفیتمسئول کنترل کیفی

حوزه دیگری که می توان به آن اشاره کرد، مهندس مکانیک در انگلیس است.  مهندسی مکانیک رشته متنوعی است که طیف وسیعی از صنایع و فرصت های شغلی را در بر می گیرد. به عنوان یک مهندس مکانیک، می توانید در زمینه هایی مانند خودروسازی، هوافضا، انرژی، تولید، رباتیک و غیره کار کنید.

در صنعت خودروسازی، مهندسان مکانیک نقش مهمی در طراحی و توسعه وسایل نقلیه و اجزای آن دارند. آنها روی بهبود بهره وری سوخت، ویژگی های ایمنی و عملکرد کلی آن ها کار می کنند و همچنین در توسعه وسایل نقلیه الکتریکی هم نقش دارند.

در صنعت هوافضا، مهندسان مکانیک در طراحی هواپیماها، فضاپیماها و سیستم های رانش آنها مشارکت دارند. آنها روی تحلیل ساختاری، انتخاب مواد و فرآیندهای ساخت کار می کنند تا ایمنی و کارایی این وسایل نقلیه را تضمین کنند.

مهندسان مکانیک همچنین در بخش انرژی با تمرکز بر منابع انرژی تجدید پذیر و بهره وری انرژی فعالیت می کنند تا سیستم هایی را برای توربین های بادی، پنل های خورشیدی و سایر فناوری های انرژی پایدار طراحی و بهینه کنند. در صنعت تولید، مهندسین مکانیک وظیفه طراحی و بهبود فرآیندها و تجهیزات تولید را بر عهده دارند و تلاش می کنند تا بهره وری و کارایی سیستم های مختلف را افزایش دهند.

رشته های مهندسی مکانیک در انگلیس
مهندس هوانوردیمهندس هوافضا
مهندس خودرومهندس دریانوردی

مشاغل تدارکات از جمله مشاغل مورد نیاز در انگلیس

وب سایت ها و اپلیکیشن های زیادی هستند که می توان از آن ها برای انجام خرید به صورت آنلاین استفاده کرد. بنابرین یکی از وظایف کارمندان بخش تدارکات این است که کالاها را در انبار دسته بندی کنند و همین طور وظیفه ارسال آن ها به مشتری را هم دارند.

مشاغل حسابداری در انگلیس

صورت حساب های شرکتی، آماده کردن میزان حقوق کارمندان، برآوردهای مالیاتی، میزان سود سالیانه و … از جمله مواردی است که در هر شرکت یا سازمانی باید به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرند و این امر به دست حسابدار شرکت امکان پذیر است. در این کشور هم یک سیستم مالیاتی وجود دارد که در سال باید اظهارنامه مالیاتی توسط شرکت ها به صورت دقیق پر شود، پس استخدام یک حسابدار بسیار ضروری است.

کنترل‌کننده مالیحسابدار رسمیمدیر روابط بانکیحسابرس
مدیر صندوقمدیر اعتباراتدستیار حسابداریکارمند دفتر حسابداری

مشاغل بخش اداری انگلیس

مشاغل اداری

بخش های اداری هم مثل سایر بخش های یک شرکت نیازمند کارمند هستند. به همین دلیل کسانی که سابقه مناسبی در زمینه کار در بخش های اداری دارند می توانند برای این نوع شغل ها در انگلیس درخواست دهند. برخی از مشاغل این رشته شامل موارد زیر می شوند:

مدرس کالجمنشیمعاون
کارمنددستیار اداریصندوقدار

منابع انسانی از مشاغل مورد نیاز در انگلیس

کارشناس منابع انسانی باید نظاره گر بر فعالیت های نیروهای انسانی شرکت باشد و یا با نیروهای جدید مصاحبه شغلی کند و برای آن ها دوره های آموزشی تدارک ببیند. این کار باعث بهبود وضعیت عملکرد اداری یک سازمان و ایجاد نظم در آن می شود. در کشور انگلیس هم به شغل هایی مانند زیر در این رابطه نیاز است:

مدیر پرسنلمدیر دوره‌های آموزشی
مدیر منابع انسانیمدیر استخدام

مشاغل پشتیبانی در انگلیس

معمولا اکثر شرکت ها یک واحد پشتیبانی دارند که وظیفه آن ها ارتباط با مشتری برای خدمات پس از فروش است. برای مثال اگر مشتری در رابطه با محصول دچار مشکلی شود، می تواند سوالات خود را با این واحد در میان بگذارد. واحدهای پشتیبانی از بخش های مهم شرکت هستند، زیرا باعث می شوند تا شخص بتواند با خیال راحت از یک شرکت خرید کند و نسبت به خدمات آن ها مطمئن شود.

کارشناس نصب سیستم‌های کامپیوتریدستیار ویژه
پشتیبان فنیدستیار پشتیبانی آموزشی
پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT ویزای آی سی تی

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT

برنامه انتقال درون شرکتی یکی از برنامه های ویژه است...

ویزای آی سی تی | 28 اسفند 1402

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان مهاجرت تحصیلی اروپا

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

موسسات آموزشی اروپا از جمله بهترین سیستم های آموزشی در...

مهاجرت تحصیلی اروپا | 27 اسفند 1402

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟ استارتاپ ویزا کانادا

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟

علاقه به اخذ اقامت دائم کانادا و شهروندی آن از...

استارتاپ ویزا کانادا | 24 اسفند 1402

دریافت وقت مشاوره