جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

عمومی / بهترین زمان برای سفر به دومینیکا
بهترین زمان برای سفر به دومینیکا
زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

بهترین زمان برای سفر به دومینیکا

سمیرا رسائی زاده 25 مهر 1402 زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

فهرست مطالب

دومینیکا جزیره ای زیبا در دریای کارائیب است که انواع جاذبه های طبیعی و تجربیات فرهنگی را ارائه می دهد. با این حال، بهترین زمان برای سفر به دومینیکا به ترجیحات شما و آنچه می خواهید در جزیره ببینید و انجام دهید بستگی دارد. در این مطلب چندین فاکتور مهم بررسی می شود تا بهترین زمان برای سفر به دومینیکا مشخص شود، پس با آسان سفر همراه باشید. همین طور اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره قیمت پاسپورت دومینیکا به دست آورید می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

آب و هوای دومینیکا

دومینیکا دارای آب و هوای استوایی با میانگین دمای 26 درجه سانتیگراد در ژانویه تا 32 درجه سانتیگراد در ژوئن است. بارندگی در این جزیره  به خصوص در سواحل اقیانوس اطلس و در قسمت های داخلی کوهستانی جزیره می تواند بسیار سنگین و مداوم باشد،. میانگین بارندگی سالانه حدود 700 سانتی متر در داخل و 100 سانتی متر در ساحل غربی است.

بیشتر باران‌ها با بادهایی از اقیانوس اطلس همراه هستند که منجر به بارش‌های مکرر در داخل کشور و بارش‌های خفیف‌تر در غرب یا سواحل بادگیر می‌شود. درماه های جولای و دسامبر آب و هوای دومینیکا بسیار مرطوب است. خشک‌ترین و آفتابی‌ترین ماه‌ها معمولاً از دسامبر تا ژوئن طول می کشد، اما همیشه باید بارش باران را پیش‌بینی کرد و برخی از مناطق دومینیکا در تمام طول سال مرطوب هستند.

بررسی آب و هوای ماه های مختلف سال در دومینیکا

هوا از ژانویه تا ژوئن گرم‌تر می‌شود و باران‌ها در فصل خشک در نهایت کاهش می‌یابند. آوریل، مه و ژوئن ماه های خوبی برای پیاده روی در داخل و صعود به قله های مرتفع هستند، زیرا پوشش ابر در ارتفاعات زیاد نیست و از آن بالا می توانید منظره زیبایی را تماشا کنید. با اینکه اغلب مسیرها در این جزیره به دلیل وجود باران مرطوب هستند اما در این موقع از سال رطوبت کمتر می شود و رودخانه ها آرامتر هستند.

فصل طوفان اقیانوس اطلس از ژوئیه شروع می شود و در نوامبر به پایان می رسد، اگرچه معمولاً در منطقه کارائیب در ماه های آگوست و سپتامبر به اوج خود می رسد. طوفان ها از سواحل غربی آفریقا یا میانه اقیانوس اطلس آغاز می می شوند و به سمت غرب به سمت دریای کارائیب و خلیج مکزیک می روند. میزان طوفان بستگی به دمای هوا، شدت باد و گرد و غبار صحرا دارد. در این زمان از سال یعنی آگوست و سپتامبر جزیره بسیار خلوت است و اکثرا هتل ها و تورها تعطیل هستند و قیمت بلیط پرواز به دومینیکا در این موقع از سال کاهش می یابد.

مقالات مرتبط

از اکتبر تا دسامبر آب و هوا معمولاً متغیر و اغلب بارانی است. تعداد روزهای آسمان صاف و آفتابی معمولا با روزهای بارش باران و طوفان یکسان است. اما در هر زمانی از سال که تصمیم به بازدید دارید، همیشه باید خود را برای خیس شدن آماده کنید. در واقع به دلیل همین بارش ها است که این جزیره دارای سرسبزی خیره کننده ای است.

سفر به دومینیکا

نمایی از دومینیکا

شلوغ ترین فصل های سال در این جزیره از ماه اکتبر شروع می شود و در دسامبر و مارس به اوج خود می رسد. در این زمان کشتی های کروزی زیادی به جزیره رفت و آمد دارند، تا پایان ماه آوریل تقریبا 200 کشتی کروز به طرف شهر روسو یا پورتسموث حرکت می کنند. در برخی از روزها ممکن است که اصلا کشتی در این جزیره وارد نشود و گاهی دو الی جهار کشتی به لنگرگاه وارد می شوند.

در این زمان سیل عظیمی از اتوبوس ها و تاکسی که شامل بازدیدکنندگان هستند تورهای مختلفی را به جزیره می برند که به این معنی است که جاده شلوغ خواهد بود. البته شهر روسو نسبت به مناطق دیگر جزیره شلوغ تر است زیرا گردشگران به دنبال محلی جالب برای عکس گرفتن هستند یا قصد بازدید از باغ گیاه شناسی دومینیکا به اسم Dominica Botanical Gardens را دارند.

یکی از بهترین زمان برای سفر به دومینیکا هفته کریول و جشن های استقلال این کشور در نیمه دوم اکتبر و اوایل نوامبر است. در این زمان معمولاً می‌توانید رژه‌های لباس‌های سنتی و نمایش‌های فرهنگی را ببینید و ازرویدادهای موسیقی منطقه‌ای و محلی مانند کریول در پارک و جشنواره جهانی موسیقی کریول لذت ببرید. معمولاً آخرین هفته اکتبر بسیار شلوغ است و تعداد زیادی از بازدیدکنندگان از جزایر مجاور فرانسه با کشتی برای شرکت در جشن ها به دومینیکا وارد می شوند. اگر قصد دارید در این زمان از سال به دومینیکا سفر کنید، بهتر است زودتر بلیط خود را رزرو کنید زیرا پروازها، کشتی ها و محل های اقامتی بسیار پر می شوند و قیمت تور دومینیکا در این موقع از سال بالا خواهد بود.

مراسم ها و فستیوال ها در دومینیکا

مراسم ها و فستیوال های گوناگون از اوایل ژانویه شروع می شود و در روزهای دوشنبه و سه شنبه به اوج خود می رسد و شما می توانید در مهمانی های به ظاهر بی پایان دومینیکا شرکت کرده و از جشن های شبانه روزی بی وقفه لذت ببرید. بسیاری از شهروندان این جزیره عاشق جشن گرفتن هستند و در طول این رویدادها بخش های مختلفی برای لذت کردن و تجربه کردن وجود دارد. موسیقی زنده، رقص های خیابانی و غذاهای متنوع تنها گوشه ای لذت هایی هستند که در طول این جشن ها با آن ها روبه رو می شوید.

تقویم مراسم های مختلف در دومینیکا

ژانویه

زمان برگزاری کالیپسو در این ماه است و در این موقع از سال جمعیت زیادی در این رویداد شرکت می کنند.

فوریه

کارناوال روسو در روزهای دوشنبه و سه شنبه، خیابان های پایتخت را پر از صدا و رنگ می کند. یکی دیگر از جشن هایی که در این زمان برپا می شود کارناوال ملکه است که در آن افرادی با لباس های رنگارنگ شرکت می کنند.

ماه مارس

در این روز برای وداع کردن با آخرین روز کارناوال مراسمی به اسم Tewe Vaval در دو روستای این جزیره برگزار می شود. در این مراسم روح کارناوال را می سوزانند و یک تابوت تشریفاتی در خیابان های روستا حمل می شود و بعد از آن دوباره یک مهمانی شروع می شود!

ماه آوریل

نهنگ های مختلفی در آب های این جزیره زندگی می کنند که این ماه زمان مناسبی برای تماشای آن ها است. چندین تور در طی هفته برای دیدن این نهنگ ها برگزار می شود که می توانید در آن ها شرکت کنید.

ماه می

فستیوال در دومینیکا

در این ماه مراسم های مختلف هنری در این جزیره برگزار می شود. این جشنواره ها شامل بخش های مختلف مانند رقص سنتی، هنر، صنایع دستی، نمایش، موسیقی و آهنگ می شود.

ماه ژوئن

در این زمان باران های زیادی در جزیره رخ نمی دهد و از آن جا که کشتی های کروز زیادی در جزیره نیستند زمان مناسبی برای صعود به قله های آتشفشانی و تماشای مناظر جزیره است.

ماه جولای

بهترین زمان برای غواصی در این ماه از سال است. همچنین برای اینکه بتوانید آموزش های ابتدایی را ببینید استخرها و آب های کم عمق برای شما در نظر گرفته می شود که مربیان در حین آموزش در کنار شما خواهند بود. مسابقات سنتی قایق رانی، سفرهای دریایی در غروب آفتاب و مسابقات عکاسی و از دیگر برنامه هایی است که در طی ماه جولای رخ می دهد.

آگوست

این زمان برای دورهمی نوسیندگان و مراسم های ادبی مختلف در نظر گرفته شده است. همچنین یک برنامه میکروفن باز وجود دارد که به همه فرصت می دهد تا کار خود را به اشتراک بگذارند و جلسات کارگاهی برای ژانرهای ادبی برگزار می شود.

سپتامبر

هفته کالیناگو یک میراث بومی آمریکایی است که در آن رقص های سنتی، نمایش ظروف و نحوه تهیه نان کاساوا به نمایش در می آید.

اکتبر

در این ماه می تواند مراسم های ویژه ای مانند رژه لباس، مسابقات مختلف، رقص و موسیقی و … را تماشا کنید. غذاهای مختلفی هم در طی مراسم ها سرو می شوند. این مراسم ها با برگزاری جشنواره جهانی موسیقی کریول تمام می شود.

ماه نوامبر

خدمات اجتماعی مختلفی در این ماه اجرا می شود. برای مثال روستایان سعی می کنند تا مشکلات محل خود را برطرف کنند. جاده ها را تعمیر نمایند و در انجام کارهای مختلف به بقیه افراد روستا کمک کنند.

ماه دسامبر

ماه دسامبر مخصوص برگزاری جشن های کریسمس و زمانی است که خانواده ها دوباره در کنار هم جمع شده تا سالی جدید را آغاز کنند.

سخن آخر

دومینیکا که به دلیل محیط طبیعی و فعالیت های آتشفشانی شناخته شده است دارای آب و هوای گرم و مرطوب در تمام طول سال و روزهای بارانی است. بهترین زمان برای سفر به دومینیکا بستگی به این دارد که علاقه به انجام چه نوع فعالیتی در این جزیره داشته باشید. اگر می خواهید از آفتاب و سواحل لذت ببرید، ممکن است فصل خنک و خشک را ترجیح دهید، زمانی که دما کمی و بارندگی کمتر است. این فصل از ابتدای سال تا اواسط بهار ادامه دارد.

اگر به کاوش در جنگل‌های بارانی و ویژگی‌های آتشفشانی علاقه دارید، می‌توانید فصل گرم و مرطوب را انتخاب کنید، زمانی که پوشش گیاهی سرسبز آب‌فشان‌ها و چشمه‌های آب گرم فعال‌تر هستند. این فصل از اواسط تابستان تا اواخر پاییز ادامه دارد. با این حال، باید از فصل طوفان ها نیز آگاه باشید، که از ژوئن تا نوامبر ادامه دارد، زمانی که طوفان های گرمسیری می توانند جزیره را تحت تاثیر قرار دهند. قبل از برنامه ریزی برای سفر باید پیش بینی آب و هوا را بررسی کنید و در صورت لزوم اقدامات احتیاطی را انجام دهید.

ژانویه و فوریه

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT ویزای آی سی تی

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT

برنامه انتقال درون شرکتی یکی از برنامه های ویژه است...

ویزای آی سی تی | 28 اسفند 1402

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان مهاجرت تحصیلی اروپا

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

موسسات آموزشی اروپا از جمله بهترین سیستم های آموزشی در...

مهاجرت تحصیلی اروپا | 27 اسفند 1402

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟ استارتاپ ویزا کانادا

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟

علاقه به اخذ اقامت دائم کانادا و شهروندی آن از...

استارتاپ ویزا کانادا | 24 اسفند 1402

دریافت وقت مشاوره