جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

عمومی / بهترین شهرهای دانشجویی در کانادا
بهترین شهرهای دانشجویی در کانادا
زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

بهترین شهرهای دانشجویی در کانادا

سمیرا رسائی زاده 01 اردیبهشت 1403 زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

فهرست مطالب

به دلیل سیستم آموزشی عالی کانادا، بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیلات کانادا را انتخاب می کنند. بنابراین، اگر به فکر تحصیل در کانادا هستید، باید از بهترین شهرهایی که آموزش عالی ارائه می دهند، آگاه باشید. در اینجا بهترین شهرهای کانادا برای دانشجویان را با توجه به ملاحظات رتبه بندی QS مرور خواهیم کرد، پس با آسان سفر همراه باشید.

چرا کانادا را انتخاب کنید؟

اگر قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارید، کانادا باید در صدر فهرست شما باشد. این کشور همواره در میان بهترین کشورها برای دانشجویان بین المللی قرار می گیرد و کیفیت زندگی استثنایی و برخی از بهترین شهرها برای زندگی در کانادا را ارائه می دهد. در ادامه دلایلی که کانادا را به یک مقصد مناسب برای تحصیل تبدیل می کند را به شما معرفی خواهیم کرد.

سیستم آموزش عالی و بورسیه های تحصیلی

همانطور که بر همگان واضح است، هنگامی که صحبت از تحصیل به میان می آید، بدون شک کانادا را باید در لیست کشورهای مناسب برای مهاجرت قرار گیرد. در دانشگاه های این کشور اساتید با تجربه و بهترین روش های آموزشی تدریس می شوند. دانشجویان می توانند با تحصیل در این دانشگاه ها یک سابقه تحصیلی برجسته به دست آورند و شانس خود را برای پیدا کردن یک شغل مناسب بعد از اتمام تحصیل در دانشگاه تضمین کنند. علاوه بر این باید گفت که مدرکی که شما دریافت می کند، با مدارک تحصیلی در آمریکا، اروپا و استرالیا یکسان است و همینطور بورسیه های متنوعی هم برای حمایت از دانشجویان برجسته در طی تحصیل وجود دارد.

زندگی دانشگاهی

در این کشور زندگی یک دانشجو تنها در درس خلاصه نشده است، بلکه هر ساله رویدادها و مراسم های مختلفی در محیط دانشگاه ها برگزار می شود که دانشجویان می توانند با شرکت در آن ها اوقات خوشی داشته باشند. در این گونه مراسم ها دسترسی به اینترنت به صورت رایگان مهیا شده و دانشجویان می توانند به منابع آموزشی و همینطور مجلات عملی هم دسترسی داشته باشند.

فرصت های شغلی

بعد از اینکه تحصیل شما در دانشگاه به پایان رسید می توانید با سابقه که از لحاظ علمی به دست آورده اید در هر جایی از دنیا مشغول به کار شوید. همینطور برای اینکه بتوانید هزینه های زندگی خود را در حین تحصیل فراهم کنید می توانید به صورت پاره وقت در شغل های مخلتفی مشغول به کار شوید.

مقالات مرتبط

تمرکز بر تحقیق

دانشگاه های این کشور محیطی مناسب برای تحقیق برای در دسترس دانشجویان قرار می دهند تا آن ها بتوانند با دسترسی بر بهترین سیستم های تحقیقاتی ایده های خود را به مرحله اجرا در آورند.

طبیعت خیره کننده

طبیعت کانادا به خاطر آب و هوای آن بسیار زیبا است و در هر گوشه ای می توان نمایی از کوه ها و جنگل ها را مشاهده کرد. همینطور وجود آبشارها و دریاچه ها باعث می شود که شما بتوانید یک آخر هفته خوب در کنار طبیعت داشته باشید.

خدمات ایمنی و مراقبت

این کشور از لحاظ ایمنی در سطح بالایی قرار دارد و به ندرت در آن جرم و جنایتی رخ می دهد. مردم کانادا در امنیت کامل و در آرامش لحظات دلپذیری را در کنار خانواده خود در این کشور می گذرانند.

روند روان مهاجرت

سیستم مهاجرتی کانادا به گونه ای است که شما می توانید به آسانی بعد از مدت زمان کوتاهی اقامت دائم خود را دریافت کنید. همینطور بعد از این که فرد فارغ التحصیل شد تا دو سال اجازه دارد، به صورت پاره وقت در این کشور مشغول به کار باشد.

در اینجا لیستی از بهترین دانشگاه ها آمده است:

ونکووردانشگاه بریتیش کلمبیا
تورنتودانشگاه اتاوا، دانشگاه کارلتون
کلگریدانشگاه کلگری
ادمونتوندانشگاه آلبرتا
مونترالدانشگاه مک گیل، دانشگاه کنکوردیا
کبکدانشگاه لاوال
اوک ویلکالج شریدان

معرفی بهترین شهرهای کانادا برای دانشجویان

شهر اوک ویل

اوک ویل

این شهر در واقع در استان انتاریو قرار دارد و از نظر کیفیت زندگی و وضعیت کاری می تواند برای دانشجویان مناسب به شمار رود. این شهر کوچک دارای زیبایی های طبیعی زیادی است که از جمله آن ها می توان به دریاچه انتاریو اشاره کرد. علاوه بر این آبشار نیاگارا تنها یک ساعت با آن فاصله دارد.

از دیگر ویژگی های آن می توان به نزدیکی آن به شهر تورنتو اشاره کرد، به این صورت دیگر برای پیدا کردن موقعیت هاش شغلی نگرانی نخواهید داشت. از دیگر عوامل مثبت درباره این شهر می توان به بخش های درمانی و آموزشی آن اشاره داشت.

میانگین درآمد: 32 هزار دلار

میانگین هزینه های زندگی: 27 هزار دلار

استان کبک

کبک

کبک قلمرو فرانسوی کانادا است و در رتبه 111 به عنوان بهترین شهر دانشجویی در رتبه بندی مکان های تاریخی در کلاس جهانی، مملو از فرهنگ و فعالیت، غذاهای محلی عالی و خدمات دوستانه قرار گرفته است. اگر تصمیم به تحصیل در اینجا داشته باشید، هر دو فرهنگ فرانسه و کانادا به شما معرفی خواهند شد. برای دانشجویان بین المللی، کبک یکی از مقرون به صرفه ترین شهرهای کانادا است. اگر در این شهر زندگی می کنید، از دیدن قلعه کبک، کلیسای جامع نوتردام کبک، ساختمان پارلمان، باغ جوآن آو آرک و بسیاری از مکان های دیگر دیگر لذت خواهید برد.

میانگین درآمد: 33.5 هزار دلار

میانگین هزینه های زندگی: 23 هزار دلار

کلگری

کلگری

یکی دیگر از بهترین شهرهای دانشجویی در کانادا شهر کلگری است. این شهر در استان آلبرتا واقع شده و یکی از شهرهای حامی انرژی طبیعی به شمار می رود. دانشگاه های این شهر دارای سیستم آموزشی خوبی هستند و امکانات مناسبی را برای دانشجویان خود فراهم می کنند. در این شهر می توانید پارک ملی بنف را مشاهده کنید که در نزدیکی کوه های این ناحیه قرار گرفته است.

میانگین درآمد: 38.5 هزار دلار

میانگین هزینه های زندگی: 17.5 هزار دلار

مونترال

مونترال

این شهر شهرت زیادی در خصوص مسائل مربوط به تکنولوژی و فناوری دارد در این مکان هم می توان دانشگاه های بسیار با کیفیتی را پیدا کرد که از سیستم آموزش عالی پیروی می کنند. این شهر از نظر بهترین شهر در رتبه 13 ام دنیا واقع شده است و شهری امن و سرگرم کننده برای زندگی به شمار می رود.

معماری این شهر به صورت ساختمان های قدیمی است که دیدن آن شما را به یاد فرانسه می اندازد. در کنار همه این ها موقعیت های شغلی هم برای دانشجویان و بقیه کسانی که مایل به زندگی در این شهر هستند، فراهم شده است. توجه داشته باشید که هزینه زندگی در این شهر نسبت به سایر شهرها از نظر اجازه خانه چندان بالا نیست و در نتیجه دانشجویان می توانند تعادل میان زندگی و سرگرمی های خود را حفظ کنند.

میانگین درآمد: 32 هزار دلار

میانگین هزینه های زندگی: 20 هزار دلار

اتاوا

اتاوا

اتاوا یکی از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی دانش جویان است و به دلیل تنوع، فرصت های آموزشی، پیشینه تاریخی، نرخ پایین جرم و جنایت و فرصت های شغلی در رتبه 57 بهترین شهر QS در سال 2024 قرار گرفته است. اتاوا با مناظر دیدنی و معماری شگفت انگیز یکی از زیباترین شهرهای کانادا نیز به شمار می رود. با این حال، این شهر چیزی بیش از این را ارائه می دهد. اتاوا یک زندگی شبانه باورنکردنی، یک محیط امن، ساکنان دوستانه، و حمل و نقل خوب را برای شما فراهم می کند. این شهر مملو از بازارها و مغازه‌های دانشجویی است که می‌توانید از آن‌ها نیز تخفیف بگیرید.

میانگین درآمد: 35 هزار دلار

میانگین هزینه های زندگی: 18.5 هزار دلار

ادمونتون

ادمونتون

در این شهر هر ساله جشن های و مراسم های زیادی برگزار می شود که باعث شده عده زیادی از گردشگران به آن سر بزنند. دانشگاه این شهر در رتبه 59 دنیا است و در آن تعداد زیادی فرصت های شغلی و مشاغل مختلف در آن دیده می شود.

میانگین درآمد: 38 هزار دلار

میانگین هزینه های زندگی: 20 هزار دلار

ونکوور

ونکوور

این شهر از جمله شهرهای بزرگ در کانادا است که هزینه های زندگی در آن بالا است. شما می توانید علاوه بر تحصیل در دانشگاه این شهر فرصت های زیادی را هم برای پیدا کردن یک شغل مناسب داشته باشید. همچنین باید گفت که تعدادی از شرکت های بزرگ دنیا که بر پایه تکنولوژی فعالیت می کنند، در این ناحیه ساخته شده اند.

میانگین درآمد: 34 هزار دلار

میانگین هزینه های زندگی: 16 هزار دلار

تورنتو

تورنتو

احتمالا بسیاری از شما اسم این شهر معروف را شنیده اید. بدون شک تورنتو مقصد اول همه دانشجویان و مهاجرانی است که قصد دارند در کانادا زندگی کنند. در این شهر علاوه بر وجود دانشگاه های متعدد می توان فرصت های زیادی برای استخدام را هم پیدا کرد. با این حال باید توجه داشته باشید که هزینه های زندگی در این شهر نسبت به سایر شهرها بسیار بالاتر است، مخصوصا در زمینه پیدا کردن خانه این مورد به وضوح دیده می شود. با این حال به دلیل اینکه وسایل حمل و نقل عمومی خوبی وجود دارد، شما می توانید در حومه شهر ساکن شوید و برای تحصیل یا کار به شهر بروید.

میانگین درآمد: 33.5 هزار دلار

میانگین هزینه های زندگی: 24 هزار دلار

تروا ریویر (Trois-Rivières)

در این شهر می توانید دانشگاه های زیادی را پیدا کنید که از نظر سیستم آموزشی مطلوب هستند. علاوه بر این شهریه اندک و همینطور هزینه های پایین زندگی باعث شده تا در میان دانشجویان پرطرفدار باشد.

جمع بندی

کانادا برای بسیاری از مردم سرزمین رویاها است، چه متخصصان شاغل و چه دانشجویانی که می خواهند در مکان های عالی کار کنند و زندگی بهتری در یک محیط مترقی داشته باشند، می توانند این کشور را برای مهاجرت انتخاب نمایند. شهرهای کانادا تقریبا همه رویاهایی که یک فرد می تواند، در ذهن خود داشته باشد را به شما ارائه می دهد که این رویاها می توانند شامل زیبایی های طبیعی، شغل های مختلف یا تجربه های فرهنگی باشد.

مراقبت های بهداشتی، ساخت و ساز، تولید، فناوری و ...

مهاجرت به کانادا نه تنها در سال 2024 بلکه پس از آن یک انتخاب مثبت به شمار می رود. برخی از بهترین شهرها برای زندگی در کانادا شامل کیفیت زندگی بالا، فرصت های شغلی فراوان، جامعه متنوع و استقبال کننده و مزایای مختلفی برای ساکنان می شوند. کانادا احتمالاً برای سال‌های آینده مقصدی جذاب و امیدوارکننده خواهد بود.

شهرهایی مانند تورنتو، ادمونتون، مونترال و اوک ویل شرایط زندگی و کار مطلوبی در کانادا دارند. تقاضای تورنتو برای افراد حرفه‌ای مانند معلمان مدرسه و پرستاران دارای مجوز، محیط آرام و فرصت‌های شغلی ادمونتون، غنای فرهنگی مونترال و کیفیت زندگی اوک ویل، این مکان‌ها را بسیار مورد توجه قرار داده است.

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

سفر بدون ویزا با پاسپورت کانادا عمومی

سفر بدون ویزا با پاسپورت کانادا

کانادا یکی از قوی ترین پاسپورت های جهان را دارد،...

عمومی | 2 اردیبهشت 1403

بهترین شهرهای دانشجویی در کانادا عمومی

بهترین شهرهای دانشجویی در کانادا

به دلیل سیستم آموزشی عالی کانادا، بسیاری از دانشجویان برای...

عمومی | 1 اردیبهشت 1403

نحوه درخواست ویزای همراه کانادا عمومی

نحوه درخواست ویزای همراه کانادا

تمام کسانی که تمایل دارند، همراه با خانواده به کانادا...

عمومی | 29 فروردین 1403

دریافت وقت مشاوره