جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

اقامت دائم / روش های اخذ اقامت کانادا
روش های اخذ اقامت کانادا
زمان تقریبی مطالعه: 15 دقیقه

روش های اخذ اقامت کانادا

سمیرا رسائی زاده 25 مهر 1402 زمان تقریبی مطالعه: 15 دقیقه

فهرست مطالب

کانادا کشوری رویایی برای زندگی و کار به شمار می رود. این کشور از نظر اقتصادی در وضعیت مناسبی است و ثبات سیاسی آن بسیار عالی است. به همین دلیل افراد زیادی به فکر مهاجرت به این کشور هستند. روش های اخذ اقامت کانادا زیاد است و می توانید برنابر شرایط خود یکی از آن ها را انتخاب کنید که در این مطلب بهترین روش های مهاجرت به کانادا را برای شما توضیح می دهیم. متقاضیان مهاجرت به کانادا می توانند از روش تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، برنامه اکسپرس اینتری و … استفاده کنند. همین طور برای اینکه درک بهتری از انواع مهاجرت به کانادا داشته باشید، هزینه روش های مختلف آن را برای شما مشخص می کنیم، پس با آسان سفر همراه باشید. همین طور برای اطلاع از ویزای توریستی کانادا کلیک کنید.

روند مهاجرت کاری به کانادا چگونه است؟

مهاجرت کاری

دولت این کشور اعلام کرده که نیاز بالایی به مهاجران دارد و این رقم در سال های آینده به یک میلیون نفر می رسد. بنابرین اگر شما هم دوست دارید تا یکی از افرادی باشید که در این کشور زندگی می کنید، باید درک بهتری از برنامه های مهاجرتی که دولت کانادا برای مهاجران مشخص کرده است داشته باشید.

اکسپرس اینتری (Express Entry)

یکی از جذاب ترین روش ها برای مهاجران استفاده از برنامه اکسپرس اینتری کانادا است که توسط آن می توانید اقامت دائم را در همان ابتدا به دست آورید! در این روش افرادی که در کار خود متخصص هستند، می توانند وارد یک سیستم امتیازدهی بشوند که در این سیستم پارامترهای مختلف مانند تحصیلات، زبان انگلیسی یا فرانسوی، سن، سابقه کاری و … مورد بررسی قرار گرفته و طبق آن به فرد نمره داده می شود، افرادی که بیشترین نمره را کسب کنند به آن ها دعوتنامه داده می شود و می توانند قدم های بعدی مهاجرت خود را بردارند. سه روش برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری شامل موارد زیر می شوند:

 • برنامه نیروی کار ماهر فدرال (Federal Skilled Worker Program)
 • برنامه نیروی کار ماهر اسکیلد تریدز (The Federal Skilled Trades class)
 • تجربه کار در کانادا (The Canadian Experience Class)

در این میان اگر شرایط مناسبی داشته باشید می توانید از طرف کارفرمایان یک پیشنهاد شغلی دریافت کنید. اگر در این برنامه شرکت کنید و واجد شرایط باشید، می توانید در عرض چهار ماه اقامت دائم کانادا را بگیرید. از دیگر ویژگی های این روش این است که متقاضی می تواند خانواده خود را هم با خود ببرد. البته همان طور که پیش تر از این هم به آن اشاره کردیم باید مهارت های خوبی داشته باشید که شامل موارد زیر می شوند:

 • داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی براساس CLB
 • داشتن مهارت کاری در شغلی که در مشاغل NOC نام برده شده است.
 • سابقه کار
 • توصیه نامه در صورت نیاز

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه نیروی کار ماهر فدرال (FSWP)

برای اینکه شامل این نوع برنامه شوید، باید شرایط زیر را داشته باشید:

مقالات مرتبط

– متقاضیای باید دارای 1 سال سابقه کار در ده سال گذشته در یکی از رشته های زمین شناسی، مهندس پتروشیمی، مدیر مهندسی، نقشه بردار زمین، مهندس شیمی ، برنامه نویس کامپیوتر و توسعه دهنده نرم افزار، تحلیلگر مالی، مهندس معدن، بازرسان بهداشت عمومی، آزمایشگاه پزشکی، تکنسین قلبی ریوی، فیزیوتراپیست، مهندس هوا و فضا، بهداشت و امنیت شغلی، تکنسین آزمایشگاه پزشکی، سونوگراف، کاردرمانگر، محیط زیست، گفتار درمانی و متخصص شنوایی، تکنسین اکوکاردیوگرافی، مهندس مکانیک، تکنسین تشخیصی الکتروفیزیولوژیک داشته باشند.

– وی باید در زبان انگلیسی در آزمون آیلتس نمره 4 در بخش نوشتن، نمره 3.5 در بخش خواندن و نمره 5 در بخش گفتار و نوشتار داشته باشد.

– یک شرکت در کانادا باید برای متقاضی جاب آفر ارسال کند.

– مدرک دکترا خود را در کانادا کسب کرده باشد یا دو سال از زمان شروع دکترا گذشته باشد.

ویزای سرمایه گذاری کانادا هم می تواند راهی مناسب برای مهاجرت به این کشور باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه نیروی کار ماهر اسکیلد تریدز (FSTP)

– متقاضی باید 2 سال سابقه کار در 5 سال قبل یا اینکه مهارتی مشابه با آن داشته باشد. شغل های مورد نظر شامل مشاغل فنی، سرپرست تولید و تسهیلات، اپراتور مراکز کنترل، آشپز، سرپرست شغل های فنی، تولیدی و کشاورزی، قصاب، سرپرست فرایند، تجارت صنعت برق و ساخت و ساز، نانوا، تجارت عملیاتی می شوند.

– در آزمون آیلتس در همه مهارت های آن نمره شش داشته باشد.

– در طول یک یا دو سال پیشین یک کارفرمای کانادایی به شما جاب آفر داده باشد یا اینکه یکی از استان های کانادا به شما گواهی رسمی درباره یکی از مهارت ها داده باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق تجربه کار (CEC)

 • کسب نمره شش در هر 4 مهارت آزمون آیلتس
 • داشتن 1 سال سابقه کار در 3 سال پیشین به صورت تمام وقت
 • سابقه کاری مشابه در کانادا

مشاغلی که شما باید در آن تخصص داشته باشید شامل موارد زیر می شود:

شغل های مدیریتی در سطح 0: ناخدای کشتی، مدیر رستوران

شغل های سطح A: پزشک، معمار و … ( افرادی که مدرک دانشگاهی دارند)

شغل های سطح B: سرآشپز، تکنسین برق و … ( افرادی که مدرک کالج یا کارآموزی دارند)

متوسط درآمد در شغل های مختلف کانادا شامل موارد زیر می شوند:

شهرمتوسط درآمد
ونکوور4670 دلار کانادا
تورنتو4330 دلار کانادا
کیک سیتی3765 دلار کانادا
ادمونتون4050 دلار کانادا
مونترال3830 دلار کانادا
کلگری4800 دلار کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا با روش اکسپرس اینتری

در حالتی که از طرف برنامه مهاجرتی موفق به گرفتن پذیرش شدید، حال باید به فکر هزینه هایی باشید که در این مسیر نیاز به پرداخت خواهید داشت. این هزینه ها معمولا شامل پول اجاره خانه، مواد غذایی و … می شوند.

اعضای خانوادهسرمایه
112.960 دلار کانادا
216,135 دلار کانادا
319,836 دلار کانادا
424,083 دلار کانادا
527,315 دلار کانادا
630,806

همچنین هزینه های دیگری هم هستند که شامل هزینه گرفتن ویزا، کارمزد و … می شوند که می توان به صورت زیر آن ها را اعلام کرد: (توجه کنید که هزینه های مربوط به سال 2021 است):

نوع خدمتکارمزد
تشکیل پرونده و حق اقامت دائم1.325
هزینه درخواست بدون کارمزد825
در صورت داشتن همراه (هزینه پرونده و کارمزد اقامت دائم)1.325
در صورت داشتن همراه (هزینه پرونده بدون کارمزد)825
در صورت داشتن فرزند220
کارمزد حق اقامت دائم500

برنامه استانی کانادا Provincial Nominee Program یا (PNP)

مهاجرت کاری

توجه داشته باشید که هر استانی در کانادا دارای برنامه مهاجرتی ویژه خود است که به آن PNP می گویند. به این صورت که با توجه به اینکه هر استانی چه شغلی نیاز دارد، برنامه مهاجرتی مخصوص به آن به متقاضیان اعلام می شود، مشخص است که اگر در شغلی کمبود نیرو وجود داشته باشد، در همان شغل درخواست نیرو داده می شود. برای مثال در بازه ای از زمان در یکی از استان ها برنامه نویس های زیادی استخدام می شده اند.

تعداد برنامه های استانی در این کشور تقریبا به 80 عدد می رسد و اگر شما شرایط لازم برای یکی از این برنامه ها را داشته باشید، می توانید پذیرش بگیرید. ویژگی مهاجرت با برنامه استانی کانادا این است که به مهارت و امتیاز کمتری نسبت به سایر روش ها نیاز است، اما این روش دارای معایبی هم است. برای مثال ممکن است زمان زیادی مانند یک تا دو سال درگیر آن باشید. کار کردن فقط در استانی که در آن پذیرش گرفته اید، میسر است. کارمزدهای این روش نسبت به سایر روش ها بیشتر است.

هزینه مهاجرت به کانادا با روش PNP

در روش برنامه مهاجرتی استانی کانادا یا PNP باید حتما تمکن مالی مورد نیاز را داشته باشید، زیرا بعد از رفتن به کانادا باید بتوانید از پس هزینه ها بربیاید. توجه داشته باشید که هزینه های زندگی در هر استانی متفاوت خواهد بود. در این جدول می توانید تکمن مالی برای یکی از استان های این کشور را ببینید.

اعضای خانوادهسرمایه
1 نفر669.12 دلار
2 نفر772.15 دلار
3 نفر800 دلار

همین طور هزینه های دیگر مربوط به هزینه تشکیل پرونده است که هر استانی آن را به صورت جدا دریافت می کند. در این میان باید در بخش فدرال هم هزینه تشکیل پرونده را بپردازید.

برنامه مهاجرتی پایلوت آتلانتیک  (Atlantic Immigration Pilot)

این برنامه که چند سال است در کانادا شروع شده است، مربوط به کار در بخش آتلانتیک است که شامل جزیره های پرنس ادوارد، نوا اسکوشیا، نیوفاوند لند و نیو برانزویک می شود. در این استان ها اگر کارفرما نیاز به نیروی خارحی داشته باشد، می تواند درخواست دهد و فردی که پیشنهاد شغلی گرفته باید به بخش اداره مهاجرت کانادا مراجعه کند.

ویژگی برنامه AIP این است که متقاضی نیازی به داشتن دانش زبانی بالا و همین طور مهارت های کاری زیادی ندارد. در حالت دیگر می توانید با تحصیل در استان های کانادا اقامت دائم آن را بگیرید. متقاضی باید 16 ماه الی 2 سال در این استان زندگی کند و همین طور شرایط لازم برای تحصیل را داشته باشد. معایب این روش به صورت زیر است:

 • باید یک کافرما پیدا کنید.
 • تقریبا 12 الی 18 ماه طول می کشد.
 • این برنامه فقط مخصوص ناحیه آتلانتیک است.

از آن جا که این استان ها به صورت جزیره هستند، امکان پیشرفت زیادی وجود ندارد.

هزینه مهاجرت به کانادا با روش پایلوت آتلانتیک

در این روش باید تمکن مالی داشته باشید. اما هزینه زندگی در این استان ها نسبت به سایر استان های کانادا کمتر است، در نتیجه در صورتی که سرمایه زیادی ندارید این روش مناسب شما است.

اعضای خانوادهسرمایه
1 نفر3.240 دلار
2 نفر4.034 دلار
3 نفر4,959 دلار
4 نفر6,021 دلار
5 نفر6,829

برنامه پایلوت مهاجرت به مناطق شمالی و روستایی  (RNIP)

برنامه دیگری که کانادا برای پذیرش مهاجران در نظر گرفته است برنامه مربوط به روستاها و بخش های شمالی این کشور است. شرکت های این مناطق اگر موقعیت کاری وجود داشته باشد می توانند از خارج نیرو بگیرند. در صورتی که علاقه به زندگی و اقامت دائم کانادا را دارید، می توانید در این استان ها کار کنید. بعد از مدتی در صورت رضایت از کار شما، کارفرما قادر است تا از دولت مجوز اقامت دائم شما را بگیرد.

علت افزایش پذیرش نیروهای خارجی به دلیل کم شدن زاد و ولد در این کشور و همین طور سن پایین بازنشستگی است. شاید تصور کنید که اگر در شهرهای بزرگ تر کار کنید، حقوق بالاتری خواهید داشت، ولی از طرف دیگر هزینه زندگی در این شهرها بیشتر است و همچنین رقابت کاری هم بالا است. مناطقی که شامل برنامه Rural and Northern Immigration Pilot می شوند به صورت زیر هستند:

منطقهوضعیت پذیرش
ساد بری، اونتاریوپذیرش مدرک
براندون، مانیتوباپذیرش مدرک
ورنون، بریتیش کلمبیاپذیرش مدرک
نورث بی ، اونتاریوبه زودی
آلتونا/ راین لند ، مانیتوباپذیرش مدرک
کلارشولم، آلبرتاپذیرش مدرک
سولت اس تی ماری، اونتاریوپذیرش مدرک
وست کورتینای، بریتیش کلمبیاپذیرش مدرک
مووز جاو، ساسکچوآنبه زودی
تیمینز، اونتاریوپذیرش مدرک
ثاندر بی ، اونتاریوپذیرش مدرک

هزینه مهاجرت به کانادا با  برنامه پایلوت مهاجرت به مناطق شمالی و روستایی ( RNIP )

در این برنامه مهاجرتی هم باید تمکن مالی مورد نیاز را داشته باشید که چندان بالا هم نیست و به شرح زیر است:

اعضای خانوادهسرمایه
1 نفر8,922
2 نفر11.107
3 نفر13,654
4 نفر16,579
5 نفر18,803

برنامه مهاجرت کاری ویژه برای پرستاران کودک و مراقبت از افراد ناتوان

برنامه دیگری که کانادا برای مهاجران در نظر گرفته است، از طریق پرستار خانگی برای افراد ناتوان یا کودکان است. در این حالت شما نیازی به تاییدیه LMIA ندارید. LMIA سازمان کار کشور کانادا است که به شخص اجازه کار می دهد. اما از معایب این روش می توان گفت که فقط درباره یک شغل خاص است.

مهاجرت تحصیلی به کانادا (ویزای تحصیلی کانادا)

طبق اطلاعات سازمان معتبر ICEF این کشور بیشترین دانشجوهای بین المللی را بعد از آمریکا، استرالیا و انگلیس در دانشگاه های خود دارد. به دلیل اینکه طبقه متوسط در کشور کانادا در حال افزایش است، در نتیجه پذیرش دانشجویان در استان های کانادا بیشتر شده است. از دیگر دلایل محبوبیت تحصیل در کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رنک عملی بالای دانشگاه ها
 • شهریه های مناسب در مقایسه با دیگر کشورها
 • مهاجرپذیر بودن کانادا
 • معتبر بودن مدارک کانادا در سایر کشورها
 • اجاره کار در کنار تحصیل
 • بورسیه های تحصیلی

البته باید این مورد را مد نظر داشته باشید که ویزای تحصیلی باعث اقامت دائم شما نمی شود، بلکه باید بعد از اتمام دوره تحصیلی در این کشور کار کنید و بعد از چند سال می توانید اقامت دائم را دریافت کنید. البته در حین تحصیل به شما اجازه کار هم داده می شود تا بتوانید مقداری از هزینه های خود را تامین کنید. برای اینکه با تحصیل در کانادا بیشتر آشنا شوید به مقاله آن مراجعه کنید.

مهاجرت تحصیلی به کانادا با روش کلاس تجربه کانادایی :(CES)

هنگامی که تحصیلات شما در دانشگاه تمام شد ،می توانید برای گرفتن اجازه کار درخواست دهید. اما باید این شرایط را داشته باشید:

 • دوره تحصیل باید بیشتر از هشت ماه بوده باشد.
 • باید به اندازه 8 الی 2 سال تحصیل کرده باشید تا بتوانید مجوز کار بعد از تحصیل را دریافت کنید که اسم آن PGWP است.

در صورتی که مدت زمان تحصیل شما از 2 سال بیشتر باشد، مجوز سه ساله به شما داده می شود.

با کار در کانادا می توانید تجربه کاری خود را افزایش دهید و به این صورت قادر به گرفتن ویزای تجربه کانادایی یا CES خواهید بود. ویزای مورد نظر اقامت چندساله به متقاضیانی می دهد که به صورت موقت در این کشور مشغول به کار هستند و می خواهند اقامت دائمی خود را هم دریافت کنند. چنانچه این ویزا را دریافت کنید، راه شما برای گرفتن اقامت دائم هموار می شود.

مهاجرت تحصیلی به کانادا با برنامه استانی کانادا (PNP):

استان های کانادا برنامه هایی برای دانشجویانی دارند که از دانشگاه فارغ التحصیل شده اند، به این صورت که بعد از اینکه تحصیل آن ها تمام شد بتواند در کانادا مانده و کار کنند. استان هایی که این موقعیت را در اختیار دانشجویان قرار می دهند استان های زیر هستند:

 • نیو برانزویک
 • جزیزه پرنس ادوارد
 • نوا اسکوشیا
 • بریتیش کلمبیا
 • اوناتاریو
 • مانیتوبا
 • ساسکچوآن
 • نیوفاوند لند و لابرادور

مزیت تحصیل در کانادا این است که شما می توانید یک مدرک معتبر در دانشگاه های این کشور کسب کنید و با مدرکی که به دست آورده اید، در شرکت های کانادایی یا سایر کشورها کار کنید. اگر سوالی درباره شرایط پذیرش تحصیلی در کانادا و مدارک مورد نیاز دارید، می توانید با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید.

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا

هزینه متوسط تحصیلی در کانادا تقریبا 25 هزار دلار است. چنانچه به شما خوابگاه دانشجویی در داخل دانشگاه داده باشند، هزینه شما تقریبا 800 دلار می شود، اما اگر بیرون از محوطه دانشگاه اقامت کنید، تقریبا 500 دلار در ماه باید هزینه کنید. هزینه های غذا هم در داخل دانشگاه 500 دلار در ماه و در بیرون از آن 200 دلار است. در ایالت انتاریو هزینه های شما بیشتر می شود. با این حال هزینه های شما نسبت به آمریکا کمتر است.

اگر بخواهیم به طور کلی تخمین بزنیم هزینه ماهانه تقریبا 4500 دلار می شود. با این حال چنانچه معدل شما خوب باشد، امکان گرفتن بورسیه تحصیلی وجود دارد و به این صورت هزینه شما کمتر می شود.

مهاجرت به کانادا با ویزای اسپانسری (اخذ اقامت برای خانواده)

یکی از مزایای زندگی در کانادا و افرادی که اقامت این کشور را دارند، این است که شما می توانید اعضای خود را هم بعد از مدتی به کانادا آورده و اقامت دائمی برای آن ها بگیرید. اسپانسر شما باید اقامت دائمی کانادا را داشته باشد. پس چنانچه ویزای این کشور را دریافت کرده و اقامت دائم آن را هم داشته باشید و قادر به گرفتن اقامت دائم این کشور برای همسر و فرزند خود را هم دارید. البته می توانید برای والدین خود از طریق سوپر ویزای کانادا اقامت بگیرید.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

کار در کانادا

چنانچه از سرمایه کافی برخوردار هستید، آسان ترین راه برای شما استفاده از ویزای سرمایه گذاری کانادا است. این ویزا از طرف دولت کانادا برای متقاضیان آماده شده است تا به این صورت هم اسباب پیشرفت اقتصادی کانادا مهیا شود هم افراد علاقمند بتوانند اقامت این کشور را دریافت کنند.

اگر در زمینه کارآفرینی استعداد دارید و می توانید یک کار بین المللی انجام دهید و همین طور قادر به استخدام کارمند هستید، می توانید برای گرفتن این ویزا اقدام کنید. البته در این حالت استارت آپ شما باید از ایده خوبی برخوردار باشد و حمایت یک شرکت کانادایی را هم داشته باشید.

علاوه بر این برای اینکه در گرفتن این ویزا موفق شوید، باید مهارت زبان شما بسیار خوب باشد و همین طور سرمایه کافی و تجربه کاری مناسب داشته باشید تا بتوانید یک موقعیت کاری ایجاد کرده و عده ای از شهروندان کانادایی را استخدام نمایید. البته هر استان کانادا دارای شرایط متفاوتی است که باید از آن ها اطلاع پیدا کنید. در جدولی که در ادامه می آوریم، شرایط سرمایه گذاری و همین طور هزینه در استان های مختلف را برای شما جمع آوری کرده ایم.

کانادا شامل دو برنامه سرمایه گذاری می شود و این برنامه شامل کبک و سرمایه گذاری فدرال است. در این دو برنامه امکان سرمایه گذاری به مدت 5 سال در این کشور وجود دارد که البته باید مورد تایید کانادا هم باشد و سپس اقامت دائم را دریافت می کنید. این اقامت شامل اقامت همسر و فرزندان هم می شود.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

برنامه استانیارزشحداقل سرمایهشرایط و تجربه
نیو برانزویک600,000250,0003 سال سابقه کار
بریتیش کلمبیا600,000200,0003 سال سابقه کار و استخدام یک شهروند کانادایی
استانهای شمال غربی کانادا500,000300,0003 سال سابقه کار
مانیتوبا500,000250,0003 سال سابقه کار
نوا اسکوشیا600,000150,0003 سال سابقه کار
جزیره پرنس ادوارد00,000
کبک900,000200,000
ساسکچوآن500,00075,0003 سال سابقه کار

مهاجرت خودحمایتی کانادا

با این برنامه می توانید اقامت دائم کانادا را به دست آورید. این برنامه برای کسانی است که در زمینه فرهنگ یا ورزش فعالیت می کنند. پس چنانچه تجربه مناسبی در این زمینه دارید و قادر خواهید بود که یک نقش مهم در بخش فرهنگی یا ورزشی داشته باشید، می توانید ویزای خودحمایتی را به دست آورید.

تجربه کاریحداقل سابقه کاری 2 ساله و بیشتر
سنبهترین سن بین 18 تا 35 است
مهارت زبانیانگلیسی یا فرانسوی
تحصیلاتمدرک مرتبط با شغل
تطبیق پذیرییکی شدن با جامعه

هزینه مهاجرت خودحمایتی کانادا

هزینه مهاجرت به روش خودحمایتی کانادا به صورت زیر است:

هزینه تشکیل پروندههزینه به دلار
کارمزد اقامت دائم500
شخص اصلی1.575
تشکیل پرونده برای همسر825
برای هر فرزند225

سایر روش های مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

ویزای بشر دوستانه برای مهاجرت به کانادا

این نوع ویزا مخصوص افرادی است که به صورت پناهندگی به این کشور وارد شده اند و شرایط سایر ویزاها را ندارند.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

اگر با کسی که شهروند کانادا است یا اقامت این کشور را دارید، ازدواج کنید می توانید اقامت این کشور را دریافت کنید که البته شرایط خاصی دارد. از آن جا که افراد زیادی با پرداخت پول یک ازدواج صوری ایجاد می کنند تا بتوانند به کانادا مهاجرت کنند، در نتیجه سفارت کانادا در این زمینه سخت گیری های زیادی انجام می دهد و حتما باید ثابت کنید که ازدواج شما واقعی است. کسی که با او ازدواج می کنید باید این شرایط را داشته باشد:

 • حداقل سن وی 18 سال باشد.
 • شهروند کانادا باشد یا اقامت دائم کانادا را داشته باشد.
 • تمکن مالی همسر مناسب باشد.
 • اثبات حقیقی بودن ازدواج با مدارک معتبر ضروری است.

البته ما فقط شرایط اولیه را برای شما شرح دادیم و شرایط دیگری هم وجود دارد که برای اطلاع از آن ها می توانید با کارشناسان آسان سفر تماس گرفته و از آن ها باخبر شوید. با این حال فردی که قرار است، به عنوان اسپانسر شما باشد، باید در سه سال گذشته اسپانسر فرد دیگری نشده باشد، سوء سابقه در جرم بزرگی نداشته باشد، کمک مالی از سمت دولت نگرفته باشد. همین طور توجه داشته باشید که باید حداقل دو سال با همسر خود زندگی کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق تولد

این کشور از قانون خاک پیروی می شود، یعنی اگر نوزادی در این خاک متولد شود، حتی اگر او در هواپیما یا جای دیگر باشد، یک فرد کانادایی به شمار می رود و از حقوق شهروندی برخوردار است. جالب است که بدانید افراد زیادی به منظور اینکه فرزند آن ها شهروندی کانادا را بگیرد، نزدیک به زمان تولد فرزند خود از طریق ویزاهای مختلف به این کشور می روند و به این صورت فرزند شهروندی کانادا را دریافت می کند. اما باید دقت کنید که به این صورت حق شهروندی به والدین این طفل داده نمی شود و آن ها می توانند از روش های دیگر استفاده کنند.

استان ‌های پرطرفدار کانادا برای مهاجرت

تعدادی از استان های کانادا برای مهاجرینی که به آن وارد می شوند، محبوب تر هستند که از علت های آن می توان به سطح بالاتر پیشرفت های اقتصادی یا فرهنگی اشاره کرد. همچنین درآمد هم در این استان ها بیشتر است.

استان انتاریو

در این استان شهر مشهور تورنتو قرار دارد که در آن مردم با فرهنگ های متنوعی زندگی می کنند و پایتخت این استان هم به شمار می رود و جمعیت بالایی از مهاجران در آن زندگی می کنند.

استان کبک

کانادا

استان کبک یکی دیگر از استان های محبوب کانادا است. مونترال شهری بزرگ در این استان است که شهری چند فرهنگی هم به شمار می رود و زبان مردم آن انگلیسی و فرانسوی است. مهاجران از کشورهای اروپا، آسیا و … به این استان مراجعه می کنند.

استان بریتیش کلمبیا

این استان در بخش غربی کشور است و آب و هوای دلنشین تری نسبت به سایر استان های کانادا دارد. دو شهر پرجمعیت این استان ویکتوریا و ونکوور هستند. با این که هزینه زندگی در این شهرها بالا است، اما مقصد اصلی مهاجران به شما می رود.

استان آلبرتا

پیشرفت های تکنولوژی در شهرهای کانادا باعث شده که کمبود نیروی متخصص در این زمینه ها احساس شود. همین طور در این منطقه منابع نفتی هم وجود دارد و جمعیت زیادی از مهاجران به زندگی در آن علاقه دارند.

استان مانیتوبا

در این استان هم شهرها و استان هایی هستند که مورد علاقه مهاجران قرار دارند. با اینکه زمستان های این استان سرد است، اما از لحاظ کشاورزی و دیگر صنایع مشکلی ندارد و بسیار محبوب است.

استان ساسکاچوان

اخیرا به خاطر برنامه های استانی یا PNP افراد بیشتری از مهاجران جذب این منطقه می شوند. زمین های کشاورزی که در این استان وجود دارد، فرصت مناسبی در اختیار افرادی قرار می دهد که تخصص مناسبی در این زمینه دارند.

شهرهزینه زندگیمیانگین درآمد
تورنتو3855 دلار4330 دلار
مونترال2660 دلار3830 دلار
کبک سیتی2355 دلار3765 دلار
اتاوا3160 دلار4700 دلار
وینیپگ2380 دلار3000 دلار
ادمونتون2640 دلار4050 دلار
کلگری3000 دلار4800 دلار

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا

با توجه به مطالبی که در این مقاله مطالعه کردید، می توانید بهترین مسیر مهاجرتی به کانادا را انتخاب کنید. اما بدون شک سریعترین روشی که می توانید با استفاده از آن اقامت دائم این کشور را دریافت کنید، ویزای نیروی متخصص یا اکسپرس اینتری است. برای آگاهی بیشتر در باره این ویزا می توانید به مقاله اقامت کانادا از طریق کار نیروی متخصص یا express entry مراجعه کنید یا با آسان سفر تماس بگیرید.

مهاجرت به کانادا بدون وکیل

با اینکه می توان بدون وکیل هم کارهای مهاجرتی خود را انجام داد، اما به دلیلی پیچیدگی اخذ ویزای کانادا مشکلات زیادی می تواند، برای شما ایجاد شود و هر گونه مشکلی امکان ریجکتی پرونده شما را افزایش می دهد و در این راه امکان از دست دادن وقت و سرمایه خود را هم خواهید داشت.

پس برای جلوگیری از این ریسک بهتر است تا با شرکتی مطمئن که بتواند راه و چاه رو به خوبی به شما نشان دهد و از قوانین کشور مقصد مطلع باشد مشورت کنید.

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT ویزای آی سی تی

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT

برنامه انتقال درون شرکتی یکی از برنامه های ویژه است...

ویزای آی سی تی | 28 اسفند 1402

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان مهاجرت تحصیلی اروپا

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

موسسات آموزشی اروپا از جمله بهترین سیستم های آموزشی در...

مهاجرت تحصیلی اروپا | 27 اسفند 1402

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟ استارتاپ ویزا کانادا

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟

علاقه به اخذ اقامت دائم کانادا و شهروندی آن از...

استارتاپ ویزا کانادا | 24 اسفند 1402

دریافت وقت مشاوره