جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

راهنمای سفر / تراول هیستوری ویزای کانادا
تراول هیستوری ویزای کانادا
زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

تراول هیستوری ویزای کانادا

سمیرا رسائی زاده 18 فروردین 1403 زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

فهرست مطالب

مطمئنا افراد زیادی هستند که علاقه دارند از کشور کانادا به خاطر طبیعت بینظیر آن دیدن کنند. در این میان شهروندان برخی از کشورها برای اخذ ویزای توریستی نیازمند تراول هیستوری ویزای کانادا هستند. در توضیح این مطلب باید گفت که تراول هیستوری سابقه سفر فرد به کشورهای دیگر را مشخص می کند. برای اینکه درباره این موضوع اطلاعات بیشتری به دست آورید، با آسان سفر همراه باشید.

تراول هیستوری چیست؟

گذرنامه شما، راوی داستان سفرهایتان است. هر مهر ویزا، حکایتی از یک ماجراجویی و هر صفحه، گامی در مسیر کشف دنیای جدید را به تصویر می‌کشد. برای دریافت ویزای توریستی کانادا، گذرنامه شما باید داستانی جذاب و پربار از سفرهایتان را برای افسر ویزا روایت کند.

تراول هیستوری یا پیشینه سفر، به سابقه سفرهای قبلی شما به سایر کشورها اشاره دارد. این سابقه، نشان‌دهنده علاقه شما به سفر و کشف فرهنگ‌های مختلف، تعهد شما به بازگشت به کشور خود و پایبندی شما به قوانین و مقررات مهاجرتی است.

اهمیت ارائه تراول هیستوری ویزای کانادا

در واقع تراول هیستوری مدرک مهمی است که شخص با آن می تواند به افسر مهاجرت نشان دهد که تا به حال به چه کشورهایی سفر کرده است و انگیزه وی برای سفر به کانادا را بهتر درک کند. زیرا به این صورت افسر مطمئن می شود که شما بعد از سفر به کانادا به کشور خود باز می گردید. با اینکه داشتن سابقه سفر به کشورهای دیگر ضروری نیست، اما با داشتن آن ساده تر می توانید ویزای کانادا را دریافت کنید.

دلایل درخواست تراول هیستوری ویزای کانادا

سفر به کانادا

با سابقه سفر افسر می تواند به این نتیجه برسد که شما بعد از اتمام سفر به ایران بازخواهید گشت. همینطور داشتن این سابقه ثابت می کند که شما یک توریست واقعی هستید و قصد شما از بازدید تنها دیدن بخش های گردشگری کشور دیگر است.

مقالات مرتبط

یکی دیگر از مواردی که افسر به آن توجه می کند، موضوع وابستگی های خانوادگی است. در این حالت روابط خانوادگی شما مورد بررسی قرار می گیرد تا افسر مطمئن شود شما وابستگی هایی در کشور مبدا دارید و به خاطر خانواده خود دوباره باز خواهید گشت.

بودجه و تمکن مالی شما هم مورد ارزیابی قرار می گیرد. به این صورت که افسر باید اطمینان حاصل کند که شما در طی اقامت و سفر بتوانید از پس هزینه های خود بربیایید و مشکلی برای شما در کشور مقصد ایجاد نشود.

بررسی اعتبار پاسپورت و ویزاهای قبلی

افسر برای اینکه سابقه سفرهای شما را چک کند، نگاهی به ویزاهای قبلی و همینطور پاسپورت شما می اندازد. توجه داشته باشید که پاسپورتی که در حال حاضر دارید، باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد. چنانچه ویزاهایی پیشین شما از اعتبار ساقط شده باشند باید دوباره آن ها را تمدید کنید.

نحوه ارزیابی مدت اقامت در کشورهای مختلف

دو وب سایت برای بررسی سوابق سفر وجود دارد:

Skyscanner

Kayak

علاوه بر این می توانید رسید ویزا، بلیط هواپیما یا مدارکی که مربوط به رزرو هتل می شود را هم ارائه دهید.

نحوه تهیه گزارش تراول هیستوری (Travel History Report)

سازمانی که در کانادا گزارش های مربوط به سفر شما را جمع آوری می کند سازمان CBSA است. برای اینکه بتوانید گزارش مربوط به سفرهای خود را از این سازمان جمع کنید، باید مراحل زیر را طی کنید.

 • مراجعه به وب‌سایت رسمی: https://www.cbsa-asfc.gc.ca/menu-eng.html
 • انتخاب گزینه Online Services و سپس روی تراول هیستوری ریپورت کلیک کنید.
 • اگر حساب کاربری ندارید، باید گزینه Create a MyCBSA را انتخاب کرده و یک حساب باز کنید.
 • در بخش حساب کاربری گزینه Request a travel history report را انتخاب نمایید. اطلاعاتی که در این میان به آن ها نیاز خواهید داشت شامل تاریخ تولد، شماره ETA در صورت وجود و شماره پاسپورت است.
 • توجه داشته باشید که دریافت این هزینه به صورت رایگان امکان پذیر نیست و شما باید هزینه ای برای آن پرداخت کنید. در حال حاضر میزان هزینه برای دریافت تراول هیستوری کانادا تقریبا 25 دلار است.
 • هنگامی که هزینه را پرداخت کردید، سابقه سفرهای شما در اختیار شما قرار می گیرد. علاوه بر این امکان دریافت این گزارش در قالب ایمیل هم وجود دارد. در این گزایش می توانید اطلاعاتی مانند تاریخ ورود و خروج، اطلاعاتی که مربوط به وسایل حمل و نقل عمومی هستند و همینطور نوع سفر خود را دریافت کنید. 

نکات مهم در هنگام دریافت تراول هیستوری کانادا

 • پیش از این که برای دریافت گزارش سفر اقدام کنید توجه داشته باشید که حتما تمام اطلاعات ضروری را درست وارد کرده اید.
 • اگر قبلا چندین بار به کانادا سفر کرده اید، باید برای هر کدام از آن ها یک گزارش دریافت کنید.
 • این گزارش فقط در طی پانزده روز در دسترس شما است، بعد از این گزارش حذف می شود پس در مدت زمان معین شده برای دریاف آن اقدام کنید وگرنه مجبور خواهید بود که دوباره برای آن پول پرداخت کنید.

آیا تاریخچه سفر برای ویزای کنفرانس کانادا مهم است؟

سفر به کانادا برای یک کنفرانس می تواند یک تجربه غنی باشد و فرصت های منحصر به فردی برای شبکه، یادگیری و تبادل فرهنگی ارائه دهد. با این حال، هنگام درخواست ویزای کنفرانس، بسیاری از متقاضیان از خود می پرسند که “آیا سابقه سفر برای ویزای کنفرانس کانادا مهم است؟”

بله، یک سابقه خوب سفر نشان می‌دهد که شما به قوانین و مقررات مهاجرت کشورهایی که قبلاً سفر کرده‌اید، پایبند بوده‌اید. این عامل می تواند به طور قابل توجهی بر تصمیم گیری در مورد درخواست ویزای کانادا شما تأثیر بگذارد، زیرا نشان دهنده قابلیت اطمینان شما به عنوان یک بازدید کننده بین المللی است.

مروری سریع بر سیستم پردازش ویزای کانادا

سیستم پردازش ویزای کانادا برای ارزیابی کامل متقاضیان قبل از اجازه ورود طراحی شده است. درک تفاوت های ظریف آن کلید یک برنامه موفق است. این سیستم با ارزیابی اسناد شخصی و سفر شروع می شود. اینها شامل مدرک هویت، هدف از بازدید و ثبات مالی است.

هر جنبه برای اطمینان از انطباق با استانداردهای مهاجرت کانادا مورد بررسی قرار می گیرد. پس از آن متقاضیان باید تحت بررسی پیشینه قرار گیرند، که سابقه سفر و سوابق قانونی آنها را ارزیابی می کند.

این مرحله برای حفظ امنیت و یکپارچگی مرزهای کانادا بسیار مهم است. تایید نهایی به نتیجه این فرآیند دقیق بستگی دارد. از متقاضیان انتظار می رود که اطلاعات دقیق و کاملی را ارائه دهند. هر گونه اختلاف می تواند منجر به تاخیر یا رد ویزا شود. بنابراین توجه به جزئیات و صداقت در این رویه از اهمیت بالایی برخوردار است.

شرایط لازم برای ویزای کنفرانس کانادا

درخواست برای ویزای کنفرانس کانادا شامل رعایت معیارهای خاصی برای اطمینان از ورود راحت به کانادا برای رویداد شما است. درک این الزامات برای جلوگیری از هرگونه مشکلی ضروری است. در اینجا یک تفکیک مختصر از آنچه باید بدانید آمده است:

پاسپورت معتبر: متقاضیان باید دارای پاسپورتی با حداقل شش ماه اعتبار بیشتر از اقامت مورد نظرشان در کانادا باشند.

جزئیات کنفرانس: مدارک ثبت نام کنفرانس و جزئیات رویداد برای تأیید هدف از بازدید مورد نیاز است.

اثبات مالی: متقاضیان باید مدرکی مبنی بر وجود بودجه کافی برای پوشش اقامت خود در کانادا ارائه دهند و از استقلال مالی اطمینان حاصل کنند.

سابقه سفر: سابقه سفر مثبت که نشان دهنده رعایت قوانین مهاجرت در بازدیدهای قبلی باشد و اعتبار برنامه را افزایش می دهد.

نامه دعوت: در صورت وجود، نامه ای از برگزار کنندگان کنفرانس که در آن از متقاضی دعوت شده است، می تواند به عنوان یک سند حمایتی در نظر گرفته شود.

اثبات اقامت: مدارکی که تأیید می کند متقاضی در کجا اقامت خواهد داشت، چه هتل باشد و چه آدرس میزبان، ضروری است.

بلیط رفت و برگشت: یک بلیط رفت و برگشت یا مدرکی مبنی بر سفر بعدی لازم است تا مقامات از قصد متقاضی برای خروج اطمینان حاصل کنند.

معاینه پزشکی: در برخی موارد، بسته به کشور مبدا یا مدت اقامت متقاضی، ممکن است نیاز به معاینه پزشکی باشد.

رعایت این الزامات برای یک درخواست موفق ویزای کنفرانس کانادا بسیار مهم است. هر نقطه نقش حیاتی در نشان دادن صلاحیت و قصد شما دارد و راه را برای تجربه ای بدون دردسر در کنفرانس هموار می کند.

تکمیل فرم درخواست با استفاده از تراول هیستوری ویزای کانادا

ویزای توریستی کانادا

ذکر جزئیات سفرهای پیشین

ارائه اطلاعاتی مربوط به بازدیدهای پیشین شما از کانادا به دولت این کشور کمک می کند که آسان تر برای دادن ویزا به شما تصمیم گیری کنند.

تاریخ ورود و خروج از هر کشور

زمان ورود به خروج شما در هر سفر باید مشخص باشد. به این صورت اداره مهاجرت اطمینان حاصل می کند که شما در زمان های تعیین شده به کشور خود باز می گردید، همینطور در این میان بررسی سابقه سفرهای پیشین شما نشان می دهد که آیا تا به حال کشوری که از لحاظ امنیتی مشکل دارد، سفر کرده اید یا خیر.

هدف سفر

 • در طی درخواست برای ویزای کانادا حتما باید دلیل سفر شما به این کشور مشخص باشد که این دلیل می تواند تحصیلی، کاری، بازدید از خانواده یا … باشد.
 • ارائه مدارکی که نشان دهد شما در وطن خود اقامت دائم دارید و قصد دارید دوباره به واسطه ملک خود بازگردید، ضروری است.
 • در این میان باید بتوانید مدارکی هم در خصوص تمکن مالی لازم برای سفر به کانادا ارائه دهید. برای این مورد می توانید نامه از بانک، نامه سابقه کار یا مدارکی مبنی بر حساب های بانکی خود را نشان دهید.
 • افرادی که شاغل هستند، می توانند یک گواهی سابقه کار از شرکت خود دریافت کنند که در آن میزان حقوق هم ذکر شده است و همینطور صورت های حساب های مربوط به حقوق خود را نشان دهید.
 • اما اگر در حال تحصیل هستید، می توانید نامه اشتغال به تحصیل، ریز نمرات یا گواهی هایی مربوط به اینکه به عنوان استاد در دانشگاه در حال تدریس هستید را نشان دهید.
 • برنامه سفر شما به کانادا باید کاملا واضح باشد، یعنی شما باید مشخص کنید که در کجا قرار است، اسکان کنید و در مدت سفر خود قرار است چه کارهایی انجام دهید.
 • مدارکی که می تواند به عنوان اثبات برای بازگشت خود به کانادا ارائه دهید شامل نامه از شرکت، مدرکی مبنی بر داشتن املاک و مستتقلات در وطن خود یا اینکه بلیط هواپیما باشد.
 • اگر به مصاحبه دعوت شدید، باید همه مدارک لازم را به دقت آماده کنید. معمولا مدت زمان مشخص شدن نتیجه ویزای شما 28 روز خواهد بود.

نتیجه گیری

تاریخچه سفری که به خوبی مستند شو،د نه تنها اعتبار درخواست شما را افزایش می دهد، بلکه مطابقت شما با هنجارهای سفر بین المللی را نیز نشان می دهد. با تهیه و سازماندهی دقیق مدارک مورد نیاز، مانند ثبات مالی و برنامه سفر دقیق، متقاضیان می توانند به طور موثر پرونده خود را ارائه دهند.

علاوه بر این، یک تصویر واضح و صادقانه از سفرهای گذشته، از جمله ویزا، مهرهای ورود/خروج، و حتی سوابق دیجیتال، کمک قابل توجهی به ارزیابی مثبت مقامات کانادایی می کند. بنابراین، برای هر کسی که مایل به سفر به کانادا است، نشان دادن سابقه سفر قوی گامی حیاتی در جهت اطمینان از یک درخواست ویزا موفق خواهد بود.

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

جاذبه های گردشگری کبک راهنمای سفر

جاذبه های گردشگری کبک

تاریخچه کبک سیتی، فضای دوستانه و جاذبه های بی شمار...

راهنمای سفر | 20 فروردین 1403

مقایسه مهاجرت اسکیل ورکر کانادا و استرالیا جاب آفر

مقایسه مهاجرت اسکیل ورکر کانادا و استرالیا

افرادی که از مهارت و توانایی های لازم برای یک...

جاب آفر | 20 فروردین 1403

تراول هیستوری ویزای کانادا راهنمای سفر

تراول هیستوری ویزای کانادا

مطمئنا افراد زیادی هستند که علاقه دارند از کشور کانادا...

راهنمای سفر | 18 فروردین 1403

دریافت وقت مشاوره