جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

مهاجرت تحصیلی اروپا / تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان
تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان
زمان تقریبی مطالعه: 10 دقیقه

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

سمیرا رسائی زاده 27 اسفند 1402 زمان تقریبی مطالعه: 10 دقیقه

فهرست مطالب

موسسات آموزشی اروپا از جمله بهترین سیستم های آموزشی در سرتاسر دنیا به شمار می روند که رتبه علمی بالایی را هم به خود اختصاص داده اند. با این حال همواره اولین نکته ای که باید در نظر گرفت، آزمون زبان است زیرا برای تحصیل در دانشگاه های اروپا باید به زبان انگلیسی یا زبان بومی آن کشور مسلط باشید. در ادامه ما به شما دانشگاه هایی را معرفی خواهیم کرد که شما را قادر به تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان خواهند کرد! پس با آسان سفر همراه باشید.

تحصیل در اروپا

هنگامی که تصمیم قاطعانه ای برای تحصیل در اروپا می گیرید، باید لیستی از بهترین دانشگاه ها با امکاناتی که با شرایط شما سازگار است را تهیه کنید. اولین و ضروری ترین موردی که باید روی آن تمرکز کنید، دریافت تمام اطلاعات مناسب هنگام شروع درخواست است. شما باید مهلت درخواست برای دانشگاه های موجود در لیست خود را بدانید و بر اساس آن برنامه ریزی کنید.

در صورت درخواست، ممکن است برای مصاحبه دعوت شوید که پس از آن، در صورت پذیرش، تنها کاری که باید انجام دهید این است که هزینه های شهریه خود را مدیریت کنید، ویزای دانشجویی را دریافت کنید و به سمت آینده خود پرواز کنید. همواره فهرست جامعی از الزامات دانشگاه‌ها از ریز نمرات تا اثبات وضعیت مالی، وجود داشته است که جمع آوری و مدیریت همه اینها به تنهایی می تواند خسته کننده باشد. در این حالت کارشناسان آسان سفر همواره آماده هستند تا شما را در این مسیر یاری کنند.

برخی از دانشگاه‌های اروپایی به پیش نیازها و آزمون‌هایی نیاز دارند که برای واجد شرایط شدن برای درخواست، باید آن‌ها را تکمیل کنید. یکی از این آزمون ها سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی یا IELTS است. این آزمون برای افراد غیر بومی طراحی شده است تا سطح تسلط آن ها به زبان انگلیسی بررسی شود.

دانش آموز در اروپا

اگر به شما این خبر جادویی را بدهیم که برخی از کشورهای اروپایی شما را ملزم به انجام این آزمون نمی‌کنند و می‌توانید بدون آیلتس در اروپا تحصیل کنید، عکس العمل شما چه خواهید بود؟ قطعا حذف این مرحله شما را یک گام بزرگ به رویاهای خود برای تحصیل در خارج از کشور نزدیک می کند.

شرایط تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

برای کسانی که در آرزوی تحصیل در اروپا هستند، ولی به هر دلیلی نمی توانند مدرک زبان بگیرند، این فرصت توسط برخی از دانشگاه های اروپا فراهم شده است تا بتوانید بدون مدرک زبان پذیرش بگیرید، با این حال شرایط ویژه ای نیاز است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • شرکت در دوره زبان در خود دانشگاه
 • ثبت نام در آزمون ورودی
 • مصاحبه از طرف دانشگاه برای تعیین سطح زبان

به طور کلی هر دانشگاهی می تواند شرایط خاصی برای پذیرش در نظر بگیرد در تعدادی از دانشگاه های اروپا می توان پیش از شروع کورس اصلی در دوره زبان شرکت کرد. به این صورت دانشجو می تواند بدون مشکل رشته اصلی را در دانشگاه ادامه دهد.

مدارک لازم برای تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

دانشگاه های اروپا بنابر سیاست هایی که پیش رو می گیرند، مدارک مختلفی را برای علاقمندان تعیین کرده اند که تعدادی از آن ها به صورت زیر است:

 • پاسپورت معتبر
 • ترجمه مدارک تحصیلی و ریز نمرات
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه
 • تمکن مالی
 • مدارک شناسایی
 • فرم درخواست ویزا
 • عکس پاسپورت

کشورهای اروپایی برای تحصیل بدون مدرک زبان

همانطور که می دانید شرکت در کلاس های آمادگی زبان وقت گیر است و برای آزمون زبان هم باید هزینه زیادی پرداخت کرد، در نتیجه یکی از بهترین راه ها برای پذیرش در اروپا پیدا کردن دانشگاه هایی است که از شما مدرک زبان نمی خواهند. در ادامه لیستی از کشورهایی اروپایی که می توان بدون مدرک زبان در آن ها پذیرش گرفت، را برای شما آماده کرده ایم:

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

دانشگاه سیگن آلمان

در صورتی که رشته ای که می خواهید در آن تحصیل کنید، به زبان انگلیسی باشد، این امکان برای شما فراهم شده است که بتوانید بدون ارائه مدرک زبان در آن تحصیل نمایید. از جمله شرایط این برنامه داشتن دیپلم و سن زیر 24 سال است. همینطور باید دانشی در حد A1 آلمانی داشته باشید. خوشبختانه کورس های زیادی در آلمان به زبان انگلیسی برای علاقمندان در مقاطع مختلف تحصیلی در این کشور وجود دارد که باعث می شود بدون محدودیت در دانشگاه های مختلف تحصیل کنید. برای اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در آلمان کلیک کنید.

دانشگاه هایی برای تحصیل در آلمان بدون آیلتس

 • University of Siegen
 • University of Koblenz and Landau
 • Esslingen University of Applied Sciences
 • University of Kaiserslautern
 • University of Giessen
 • Braunschweig University of Technology
 • Free University of Berlin

تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان

دانشگاه فرانسه

فرانسه یکی دیگر از کشورهای پرطرفدار اروپایی برای تحصیل بدون مدرک زبان است. در این حالت متقاضی نباید گپ تحصیلی بیشتر از 5 سال داشته باشد و سپس اگر تمام مدارک وی مورد تایید قرار گیرد، می توان یک دوره یک ساله به زبان فرانسه در این کشور تحصیل کند و سپس برای تحصیل در رشته خود در دانشگاه های این کشور پذیرش بگیرد. با اینکه نیازی به مدرک زبان نیست اما باید دانش تقریبی درباره زبان فرانسه داشته باشید. مزیت تحصیل در این دوره یکساله این است که بعد از آن با تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور نیازی به پرداخت شهریه نخواهید داشت.

معرفی دانشگاه برای تحصیل در فرانسه بدون آیلتس

 • American Business School, Paris
 • EBS Paris
 • ESAIP School of Engineers
 • EPITA Graduate School of Computer Science
 • ESC Rennes School of Business, France

پذیرش از انگلستان بدون مدرک زبان

از دیگر کشورهایی که می توان بدون مدرک زبان در آن تحصیل کرد، باید به انگلیس اشاره کرد. تعدادی از دانشگاه های انگلیس که بدون مدرک زبان پذیرش می دهند، شامل موارد زیر می شوند:

 • دانشگاه سوانسی
 • دانشگاه رابرت گوردون
 • دانشگاه نورثومبریا
 • دانشگاه مرکزی لنکاوی
 • دانشگاه بولتون
 • دانشگاه پلیموث
 • دانشگاه نورث همپتون
 • دانشگاه پورتسموث

البته برای قبولی در این موسسات آموزشی باید در یک مصاحبه زبان شرکت کنید و پیش از این حداقل 2 سال به زبان انگلیسی تحصیل کرده باشید. همچنین در صورتی که این مورد برای شما مهیا نیست، می توانید پیش از تحصیل اصلی در دانشگاه در دوره های آموزش زبان در موسسات آموزشی انگلیس شرکت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در انگلیس کلیک کنید.

پذیرش از ایتالیا بدون مدرک زبان

دانشگاه ایتالیا

ایتالیا از گذشته به خاطر وجود بورسیه های تحصیلی خود مشهور بوده است و چنانچه مایل به تحصیل در ایتالیا هستید، می توانید به این مطلب مراجعه کنید، اما به طور کلی باید گفت که در این کشور امکان تحصیل به صورت رایگان با زبان ایتالیایی فراهم شده است در این غیر این صورت باید در کورس های ایتالیایی شرکت کنید.

شرایطی که برای متقاضی در این خصوص در نظر گرفته شده است، این است که باید پیش از این مدرک تحصیلی خود را به زبانی که قرار است در ایتالیا تحصیل کند، گرفته باشد، پس این مدرک باید به زبان انگلیسی یا ایتالیایی همراه با مهر و سربرگ باشد. گاهی ممکن است دانشگاه درخواست مصاحبه هم کند که در این صورت متقاضی ملزم به حضور در مصاحبه خواهد بود.

معرفی دانشگاه برای تحصیل در ایتالیا بدون آیلتس

 • University of Bologna
 • Polytechnic University of Milan

تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان

اتریش یکی از ایده آل ترین شرایط تحصیلی بعد از کشور آلمان را دارد، زیرا محدودیت سنی خاصی برای پذیرش در این کشور در نظر گرفته نشده است و شما می توانید به صورت رایگان و با داشتن دانش زبان آلمانی در دانشگاه های این کشور تحصیل کنید.

دوره زبان در این کشور به صورت خصوصی یا دولتی در اختیار علاقمندان وجود دارد. از جمله شرایط پذیرش تحصیل در اتریش داشتن دیپلم است و همینطور باید دانش پایه نسبت به زبان آلمانی یا انگلیسی داشته باشید. متقاضایان می توانند، در این کشور هم در دوره های یکساله زبان شرکت کنند و سپس به تحصیل در دانشگاه های این کشور بپردازند.

تحصیل در لهستان بدون آیلتس

دانشگاه لهستان

لهستان کشوری است که از لحاظ فرهنگی غنی و مدرن است و طیف وسیعی از فرصت ها را برای دانشجویان بین المللی که در اروپا آموزش عالی را پیش می برند فراهم می کند. تحصیل در لهستان بدون آیلتس به شما این امکان را می دهد که مدرک اروپایی با کیفیت بالا را با هزینه کم کسب کنید. اگر از یک موسسه آموزش عالی انگلیسی زبان فارغ التحصیل شده باشید، نیازی به آیلتس نیست.

دانشگاه هایی برای تحصیل در لهستان بدون آیلتس

 • Medical University of Gdansk
 • Kozminski University
 • Medical University of Warsaw
 • University of Bialystok

تحصیل در سوئد بدون آیلتس

سوئد که به عنوان بزرگترین کشور در شمال اروپا شناخته می شود، به دلیل شفق شمالی خود شهرت دارد. از موسیقی و غذا گرفته تا سنت و آب و هوای آزاد، این کشور تمرکز زیادی بر آموزش دارد و به عنوان مقصدی هیجان انگیز برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته می شود. سوئد دارای برخی از شرکت های موفق است که منجر به گسترش در زمینه آموزش و پژوهش شده اند.

دانشجویانی که دارای مدرک لیسانس در رشته های مهندسی یا فناوری اطلاعات یا علوم کامپیوتر هستند، نیازی به ارائه آیلتس ندارند. با هر یک از این مدارک، می توانید برای مدرک M.A در سوئد اقدام کنید. همچنین شما باید در موسسه آموزشی قبلی خود به زبان انگلیسی تحصیل کرده باشید.

دوره های زبان در اروپا

همانطور که پیش تر توضیح دادیم، یکی از راه های تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان شرکت در دوره های زبان یک ساله است که برخی از کشورها آن را برای علاقمندان فراهم کرده اند، برای پذیرش در این دوره ها کافی است تا دانش ابتدایی در زبان داشته باشید و همینطور هنگامی که این دوره ها را موفقیت پشت سر گذاشتید، می توانید در دانشگاه مد نظر خود تحصیل کنید.

این دوره های زبان را می توان به صورت کوتاه مدت یا حتی در تابستان شرکت کرد. البته برای اینکه بتوانید در این دوره ها شرکت کنید، باید حداقل آیلتس 5 داشته باشید. در حین شرکت در این دوره ها به شما اجازه کار هم داده می شود، در این صورت می توانید از پس هزینه های خود بربیایید.

تحصیل رایگان بدون مدرک زبان در اروپا

تنها در صورتی می توانید در دانشگاه های اروپا بدون شهریه تحصیل کنید که به زبان آن کشور تسلط داشته باشید. برای مثال در آلمان برای تحصیل در رشته های مختلف ارائه B2 الزامی است. به این صورت تنها هزینه ای که باید در نظر بگیرید، هزینه های زندگی در مدت تحصیل خواهید بود.

شرایط تحصیل در مدارس اروپا بدون مدرک زبان

هر پدر و مادری آرزو دارد، تا فرزندان آن ها در بهترین مدارس دنیا تحصیل کنند. در اروپا هم مدارس زیادی وجود دارند که بهترین کیفیت آموزشی را برای فرزندان شما فراهم می کنند. در صورتی که سن فرزند شما کمتر از 18 سال باشد، نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید. با این حال اگر بخواهید فرزندان خود را در مدارس خصوصی و بین المللی که به زبان انگلیسی تدریس می کنند ثبت نام کنید، باید هزینه های آن را هم در نظر بگیرید. هچنین فرزند شما برای اینکه بتواند، از پس دروس بربیاید، باید دانش خوبی در زمینه زبانی که در مدرسه تدریس می شود، داشته باشد تا مشکلی برای او ایجاد نگردد.

شرایط تحصیل لیسانس در اروپا بدون مدرک زبان

تحصیل لیسانس در اروپا بدون مدرک زبان با شرایط خاصی امکان پذیر است، مورد اول این است که متقاضی باید دیپلم 12 ساله خود را کسب کرده باشد و در صورتی که دانش کافی در زمینه زبان انگلیسی داشته باشد، می تواند بدون مشکل وارد کالج برخی از کشورها شده تا بتوانید با یادگیری بهتر زبان خود را برای دوره های اصلی دانشگاه آماده کند.

علاوه بر این باید گفت که تعدادی از دانشگاه ها هم هستند که در صورتی که در مصاحبه تشخیص دهند، سطح زبان شما کافی است، می توانید، بدون مدرک زبان پذیرش مستقیم بگیرید. برخی از کشورها هم هستند که در صورتی که شرایط ویژه ای داشته باشید، می توانید بدون نیاز به پرداخت شهریه ، زبان کشور را یاد بگیرید تا بتوانی در ادامه در دانشگاه های آن ها تحصیل کنید.

شرایط تحصیل فوق لیسانس در اروپا بدون مدرک زبان

دختری در حال تحصیل در اروپا

در صورتی که تمایل دارید کارشناسی ارشد را در اروپا تحصیل کنید، می توانید در تعدادی از دانشگاه های اروپا بدون نیاز به مدرک زبان پذیرش بگیرید. با این حال باید تسلط مناسبی نسبت به زبان داشته باشید. سپس در مرحله بعد متقاضی می تواند برای تقویت زبان خود در کورس های مختلفی که موسسات آموزشی ارائه می دهند، ثبت نام کنند. علاوه بر این برخی از دانشگاه ها سخت گیری کمتری در این مورد دارند و چنانچه بتوانید از پس آزمون ورودی یا مصاحبه دانشگاه بربیایید، نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهید داشت.

شرایط تحصیل دکترا در اروپا بدون مدرک زبان

برای اینکه بتوانید در مقطع دکترا پذیرش بگیرید، حتما باید استاد راهنما د اشته باشید و همینطور دانشگاه مدارک و مقاله های شما را به دقت بررسی می کند. چنانچه در مرحله اول رزومه شما در مصاحبه تایید شود، سپس می توانید برای اخذ ویزا اقدام کنید. توجه به این نکته ضروری است که برخلاف مقاطع دیگر حتما باید برای تحصیل در دکترا مدرک زبان داشته باشید.

با این حال دوره های جانبی وجود دارند که می توانید در آن ها سطح زبان خود را طی دوره های شش ماهه یا یک ساله تقویت کنید و سپس در دانشگاه تحصیل کنید.

تحصیل پزشکی در اروپا بدون مدرک زبان

تعدادی از دانشگاه هایی اروپایی این امکان را برای متقاضیان فراهم کرده اند که با تسط بر زبان انگلیسی به تحصیل در رشته پزشکی بپردازید و نیازی به مدرک زبان نیست که این دانشگاه ها شامل موارد زیر می شوند:

 • دانشگاه تورورگاتا ایتالیا
 • سملوایز مجارستان
 • دانشگاه پاول جوزف سافاریک اسلواکی

البته لازم به ذکر است که چنانچه مدرک زبان نداشته باشید، می توانید در دوره های پریمدیکال ثبت کنید، در این حالت تسلط شما بر زبان افزایش یافته و همینطور می توانید، نگاهی هم به دروس پایه رشته پزشکی داشته باشید.

هزینه تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

ویژگی تحصیل در دانشگاه های اروپا این است که چنانچه شما به زبان آلمانی تسلط داشته باشید، می توانید با شهریه ای بسیار اندک و در حد 250 الی 750 یورو تحصیل کنید. اما باید هزینه های زندگی را هم در نظر بگیرید که مقدار آن طبق اعلام سفارت مشخص می شود و تقریبا به اندازه 11 هزار یورو است.

اخذ اقامت از طریق تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

برای اینکه رویای تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان را محقق کنید، ابتدا باید به قوانین مهاجرتی کشوری که قصد تحصیل در آن را دارید، توجه کنید، زیرا این قوانین برای هر دانشگاه و هر کشوری متفاوت است. همینطور باید خاطر نشان کرد که برای اینکه اقامت دائم اروپا را دریافت کنید، باید بعد از اتمام فارغ التحصیلی مشغول به کار شوید و سپس بعد از چند سال می توانید، اقامت دائم و سپس تابعیت خود را دریافت کنید.

خیر، کسانی که زیر 18 سال دارند، نیازی به مدرک زبان ندارند، اما باید دانش زبانی داشته باشند.

بله، در این کشور و در مقطع لیسانس می توانید بدون مدرک و در صورت قبولی در مصاحبه پذیرش بگیرید.

بله، این امکان فراهم شده است که بتوانید بدون نیاز به مدرک زبان در این کشور تحصیل کنید.

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT ویزای آی سی تی

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT

برنامه انتقال درون شرکتی یکی از برنامه های ویژه است...

ویزای آی سی تی | 28 اسفند 1402

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان مهاجرت تحصیلی اروپا

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

موسسات آموزشی اروپا از جمله بهترین سیستم های آموزشی در...

مهاجرت تحصیلی اروپا | 27 اسفند 1402

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟ استارتاپ ویزا کانادا

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟

علاقه به اخذ اقامت دائم کانادا و شهروندی آن از...

استارتاپ ویزا کانادا | 24 اسفند 1402

دریافت وقت مشاوره