جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

اقامت دائم / هزینه های اجاره خانه در تورنتو و ونکوور کانادا
هزینه های اجاره خانه در تورنتو و ونکوور کانادا
زمان تقریبی مطالعه: 9 دقیقه

هزینه های اجاره خانه در تورنتو و ونکوور کانادا

سمیرا رسائی زاده 28 مهر 1402 زمان تقریبی مطالعه: 9 دقیقه

فهرست مطالب

معمولا اجاره خانه در پایتخت هر کشور نسبت به سایر شهرها بیشتر است، اما در این کشور این موضوع متفاوت است و شهرهایی مانند ونکوور بالاترین میزان اجاره را دارند. برای اینکه بتوانید درک بهتری از میزان اجاره خانه در کشور کانادا داشته باشید، این مطلب را برای شما آماده کرده ایم، پس با آسان سفر همراه باشید تا از هزینه های اجاره خانه در تورنتو و ونکوور کانادا و دیگر شهرهای آن به طور دقیق مطلع شوید.

قیمت اجاره خانه در کانادا 2023

مطمئنا میزان اجاره مسکن یکی از نکات بسیار مهمی است که باید آن را در هنگام مهاجرت مورد توجه قرار داد. هنگامی که شما از طریق تحصیل در کانادا به این کشور وارد می شوید یا ویزای کاری کانادا را می گیرید، اولین موضوعی که باید به آن توجه کنید، بحث خانه است. کوچک بزرگ بودن خانه، محلی که خانه در آن قرار گرفته است و همین طور سایر موارد باعث می شوند تا هزینه اجاره خانه در کانادا متفاوت است. علاوه بر این زندگی در شهرهای کوچک باعث می شود تا هزینه های شما کمتر شود. به طور کلی می توان گفت که متوسط قیمت ماهیانه آپارتمان در این کشور تقریبا 1600 دلار است. اما گران ترین خانه ها در کانادا مربوط به بخش غربی ونکوور می شوند. آب و هوای این ناحیه بسیار خوب است و همین امر باعث افزایش قیمت این خانه ها شده است.

انواع خانه برای اجاره در کانادا

خانه در کانادا

هنگامی که به کانادا مهاجرت کردید، خانه های مختلفی برای اجاره وجود دارند که به صورت زیر هستند:

خانه کاندو (Condominium)

این خانه ها به صورت مشترک هستند و هزینه نگهداری و شارژ ساختمان هم به صورت اشتراکی از افراد خانه گرفته می شود.

خانه مستقل (detached)

این خانه ها به خانه های کناری متصل نیستند و دارای حیاط می باشند. خانه هایی که به این صورت هستند، هزینه اجاره زیادی دارند، زیرا خانه های ویلایی محسوب می شوند.

مقالات مرتبط

خانه های دوتایی (semi attached)

 این مدل خانه ها در بعضی از قسمت ها با خانه های دیگر اشتراک دارند، اما با این حال یک واحد مستقل به حساب می آیند. از آن جا که این خانه ها زیربنای کمتری دارند، در نتیجه قیمت اجاره آن ها پایین تر خواهد بود.

خانه های یک طبقه (bungalow)

این خانه ها شامل یک طبقه و زیرزمین هستند. به دلیل اینکه متراژ آن ها کمتر است، در نتیجه هزینه اجاره آن ها کمتر خواهد بود. هال این خانه ها مقداری بزرگ تر و حیاط آن ها کوچکتر است. این ساختمان ها برای سالمندان مناسب اند، زیرا دارای پله نیستند.

خانه های مشابه چسبیده به هم (town house)

خانه

حتما داخل سریال ها ردیف خانه های یک شکل را دیده اید که در طول یک خیابان ساخته شده اند، این خانه ها به این صورت هستند. تنها اشتراکی که این ساختمان ها با یکدیگر دارند، حیاط آن ها است و قیمت آن ها از موارد قبلی که ذکر کردیم، پایین تر است. جالب است که بدانید مسئولیت نگهداری از چمن های حیاط و همین طور تمیز کردن محوطه را باید شرکت های خدماتی انجام دهند و شما به صورت ماهیانه موظف به پرداخت شارژ هستید.

بیسمنت (Basement)

اگر اتاق در بخش هم کف یا زیرزمین باشد، قیمت اجاره بسیار پایینی دارد.

خانه ویلایی (single Family detached)

خانه های مورد نظر دارای محوطه جداگانه ای هستند و به خانه ای دیگر اتصال ندارند.

کاتیج  (Cottage)

 خانه هایی با متراژ کم که در کنار دریا یا دریاچه واقع شده اند.

روش‌های پیدا کردن خانه در کانادا

خانه یابی در آلمان

برای اینکه بتوانید خانه مورد نظر خود را در کانادا پیدا کنید، چندین روش وجود دارد و نیاز نیست که به بخش مشاوره املاک مراجعه نمایید. این روش ها شامل موارد زیر می شوند:

 • سایت‌ های اجاره خانه در کانادا
 • آگهی‌ روزنامه
 • تابلو اعلان فروشگاه یا مراکز دیگر
 • راهنمای اجاره که در خیابان یا فروشگاه ها قرار گرفته اند

سایت های اجاره خانه در کانادا

مراجعه به سایت های اجاره خانه، از آسان ترین راه هایی است که توسط آن می توان در کانادا خانه پیدا کرد.

craigslist.ca

Easy Roommate

padmapper.com

rentcanada.com

بهترین زمان برای اجاره خانه در کانادا

 زمان مناسب انتخاب خانه باعث می شود تا هزینه های شما کاهش یابد. البته باید توجه داشته باشید که شما چه امکاناتی برای خانه خود در نظر دارید. قیمت خانه در کانادا هم مانند ایران در بعضی از فصل ها بیشتر است. اگر دوست دارید که دست شما در انتخاب خانه بازتر باشد باید شانس خود را در ماه های می یا سپتامبر امتحان کنید. در این موقع از سال خانه های زیادی برای اجاره موجود هستند. اما اگر می خواهید خانه ای با قیمت کمتر اجاره کنید، باید در اکتبر دست به کار شوید. در این ماه از سال سرمای هوا موجب می شود که اجاره هم کمتر شود.

قرارداد اجاره خانه در کانادا

خانه

هنگام بستن قرارداد اجاره خانه باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • اجاره نامه ای که تنظیم می شود، باید طبق قوانین این کشور باشد.
 • کسانی که درک درستی از اجاره نامه های کانادا ندارند، بهتر است تا با مشاور املاک مشورت نمایند.
 • مدت زمان اجاره، هزینه های شارژ، میزان اجاره و نظافت باید در سند ذکر شود.
 • در قرارداده اجاره باید مشخص شود که هزینه انرژی گرمایشی و سرمایشی به عهده چه کسی است.
 • امکانات خانه مانند ماشین لباس شویی و … باید مشخص باشد.
 • پیش از بستن قرارداد از سالم بودن بخش های مختلف خانه مانند حمام و سیستم های سرمایشی و گرمایشی اطمینان حاصل کنید.
 • اگر محل کار شما از خانه فاصله دارد، درباره سیستم حمل و نقل محله و همین طور فاصله از مراکز خرید و … تحقیق کنید.
 • خانه های کانادا ممکن است، حشرات مختلفی داشته باشند که این مورد را با صاحب خانه بررسی نمایید.

گرانترین و ارزانترین شهرهای کانادا برای اجاره خانه

 همان طور که گفتیم برخی از شهرهای کانادا مانند ونکوور و همین طور تورنتو نسبت به سایر شهرها گران تر هستند. این مورد شامل اجاره خانه هم می شود. از طرف دیگر شهرهایی مانند شربروک اجاره بسیار کمتری دارند. در ادامه جدولی از گران ترین و ارزان ترین شهرهای کانادا را به شما معرفی می کنیم.

گران ترین شهرهای کانادا
شهرمتوسط هزینه اجاره
تورنتو1700 دلار
ونکوور2150 دلار
کلگری1500 دلار
ویکتوریا1600 دلار
اتاوا1500 دلار
ارزان ترین شهرهای کانادا
شهرمتوسط هزینه اجاره
کبک400 دلار به بالا
انتاریو820 دلار به بالا
نیوبرانزویک650 دلار به بالا
بریتیش کلمبیا950 دلار به بالا

اجاره خانه در کانادا برای تازه واردین

اجاره خانه

 هنگامی که برای اولین بار وارد خاک این کشور می شویدریال بسیار اهمیت داد تا از میزان اجاره خانه به صورت دقیق باخبر شوید. همین طور توجه به این نکته ضروری است که صاحبخانه برای اطمینان از پرداخت اجاره توسط شما می تواند، درباره شما اعتبارسنجی کند.

قوانین اثبات تمکن مالی برای پرداخت اجاره خانه در کانادا

 ایالت های کانادا قوانین متفاوتی برای اجاره خانه در نظر گرفته اند. در این حالت بعضی از ایالت ها از شما پول پیش می گیرند و در بعضی دیگر این قضیه مرسوم نیست.

همان طور که گفتیم اعتبار سنجی از طرف صاحب خانه صورت می گیرد که در این حالت باید میزان درآمد ماهیانه مشخص شود، مدارکی که می توان برای اثبات آن داد به صورت زیر است:

 • گواهی اشتغال به کار از شرکت که میزان درآمد فرد را نشان دهد.
 • اطلاعات مربوط به کار قبلی مستاجر
 • نامه بانک برای اثبات تمکن مالی کافی برای پرداخت اجاره خانه
 • ارائه ضمانت از طرف فرد دیگر که نشان دهد متقاضی خانه قادر به پرداخت اجاره است.

مراحل اجاره خانه در کانادا

 • مراجعه کردن به بخش املاک و دریافت مشاوره که آن ها می توانند تمام پروسه اجاره خانه را برای شما انجام دهند. با این حال همان طور که پیش تر هم گفتیم روش های مختلف برای پیدا کردن خانه بدون استفاده از مشاورین موجود است.
 • مرحله بعدی انجام Credit Check است. در این حالت صاحب خانه برای اطمینان از اینکه شما پول کافی برای اجاره خانه را دارید، این کار را انجام می دهد.
 • پرداخت ودیعه خسارت مرحله دیگری از این روند است. این پول باید پیش از اینکه صاحب خانه شوید، توسط متقاضی پرداخت گردد.

امکانات خانه‌های اجاره‌ای در کانادا

 خانه های موجود در کانادا هر کدام دارای امکانات متفاوتی هستند و مشخصا هرچه شما خانه ای مجهزتر اجاره کنید، مبلغ اجاره هم افزایش می یابد. اگر شما مجبور به استفاده از وسایل بهداشتی، آشپزخانه و … شوید، نیازی به پرداخت اجاره خانه نخواهید داشت. معمولا خانه های کانادا دارای بخش های زیر می شوند:

 • آشپزخانه
 • پارکینگ
 • سیستم‌ گرمایشی و سرمایشی
 • تعدادی از اثاثیه های زندگی
 • حمام و سرویس‌ بهداشتی

اگر شما خانه ای مبله اجاره کنید، تمام وسایل لازم در این خانه برای شما فراهم خواهد بود. با این حال شما باید تصمیم بگیرید که چه نوع خانه ای مناسب ترین نوع برای شما محسوب می شود.

روش های اجاره خانه در کانادا

خانه در کانادا

استفاده از شیوه lease

در این حالت بدون هیچ واسطه ای فرد خانه را از مالک آن اجاره می نماید. اگر خانه مشکلی داشته باشد، صاحب خانه باید پیش از دادن اجاره تعمیرات لازم را انجام دهد. اگر تمایل به تمدید قرارداد خانه داشته باشید، مبلغ اجاره خانه مقداری بیشتر می شود.

روش subtle

 اگر نیاز به خانه ای دارید تا برای مدتی کوتاه در کانادا اقامت کنید، می توانید از این روش استفاده نمایید. در این حالت خانه ها به صورت مبله و با وسایل کامل هستند.

روش lease transfer

 در این حال فرد می تواند پیش از به پایان رسیدن قرارداد خانه را تخلیه نماید.

قیمت اجاره خانه در ونکوور کانادا

 شهر ونکوور در فاصله اندکی از آمریکا قرار گرفته است و همین قضیه باعث شده تا اجاره خانه در این منطقه افزایش یابد. در این شهر متوسط اجازه خانه معمولا در حوالی شهر تقریبا 1600 دلار و در بخش مرکزی شهر 2000 دلار است. همین طور کسانی که متاهل اند و قصد کرایه خانه ای سه خوابه را دارند باید برای اجاره خانه تقریبا سه هزار دلار در نظر بگیرند، البته این هزینه در حوالی شهر کمتر خواهد بود. همین طور ناگفته نماید که دمای این شهر هم بسیار مناسب و معتدل است.

اما همان طور که گفتیم باید مراقب هزینه های بالای زندگی در آن باشید. از طرف دیگر به همان نسبت که کرایه افزایش می یابد، درآمد هم بالا می رود. در صورتی که قصد بازدید از کانادا را داشته باشید، می توانید از ویزای توریستی کانادا استفاده نمایید، زیرا شهر ونکوور جذابیت زیادی برای گردشگران دارد.

اجاره خانه در تورنتو

در شهر تورنتو برای یک آپارتمان یک خوابه تقریبا باید 1800 دلار بپردازید و مشخص است که آپارتمان های دو خوابه اجاره بیشتری دارند. جمعیت زیادی از مهاجران در این شهر کار می کنند و از شهرهای محبوب کانادا به شمار می رود. همان طور باید گفت که تورنتو از لحاظ اقتصادی هم شرایط خوبی دارد و مشهورترین دانشگاه های کانادا در این شهر قرار دارند.

اجاره خانه در مونترال کانادا

قیمت خانه در مونترال نسبت به شهرهای دیگر کمتر است. در این شهر برای یک آپارتمان تک خوابه باید تقریبا 1300 دلار در ماه پرداخت نمایید و اگر یک سوئیت کوچک بگیرید، این میزان به 1000 دلار کاهش می یابد. از طرف دیگر سایر هزینه های زندگی در این شهر پایین تر است و زبان مردم این ناحیه فرانسوی است. مونترال از لحاظ اقتصادی هم شهری مهم به شمار می رود.

اجاره خانه در اتاوا کانادا

این شهر پایتخت کانادا است و از آن جا که در سال های اخیر میزان دانشجویانی که قصد تحصیل در این ناحیه را داشته اند، افزایش یافته است پیش بینی می شود که قیمت اجاره مسکن به زودی افزایش یابد. قیمت اجاره خانه در اتاوا تقریبا 1700 دلار در بخش مرکز شهر است. اما در بخش حومه شهر میزان اجاره خانه کمتر می شود.

اجاره خانه در کبک کانادا

خانه در کبک

استان کبک یکی از مشهورترین استان های این کشور است که زبان مردم آن فرانسوی است و این استان روش های مختلف مهاجرتی را برای متقاضیان فراهم کرده است. از آن جا که قوانین دشواری درباره اجاره خانه وجود دارد، در نتیجه اشخاص زیادی مایل به گرفتن خانه در این شهر نیستند و این قضیه باعث شده تا میزان اجاره هم کمتر شود. متوسط اجاره خانه در این منطقه تقریبا 706 دلار است.

اجاره خانه در وینیپگ کانادا

ساخت و سازهای زیادی در این ناحیه انجام شده که در نتیجه آن ها آپارتمان های نوسازی در این ناحیه وجود دارند. با این حال اجاره خانه به نسبت بقیه شهرها مقداری کمتر است. طبق بررسی های انجام شده میزان اجاره خانه در مرکز شهر 1500 دلار و در حومه تقریبا 1000 هزار دلار است. اگر بخواهید یک آپارتمان سه خوابه اجاره کنید، باید 1700 دلار در مرکز شهر بپردازید.

نکات مهم درباره پرداخت اجاره خانه در کانادا

بعد از پرداخت خانه حتما باید رسید آن را بگیرید، زیرا ممکن است صاحب خانه ادعا کند که مبلغی پرداخت نشده است.

بعضی از صاحب خانه ها ممکن است، از شما بخواهند تا برای ضمانت پرداخت اجاره، چند چک به آن ها بدهید. به این صورت که اگر شما قرار است تا یک سال در این خانه باشید، باید 12 چک جداگانه با مبلغ اجاره هر ماه به آن ها تحویل دهید. البته صاحبخانه فقط می تواند در تاریخی که روی چک ذکر شده است آن را نقد نماید. در صورتی که برای شما مشکل ایجاد شود، یا اینکه بخواهید زودتر خانه را تخلیه کنید، باید به بانک رفته و این چک ها را پرداخت کنید.

گاهی صاحب خونه ها از شخص متقاضی درخواست چک تایید شده می کنند که این چک باید در بانک تایید شود.

در پایان به شما پیشنهاد می دهیم که اگر مایل به کسب اطلاعات درباره ویزای کار IMP کانادا هستید به مقاله آن مراجعه کنید.

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT ویزای آی سی تی

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT

برنامه انتقال درون شرکتی یکی از برنامه های ویژه است...

ویزای آی سی تی | 28 اسفند 1402

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان مهاجرت تحصیلی اروپا

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

موسسات آموزشی اروپا از جمله بهترین سیستم های آموزشی در...

مهاجرت تحصیلی اروپا | 27 اسفند 1402

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟ استارتاپ ویزا کانادا

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟

علاقه به اخذ اقامت دائم کانادا و شهروندی آن از...

استارتاپ ویزا کانادا | 24 اسفند 1402

دریافت وقت مشاوره