جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

آوسبیلدونگ / نکات طلایی یادگیری زبان آلمانی برای مهاجرت
نکات طلایی یادگیری زبان آلمانی برای مهاجرت
زمان تقریبی مطالعه: 8 دقیقه

نکات طلایی یادگیری زبان آلمانی برای مهاجرت

سمیرا رسائی زاده 23 اسفند 1402 زمان تقریبی مطالعه: 8 دقیقه

فهرست مطالب

اگر قصد شما تحصیل در آلمان به صورت آوسبیلدونگ یا شرکت در کلاس های دانشگاهی است، باید مهارت های زبان آلمانی خود را تقویت کنید. حتی اگر به زبان انگلیسی تحصیل می‌کنید، نباید تصور کنید که همه کسانی که ملاقات می‌کنید، به همان زبان شما صحبت می‌کنند. شما باید سعی کنید حداقل چند عبارت اساسی را در اختیار داشته باشید که بتوانید در زندگی روزمره خود از آنها استفاده کنید .همچنین مودبانه است که هنگام ملاقات با افراد آلمانی زبان حداقل سعی کنید آلمانی صحبت کنید! یادگیری یک زبان جدید ممکن است دشوار باشد، اما اگر بتوانید زمان و انرژی خود را صرف آن کنید، هیچ مشکلی نخواهید داشت. در این راهنما، ما بهترین نکات خود را در مورد چگونگی یادگیری سریع و آسان آلمانی به اشتراک می گذاریم، پس با آسان سفر همراه باشید.

بهترین راه برای یادگیری آلمانی

1- هدف خود از یادگیری زبان آلمانی را مشخص کنید

به طور کلی انسان در هنگام انجام هر کاری باید انگیزه لازم برای آن را داشته باشد و این انگیزه هنگامی چند برابر می شود که شما یک هدف ویژه برای آن کار داشته باشید، همینطور مشخص کردن هدف به شما کمک می کند که در هنگام خستگی در میان راه با یادآوری آن دوباره انرژی تازه ای پیدا کنید. این مورد درباره زبان آلمانی هم صدق می کند. در ابتدا باید مشخص کنید که چرا می خواهید آلمانی یادبگیرید.

آیا قصد شما شرکت در آوسبیلدونگ آلمان است؟

آیا تمایل دارید تا تحصیل در آلمان را شروع کنید؟

آیا به دنبال کار در آلمان هستید؟

برای تمام این موارد شما باید به دانش خوبی در زبان آلمانی دست یابید و زمان مشخصی را برای یادگیری آن صرف کنید.

2- یادگیری حروف الفبا

سایت زبان آلمانی

یادگیری هر زبانی با خواندن حروف الفبای آن شروع می شود. برای اینکار بهتر است تا به خوبی با حروف الفبای آلمانی و طرز تلفظ آن ها آشنا شوید. تعدادی از حروف آلمانی به صورت صدادار هستند که می توانند کار را برای فارسی زبانان سخت تر کنند، اما مشخصا با چند بار تمرین و تکرار به راحتی می توانید، از پس آن ها بربیاید. برای آشنایی با این حروف می توانید، به صورت آنلاین وب سایت هایی زیادی را پیدا کنید که مدرسان برجسته به طور کامل حروف الفبا را تدریس کرده اند، اگر به زبان انگلیسی تلسط دارید، می توانید به یوتیوب هم سر بزنید و با مدرسان آلمانی زبان، الفبا را یاد بگیرید.

3- یادگیری کلمات ابتدایی

بعد از اینکه به حروف الفبا مسلط شدید، مرحله بعدی یادگیری کلمات و عبارات ابتدایی مانند احوال پرسی است:

Hallo : سلام

Wie geht’s: حالت چطوره؟

Guten Tag: روز بخیر

Danke: ممنون

برای اینکه بتوانید به خوبی از عهده این عبارات بربیایید، بهتر است تا هر روز آن ها را با خود تمرین کنید یا می توانید حتی آن ها را به اعضای خانواده خود هم بازگو کنید، هرچند که در جواب کلمه ای نخواهید شنید! در این میان تعدادی از اپلیکیشن ها هم وجود دارند که می توانید این عبارات را در آن ها تمرین کنید. اپلیکیشن دولینگو و رزا استون از جمله آن ها هستند.

4- یادگیری اسم و فعل

هرچه تعداد بیشتری کلمه آلمانی بلد باشید، بهتر می توانید صحبت کنید. در این راستا بهتر است تا هرچه می توانید کتاب بخوانید یا حتی خواندن عبارات کوتاه و متن های کتاب درسی آلمانی هم می تواند باعث پیشرفت شما بشود. یادگیری کلمه در داخل متن باعث می شود تا بهتر در ذهن شما ماندگار شود و باید هر کلمه ای که یاد می گیرید، در جملات ساده استفاده کنید و به این صورت بعد از مدتی خواهید دید که کلمات زیادی را بلد هستید!

برای یادگیری فعل هم کافی است تا تمام افعالی که در جمله می بینید، را به صورت کامل برای خود در حالت حال و گذشته صرف کنید. یکی از وب سایت های مفید در این زمینه وب سایت زیر است:

https://conjugator.reverso.net/conjugation-german.html

در این وب سایت کافی است تا فعل مورد نظر خود را سرچ کنید و به طور کامل شکل افعال را درحالت های حال تا گذشته، آینده و … برای شما صرف می شود. حتی تلفظ آلمانی فعل هم در کنار آن در دسترس زبان آموز قرار دارد.

5- درک گرامر جمله

بدون شک یادگیری گرامر آلمانی یکی از چالش های های زبان آموزان است. اگر به عنوان یک مبتدی می خواهید زبان آلمانی را یاد بگیرید، بهتر است تا به یک موسسه آموزشی در شهر خود مراجعه کنید، اما اگر آموزشگاهی در شهر شما وجود ندارد، بهترین کار شرکت در کلاس های آنلاین است. با اینکه یادگیری آلمانی به صورت خودآموز هم ممکن است، اما کسانی که به این طریق زبان یاد می گیرند، مشکلات زیادی از لحاظ تلفظ، صحبت کردن و درک گرامر خواهند داشت.

6- استفاده از منابع مختلف

فیلم و پادکست:

فیلم ها یا پادکست های آلمانی بهترین منبع برای تقویت مهارت شنیداری شما هستند و حتی شما می توانید با یادگیری کلمات جدیدی که در فیلم می بینید، مهارت صحبت کردن خود را هم بهبود بخشید. فیلم ها و پادکست های مشهور زیادی وجود دارند که معروف ترین آن ها شامل موارد زیر می شوند:

Easy german

Slow german

Nicos Weg

دیدن ویدئوهای آموزشی:

ویدئوهای زیادی در اینترنت وجود دارند که به زبان آلمانی یا فارسی به صورت آنلاین مباحث مختلف را تدریس می کنند، بهتر است تا از مطالب آلمانی استفاده کنید تا بتوانید زبان خود را تقویت نمایید. یکی از مدرسان مشهور در زمینه تدریس زبان آلمانی Learn German with Jenny است که به آسانی می توانید، ویدئوهای او را در سطح آسان و پیشرفته در اینترنت پیدا کنید.

کتاب:

کتاب ها، منابع خوبی برای یادگیری لغات تازه یا درک بهتر مهارت خواندن شما هستند. تا می توانید هر روز مطالعه کنید. البته باید ببینید که علاقه شما در کتاب در چه زمینه ای است، برای مثال اگر حوصله کتاب های علمی یا مجله ها را ندارید، می توانید کتاب داستان مطالعه کنید.

7- پیدا کردن دوست آلمانی زبان

اپلیکیشن های زیادی وجود دارند که می توانید در آن ها با افراد آلمانی زبان ارتباط بگیرید و روزانه به صورت متن یا صوت با آن ها صحبت کنید، این موضوع باعث می شود که زبان شما در مدت کوتاهی به طرز شگفت انگیزی روان شود. اما اگر نتواستید این افراد را پیدا کنید، می توانید در گروه های زبان شهر خود عضو شوید و با یک فرد دیگر زبان را روزانه تمرین کنید.

یادگیری زبان آلمانی چقدر طول می کشد؟

زبان آلمانی

یادگیری هر زبانی بستگی به مدت زمانی دارد که شما برای تمرین آن صرف می کنید، به طور کلی برای اینکه بتوانید در هر زمانی به طور کامل مسلط شوید تقریبا دو سال زمان لازم است، اما مواردی هم وجود داشته است که فرد در مدت شش ماه توانسته به این تلسط دست یابد، پس همه چیز به میزان تلاش شما بستگی دارد!

دلایل یادگیری آلمانی

تحصیل در دانشگاه های آلمان

دانشگاه های آلمان از نظر کیفیت سطح مناسبی از متدهای آموزشی را ارائه می دهند. به این صورت می توانید با کسب مدارک معتبر در هر جایی از دنیا مشغول به کار شوید. با اینکه در دانشگاه های آلمان می توانید به زبان انگلیسی هم تحصیل کنید، اما به این صورت هزینه های تحصیلی شما بسیار افزایش می یابد علاوه بر این اگر هدف شما گذراندن آوسبیلدونگ آلمان است، باید زبان آلمانی را فرا بگیرید، زیرا دوره های آوسبیلدونگ تنها به زبان آلمانی ارائه می شوند.

آسان تر شدن زندگی روزمره

شاید فکر کنی،د همین که زبان انگلیسی شما خوب باشد، کافی است، اما این طرز تفکر کاملا اشتباه است، زیرا با اینکه زبان انگلیسی در مناطقی از کشور آلمان صحبت می شود، اما در عموم شهرها زبان آلمانی نیاز است و حتی نوشته های روی مغازه ها، خیابان ها، نقشه ها و … به زبان آلمانی هستند، بنابرین برای زندگی روزمره خود به این زبان نیاز دارید.

توانایی ملاقات با افراد جدید

زندگی در یک کشور جدید چالشی است که اگر افراد دیگر در کنار شما باشند احساس تنهایی کمتری خواهید داشت. بنابرین برای اینکه بتوانید دوستان خوبی در آلمان پیدا کنید، نیازمند دانش خوب در زمینه زبان آلمانی هستید.

درخواست کمک

زمان هایی وجود دارد که شما نیاز دارید، با افراد دیگر ارتباط برقرار کنید. برای مثال می خواهید آدرس مکانی را در خیابان از یک رهگذر بپرسید یا به بانک مراجعه کنید و حساب بانکی باز کنید. در این گونه مواقع داشتن دانش زبان آلمانی بسیار ضروری است.

فرصت های شغلی

وقتی که به زبان آلمانی تسلط کامل داشته باشید، موقعیت های شغلی بیشتر و بهتری در انتظار شما خواهد بود و به جز رشته کامپیوتر بقیه نیازمند دانش زبان آلمانی هستند.

نحوه یادگیری سریع زبان آلمانی

یادگیری یک زبان جدید سخت است اما در عین حال می تواند لذت بخش هم باشد. البته تسلط بر یک زبان جدید نیاز به تلاش دارد، اما هیچ احساسی بهتر از اولین مکالمه با کسی که زبان مادری وی آلمانی است، وجود ندارد. برای اینکه بتوانید به سطح خوبی در زبان آلمانی برسید، در ادامه ده روش عالی برای تسلط سریع به زبان آلمانی برای شما آورده شده است.

1- خواندن مطالب مختلف

از مجلات و روزنامه‌های آلمانی گرفته تا وبلاگ‌ها، کتاب‌ها و کمیک‌ها، وقت گذاشتن برای خواندن سبک‌های مختلف نوشتاری به شما کمک می‌کند تا به زبان تسلط پیدا کنید. حتی اگر فقط چند صفحه مقاله را هر روز مطالعه کنید، درک بسیار عمیق تری از ساختار جملات رایج و همچنین دستور زبان و املا به دست خواهید آورد. انواع مختلفی از محتوایی که می خوانید، می تواند دانش شما را در زبان آلمانی رسمی یا غیر رسمی تقویت کند و همچنین به شما کمک می کند تا نسبت به اخبار و فرهنگ بروز باشید.

2- دنبال کردن پیج های معلمان آلمانی زبان

با یک گشت ساده در شبکه های اجتماعی می توانید افرادی را پیدا کنید که تدریس زبان آلمانی انجام می دهند. به این صورت می توانید با لهجه آلمانی بهتر آشنا شوید و همینطور گرامر آلمانی را بهتر درک کنید.

3- چند پادکست جدید پیدا کنید

اشتراک در پادکست های آلمانی راهی آسان و لذت بخش برای تقویت آنچه در کلاس درس می آموزید است. گوش دادن به طور منظم برای تمرین حفظ مکالمه عالی است و باعث می شود که لهجه و تلفظ شما بدون مشکل شود.

4- فیلم تماشا کنید

حتی در وقت های استراحت خود هم با تماشای فیلم هایی که به زبان آلمانی است، می توانید مهارت های شنیداری و مکالمه خود را بهبود بخشید. بهترین راه برای تماشای فیلم این است که در ابتدا آن را بدون زیرنویس آلمانی تماشا کنید و سعی کنید تا جایی که ممکن است مکالمات را متوجه شوید، اما برای بار دوم آن را با زیرنویس تماشا کنید و کلمات جدید را از داخل آن در بیاورید و یادداشت کنید.

5- زبان گوشی خود را تغییر دهید

ما به طور متوسط ​​بیش از سه ساعت در روز را صرف تماشای صفحه نمایش تلفن خود می کنیم، بنابراین می توانیم آن زمان را نیز مفید کنیم. زبان تلفن خود را به آلمانی تغییر دهید، و هر بار که آن را برمی دارید، کلمات آلمانی را برای مواردی مانند تاریخ و آب و هوا خواهید دید. بعلاوه، دائماً به مغز شما یادآوری می‌ شود که به آلمانی فکر کنید.

6- یادداشت بردارید

زبان آلمانی

یک برنامه یادداشت می تواند بهترین دوست شما در هنگام یادگیری زبان دیگر باشد. پیشنهاد می کنیم دو لیست تهیه کنید. یکی از کلمات یا عبارات رایجی که ممکن است لازم باشد اغلب از آن استفاده کنید و یکی از کلماتی که هنگام اشتباه به آن اضافه می کنید. نوشتن چیزهایی مانند کلمات جدید یا عبارات کوچک هنگامی که آنها را یاد می‌گیریم (یا زمانی که آنها را اشتباه می‌گیریم) می‌تواند به حفظ مطالب مناسب در حافظه کمک کند.

7- به طور منظم تمرین کنید

وقتی نوبت به یادگیری یک زبان جدید می‌رسد، ثبات، کلید راه حل شما برای یادگیری است! شما مجبور نیستید از همه نکات یکباره استفاده کنید. در عوض، آسان‌ترین کار این است که برنامه‌ریزی کنید و به آن پایبند باشید. تکنیک های مختلف را در طول هفته تمرین کنید تا هر روز به آرامی مهارت گفتاری و نوشتاری خود را بهبود بخشید. یک روز به پادکست گوش دهید و اخبار را بخوانید، سپس بعد از کلاس با دوستان خود تمرین کنید.

پست بعد
پست قبل

مقالات مرتبط

پست‌ها و مقالات مرتبط با این پست را می‌توانید از اینجا پیدا کنید
مطالب بیشتر
کافی شاپ های مونترال راهنمای سفر

کافی شاپ های مونترال

قدم زدن در خیابان های مونترال کانادا و هوای خنکی...

راهنمای سفر | 27 خرداد 1402

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT ویزای آی سی تی

آشنایی با برنامه انتقال درون شرکتی ICT

برنامه انتقال درون شرکتی یکی از برنامه های ویژه است...

ویزای آی سی تی | 28 اسفند 1402

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان مهاجرت تحصیلی اروپا

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

موسسات آموزشی اروپا از جمله بهترین سیستم های آموزشی در...

مهاجرت تحصیلی اروپا | 27 اسفند 1402

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟ استارتاپ ویزا کانادا

منظور از بیزینس پلن برای مهاجرت چیست؟

علاقه به اخذ اقامت دائم کانادا و شهروندی آن از...

استارتاپ ویزا کانادا | 24 اسفند 1402

دریافت وقت مشاوره