جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

شرایط کار در سوئد

کشور سوئد یکی از کشورهای مرفه اروپا است که محلی عالی برای زندگی و کار به شمار می رود. بیشتر بخش های این کشور پوشیده از جنگل و رودخانه است.

چرا سوئد؟

در صورتی که تمایل دارید آینده خود را در کشور دیگری رقم بزنید، بهترین کار مهاجرت قانونی است تا از این طریق بتوانید سریعتر به اقامت قانونی دست یابید. یکی از این راه ها گرفتن ویزای کاری سوئد است. این کشور مشکلی از نظر اقتصادی ندارد و برخی از معروف ترین شرکت ها در آن فعالیت می کنند که از جمله آن‌ها می توان به اریکسون، اچ اند ام و اسکانیا اشاره کرد. وجود این شرکت ها باعث می شود موقعیت های شغلی زیادی در سوئد در انتظار شما باشد. برای کار در سوئد باید شرایط خاصی داشته باشید، برای مثال بعضی از مشاغل هستند که نیاز کشور به آن ها بیشتر است و از جمله آن ها می توان به IT اشاره کرد. کارشناسان آسان سفر همواره آماده هستند تا درباره تمامی مشاغل و نحوه پیدا کردن کار در سوئد به شما مشاوره رایگان بدهند.

  • نوع خدمت: اخذ ویزای کاری سوئد
  • اعتبار ویزا: دو ساله
  • نوع ویزا: کاری
  • محل انگشت نگاری: سفارت سوئد
چرا سوئد؟

هزینه ویزای کاری سوئد

هزینه درخواست ویزای کاری سوئد 2 هزار کرون است که مقدار آن به یورو برابر است با:

نام خدمت توضیحات قیمت
ویزای کاری سوئد

به صورت تقریبی

170 یورو
مزیت زندگی در سوئد

کار در سوئد

1

نرخ مناسب مالیات

2

تحصیل رایگان

3

زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم کشور

4

تعطیلات زیاد

5

خدمات بهداشتی مناسب

6

اینترنت پر سرعت

passport

مدارک مورد نیاز ویزای کار سوئد

مدارک لازم برای گرفتن ویزای کاری سوئد شامل موارد زیر می شوند:

  • گرفتن قراداد کاری از کافرما در سوئد
  • حقوق باید برای هزینه های زندگی کافی باشد
  • داشتن مدرک آیلتس 6
  • حداقل مدرک لیسانس
  • داشتن دست کم یک الی دو سال سابقه کار

ویزای کاری سوئد

اگر فردی که قصد کار در سوئد را دارد، در کشورهای اروپایی اقامت نداشته باشد، برای اینکه بتواند در این کشور مشغول به کار شود، باید مجوز کار در این کشور را به دست آورد. در این حالت فرد باید یک قرارداد کاری از کارفرما در سوئد بگیرد. شرط اینکه کافرمای سوئدی یک متقاضی خارج از اتحادیه اروپا را استخدام کند به صورت زیر است:

کارفرما باید آگهی کاری را به مدت ده روز در اروپا منتشر کرده باشد و فردی برای این شغل پیدا نشده باشد.

شرایط کاری برای شغلی که ارائه شده با قوانین سوئد همخوانی داشته باشد.

حقوق حداقل 11400 کرون

ارائه پاسپورت معتبر از فرد متقاضی

بازار کار رشته کامپیوتر در سوئد

شرکت مهاجرتی آسان سفر می تواند برای متخصصین کامپیوتر، قرارداد کاری فراهم کند. در این حالت که به آن جاب آفر می گویند شخص با یک شرکت سوئدی قرارداد می بندد. برای گرفتن قراداد کاری معمولا داشتن سابقه کاری، مدرک تحصیلی لیسانس و همچنین آیلتس 6.5 نیاز است.

متخصصین این حوزه تقریبا می توانند به اندازه 3 الی 4 هزار یورو دریافت کنند که باعث می شود از مشاغل محبوب این کشور باشد. اگر فردی بتواند ویزای کاری سوئد را دریافت کند، می تواند به راحتی هزینه زندگی خود و خانواده را تامین نماید. از ویژگی های این کشور این است که بیمه تامین اجتماعی بسیار مناسبی دارد و حتی مهاجران هم می توانند از آن بهره مند شوند. همچنین دولت برای اینکه مهاجرین آشنایی بیشتری با فرهنگ آن کشور پیدا کنند، به آن ها آموزش هایی می دهد.

کوه های سوئد

کار در کشور سوئد و بررسی ویزای همراه

اگر متاهل هستید و علاقه دارید به همراه خانواده به سوئد مهاجرت کنید، کشور سوئد این امکان را برای متقاضیان ایجاد کرده است تا بتوانند خانواده را همراه با خود به این کشور ببرند. پس اگر شما اقامت این کشور را گرفتید، خانواده شما هم می تواند به تعداد همان سال ها اقامت دریافت کند. در صورتی که اقامت شما بیشتر از شش ماه باشد، همسر شما هم قادر به کار در این کشور خواهد بود.

البته، موضوع همراه فقط شامل همسر و فرزندانی می شود که سن آن ها از 21 سال کمتر باشد. اگر فرزندی دارید که سن بالاتر از 21 سال دارد و تمایل دارید تا او را با خود ببرید، باید ثابت کنید که فرزند قادر به تامین هزینه های مالی نیست و از این لحاظ به والدین خود وابسته است. فرزند همسر هم می تواند به عنوان پیوست به شمار رود.

کار در کشور سوئد و نرخ بیکاری در کشور سوئد

سمت های شغلی مختلفی در این کشور وجود دارند، اما به دلیل اینکه نیروی متخصص کم است، گاهی اوقات این سمت ها خالی می مانند. به همین دلیل می توان گفت که نرخ بیکاری در این کشور وجود دارد. سوئد در رشته های کامپیوتر و مهندسین نیاز به نیروی کار بیشتری دارد. در نتیجه اگر در این حوزه کاری متخصص هستید، آسان سفر به راحتی می تواند برای شما قرارداد کاری بگیرد. در سال 2019 نرخ بیکاری در این کشور در حدود شش درصد بوده است.

درآمد در سوئد

تعطیلات در سوئد تقریبا 25 روز در سال است. به طور کلی زندگی در سوئد از نظر مراقبت های بهداشتی، امنیت شغلی، تعطیلات و طرح های بازنشستگی بسیار مناسب است. درآمد متوسط یک فرد می تواند در حدود 33.305 کرون باشد و همان طور که گفتیم متخصصین IT درآمد خوبی دارند که در جدول زیر میزان حقوق سالانه در شهرهای مختلف سوئد را به شما نشان می دهیم:

شهرحقوق به دلارحقوق به کرون
استکهلم70،691546،959
گوتبورگ61،912490،470
مالمو60،503476،281
لند69،424530،447
هلسینگ55،682448،114
طبیعت سوئد

شغل های پردرآمد در سوئد

کیفیت زندگی و کار در کشور سوئد آنچنان بالا است که می تواند هر مهاجری را برای رفتن به آن جا وسوسه کند. برای مثال خدمات بهداشتی این کشور بسیار ارزان قیمت هستند و سیستم آموزشی آن هم با کیفیت و رایگان است. به این صورت، چنانچه شما با فرزند خود به سوئد مهاجرت کنید، فرزند شما می تواند از مزایای تحصیل رایگان در این کشور برخوردار شود.

البته این نکته را هم باید در نظر گرفت که با اینکه مالیات در سوئد بالا است، با این حال درآمد بالای مشاغل مختلف می تواند این قضیه را جبران کند. مشاغل پردرآمد سوئد شامل موارد زیر می شوند:

پزشکان:

پزشکی یکی از شغل های بسیار پردرآمد در این کشور است و درآمدی که متخصصین این حوزه کسب می کنند، به طور متوسط 168000 کرون است. از آن جا که پزشکان با مرگ و زندگی یک بیمار سروکار دارند، واضح است که باید حقوق بیشتری نسبت به سایر مشاغل دریافت کنند. در این میان برای اینکه بتوانید به یک جراح موفق در سوئد تبدیل شوید و حقوق بالاتری کسب کنید، نیازمند تلاش و به دست آوردن دانش گسترده هستید.

قاضی:

برای این شغل حدود متوسط 141 هزار کرون در نظر گرفته شده است. قاضی هم شغل بسیار مهمی است که به وسیله حکم خود می تواند زندگی یک فرد را متحول سازد. بازجویی یا تعیین بی گناه بودن و نبودن کاری بسیار سخت است که فقط از عهده یک فرد کارشناس برمی آید.

وکیل:

شغل وکالت درآمدی به اندازه 114 هزار کرون دارد که که متخصصین این رشته اجازه دادرسی کیفری و تهیه اسناد و مدارک مورد لازم برای پرونده را دارند.

مدیر ارشد اجرایی (مدیر عامل):

درآمد میانگین برای یک مدیرعامل تقریبا 101 هزار کرون است. شخص مدیر رتبه بالایی در شرکت دارد و مسئول گرفتن تصمیمات مهم است و همین طور موظف است تا با استراتژی های مناسب شرکت را در مسیر پیشرفت هدایت کند.

مدیر بازاریابی

از دیگر مشاغل محبوب در سوئد مدیر بازاریابی است که به صورت میانگین درآمدی به اندازه 64 هزار کرون دارد. در واقع وظیفه این مدیر بالا بردن نرخ درآمد شرکت است. همچنین باید بتواند تا وضعیت برند کسب و کار کمپانی را بهبود بخشد و برای اینکار نیاز دارد تا برنامه های مختلفی در جهت راه اندازی کمپین های تبلیغاتی داشته باشد و با زیر نظر گرفتن رقبا بازار را تحلیل کند.

خلبان:

شغل خلبانی از شغل های حساس و پردرآمد در سوئد است که معمولا حقوقی به اندازه 67.100 کرون دارد. برای این شغل فرد باید آموزش های طولانی و دقیقی ببیند و نیازمند آموزش در موسسات پرواز این کشور است.

ارتودنتیست:

حقوق متوسط متخصصین این رشته معمولا از 90 هزار کرون شروع می شود. این افراد وظیفه مرتب کردن دندان ها را برعهده دارند.

مدیر ارشد مالی:

برای این رشته حقوقی به اندازه 94 هزار کرون به طور متوسط در نظر گرفته شده است. فردی که در این زمینه تحصیل کرده است، باید بتواند بودجه شرکت را به درستی تنظیم کند و مالیات بر درآمد شرکت را در نظر داشته باشد.

اسکله در کنار ساختمان های سوئد

لیست مشاغل مورد نیاز سوئد 2023

طبق اعلام سایت کار این کشور رشته هایی که بیشترین نیاز را در سطح سوئد دارند شامل موارد زیر می شوند:

شاخه های ITپرستارپرستار اورژانس
خدمات روان پزشکیمهندس ساختمان و تاسیساتبرنامه نویس
پرستار سالمندپرستار کودکتکنسین اتاق عمل
مهندس مخابراتمربی مهد کودکمعلم
مهندس برقطراح سایتمهندس عمران
پزشکراننده جرثقیللوله کش
شیشه بربهیارنجار
آشپزکاشی سازبرقکار
نصاب کف پوشنانوابنا

کار در کشور سوئد و نحوه کاریابی در کشور سوئد

برای پیدا کردن کار در سوئد روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه به ذکر آن ها می پردازیم. در حالت کلی اگر در حال حاضر در این کشور هستید می توانید به صورت حضوری در مشاغلی مانند رستوران، پرستار کودک، تعمیرات و ... مشغول به کار شوید. اما اگر در سوئد حاضر نیستید، آژانس ها  و وب سایت های کاریابی سوئد بهترین گزینه برای پیدا کردن کار در داخل این کشور هستند یا اینکه اگر اطلاعات کافی در این زمینه ندارید، کافی است تا با آسان سفر تماس بگیرید و کارشناسان ما شما را در این زمینه راهنمایی می کنند.

مؤسسات کاریابی در کشور سوئد برای پیدا کردن کار در سوئد

همانطور که پیش تر هم به آن اشاره کردیم، پیدا کردن کار در سوئد توسط موسسات کاریابی می تواند گزینه ای مناسب برای شما باشد. مخصوصا کسانی که در رشته های مهندسی تحصیل کرده اند، با داشتن سابقه کاری کافی امکان گرفتن ویزای کاری سوئد را دارند و نیازی به سابقه بیمه نیست!

سایت های کاریابی سوئد معمولا آگهی شغلی را به زبان سوئدی یا انگلیسی منتشر می کنند که می توانید رزومه خود را برای آن ها ارسال کنید. در ادامه به معرفی برخی از این وب سایت ها می پردازیم.

    careerbuilder.se

    jobb.blocket.se

    jobbsafari.se

    studentjob.se

    metrojobb.se

    monster.se

    stepstone.se

روستایی در سوئد

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در کشور سوئد

با گرفتن ویزای کار این کشور می توانید به مدت دو سال در این ناحیه زندگی و کار کنید. در صورتی که همچنان مشغول به کار باشید، بعد از دو سال امکان تمدید ویزا به مدت دو سال دیگر هم وجود دارد. سپس بعد از اینکه چهار سال در این کشور کار کردید و مالیات پرداخت کردید، می توانید اقامت دائم را دریافت کنید. همچنین کسانی که چند سال در این کشور حاضر بوده اند، امکان گرفتن پاسپورت و تابعیت سوئد را هم دارند.

مشاهده ادامه مطلب بستن مطلب
سوالات متداول

متداول‌ترین پرسش‌هایی که برای کاربران ممکن‌است پیش بیاید

برای کار در سوئد شما باید بتوانید یک پیشنهاد شغلی از کافرما دریافت کنید و در نتیجه نیازمند مدرک تحصیلی، دانش زبانی خوب و سابقه کار هستید.

مراجعه به شرکت های کاریابی یا وب سایت هایی در این زمینه است.

بله، متقاضی اصلی ویزای کار سوئد می تواند همسر و فرزندان خود را هم به این کشور ببرد.

نظرات شما

نظرات کاربران درمورد شرایط کار در سوئد

نظر شما با موفقیت ثبت شد و پس از تایید نمایش داده خواهد شد.

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده شما می‌توانید اول نفر باشید.

شرایط کار در سوئد

کشور سوئد یکی از کشورهای مرفه اروپا است که محلی عالی برای زندگی و کار به شمار می رود. بیشتر بخش های این کشور پوشیده از جنگل و رودخانه است.

جهت دریافت مشاوره برای شرایط کار در سوئد اطلاعات خود را وارد کنید. به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریافت وقت مشاوره