جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

کار در عمان

کشور عمان در حاشیه خلیج فارس قرار گرفته و رفت و آمد به آن برای شهروندان ایرانی به راحتی امکان پذیر است. مسقط به عنوان پایتخت این کشور شناخته می شود و با امارات همسایه است.

چرا عمان؟

در سال های اخیر عمان از لحاظ اقتصادی پیشرفت های زیادی کرده و عده زیادی از افراد خارجی برای کار به این کشور مراجعه می کنند. مردم این کشور به زبان عربی صحبت می کنند و به دلیل حضور نیروی کارگر خارجی بیشتر مردم به زبان انگلیسی هم مسلط هستند. ریال واحد پولی عمان است که ارزش بسیار زیادی دارد. جمعیت این کشور کم است، در نتیجه سطح رفاهی آن بالا است. در این کشور صنعت کشاورزی رونق زیادی دارد و از طرف دیگر در زمینه ساخت کشتی تبحر خیلی بالایی دارند. در این میان وجود منابع نفتی هم باعث شده که این کشور بتواند درآمد خیلی خوبی از این لحاظ داشته باشد. دولت این کشور در تلاش برای جذب نیروهای ماهر قدم های بسیار خوبی را برداشته است. ارزش بالای پول عمان باعث شده تا افراد زیادی علاقمند به کار در این کشور باشند و ایرانیان هم از این قضیه مستثنی نیستند.

 • نوع خدمت: اخذ ویزای کاری عمان
 • اعتبار ویزا: 2 سال
 • نوع ویزا: کاری
 • محل انگشت نگاری: سفارت عمان در ایران
چرا عمان؟

هزینه ویزای کاری عمان

هزینه لازم برای درخواست ویزای کاری عمان به صورت زیر است:

نام خدمت توضیحات قیمت
درخواست ویزای کاری عمان

صدور ویزا

52 دلار
مزایای کار در عمان

زندگی در عمان

1

بازار کار مناسب برای اکثر مشاغل

2

مالیات پایین

3

امکان پیدا کردن کار با زبان انگلیسی

4

ارزش بالای پول عمان

5

نزدیکی به ایران

6

تحصیل فرزندان در مدارس عالی

passport

مدارک مورد نیاز کار در عمان

برای اینکه مشکلی در روند اخذ ویزای شما ایجاد نشود، باید دقت داشته باشید که مدارک ضروری را به درستی آماده کنید، وگرنه ممکن است به نقصی پرونده دچار شوید یا ریجکت گردید، مدارک مورد نیاز برای ویزای کاری عمان به صورت زیر هستند.

 • پاسپورت معتبر
 • جاب آفر از طرف کارفرمای عمانی
 • مدارک شناسایی
 • مدرک تحصیلی و ترجمه آن
 • رزومه کاری مرتبط با شغل و گواهی سابقه کار
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • مدرک مهارت زبان
 • پرداخت هزینه ویزای کاری عمان
 • 2 قطعه عکس جدید
 • پرینت حساب بانکی

ویزای کار در عمان برای ایرانیان

برای کار در عمان باید از یک کارفرمای عمانی پیشنهاد شغلی یا همان جاب آفر دریافت کنید. در کشور عمان شغل های خاصی مورد نیاز هستند و ویزاهای کاری هر کدام دارای نوع متفاوتی هستند که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

در ابتدا شرکتی که جاب آفر شما را ارائه کرده است، باید مجوز کار فرد خارجی را از بخش اداره کار و پلیس این کشور تهیه کند. سپس شما می‌توانید دعوت نامه کاری بگیرید و اقدام به دریافت ویزا نمایید.

برای اینکه بتوانید نظر یک کارفرما را به خود جلب کنید، باید مدرک تحصیلی، دانش زبان و تجربه کاری مرتبط با مدرک خود داشته باشید، به این صورت احتمال دریافت پیشنهاد شغلی افزایش می یابد. توجه داشته باشید که برای کار در عمان محدودیت سنی بین 21 تا 60 سال است. همین طور باید به یکی از زبان های عربی یا انگلیسی تسلط داشته باشید.

نرخ بیکاری در عمان

پیش از این که قصد کار در عمان یا هر کشور دیگری را داشته باشید، این پرسش مطرح می شود که نرخ بیکاری در این کشور چقدر است؟ خبر خوب این است که اقتصاد پیشرفته و وجود شرکت های بین المللی در این کشور سبب شده تا نرخ بیکاری در آن اندک باشد. همین طور این موضوع نشان دهنده این است که در کشور عمان نیاز زیادی به نیروی متخصص دیده می شود.

نمایی از عمان

مشاغل مورد نیاز در کشور عمان

بعضی از مشاغل در کشور عمان بازار کار بیشتری دارند و علت آن کمبودی نیروهای متخصص است که در این حوزه ها دیده می شود. در نتیجه صدور ویزا در این رشته ها آسان تر صورت می گیرد.

برای اینکه بتوانید تصور مناسبی از لیست مشاغل مورد نیاز عمان داشته باشید ما طی یک بررسی در وب سایت های کاریابی آمار دقیقی به دست آورده ایم که این لیست به این صورت است:

کامپیوترمهندس صنایع دندان پزشکی
مکانیکنفت و گازرادیولوژیست
معلمیمدیریت پروژهنجار
برقکاررشته های پزشکیخدمات صنعتی
متخصص پوستفیزیوتراپیمتخصص زنان
پرستارطراح دکوراسیونمهارت های فنی

برای کسانی که تمایل به انجام کارهای فنی دارند، باید گفت که نیاز به مدرک معتبر فنی و حرفه ای وجود دارد. به این صورت شما می توانید در مشاغلی مانند برق یا نقاشی ساختمان و ... مشغول به کار شوید. همین طور قابل ذکر است که از آن جا که پروازهای عمان به سرتاسر دنیا افزایش یافته است، مهمانداران زیادی برای خطوط هوایی استخدام می شوند.

پاسپورت در دستان مرد

رشته‌های پزشکی برای کار در عمان

یکی از رشته های پردرآمد در کشور عمان مشاغلی است که در حوزه درمان هستند. برای مثال شغل هایی مانند پرستاری، مامایی، رادیولوژی، پزشکی، اورژانس و دندان پزشکی در این حوزه قرار دارند و با داشتن دست کم سه سال سابقه کاری می توانید به راحتی یک کار مناسب در این حوزه پیدا کنید. البته برای کار کردن در این رشته ها نیاز است تا در آزمون پرومتریک شرکت کنید و سپس نوبت به آزمون عملی می رسد. در صورتی که موفق به قبولی شوید می توانید برای گرفتن ویزای کار عمان اقدام کنید.

رشته‌های مالی برای کار در عمان

رشته های مالی هم محبوبیت خوبی در کشور عمان دارند. بنابراین اگر شما در زمینه حسابداری تحصیل کرده و سابقه کاری مرتبط با آن را دارید، می توانید به کارفرماهای عمانی رزومه خود را ارسال کنید. مشاغل دیگر این حوزه شامل فروشندگی یا مدیریت تجاری می شوند.

حقوق و دستمزد در عمان چقدر است؟

مقدار حقوق در کشور عمان بستگی به شغلی دارد که فرد در آن مشغول به کار است. اما معمولا درآمد در عمان بالا است. عوامل دیگری که در حقوق شما تاثیرگذارند شامل میزان تحصیلات، تجربه کاری، سن و .... می شوند. مشخص است که با افزایش سابقه کاری میزان حقوق شما هم بیشتر می شود. در سال 2021 درآمد متوسط مردم عمان 1783 ریال بوده است که معادل 4631 دلار آمریکا می شود، به همین دلیل با کار در این کشور می توانید درآمد بسیار خوبی کسب کنید.

نحوه کاریابی در عمان و کار در عمان

برای پیدا کردن کار در کشور عمان باید به سایت ها یا آژانس های کاریابی مراجعه کنید. در این سایت ها لیستی از مشاغل مورد نیاز قرار گرفته و فرد می تواند، راحت تر با کارفرما ارتباط بگیرد. شرکت های کاریابی راه ارتباطی موثری میان کارجو و کارفرما هستند و به این صورت روند گرفتن قرارداد کاری راحت تر می شود.

با این حال برای اینکه به صورت مستقیم در عمان به جستجوی کار بپردازید می توانید ویزای توریستی عمان را دریافت کنید، سپس به این کشور رفته و به صورت حضوری شغل مورد نظر خود را پیدا کنید.

ویزای همراه عمان

یکی از سوالات مهمی که در هنگام مهاجرت برای افراد مطرح می شود این است که آیا می توان اعضای خانواده را هم با خود همراه ساخت؟ خوشبختانه کشور عمان این شرایط را در هنگام ویزای کاری فراهم کرده است و شما می توانید همسر و فرزندانی که سنی کمتر از 21 سال دارند، را با خود به این کشور ببرید. البته باید تمکن مالی مورد نیاز برای اینکار را داشته باشید تا بتوانید در آن جا از عهده خرج های ماه اولیه و پیش از گرفتن حقوق بربیایید.

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت عمان

مسجد عمان

در این کشور اخذ اقامت به سادگی امکان پذیر نیست. پس اگر قصد گرفتن اقامت دائم این کشور را دارید، باید از شرایط آن به خوبی باخبر باشید. توجه داشته باشید که برای اینکه اقامت شما تمدید شود، باید در ابتدا قرارداد کاری تمدید گردد و نمی توان تنها با ویزای کاری تابعیت این کشور را به دست آورد.

مشاهده ادامه مطلب بستن مطلب
سوالات متداول

متداول‌ترین پرسش‌هایی که برای کاربران ممکن‌است پیش بیاید

خیر، این ویزا باعث گرفتن پاسپورت یا تابعیت این کشور نمی شود.

بله، برای کار کردن در این کشور باید یک پیشنهاد شغلی دریافت کنید. در این کشور چند ویزای کاری با توجه به شرایط متفاوت ارائه می شود.

از آن جا که هر ریال عمان برابر است با 2.60 دلار آمریکا در نتیجه حتی با درآمد 2000 ریال در ماه حقوقی به اندازه 5195 دلار خواهید داشت.

نظرات شما

نظرات کاربران درمورد کار در عمان

نظر شما با موفقیت ثبت شد و پس از تایید نمایش داده خواهد شد.

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده شما می‌توانید اول نفر باشید.

کار در عمان

کشور عمان در حاشیه خلیج فارس قرار گرفته و رفت و آمد به آن برای شهروندان ایرانی به راحتی امکان پذیر است. مسقط به عنوان پایتخت این کشور شناخته می شود و با امارات همسایه است.

جهت دریافت مشاوره برای کار در عمان اطلاعات خود را وارد کنید. به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریافت وقت مشاوره