جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

کار در مجارستان

این کشور جزو اتحادیه اروپا است و با ویزای آن می توانید به هر کشوری در حوزه شنگن سفر کنید.

چرا مجارستان؟

از آن جا که این کشور در حوزه شنگن است بنابراین در سال های اخیر اقتصاد آن رو به پیشرفت بوده و افرادی مانند متخصصین در زمینه IT یا مهندسی توانسته اند به راحتی در این کشور کار پیدا کنند. بوداپست پایتخت این کشور است و معمولا متقاضیان کار برای یافتن شغل به این شهر مراجعه می کنند، هرچند در سایر شهرهای این کشور هم می توان شرکت های بزرگی را پیدا کرد. برای کسانی که از تمکن مالی کافی برخوردار نیستند و یا از روش ویزای تحصیلی نمی توانند مهاجرت کنند، بهترین روش ویزای کاری مجارستان است. مخصوصا که در ویزای کاری شما تمام وقت کار کرده و می تواند هزینه های زندگی خود را تامین کنید.

  • نوع خدمت: اخذ ویزای کاری
  • اعتبار ویزا: یکساله
  • نوع ویزا: مولتی
  • محل انگشت نگاری: کارگزاری VFS
چرا مجارستان؟

هزینه ویزای مجارستان

هزینه ویزای مجارستان بسته به نوع خدمت متفاوت است که به شرح زیر است:توجه کنید که قیمت یورو بر اساس نرخ دولتی و متغیر است.

نام خدمت توضیحات قیمت
ویزای کاری

تقریبی

60 یورو
هزینه مجوز کار و اقامت

تقریبی

900 یورو
مزایای ویزای کاری مجارستان

زندگی در مجارستان

1

رفت و آمد به حوزه شنگن

2

تحصیل در اروپا

3

هزینه پایین زندگی

4

دریافت پاسپورت مجارستان

5

رفاه اجتماعی

6

سیستم درمانی مناسب

passport

مدارک مورد نیاز ویزای کاری مجارستان

آماده کردن مدارک یکی از مهمترین بخش های دریافت هر نوع ویزایی است زیرا اگر مدارک دچار نقصی باشند، احتمال ریجکتی وجود دارد، هرچند گاهی اوقات سفارت به افراد فرصت می دهد تا مدرک خود را آماده کرده و آن را ارائه دهند. در ویزای کاری مجارستان هم باید مدارک مخصوصی آماده شوند تا بتوان ویزا را دریافت کرد. البته برخی از کارها هم باید توسط خود کارفرما انجام شود. در ادامه به معرفی مدارک لازم برای کار در مجارستان می پردازیم:

  • پاسپورت دارای اعتبار
  • مدارک شناسایی
  • قراداد کاری
  • محل اقامت
  • فرم درخواست
  • مدارک تحصیلی و گواهی های کاری

اگر به کار در مجارستان علاقه دارید، در این مطلب به طور کامل به مهمترین سوالات شما پاسخ داده می شود که برخی از آن ها شامل موارد زیر می شوند:

هزینه ویزای کاری مجارستان چقدر است؟

مشاغل مورد نیاز مجارستان چیست؟

اجازه کار در مجارستان به چه صورت است؟

مدارک لازم برای کار در مجارستان چیست؟

سیستم اقتصادی کشور مجارستان

همان طور که پیش تر به آن اشاره کردیم، این کشور از لحاظ اقتصادی توسعه یافته است و پس از آنکه در سال 2004 به اروپا پیوست شرکت های خارجی بسیاری در آن شعبه خود را افتتاح کردند که همین موضوع باعث شد تا این کشور از لحاظ کاری در موقعیت بهتری قرار گیرد.

شرایط زندگی و کار در مجارستان

هزینه زندگی در مجارستان نسبت به کشورهایی که در بخش مرکزی اروپا هستند، پایین تر است، اما به طور کلی هزینه های مختلف در آن در رنج متوسط قرار می گیرد. علاوه بر این اگر در شهرهای کم جمعیت تر مجارستان زندگی کنید، هزینه های شما هم کمتر خواهد شد. در بوداپست هم بسته به اینکه خانه شما در مرکز شهر است یا اینکه چه نوع زندگی را انتخاب می کنید، هزینه های زندگی می تواند، برای هرکس متفاوت باشد.

نرخ بیکاری در مجارستان

نرخ بیکاری در این کشور تقریبا 3.9 درصد است و در شهرهایی مانند دبرسن و بوداپست می توان موقعیت های شغلی زیادی را پیدا کرد.

لیست مشاغل مورد نیاز مجارستان

شغلدرآمد
دکتر862.000 – 2.900.000 فورینت
قاضی724.000 - 2.430.000 فورینت
وکیل586.000 - 1.970.000 فورینت
مدیر بانک552.000 - 1.850.000 فورینت
مدیر ارشد اجرایی517.000 - 1.740.000 فورینت
مدیر ارشد مالی483.000 - 1.620.000 فورینت
استاد دانشگاه414.000 - 1.390.000 فورینت
دختری روی پل

حداقل و متوسط حقوق کار در مجارستان

در حال حاضر میزان حداقل حقوق در بسیاری از کشورهای اروپایی افزایش یافته که در مجارستان هم این روند دیده می شود. در این کشور برای یک کارگر ساده حداقل میزان حقوق ماهانه 466 یورو است و برای کارگران ماهر این رقم 619 یورو است که حقوق در بواداپست می تواند تا اندازه 817 یورو هم باشد.

عوامل تاثیرگذار روی حقوق کار در مجارستان

چندین پارامتر در میزان حقوق شما در مجارستان تاثیرگذارند که شامل موارد زیر می شوند:

تجربه کاری

داشتن تجربه کاری می تواند یکی از عوامل مهمی باشد که باعث می شود رنج حقوق شما از میزان عادی بیشتر بشود. برای مثال کسانی که سابقه کاری بیشتر از دو سال دارند، حقوقی تقریبا 30 درصد بیشتر از بقیه دریافت می کنند. همین طور متخصصین هم اگر سابقه کاری 5 سال به بالا داشته باشند افزایش حقوقی به اندازه 36 درصد خواهند داشت.

تحصیلات

تحصیلات یکی دیگر از عوامل افزایش حقوق شما خواهد بود. برای مثال اگر فردی دیپلم داشته باشد، حقوق او 17 درصد بیشتر از اشخاص زیر دیپلم است و کسانی که لیسانس دارند 24 درصد بیشتر دریافت می کنند. چنانچه دارای مدرک فوق لیسانس باشید، حقوق شما 29 درصد بیشتر از مدرک کارشناسی است و اگر فارغ التحصیل مقطع دکترا باشید، حقوق 23 درصد نسبت به مدرک ارشد افزایش می یابد.

جنسیت

در این کشور درآمد مردان به میزان هشت درصد از زنان بیشتر است.

ویزای همراه در مجارستان

با گرفتن ویزای کاری مجارستان امکان بردن همسر و فرزندان هم وجود دارد. البته درآمد شما باید به اندازه ای باشد که هزینه های مالی شما و خانواده را تامین کند وگرنه شما نیاز دارید تا تمکن مالی برای اینکار ارائه دهید. از آن جا که هزینه های زندگی در این کشور چندان بالا نیست، متقاضی کار در مجارستان به راحتی می تواند، در این کشور همراه با خانواده خود زندگی کند.

اگرچه باید بررسی کنید که آیا می توانید در این کشور زندگی کنید یا خیر. در این خصوص بهتر است تا با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید تا تصویری واضح از زندگی در این کشور در اختیار شما قرار دهند.

تابعیت مجارستان

آثار تاریخی مجارستان

هنگامی که شما به کشور مجارستان مهاجرت می کنید، مطمئنا علاقه دارید تا بعد از مدتی اقامت دائم و پاسپورت آن را دریافت کنید. به این صورت باید حتما از شرایط لازم برای اینکار باخبر باشید. کسانی که از طریق ویزای کاری به این کشور می روند، می توانند بعد از هشت سال زندگی در این کشور و در صورتی که مشکل کیفری نداشته باشند، به راحتی تابعیت مجارستان را کسب کنند.

اما در صورتی که شما با یک شهروند مجارستانی ازدواج کنید، می توانید در مدت سه سال اقامت دائم این کشور را دریافت کنید، با گرفتن تابعیت هم امکان گرفتن پاسپورت وجود دارد. پاسپورت این کشور در رتبه 4 است و با پاسپورت آن می توان به 184 کشور بدون ویزا یا با ویزای فرودگاهی سفر کرد.

فرهنگ کار در مجارستان

مردم این کشور پشتکار خوبی دارند و احترام به مشتریان در رفتار آن ها دیده می شود. طبق قانون کار ساعت کاری تقریبا 40 ساعت است، اما با اضافه کاری می توان به حقوق بیشتری دست یافت. همچنین امکان گرفتن شغل دوم هم وجود دارد.

شرایط کار و کاریابی در مجارستان چگونه است؟

برای پیدا کردن کار در این کشور روش های مختلفی وجود دارد که معمولا شرکت هایی که مایل به استخدام نیروی کاری خارجی هستند، آگهی هایی را در سایت های کاریابی منتشر می کنند که این شغل ها به زبان انگلیسی هستند یا اینکه شما می توانید در وب سایت های کاریابی مجارستان رزومه خود را ارسال کنید تا بتوانید با کارفرماها ارتباط بگیرید که در ادامه مشهورترین آژانس های کاریابی مجارستان را پیدا می کنیم.

بهترین سایت های کاریابی در مجارستان

از مهمترین سایت های کاریابی در مجارستان می توان به این وب سایت ها اشاره کرد که در آن ها امکان پیدا کردن شغل های مختلفی وجود دارد.

سایت کاریابی Monster در مجارستان

این وب سایت محلی برای یافتن شغل های مختلف بسیار مناسب است.

سایت کاریابی cvonline در مجارستان

در این سایت مشاغل مختلفی به زبان انگلیسی و مجارستان ارائه می شوند.

سایت کاریابی jobline در مجارستان

از دیگر آژانس های کاریابی جاب لاین است که در این سایت نیز می توانید مشاغلی را به زبان های مجارستانی و انگلیسی پیدا کنید.

نمایی از ساختمان های مجارستان

ویزای جستجوی کار مجارستان

برای پیدا کردن کار در مجارستان باید شرایط خاصی داشته باشید و نیاز به مجوز کاری است که البته این مجوز از سمت کارفرما فراهم می شود و سپس شرکتی که با آن قراداد دارید مدارک شما را به اداره مهاجرت ارسال می کند.

مجوز کاری فردی

اگر قصد دارید تا سه ماه در این کشور زندگی کنید، می توانید این مجوز را دریافت نمایید.

مجوز کاری مشترک

مجوز مورد نظر هم برای کسانی است که از 3 تا 6 ماه در این کشور مشغول به کار می شوند.

مجوز دائم

اما چنانچه قصد اقامت طولانی مدت و کار در این کشور را دارید، باید این مجوز را دریافت کنید. انواع ویزای کاری مجارستان شامل موارد زیر می شوند:

ویزای استخدام فصلی

چنانچه شغل شما در زمینه دامداری، کشاورزی، ماهیگیری یا مشاغلی از این دست باشد، باید ویزای استخدام فصلی را دریافت کنید. مدت زمان این ویزا هم از سه تا شش ماه است. ویزای یکبار ورود یا چند بار ورود هم شامل این ویزا می شود.

کارت آبی اتحادیه اروپا

کسانی که دارای مهارت کاری کافی در زمینه ی خاصی هستند و مجوز اقامت دائم را دریافت کرده اند، می توانند بلوکارت را دریافت کنند که البته فرد باید 18 ماه در این کشور زندگی کرده باشد.

ویزای کسب و کار شینگن

کسانی که قصد کار در مجارستان برای زمان کوتاهی را دارند، شامل این ویزا می شوند. همچنین کسانی که خواستار ویزای یکباره یا چندباره هستند، می توانند برای این ویزا درخواست دهند. کسانی که این ویزا را دریافت می کنند قادر به زندگی در این کشور به مدت سه تا شش ماه هستند.

تصویری از مجارستان

ویزای شینگن کاری

افرادی که خواستار کار در مجارستان برای زمان کوتاهی هستند، می توانند با این ویزا به این کشور سفر کنند.

مراحل و شرایط کار و ویزای کار در مجارستان چیست؟

شرایط گرفتن ویزاهای کاری مجارستان متفاوت است و برای هر کدام از آن ها باید مدارک مختلفی را فراهم کرد که در این میان افرادی که مایل به گرفتن بلوکارت اروپا هستند، باید این شرایط را داشته باشند:

تایید هدف ورود و خروج از مجارستان

مدارک معتبر

شرایط استخدام قانونی

بیمه سلامت

ارائه آدرس معتبر در مجارستان

در این حالت باید اطلاعات بیومتریک و مدارکی که در بالا ذکر شد به همراه درخواست خود را ارسال کنید. سپس اداره منقطه به بررسی مدارک شما می پردازد تا ویزای اقامت دائم شما صادر شود.

شرایط لازم برای دریافت مجوز کاری در مجارستان

معمولا گرفتن مجوز کاری در مجارستان 3 الی 4 هفته به طول می انجامد و شامل مراحل زیر می شوند:

در ابتدای کار، شرکت مورد نظر درخواست نیروی کار را ارسال می کند، این درخواست، به مدت تقریبا 15 روز در بخش اداره کار مجارستان خواهد بود تا اگر فردی تمایل داشته باشد، برای گرفتن این کار اقدام کند. بعد از این مدت شرکت می تواند مجوز کاری لازم برای متقاضی را تقاضا دهد که گرفتن این مجوز هم 10 الی 15 روز کاری به طول می انجامد. سپس نیروی کار با گرفتن این مجوز کاری باید برای گرفتن ویزای کاری به سفارت کشور خود مراجعه کند.

شرایط کار در مجارستان برای ایرانیان به چه صورت است؟

این کشور یکی از کشورهای مناسب برای مهاجرت کاری یا تحصیلی است. مخصوصا که شما می توانید با استفاده از مجارستان به اقامت کشور مورد علاقه خود سریعتر دست یابید. زیرا در این کشور دستمزد چندان زیاد نیست بنابرین بعد از مدتی کار در این ناحیه می توانید به سایر کشورها مانند آلمان یا کانادا بروید.

شرایط کار دانشجویی در مجارستان چگونه است؟

مجارستان

ساعت کاری در مجارستان معقول است و حتی دانشجویان هم در زمان تحصیل اجازه دارند تا به به صورت پاره وقت به مدت 4 الی 6 ساعت در این کشور کار کنند و به این صورت مقداری از هزینه های آن ها پوشش داده می شود. برای اینکه بیشتر درباره تحصیل در مجارستان اطلاع کسب کنید می توانید به این مقاله مراجعه نمایید. همچنین چنانچه اقامت دائم را به دست آورید، می توانید به راحتی به تحصیل و کار بپردازید. البته تا زمانی که در دانشگاه مشغول به تحصیل هستید، زمان کار شما در هفته نمی تواند بیشتر از 24 ساعت باشد.

شروع کار درمجارستان به چه صورت است؟

شماره مالیات و همین طور شماره امنیتی اجتماعی موادی هستند که برای کار در این کشور ضروری به حساب می آیند. افراد خارجی که مایل به کار در این کشور هستند، باید برای گرفتن مجوز کار ثبت نام کنند تا بتواند مجوز اقامت را دریافت نمایند و همین طور نیاز به شماره مالیاتی و شماره امنیت اجتماعی هم دارید.

همان طور که پیش تر هم ذکر کردیم کسانی که خارج از اروپا زندگی می کنند، برای کار در این ناحیه نیازمند گرفتن مجوز کاری یا اقامت دائم هستند. اما این دو مجوز فقط با یک مدرک به شما ارائه می شود. پس بعد از گرفتن قرارداد کاری باید برای گرفتن این مجوز به همراه شماره مالیاتی و شماره امنیتی اجتماعی درخواست دهید. بعد از اینکه آدرس خود را در مجارستان ثبت کردید، می توانید برای گرفتن شماره امنیتی اجتماعی هم اقدام کنید.

چگونه می توانیم به عنوان کارآفرین در مجارستان فعالیت کنیم؟‌

کسانی که علاقه دارند به صورت شخصی یک تجارت را راه اندازی کنند، این کشور فرصت های مناسبی در اختیار آن ها قرار می دهد. همین طور نیاز نیست تا زمان زیادی برای باز کردن شرکت خود صبر کنید. آغاز یک تجارت در این کشور باعث می شود که راه شما برای ورود به سایر کشورهای اروپایی هموارتر گردد. توجه داشته باشید که مالیاتی که در مجارستان گرفته می شود، نسبت به سایر کشورها پایین تر است. همین طور محیط این کشور بسیار امن و صمیمی است.

شرایط کار پزشکی در مجارستان چگونه است؟

این رشته درآمد بسیار خوبی نه تنها در مجارستان بلکه در کل کشورهای دنیا دارد و همواره یکی از مشاغل مورد نیاز کشورها است. در این کشور هم حقوق پزشکان تقریبا بین 154 هزار فورینت الی 2.200.000 فورینت است. اما اگر بخواهیم حقوق متوسط را در نظر بگیریم، این میزان 776000 فورینت است.

شرایط کار پرستاری در مجارستان چگونه است؟

پرستاران هم از حقوق مناسبی در مجارستان برخوردارند. به طور معمول آن ها حقوقی به اندازه 306 الی 917 هزار فورینت دریافت می کنند و به طور متوسط حقوق آن ها 486 هزار فورینت است.

شرایط کار داروسازی در مجارستان چگونه است؟

افراد این صنف هم حقوقی مابین 330 هزار الی 1.170.000 فورینت دارند و به طور متوسطی درآمدی به اندازه 662 هزار فورینت کسب می کنند.

مشاهده ادامه مطلب بستن مطلب
سوالات متداول

متداول‌ترین پرسش‌هایی که برای کاربران ممکن‌است پیش بیاید

خیر، نرخ بیکاری در این کشور از 4 درصد کمتر است.

بله، این کشور عضو حوزه شنگن است.

اولین شرط آن، یافتن یک قرارداد کاری است.

خیر، پول این کشور فورینت است.

نظرات شما

نظرات کاربران درمورد کار در مجارستان

نظر شما با موفقیت ثبت شد و پس از تایید نمایش داده خواهد شد.

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده شما می‌توانید اول نفر باشید.

کار در مجارستان

این کشور جزو اتحادیه اروپا است و با ویزای آن می توانید به هر کشوری در حوزه شنگن سفر کنید.

جهت دریافت مشاوره برای کار در مجارستان اطلاعات خود را وارد کنید. به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریافت وقت مشاوره