جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

پاسپورت ترکیه

با گرفتن پاسپورت ترکیه می توانید به 75 کشور بدون ویزا و به 50 کشور با ویزای بدو ورود و 73 کشور با ویزای فرودگاهی سفر کنید.

چرا ترکیه؟

ترکیه به کشور ایران بسیار نزدیک است، به همین دلیل افراد زیادی آن را هدف مهاجرت خود قرار می دهند. از آنجایی‌که می‌دانیم علاقه‌مندان به مهاجرت ترکیه و گرفتن اقامت دائم ترکیه احتمالا سوال‌های متعددی درباره این موضوع دارند، تصمیم گرفتیم در این مطلب هر آنچه که باید درباره گرفتن پاسپورت ترکیه بدانید را در اختیارتان قرار دهیم. بهتر است از ابتدای کار بدانید که اقدام برای اخذ پاسپورت ترکیه کاری تخصصی و دشوار است و به همین علت توصیه می کنیم که حتما با کارشناسان متخصص مهاجرت ترکیه در آسان سفر در ارتباط باشید. در کل انجام امور مهاجرتی هزینه‌بر و زمان‌بر است، به همین دلیل اقدام از طریق آسان سفر که یکی از شرکت‌های مطمئن و تخصصی در زمینه امور مهاجرتی است موجب تسهیل این پروسه و امنیت خاطر شما خواهد شد.

 • نوع خدمت: اخذ پاسپورت
 • اعتبار پاسپورت 10 سال
 • نوع پاسپورت: پاسپورت دائم
 • محل انگشت نگاری: سفارت ترکیه
چرا ترکیه؟

هزینه و قیمت پاسپورت ترکیه

در حال حاضر پرداخت هزینه 1265 لیر معادل مبلغ 150 دلار امریکا است؛ جهت صدور گذرنامه 10ساله، که شامل هزینه های اجباری می باشد. لازم به ذکر است که علاوه بر قیمت گران پاسپورت ترکیه، دولت این کشور هربار که این افراد از کشور خارج می شوند، مبلغ 50 لیر ترکیه که معادل 7 دلار امریکا است را از کلیه دارندگان گذرنامه ترکیه (به جز افراد خدمه کشتی و هواپیما، کسانی که به طور کلی خارج از کشور ترکیه زندگی می کنند و کسانی که دارای تابعیت دوگانه هستند) اخذ می کند.

نام خدمت توضیحات قیمت
قیمت

پاسپورت 10 ساله

150 دلار آمریکا
مزایای پاسپورت ترکیه

دریافت پاسپورت ترکیه

1

اعتبار پاسپورت ترکیه در سال 2023 رتبه 38 جهانی و رتبه 18 در اروپا را به خود اختصاص داده است.

2

با پاسپورت ترکیه می توانید به 75 کشور بدون ویزا و 50 کشور با ویزای بدو ورود سفر کنید.

3

حفظ تابعیت فعلی و گرفتن تابعیت ترکیه

4

سهولت در اخذ ویزا کشورهای اتحادیه اروپا، 26 کشور حوزه شنگن، انگلستان، کانادا و آمریکا است.

5

بهره مندی از حقوق و مزایای شهروندی ترکیه

6

افتتاح حساب در بانک‌های ترکیه و گرفتن کارت اعتباری

passport

مدارک لازم برای اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک

برای گرفتن پاسپورت ترکیه به وسیله خرید ملک نیاز به مدارکی دارید که به صورت زیر هستند:

 • ترجمه رسمی شناسنامه و کارت ملی به زبان ترکی (سرپرست 3 نسخه، بقیه اعضا خانواده 1 نسخه) با تاییدیه قوه قضاییه (دادگستری)، وزارت امورخارجه و سفارت ترکیه
 • ترجمه سند ازدواج یا طلاق به زبان ترکی با تاییدیه دادگستری، وزارت امورخارجه و سفارت ترکیه؛ و یا در صورت مجرد بودن ترجمه گواهی تجرد
 • ارائه 6 قطعه عکس 4.5 در 5.5 برای هر یک از اعضا خانواده که در 6 ماه اخیر گرفته شده باشد
 • فیش واریزی به حساب شرکت سازنده بصورت مستقیم (منظور همان مبلغ سرمایه گذاری است)
 • ارائه اصل پاسپورت معتبر برای همه اعضا خانواده با حداقل 1 سال اعتبار
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری و سوء پیشینه برای افراد بالای 18 سال
 • دادن وکالتنامه کاری به وکیل ترک جهت اقدام برای اخذ پاسپورت
 • ارائه سند مالکیت حداقل به مبلغ 400 هزار دلار
 • برگه کارشناسی ارزش ملک
 • گواهی تمکن مالی
 • ارائه گواهی سلامت
 • آشنایی به زبان ترکی در حد نیاز
مشاهده ادامه مطلب بستن مطلب

اخذ اقامت ترکیه

اخذ اقامت ترکیه از طریق روش های مختلفی همانند سرمایه گذاری در ترکیه، خرید ملک در ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه، خرید سهام در ترکیه، ارائه تمکن مالی و یا ازدواج با شهروند ترک امکان پذیر است. سرمایه گذار در ترکیه باید حدودا مبلغی بین 1 تا 3 میلیون دلار آمریکا به روش های مختلف در کشور ترکیه سرمایه گذاری می کرد، اما بر طبق قانون جدید هزینه اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک از 250 هزار دلار به 400 هزار دلار تغییر پیدا کرد.

یکی از روش‌های گرفتن اقامت ترکیه سرمایه گذاری در این کشور به شیوه‌های مختلف است. به طور مثال با خرید خانه در ترکیه و یا ثبت شرکت در ترکیه می‌توانید در این کشور سرمایه گذاری کنید و برای خود و اعضای خانواده، شهروندی ترکیه و پاسپورت ترکیه بگیرید. گرفتن پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری حدود 3 تا 6 ماه طول می‌کشد.

انواع پاسپورت ترکیه

انواع پاسپورت های ترکیه اعتبار متفاوتی دارند که هر کدام از آن ها باعث می شوند تا مزایای خاصی به شخص تعلق بگیرد. از آن جا که افراد زیادی به زندگی در ترکیه و گرفتن پاسپورت آن علاقه دارند، در ادامه به شرح انواع پاسپورت ترکیه می پردازیم.

پاسپورت قرمز ترکیه (پاسپورت عمومی)

این نوع پاسپورت به شهروندان عادی تعلق می گیرد و برای کسانی که زیر 18 سال هستند، به مدت 5 سال و برای افراد بالای 18 سال به مدت 10 سال اعتبار دارد. اسم این پاسپورت در ترکی Bordo pasaport است.

پاسپورت سبز ترکیه (پاسپورت ویژه)

این پاسپورت مخصوص افرادی است که شغل های مهم دولتی داشته باشند نمایندگان مجلس و کارمندان دولت می توانند برای این پاسپورت اقدام کنند. مدت زمان اعتبار پاسپورت سبز با توجه به مهری که روی آن است مشخص می شود. اسم این پاسپورت در ترکی Yeşil pasaport است و توسط آن می توانید به کشورهای مختلف اروپایی آزادانه سفر کنید. برای دریافت این ویزا نیازی به هزینه نیست، فقط برای گرفتن دفترچه آن باید 25 یورو پرداخت نمایید.

پاسپورت مشکی ترکیه (دیپلماتیک)

دیپلمات ها، شهردار، رئیس جمهور سابق و … می توانند شامل حال این نوع ویزا شوند. همین طور همسر و فرزندان آن ها که زیر 18 سال باشند، می توانند این نوع ویزا را دریافت کنند. البته توجه داشته باشید که همسر و فرزندان فقط به همراه شخص اصلی می توانند به این کشور سفر کنند و به این پاسپورت Siyah pasaport می گویند.

پاسپورت خاکستری ترکیه (پاسپورت خدمات)

افراد دولتی، مامورین دولتی و روزنامه نگاران می توانند، برای درخواست این پاسپورت اقدام کنند که به این پاسپورت GRi یا Hizmet هم می‌گویند.

سفر به آمریکا با پاسپورت ترکیه

کشور ترکیه

همان طور که می‌دانید سفر به آمریکا برای شهروندان ایرانی با دشواری های بسیار زیادی همراه است، اما اگر از طریق کشور ترکیه برای این کار اقدام کنید، شانس شما افزایش می یابد، البته مشخص است شما باید پاسپورت ترکیه را دریافت کنید و برای این منظور باید شش سال در این کشور ساکن باشید.

ویزای آمریکا با پاسپورت ترکیه

یکی از مهمترین مشکلاتی که ایرانیان در هنگام مهاجرت به آمریکا با آن روبه رو هستند عدم وجود سفارت آمریکا در ایران است که ایرانیان را مجبور می کند تا برای گرفتن وقت سفارت از سایر کشورها اقدام کنند و همین طور اگر یک ایرانی پاسپورت ترکیه را داشته باشد، مشکل کمتری برای وی در هنگام مهاجرت به آمریکا ایجاد می شود.

سفر به اروپا با پاسپورت ترکیه

با داشتن پاسپورت ترکیه می توان به چندین کشور اروپایی مانند صربستان، قبرس شمالی و اوکراین سفر کرد.

ویزای شینگن با پاسپورت ترکیه

در این سال ها این کشور سعی داشته تا بتواند به عضویت اتحادیه اروپا درآید، به این صورت شهروندان ترکیه ای به راحتی می توانند به کشورهای اروپایی سفر کنند. اما با این حال، فعلا نمی توان با پاسپورت ترکیه به جز چند کشور اروپایی سفر کرد.

ویزای کانادا با پاسپورت ترکیه

از دیگر کشورهای مورد علاقه ایرانیان برای مهاجرت کشور کانادا است. گرفتن پاسپورت ترکیه می تواند به عنوان یک راه میان‌بر برای رفتن به کانادا محسوب شود. به این صورت مهاجرت به کانادا با زمان کمتری میسر خواهد بود.

پاسپورت ترکیه از طریق کار

برای کار کردن در کشور ترکیه، متقاضی باید یک کارفرما پیدا کند تا به این صورت با گرفتن یک قرارداد کاری بتواند به این کشور وارد شود. البته توجه داشته باشید که گرفتن مجوز کاری شرط اصلی برای کار کردن در این کشور است. برای این کار کارفرمای شما باید درخواست مجوز کار را از طریق وزارت کار کشور دریافت کند.

این وزارت درخواست وی را بررسی کرده و نتیجه آن را اعلام می کند. این مجوز امکان اجازه کار در ترکیه را به مدت یک سال به شما می دهد. با این حال می توانید این مجوز کاری را تمدید کنید و بعد از گذشت یکسال امکان تمدید آن به مدت دو سال وجود دارد، سپس بعد از گذشت هشت سال می توانید، اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. چنانچه مایل به دریافت پاسپورت هستید، باید ده سال در این کشور کار کرده و از زمان اقامت دائم شما ده سال سپری شده باشد.

اگر از طریق کاری قصد مهاجرت به ترکیه و دریافت پاسپورت ترکیه را دارید باید در ابتدا از وضعیت نرخ بیکاری آن مطلع شوید که برای این‌کار می توانید با کارشناسان آسان سفر تماس گرفته تا به طور کامل اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهند.

پاسپورت ترکیه از طریق تحصیل

کشور ترکیه یکی از کشورهای نزدیک به ایران است و می تواند مقصدی ایده آل برای کسانی باشد که وابستگی خانوادگی دارند یا اینکه علاقه دارند تا در کشوری زندگی کنند که فرهنگ نزدیکی با کشور خودمان داشته باشد.

بنابراین تحصیل در دانشگاه های ترکیه علاوه بر آسانی رفت و آمد به ایران می تواند راهی آسان برای مهاجرت به کشورهای اروپایی یا آمریکا باشد. در صورتی که هدف شما تحصیل در ترکیه است، می توانید در دانشگاه های دولتی یا خصوصی آن ثبت نام کنید که هر کدام شرایط خاص خود را دارند و هزینه های آن ها هم متفاوت است.

برای مثال هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه نسبت به دانشگاه های خصوصی بسیار پایین‌تر است و این هزینه ها معمولا از 200 دلار تا 2 هزار دلار را شامل می شود. برای اطلاعات بیشتر در این خصوص باید نوع دانشگاه و همین طور رشته مورد نظر مشخص باشد. در جهت تحصیل در دانشگاه های خصوصی ترکیه باید هزینه های بالاتری بپردازید که این هزینه ها معمولا از هشت هزار دلار در سال شروع می شود که با توجه به رشته تحصیلی و مقطعی که در آن تحصیل می کند، می توان تا بیست هزار دلار هم باشد. تعدادی از دانشگاه های برتر ترکیه شامل موارد زیر می شوند:

دانشگاه کوچ

دانشگاه آنکارا

دانشگاه استانبول

دانشگاه حاجت تپه

دانشگاه اجه

توجه به این نکته ضروری است که برای تحصیل در ترکیه معمولا نیاز به شرکت در یک آزمون ورودی است تا بتوان بعد از قبولی برای گرفتن پذیرش اقدام کرد. همین طور بعد از به پایان رسیدن تحصیلات دانشگاهی شخص باید تا چند سال در این کشور کار کرده و مالیات خود را بپردازد تا بتواند پاسپورت ترکیه را دریافت کند.

قوانین دریافت پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

نمایی از ترکیه

با استفاده از روش سرمایه گذاری در ترکیه می توان برای گرفتن پاسپورت این کشور اقدام کرد که روش های مختلفی در این زمینه وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت:

خرید ملک در ترکیه با ارزش 400 هزار دلار آمریکا

سپرده بانکی به مبلغ 500 هزار دلار آمریکا که نباید تا سه سال آن را برداشت کند.

خرید سهام در ترکیه به اندازه 500 هزار دلار آمریکا

خرید اوراق قرضه کشور ترکیه به اندازه 500 هزار دلار آمریکا

ثبت شرکت در ترکیه و استخدام 50 نفر از شهروندان ترکیه ای برای نیروی کار

شرایط دریافت پاسپورت ترکیه از طریق تولد فرزند

در بعضی مواقع امکان گرفتن پاسپورت یک کشور با تولد در آن کشور امکان‌پذیر است اما آیا در ترکیه هم می توان از این روش استفاده کرد؟ برای گرفتن تابعیت یک کشور قانونی به نام قانون خاک و خون وجود دارد.

اگر در یک کشور قانون خون حکم فرما باشد، به محض تولد فرزند تابعیت والدین را دریافت می کند. اما در قانون خاک فرزندی که در آن کشور متولد می شود، می تواند بدون در نظر گرفتن تابعیت والدین، تابعیت آن کشور را دریافت کند.

ترکیه براساس سیستم خون عمل می کند و به این صورت کسی که در این کشور متولد می شود تابعیت را از والدین خود دریافت می کند، پس اگر والدین بتوانند در این کشور اقامت دریافت کنند، امکان گرفتن پاسپورت برای فرزند آن ها وجود ندارد.

شرایط گرفتن پاسپورت ترکیه از طریق ازدواج

درصورتی که شخص به ازدواج یک شهروند ترکیه ای درآید، می تواند بعد از سه سال زندگی همراه با همسر خود برای گرفتن پاسپورت این کشور اقدام کند. البته شخص باید سن بیشتر از 18 سال داشته باشد. در صورتی که فرد قبلا ازدواج کرده باشد، باید مدارکی مبنی بر این موضوع نشان دهد که از همسر قبلی خود طلاق گرفته است.

مراحل گرفتن پاسپورت ترکیه

تصویری از پاسپورت ترکیه

از راحت ترین راه ها برای گرفتن پاسپورت ترکیه خرید ملک در آن است که می توانید، بعد از گرفتن پاسپورت، ملک خود را به فروش برسانید. کشور ترکیه یکی از کشورهای زیبای آسیا است که اروپاییان زیادی این کشور را برای سفر در حین تعطیلات انتخاب می کنند. برای اطلاع از مراحل درخواست پاسپورت ترکیه با ما همراه باشید.

پیش‌نیاز‌های گرفتن پاسپورت ترکیه

پیش نیازهای گرفتن این پاسپورت در هر مسیری متفاوت است. برای مثال کسی که می خواهد ملک را خریداری کند، باید مراحلی که پیش از این به آن اشاره داشتیم را طی نماید.

مدارک مورد نیاز

معمولا مدارک مورد نیاز برای گرفتن پاسپورت شامل گواهی عدم سوء پیشینه، پرسشنامه تکمیل شده، کپی معتبر پاسپورت، تائیدیه پرداخت و … می شوند. توجه کنید که مدارک شما باید به صورت کامل باشد تا دچار نقصی مدرک در پرونده نشوید.

اجازه اقامت موقت ترکیه

معمولا اجازه موقت به صورت ده ساله به فرد داده می شود که می تواند دوباره آن را تمدید کنید. در صورتی که شما ملکی در ترکیه خریداری کنید، مدت اقامت سه ساله خواهد بود.

درخواست امتیاز شهروندی و پاسپورت ترکیه

برای درخواست امتیاز شهروندی می توانید از دفتر پیشخوان این کشور یا سفارت آن اقدام نمایید. در این حالت باید مدارکی که ذکر شده است، را برای تشکیل پرونده آماده کنید. مدارک با توجه به مسیری که شما برای گرفتن پاسپورت طی می کنید، متفاوت است، پس از مدارک مورد نیاز خود با دقت مطلع شوید. بعد از اینکه درخواست شما ارسال شد، پرونده بررسی شده و در صورتی که مشکلی نباشد، با این درخواست موافقت به عمل می آید.

مدت زمان گرفتن پاسپورت ترکیه چقدر است؟

معمولا یکی از سوالاتی که همه افراد علاقمند به دانستن آن هستند، مدت زمان مورد نیاز برای گرفتن پاسپورت ترکیه است. این زمان با توجه به شرایطی که شما دارید، متفاوت خواهد بود. برای مثل اگر فرد از طریق سرمایه گذاری عمل کند، این قضیه بستگی به پروسه ای که طی می کند خواهد داشت. نقص مدرک هم می تواند در زمان صدور پاسپورت تاخیر ایجاد کند.

مدت اعتبار پاسپورت ترکیه

اعتبار پاسپورت ترکیه برای افراد زیر 18 سال، 5 سال و برای افراد بالای 18 سال، 10 سال می باشد.

نحوه خرید پاسپورت ترکیه

از جمله سریع ترین روش ها برای گرفتن پاسپورت ترکیه خرید ملک یا سرمایه گذاری است. اگر مبلغی به اندازه ی 400 هزار دلار امریکا سرمایه گذاری کنید، می توانید بعد از سه سال پاسپورت این کشور را دریافت کنید.

ثبت شرکت در ترکیه برای گرفتن شهروندی ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه با توجه به قوانین جدید این کشور برای اتباع کشورهای خارجی، بدون نیاز به داشتن شریک ترک فراهم شده است. این بدین معنی است که یک فرد خارجی می تواند شرکتی را در ترکیه ثبت کند که مالک ۱۰۰٪ آن خودش باشد و شخص متقاضی با ثبت شرکت و استخدام 50 نفر از شهروندان ترکیه به عنوان نیروی کار امکان اخذ اقامت ترکیه و سپس پاسپورت ترکیه را خواهد داشت. 

شرکت‌هایی که در ترکیه ثبت می‌شوند، بر اساس قوانین این کشور می توانند طبق اساسنامه مشخص خود فعالیت کنند و درآمد داشته باشند. ترکیه کشوری بسیار قانونمند، منظم و دقیق در زمینه امور حقوقی و ثبتی است؛ به همین دلیل، نسبت به اعمال مقررات حقوقی بسیار سخت‌گیر بوده و با افرادی که این قوانین را رعایت نمی‌کنند به طور جدی برخورد می‌کند.

مراحل خرید ملک در ترکیه و شرایط دریافت پاسپورت آن

بالن سواری در ترکیه

برای خرید ملک در ترکیه و دریافت پاسپورت ترکیه از این طریق، ابتدا با توجه بر هزینه‌ای که مد نظر دارید برنامه ریزی کاملی برای بازدید از املاک در شهری که می‌خواهید، انجام می‌شود. سپس شما به ترکیه رفته و در آنجا برای شما افتتاح حساب بانکی انجام می‌دهیم. 

در نظر داشته باشید که مهم‌ترین قدم پیش از خرید خانه در ترکیه بازدید خانه از نزدیک و بررسی سند آن است؛ به همین دلیل اگر به زبان ترکی تسلط ندارید، حتما باید یک مترجم مطمئن همراه خود ببرید. در این مورد می‌توانید از کارشناسان مهاجرت ترکیه آسان سفر کمک بگیرید. 

قدم بعدی برای گرفتن شهروندی ترکیه:

پس از انتخاب خانه، کارشناس شهرداری (ekspertiz) ملک را قیمت گذاری می کند (در مورد پروژه های بزرگ دولتی نیازی به این کار نیست). در مرحله بعد باید بین خریدار و فروشنده دو نسخه قرارداد یکی به زبان ترکی و دیگری به زبان فارسی تنظیم گردد و تمام جزئیات از قبیل تاریخ تحویل خانه، امکانات و غیره در آن گنجانده شود. در این مرحله باید مبلغی را به عنوان پیش پرداخت به فروشنده بدهید. 

اگر تمایل داشته باشید، ما هزینه لازم برای خرید ملک را به حساب شما در ترکیه منتقل ‌می‌کنیم و یا خودتان این کار را انجام خواهید داد. شما می‌توانید مستقیما با حضور در دفتر رسمی هزینه ملک را به حساب املاک واریز می‌کنید. پس از آماده شدن مدارک انتقال ملک، مالک به همراه خریدار به اداره ثبت اسناد و املاک ترکیه مراجعه می‌کنند و انتقال ملک انجام می‌شود. 

بعد از امضا، سند ملک خریداری شده در ترکیه به شما تحویل داده می‌شود. در نهایت بعد از ارائه فیش واریزی و سند ملک خریداری شده، برای دریافت پاسپورت ترکیه برایتان وقت مصاحبه هماهنگ می‌شود. در زمان تعیین شده (که معمولاً کمتر از یک ماه است. با در دست داشتن کلیه مدارک به اداره مهاجرت مراجعه می‌کنید و به چند پرسش ساده پاسخ می‌دهید و پاسپورت صادر و تحویل شما می‌گردد.

مدارک لازم برای خرید خانه در ترکیه هنگام درخواست دادن به اداره ثبت اسناد و املاک

ارائه مدارک مترجم رسمی درصورت عدم تسلط به زبان ترکی

شماره مالیاتی دریافت شده از اداره مالیات ترکیه

اصل و ترجمه پاسپورت خریدار به زبان ترکی

2 قطعه عکس

برخی دیگر از مزایای اخذ پاسپورت ترکیه که می‌توانیم به آن اشاره کنیم عبارتند از:

 • استفاده از خدمات درمانی ترکیه به صورت رایگان برای تمامی اعضای خانواده
 • امکان اجازه کار در ترکیه و راه اندازی کسب و کار شخصی در ترکیه
 • امکان ثبت شرکت در ترکیه و تجارت نامحدود با تمامی کشورها
 •  اعتبار پاسپورت ترکیه 10 ساله و قابل تمدید است
 • تحصیل رایگان فرزندان در مدارس دولتی ترکیه
 • آموزش زبان ترکی به صورت رایگان
 • گرفتن وام از بانک‌های ترکیه
 • معافیت از پرداخت مالیات

تفاوت اقامت دائم با شهروندی ترکیه

تفاوت اقامت دائم ترکیه با شهروندی ترکیه در موارد حقوقی و مزایایی است که فرد می‌تواند از آن‌ها بهره‌مند شود. بدون شک فردی که دارای اقامت دائم ترکیه است در مقایسه با فردی که دارای تابعیت ترکیه است از لحاظ امکانات و حق و حقوق شرایط محدودتری دارد. به عبارتی دیگر، بعد از گرفتن پاسپورت ترکیه، فرد حق شهروندی ترکیه را دریافت می‌کند و همانند دیگر مردم بومی این کشور از تمام مزایا و امکانات می‌تواند بهره‌مند شود. به طور مثال با گرفتن شهروندی ترکیه می‌توانید به صورت رایگان در دانشگاه‌های ترکیه تحصیل کنید و از خدمات درمانی دولتی رایگان استفاده کنید. 

همچنین، افرادی که حق شهروندی ترکیه دارند می‌توانند بدون نیاز به دریافت مجوز در این کشور مشغول کار شوند و حق بازنشستگی نیز خواهند داشت. یکی دیگر از تفاوت‌های اقامت دائم با شهروندی ترکیه این است که می‌توانید فعالیت تجاری داخلی و بین‌المللی داشته باشید و همانند مردم ترکیه حتی حق رای هم به شما داده می‌شود.

نکات مهم در گرفتن پاسپورت ترکیه

برای اینکه موفق به دریافت پاسپورت این کشور بشوید، شرایط خاصی را باید رعایت کنید. برای مثال تا زمانی که در این کشور ساکن هستید، نباید مرتکب هیچ گونه جرمی شده باشید. از دیگر نکات این است که باید به زبان ترکی مسلط باشید. داشتن درآمد مناسب برای زندگی در این کشور هم ضروری است.

بررسی لزوم استفاده از وکیل مهاجرت به ترکیه

اطلاع وکیل از قوانین باعث می شود که راه شما در یک مسیر مهاجرتی هموارتر شود. وکیل ها همواره اطلاعات کاملی درباره قوانین روز کشورها دارند همچنین اگر قوانین تغییر کنند، وکیل اولین نفری است که آگاه شده و می تواند شرایط را برای شما مدیریت کند. در نتیجه با استفاده از یک وکیل مطمئن مهاجرت آسان تر می شود. شرکت مهاجرتی آسان سفر با داشتن کارشناسان متخصص در زمینه ویزاهای مهاجرتی و توریستی توانسته تا به حال خدمات زیادی را به مشتریان خود ارائه دهد.

درباره ترکیه

ترکیه، کشوری است که در موقعیت جغرافیایی خاصی واقع شده است و بخشی از آن در آسیا و بخشی دیگر در اروپا قرار دارد. این کشور به عنوان پل ارتباطی بین این دو قاره شناخته می شود. ترکیه از نظر وسعت سرزمین و جمعیت یکی از کشورهای بزرگ و پرجمعیت منطقه محسوب می شود به طوری که مساحت زمین آن بیشتر از تعداد زیادی از کشورهای اروپایی است و از سه طرف به دریا راه دارد.

شرایط اقتصادی ترکیه 

نمایی از آثار تاریخی ترکیه

در سال های اخیر این کشور به لحاظ سیاسی و اقتصادی فراز و فرودهای بسیاری را پشت سر گذاشته است اما با این وجود کارشناسان اقتصادی، ترکیه را در بین 10 اقتصاد رو به رشد دنیا دسته بندی می کنند. این عامل و همچنین همسایگی این کشور با ایران، ترکیه را تبدیل به یکی از مقاصد مهم سرمایه گذاری و اخذ پاسپورت آن کرده است.

هزینه ی اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک از 250 هزار دلار به 400 هزار دلار تغییر پیدا کرده است. از این طریق شما می توانید شهروندی ترکیه و پاسپورت ترکیه را دریافت کنید.

نکاتی مهم درباره درخواست پاسپورت ترکیه

برای اخذ پاسپورت ترکیه باید در نظر داشته باشید که در مدت اقامت خود در ترکیه به هیچ وجه با کسی درگیر نشوید و مرتکب جرم و جنایتی نشوید. همچنین، به خاطر داشته باشید که تا زمان دریافت پاسپورت به صورت غیرقانونی کار نکنید؛ چون در صورت اطلاع دولت ترکیه دچار مشکل خواهید شد. 

نکته دیگری که باید درباره گرفتن پاسپورت ترکیه بدانید:

حتما پیش از اقدام شروع به یادگیری زبان ترکی کنید؛ چون دانستن زبان ترکی تا سطحی که بتوانید کارهای روزمره خود را انجام دهید امری ضروری است. نکته آخر اینکه حتما از طریق شرکت‌های مهاجرتی معتبر اقدام کنید. 

همانطور که می‌دانید متأسفانه کلاهبرداری در زمینه مهاجرتی بسیار زیاد است و ممکن است با مشکلات و خسارات جبران ناپذیری در این زمینه مواجه شوید. پس اگر قصد مهاجرت به ترکیه و اخذ پاسپورت ترکیه را دارید، با کارشناسان متخصص ما در  آسان سفر  تماس بگیرید تا به صورت رایگان به شما مشاوره بدهند و شما را برای قدم گذاشتن در مسیر پر فراز و نشیب گرفتن اقامت ترکیه و شهروندی ترکیه راهنمایی کنند.

مشاهده ادامه مطلب بستن مطلب

نمونه‌ی پرونده‌های موفق مهاجرت به ترکیه که توسط کارشناسان آسان سفر پیگیری و به نتیجه رسیده‌اند

نمونه کار موفق
نمونه کار موفق
سوالات متداول

متداول‌ترین پرسش‌هایی که برای کاربران ممکن‌است پیش بیاید

بله، خرید ملک در ترکیه با مبالغ کمتر نیز می تواند موجب اخذ اقامت ترکیه شود. شما با خرید ملک در ترکیه به ارزش حداقل 60،000 دلار آمریکا می توانید اقامت 3 ساله ترکیه را بگیرید. البته این اقامت از نوع توریستی است، به این معنا که در این روش اجازه کار در ترکیه را ندارید. البته در صورت کاریابی در ترکیه به صورت قانونی امکان دریافت مجوز کار در ترکیه وجود دارد. این اقامت قابلیت تمدید نیز دارد.

مدت زمان گرفتن شهروندی ترکیه و اخذ پاسپورت ترکیه از روز خرید خانه در ترکیه بین دو ماه الی شش ماه است.

خیر. شما امکان داشتن دو تابعیت ترکیه و ایران را به طور همزمان دارید و پاسپورت ترکیه، پاسپورت دوم شما می‌شود. یعنی هم زمان می‌توانید هم پاسپورت ایران داشته باشید و هم پاسپورت ترکیه.

بله. شما می توانید از روز اول ملک خریداری شده در ترکیه را اجاره دهید.

خیر. با خرید ملک در ترکیه صاحب خانه و تمامی اعضای خانواده درجه یک فرد از جمله همسر و فرزندان زیر 18 سال از مزیت شهروندی ترکیه به طور یکسان برخوردار می شوند.

بله. خرید چند ملک در ترکیه امکان پذیر است. به طور مثال شما می‌توانید 2 ملک 200 هزار دلاری مجموعا به ارزش 400 هزار دلار خریداری کنید و بعد از طریق سرمایه گذاری در ترکیه اقدام به دریافت شهروندی ترکیه و اخذ پاسپورت ترکیه کنید.

بله در صورت انصراف از خرید ملک در ترکیه، مبلغ بیعانه که بصورت امانت در دست پروژه بوده بصورت کامل به شما عودت می گردد.

خدمت سربازی برای دارندگان تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری در ترکیه اجباری نیست.

معمولاٌ برای بازکردن حساب در ترکیه نیاز به اقامت ترکیه دارید. اما وکیل نیز میتواند در باز کردن حساب بانکی در ترکیه بدون نیاز به داشتن اقامت ترکیه به شما کمک کند و پس از دریافت کد مالیاتی برای شما افتتاح حساب در ترکیه را انجام دهد.

قبل از اینکه سند ملک خود را تحویل بگیرید، حتما کارشناس رسمی دولت باید ملک شما در ترکیه را کارشناسی کند و رقم کارشناسی خود را مشخص کند. این بخش از پروسه بسیار اهمیت دارد چون مبلغ تعیین شده توسط کارشناس باید بسیار نزدیک به رقم خرید شما و بالای 400٫000 دلار باشد و در این مرحله نیز حضور وکیل بسیار مهم است.

با توجه به اینکه ایرانی‌ها حساب بین المللی ندارند و اجازه خرج کردن مبلغ ارزی بالا از کشور را ندارند، دولت ترکیه تبصره‌ای صادر کرده تا ایرانیان بتوانند پول خود را از طریق صرافی ها به ترکیه انتقال دهند و سپس از حساب خود در ترکیه به حساب بانکی فروشنده ملک واریز کنند.

بله، با توجه به اینکه حداقل مبلغ سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ شهروندی ترکیه بایدحداقل 250 هزار دلار باشد، در صورت کاهش ارزش لیر باید ما به التفاوت مبلغ را به پروژه پرداخت نمایید.

خیر، برای اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک، در زمان به نام شدن سند، رهن سه ساله روی ملک شما گذاشته می‌شود؛ لذا بعد از گذشت سه سال شما می‌توانید اقدام به فروش و واگذاری ملک خود نمایید.

بله، هزینه مالیات نقل و انتقال 4% ارزش فعلی ملک می باشد که بسته به پروژه این مبلغ توسط خود پروژه پرداخت شده و یا بصورت مساوی فی مابین خریدار و فروشنده تقسیم می گردد.

بله، پس از خرید ملک در ترکیه باید مالیات سالانه بپردازید که با توجه به نوع ملک در سند ذکر می شود

مالیات در ترکیه بر مبنای مبلغی که بابت فروش ملک به صورت رسمی در سند قید شده تعیین می‌شود. لذا برخی از افراد هنگام خرید و فروش ملک توافق کرده و میزان قیمتی که در سند درج می شود را پایینتر قید می‌کنند تا مالیات کمتری بپردازند. میزان مالیات در ترکیه بر اساس جدول مالیاتی تعیین می‌شود. به عنوان مثال اگر ملکی را با قیمت ۲۰۰ هزار لیر خریدید و به قیمت 300 هزار لیر فروختید و سود حاصل ۱۰۰ هزار لیر بود، میزان مالیات شما ۱۵ درصد است و اگر میزان سود شما بیشتر از ۱۰۰ هزار لیر باشد، میزان مالیات شما ممکن است تا ۲۰ درصد افزایش یابد. پس هر چه سود بیشتر باشد، درصد مالیات آن نیز بیشتر است. توجه داشته باشید مالیات خرید و فروش ملک زمانی دریافت می شود که شما ملک را قبل از ۵ سال واگذار نمایید. یعنی فاصله زمانی خرید و فروش ملک اگر بیشتر از ۵ سال باشد، از پرداخت مالیات معاف می‌باشید.

ویزای تحصیلی در ترکیه نمی تواند به پاسپورت ترکیه تبدیل شود و باید نوع اقامت تغییر کند. پس از تحصیل در ترکیه به شما فرصت داده می شود تا در ترکیه کار پیدا کنید و سپس می‌توانید اقامت کاری بگیرید.

قانون اعطای تابعیت در ترکیه از اصل خون پیروی می کند و به فرزندان اتباع بیگانه که در ترکیه متولد می شوند تابعیت داده نمی شود. با تولد در ترکیه به فرزند شما پاسپورت ترکیه و تابغیت ترکیه داده نمی‌شود.

نظرات شما

نظرات کاربران درمورد پاسپورت ترکیه

نظر شما با موفقیت ثبت شد و پس از تایید نمایش داده خواهد شد.

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده شما می‌توانید اول نفر باشید.

پاسپورت ترکیه

با گرفتن پاسپورت ترکیه می توانید به 75 کشور بدون ویزا و به 50 کشور با ویزای بدو ورود و 73 کشور با ویزای فرودگاهی سفر کنید.

جهت دریافت مشاوره برای پاسپورت ترکیه اطلاعات خود را وارد کنید. به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریافت وقت مشاوره