جهت برقراری تماس با همکاران ما می‌توانید با شماره تلفن  021-79439 تماس بگیرید.

تحصیل در سوئد

سوئد یکی از کشورهای برتر اروپا است که سطح زندگی بالایی دارد و وجود سیستم آموزشی مناسب باعث شده تا عده زیادی علاقمند به تحصیل در سوئد باشند.

چرا سوئد

شرکت های بین المللی بسیار زیادی در سوئد وجود دارند که می توان رزومه های شغلی خود را به آن ها فرستاد و علاوه بر این به دلیل وجود دوره های کارآموزی در این کشور دانشجویان می توانند تا ارتباطات خود را گسترش داده و راحت تر کار پیدا کنند. یکی دیگر از نکات مثبت تحصیل در سوئد این است که دانشجویان در حین تحصیل می توانند کار کنند و از آن جا که اکثر مردم به زبان انگلیسی مسلط هستند مشکلی از جهت برقراری ارتباط به وجود نمی آید و بعد از مدتی کار می توان اقامت دائم سوئد را دریافت کرد.

 • نوع خدمت: اخذ ویزای تحصیلی
 • اعتبار ویزا: یکساله
 • نوع ویزا: مولتی
 • محل انگشت نگاری: سفارت سوئد در داخل ایران
چرا سوئد

هزینه های تحصیل در سوئد

با توجه به اینکه دانشگاه شما در کدوم شهر است و همچنین در چه رشته ای تحصیل می کنید، هزینه ها متفاوت خواهد بود اما معمولا برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نیازمند 8 هزار دلار الی 30 هزار دلار خواهید بود. تحصیل در سوئد در دوره دکترا هم رایگان است. هزینه ویزای بلند مدت 100 دلار است که تقریبا 1500 کرون سوئد می شود. متقاضیان باید این هزینه را به صورت آنلاین پرداخت نمایند که برای آگاهی از چگونگی آن می توانید با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید.

نام خدمت توضیحات قیمت
تحصیل در سوئد

به صورت تقریبی

8000 الی 30.000 دلار
درخواست ویزای تحصیلی سوئد

به صورت تقریبی

100 دلار
مزایای تحصیل در سوئد

زندگی در سوئد

1

امکان کار در حین تحصیل

2

دریافت بورسیه تحصیلی در سوئد

3

تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های سوئد

4

سیستم آموزشی بین المللی

5

تجربه کار گروهی

6

برنامه های تحصیلی پیشرفته

passport

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی سوئد

برای اخذ ویزای تحصیلی سوئد باید مدارک زیر را آماده کنید:

 • نامه پذیرش دانشگاه
 • پاسپورت معتبر
 • پرکردن دو فرم درخواست ویزای تحصیلی سوئد
 • دو عکس بیومتریک که اخیرا گرفته شده است.
 • پوشش بیمه درمانی
 • گواهی ازدواج برای شخص متاهل
 • مدرک آزمون زبان انگلیسی
 • تعهدنامه والدین برای حمایت مالی به همراه پرینت بانکی تمکن مالی
 • نامه تمکن مالی به اندازه 16000 یورو

شرایط تحصیل در سوئد

تحصیل کودکان از سن 7 تا 16 سالگی در این کشور اجباری است. مدارس دولتی، شبانه روزی و مدارس تحت نظر شهرداری در این کشور فعالیت می کنند. هنگامی که دوره دبیرستان در این کشور تمام شد، دانش آموزان می توانند برای مقاطع کالج یا دانشگاه اقدام کنند که در ادامه شرایط تحصیل در مقاطع مختلف سوئد را توضیح می دهیم.

شرایط تحصیل در مقطع دبیرستان سوئد

تحصیل در دبیرستان سوئد

دوره دبیرستان در این کشور به اسم Gymnasium شناخته می شود. بعد از اینکه شخص دوره دبستان خود را به پایان می رساند، یعنی از سن 16 سالگی به بعد می تواند در 18 دوره مختلف تحصیل کند. که 12 دوره مربوط به آموزش های حرفه ای برای شغلی است که در آینده قرار است انجام دهد و 6 دوره مربوط به تحصیل در دانشگاه ها است. متقاضیانی که جزو اروپا نیستند، برای گرفتن ویزای تحصیلی دبیرستان سوئد باید به سفارت سوئد در کشور خود مراجعه کنند. مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی دانش آموزی سوئد شامل موارد زیر می شود:

پاسپوت معتبر

عکس

مدرک تحصیلی مقطع های پیشین

بیمه

نامه پذیرش از مدرسه

نامه تمکن مالی

فیش واریز هزینه ویزا

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی سوئد

تحصیل در کارشناسی

دوره کارشناسی در سوئد معمولا 4 سال طول می کشد. البته این مورد بستگی به رشته تحصیلی دارد و ممکن است به 3 سال هم کاهش یابد. معمولا رشته های مهندسی، محیط زیست، هنر و علوم کامپیوتری جزو رشته های بین المللی هستند. سطح زبان برای مقطع کارشناسی سوئد آیلتس 6 است. هزینه های آموزشی در مقطع کارشناسی سوئد هم از 80 هزار کرون سوئد شروع می شود و ممکن است به 295 هزار کرون هم برسد که شهریه ها بستگی به دانشگاه و رشته انتخابی شما دارد.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد سوئد

طول دوره تحصیل کارشناسی ارشد در سوئد تقریبا دو سال است و ممکن است برای بعضی از رشته ها زمان بیشتری لازم باشد. هرچه سطح دانش شما بیشتر باشد، شانس بیشتری برای پیدا کردن شغل در این کشور دارید. مدرک زبان مورد نیاز برای کارشناسی ارشد آیلتس 6.5 است. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد تقریبا هزینه ای معادل با 8 هزار تا 30 هزار یورو دارد. البته چنانچه رشته شما پزشکی باشد هزینه تحصیل افزایش می یابد.

شرایط تحصیل در مقطع دکترا سوئد

تحصیل در دکترا سوئد

در مقطع دکترا دانشجویان اجازه دارند که در حین تحصیل به صورت تمام وقت کار کنند. طول دوره دکترا در سوئد معمولا 4 ساله است. با تحصیل در دانشگاه های دولتی نیازی به پرداخت شهریه ندارید. شرایط تحصیل در این مقطع داشتن مقالات بین المللی و سطح آیلتس 7 است. برای پیدا کردن استاد راهنما هم یا خود دانشجو باید اقدام کند یا اینکه دانشگاه فردی را به وی معرفی می کند. دانشجویان در این دوره حقوق هم دریافت می کنند.

بهترین دانشگاههای سوئد

دانشگاه استکهلم سوئد

لیستی از بهترین دانشگاه های جهانی در کشور سوئد قرار گرفته است. تعدادی از این دانشگاه ها با رتبه کمتر از 500 جایگاه بالایی در میان متقاضیان دارند که از جمله آن ها می توان به دانشگاه KTH و فناوری چالمرز اشاره کرد. از این دانشگاه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

موسسه سلطنتی فناوری

دانشگاه استکهلم

دانشگاه لینشوپینگ

دانشگاه فنی چالمرز

بهترین رشته های تحصیلی در سوئد

بهترین رشته ها برای تحصیل در سوئد شامل رشته هایی مانند مهندسی، علوم اجتماعی، کامپیوتر، برق، داروسازی، حسابداری، فیزیک، طراحی، علوم زیست، فلسفه، ریاضی، هنر، پرستاری و ... می شوند.

سطح زبان مورد نیاز برای تحصیل در سوئد

برای مقطع لیسانس باید آیلتس 6، فوق لیسانس آیلتس 6.5 و دوره دکترا آیلتس 7 نیاز دارید.

شرایط سنی تحصیل در سوئد

معمولا هرچه سن متقاضی کمتر باشد، شرایط بهتری برای پذیرش در دانشگاه های سوئد و همین طور گرفتن ویزا دارد. برای کارشناسی بهترین سن تا 23 سالگی برای کارشناسی ارشد تا 30 و برای دکترا تا 35 سالگی در نظر گرفته شده است. با این حال افرادی که سن بالاتری دارند، می توانند با مدارک و رزومه خوب برای پذیرش اقدام کنند.

نمایی از سوئد

شرایط بورسیه تحصیلی در سوئد

موسسه و دانشگاه های سوئد تهیه کننده بورسیه تحصیلی برای دانشجویان هستند که به این صورت فعالیت می کنند:

بورسیه موسسه: در این حالت موسسات در سوئد بر اساس معدل، تمکن مالی و دیگر شرایط بورسیه تحصیلی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند که ایران جزو کشورهای لیست این بورسیه نیست.

بورسیه‌های دانشگاهی سوئد شامل انواع برنامه ها می شود که بعضی از آن ها شامل موارد زیر می شوند:

بورسیه Blenkinge Institute of Technology: با این بورسیه می توان نیمی از شهریه دانشگاه را پوشش داد.

بورسیه Borås: برای مقطع کارشناسی است و 50 درصد از شهریه را پرداخت می کند.

بورسیه Halmstad: برای دانشجویانی است که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند و با این بورسیه 25 تا 50 درصد از هزینه های شهریه آن ها کاهش می یابد.

مدت زمان تحصیل برای مقاطع مختلف سوئد (کارشناسی- ارشد-دکتری)

تحصیل در دوره کارشناسی سوئد معمولا 4 ساله است و تحصیل در دوره کارشناسی ارشد سوئد 1 الی 2 سال طول می کشد و دوره دکترا 4 ساله است.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی در سوئد

همان طور که پیش تر هم به این مورد اشاره کردیم، تحصیل در مقاطع مختلف این کشور چندین سال طول می کشد پس نیاز به ویزای بلند مدت دارید، اما اگر دوره تحصیل شما از 3 ماه کمتر باشد، باید ویزای کوتاه مدت بگیرید. دریافت ویزای تحصیلی سوئد تقریبا 2 تا 4 ماه طول می کشد.

هزینه های زندگی در سوئد

نظر هزینه های زندگی در این کشور نسبت به سایر مناطق اروپا مقداری بالاتر است. برای یک فرد مجرد باید هزینه ای معادل با 970 یورو در نظر گرفت. هزینه های زندگی در بعضی از شهرهای سوئد به صورت زیر است:

استکهلم: 1200 یورو در ماه

لینشوپینگ: 1000 یورو در ماه

گوتنبرگ: 1200 یورو در ماه

هزینه خوراک در سوئد

برای افراد مجرد به طور معمول هزینه 200 یورو در ماه کافی خواهد بود. البته این بستگی به این دارد که به رستوران هم مراجعه کنید یا خیر. برای کاهش هزینه ها می توان از فروشگاه های ارزان مانند Lidl مواد غذایی خود را تهیه کرد.

هزینه رفت و آمد در سوئد

اکثرا دانشجویان در این کشور از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده می کنند که هزینه آن تقریبا برابر با 40 الی 55 یورو است. اگر بیشتر هزینه کنید، می توانید برای خود یک دوچرخه تهیه کنید تا از هزینه های حمل و نقل معاف شوید.

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی سوئد

مقدار تمکن مالی برای ویزای تحصیلی سوئد به عوامل مختلفی بستگی دارد که المان هایی مانند بورسیه هم در آن تاثیرگذارند، اما به طور کلی برای هر ماه مبلغی به اندازه 8190 کرون در نظر گرفته شده است که شما باید این مبلغ را حداقل برای ده ماه به سفارت ارائه دهید.

شرایط کار در حین تحصیل در سوئد

افرادی که در دانشگاه های سوئد تحصیل می کنند، اجازه دارند تا در هر هفته به مدت بیست ساعت کار کنند. البته این زمان بستگی به مقطع تحصیلی آن ها می تواند بیشتر باشد. برای مثال دانشجویان مقطع دکترا اجازه کار تمام وقت را دارند.

ویزای تحصیلی سوئد

موقعیت کار پس از تحصیل در سوئد

هنگامی که تحصیلات شما در دانشگاه تمام شد، اجازه دارید تا به کار در این کشور بپردازید و بعد از چند سال کار می توانید اقامت دائم و تابعیت این کشور را دریافت کنید. از سال 2014 به بعد افرادی که حداقل دو ترم در دانشگاه های این کشور تحصیل کرده باشند ،اجازه دارند تا به مدت شش ماه در این کشور مانده و کار پیدا کنند.

شرایط خوابگاه های دانشجویی در سوئد

از آن جا که هزینه اجاره خانه در سوئد بالا است، بهتر تا در خوابگاه های دانشگاه ساکن شوید. این خوابگاه معمولا چند طبقه هستند و در هر راهرو چندین اتاق وجود دارد و بخش حمام و دستشویی مشترک است.

گزینه دیگر برای دانشجویان استفاده از آپارتمان های اشتراکی است. در این آپارتمان ها چندین اتاق وجود دارد و هر اتاق به یک نفر تعلق دارد، اما سرویس حمام، آشپزخانه و دستشویی به صورت مشترک استفاده می شود.

ویزای همراه و اجازه کار همراه در سوئد

با گرفتن ویزای تحصیلی سوئد می توانید خانواده را هم به عنوان پیوست با خود ببرید. البته شخص اصلی باید اجازه اقامت در این کشور را داشته باشد و می توان به طور همزمان یا جداگانه برای گرفتن ویزا اقدام کرد.

مراحل دریافت ویزای تحصیلی سوئد

نامه پذیرش از دانشگاه

پر کردن فرم درخواست

پرداخت بخشی از شهریه

آماده سازی مدارک

نامه تمکن مالی

پرداخت هزینه درخواست ویزا

پیگیری درخواست توسط سفارت

اطلاع از نتیجه درخواست ویزا به صورت آنلاین یا حضوری

مدارک لازم برای پذیرش از دانشگاه های سوئد

برای تحصیل در سوئد به مدارک زیر نیاز خواهید داشت. البته این لیست مدارک کلی است و برای اطلاع بیشتر باید به سایت دانشگاه خود مراجعه کنید.

مدارک تحصیلی ترجمه شده

ریزنمرات به صورت ترجمه شده

پاسپورت

دو قطعه عکس

سابقه کاری یا رزومه تحقیقاتی

انگیزه نامه

توصیه نامه برای مقطع دکترا

مدرک زبان سوئدی یا انگلیسی

اخذ تابعیت پس از تحصیل

بعد از اینکه شما از دانشگاه سوئد فارغ التحصیل شدید، به شما شش ماه زمان داده می شود تا بتوانید در این کشور شغلی متناسب با مدرک تحصیلی خود پیدا کنید و بعد از آن می توانید ویزای کاری دریافت نمایید. بعد از 3 الی 5 سال زندگی در این کشور قادر به گرفتن اقامت دائم هستید و پاسپورت هم بعد از 7 سال به شما تعلق می گیرد.

تحصیل در سوئد

دریافت پذیرش تحصیلی از طریق آسان سفر

کشور سوئد شرایطی را فراهم کرده است تا دانشجویان بین المللی بتوانند به راحتی در این کشور تحصیل کنند. در این میان کارشناسان آسان سفر آماده هستند تا به صورت رایگان به همه سوالات شما در خصوص تحصیل در سوئد پاسخ دهند.

مشاهده ادامه مطلب بستن مطلب
سوالات متداول

متداول‌ترین پرسش‌هایی که برای کاربران ممکن‌است پیش بیاید

تدریس در این دانشگاه ها به زبان انگلیسی و سوئدی صورت می گیرد.

تحصیل در دوره دکترا رایگان و برای سایر دوره ها هزینه ای تقریبا برابر با 80 هزار الی 295 هزار کرون سوئد باید در نظر گرفت.

اگر بتوانید ویزای خود را به کاری تغییر دهید، می توانید بعد از چند سال زندگی در این کشور اقامت دائم سوئد را بگیرید.

نظرات شما

نظرات کاربران درمورد تحصیل در سوئد

نظر شما با موفقیت ثبت شد و پس از تایید نمایش داده خواهد شد.

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده شما می‌توانید اول نفر باشید.

تحصیل در سوئد

سوئد یکی از کشورهای برتر اروپا است که سطح زندگی بالایی دارد و وجود سیستم آموزشی مناسب باعث شده تا عده زیادی علاقمند به تحصیل در سوئد باشند.

جهت دریافت مشاوره برای تحصیل در سوئد اطلاعات خود را وارد کنید. به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریافت وقت مشاوره