شرایط خرید خانه در دبی و گرفتن اقامت

از میان کشورهای عربی نزدیک به ایران، امارات کشوری پیشرفته با امکانات مختلف گردشگری و سازه های غول آسا است که در سال های اخیر توجه زیادی را از سرتا سر دنیا به خود جلب کرده است. با اینکه گرفتن اقامت این شهر چندان ساده نیست، اما در این مقاله روش هایی را برای شما بازگو می کنیم که توسط آن ها می توانید به اقامت این شهر دست یابید. یکی از روش های گرفتن اقامت امارت از طریق خرید ملک در دبی است که شرایط آن به طور کامل برای شما شرح داده می شود. در این میان به سوالاتی از قبیل زیر هم پاسخ می دهیم:

خرید خانه در دبی و گرفتن اقامت به چه صورت است؟

قیمت خرید خانه در دبی به تومان چقدر است؟

قیمت آپارتمان در دبی چقدر است؟

شرایط خرید خانه در دبی؟

مدارک لازم برای خرید خانه در دبی چیست؟

بهترین مناطق دبی برای خرید کدامند؟

ویزای اقامت Estate Investor به کسانی داده می شود که قصد خرید ملک در این کشور را دارند. در این حالت باید مبلغی به اندازه یک میلیون درهم امارات داشته باشید. البته املاکی هم که می خرید، باید دولت آن ها را تایید کرده باشد. هنگامی که ملک مورد نظر خود را خریداری کردید، امکان گرفتن اقامت این کشور هم وجود دارد. ویزای اقامتی امارات را می توان تا دو سال تمدید کرد، البته باید ملک همچنین در مالکیت شما باشد. همین طور در طی این زمان باید هر 180 روز یک بار به این کشور سفر کنید.

علاوه بر این اگر به مدت زیادی غیبت کنید، ویزای شما لغو می شود. کلیه کارهای اداری که باید در این مدت انجام دهید، باید در همان مکانی که ویزای شما صادر شده است صورت بپذیرد. نکته مهم درباره این ویزا این است که با داشتن آن اجازه کار به شما داده نمی شود. همین طور ویزای اقامت به صورت دائم نیست، باید در هر دو سال آن را تمدید کنید و باعث گرفتن تابعیت هم نخواهد شد.

خرید خانه در دبی

مناطق مختلف دبی برای خرید ملک و آپارتمان

با اینکه دبی پایتخت کشور امارات نیست، اما بدون شک جذاب ترین شهر آن محسوب می شود، به طوری که بیشتر بخش های تفریحی جالب توجه این کشور در این شهر ساخته شده اند، به همین دلیل خرید خانه می تواند یک سرمایه گذاری مطمئن در این منطقه باشد.

برای اینکه بتوانید بهترین ملک را خریداری کنید، باید از وضع مناطق مختلف دبی باخبر باشید. از بهترین مناطق دبی برای خرید ملک می توان به محله های هریر، نخل جمیرا، ام سقیم و … اشاره کرد.

قیمت خانه و آپارتمان در دبی

همانطور که پیشتر هم به آن اشاره داشتیم، قیمت انواع ملک در دبی بستگی به ناحیه ای دارد که آن ملک قرار گرفته است. به همین دلیل برای آگاهی بیشتر شما یک جدول آماده کرده ایم.

بخش

نوع

ملک

قیمت به درهم

اتاق

مرکز شهر

فروش

آپارتمان

1،207،340

یک

مرکز شهر

فروش

آپارتمان

13،800،000

یک

مرکز شهر

رهن

آپارتمان

850،000

یک

مرکز شهر

رهن

آپارتمان

150،000

یک

قیمت آپارتمان دو خوابه در دبی

آپارتمان های دو خوابه فروش بهتری دارند که البته باید برای محاسبه قیمت عواملی مانند منطقه ای که ملک در آن قرار دارد و همین طور متراژ را در نظر گرفت. معمولا ملک هایی که در ناحیه دهکده جمیرا هستند، قیمتی به اندازه 277 هزار دلار دارند و قیمت سایر املاک در نخل جمیرا از 1 میلیون و 888 هزار دلار شروع می شود.

قیمت خانه های لوکس در دبی

چنانچه بودجه مناسبی دارید، می توانید خانه های لوکس در دبی خریداری کنید که این خانه ها در مناطقی مانند دهکده جمیرا هستند. قیمت زمین در این ناحیه بسیار زیاد است، چنانچه برای خرید یک خانه دو طبقه باید تقریبا یک میلیون و صد هزار درهم هزینه کنید.

قیمت خانه های ویلایی در دبی

در مناطقی مانند جمیرا پارک، جبل علی ویلیج و … خانه های ویلایی به فروش می رسند. البته بعضی از این خانه ها فعلا آماده نشده اند و تکمیل آن ها چند سال طول می کشد. به طور معمول قیمت خانه های ویلایی دبی از 516 هزار دلار است که مشخص است هرچه متراژ بیشتر باشد، قیمت خانه هم بیشتر خواهد بود.

قیمت پنت هاوس در دبی

پنت هاوس هایی که در شهر دبی ساخته شده اند، فقط کاربرد مسکونی ندارند بلکه می توان آن ها را به عنوان واحدهای تجاری هم استفاده کرد. در مناطق مختلف شهر قیمت این سازه ها متفاوت است. برای مثال اگر در منطقه نخل جمیرا یک پنت هاوس بخرید، یک خانه 445 متری تقریبا 25 میلیون درهم خواهد شد. اما اگر در ناحیه Business Bay هستید، ملکی به همین اندازه تقریبا چهار و نیم میلیون درهم می شود.

تصویری از دبی

مقایسه خرید ملک و اقامت در دبی با سایر کشورها

یکی از تفاوت های خرید ملک در این کشور با سایر کشورها این است که با استفاده از آن نمی توان اقامت دائم امارات را به دست‌آورد. اما در سایر کشورها بعد از گذشت تقریبا 7 الی 8 سال می توان تابعیت آن کشور مقصد را درخواست کرد. با خرید ملک در دبی اجازه کار هم به شما تعلق نمی گیرد. اما در کشورهای اروپایی با خرید ملک شما می توانید کارهای تجاری یا ثبت شرکت انجام دهید.

برای مثال در کشورهایی مانند یونان و اسپانیا می توانید با پرداخت مبالغی به اندازه 500 هزار یورو و 250 هزار یورو گلدن ویزا را دریافت کنید. همچنین والدین متقاضی اصلی هم می توانند اقامت بگیرند.

نمایی از دبی

مزایای خرید خانه در دبی

امنیت بالا

زندگی مدرن

سیاست های تجاری مناسب

کیفیت بالای زندگی

آمار پایین جرم و جنایات

عدم وجود مالیات برای سرمایه‌گذار

وجود یک فرودگاه بین المللی که به کلیه خطوط هوایی متصل است

مالیات

در این کشور هیچگونه مالیاتی بر درآمد از شخص گرفته نمی شود. همین امر موجب شده تا صاحبان شرکت ها بتوانند به سرمایه ای مناسب دست یابند. اگرچه امکان گرفتن گواهی اقامت مالیاتی با شرایط ویژه ای وجود دارد. در این حالت در اثر انتقال املاک، مالیاتی از فرد گرفته می شود. نرخ مالیات در این حالت بستگی به قیمت آن دارد و می تواند در حدود دو یا چهار درصد باشد. نرخ مالیاتی که روی کالاها وجود دارد، در حدود پنج درصد است.

درباره شرکت های مختلف هم باید گفت که تنها شرکت هایی که در کار تولید نفت و گاز هستند و همین طور موسسات خدمات مالی ملزم به پرداخت مالیات هستند و سایر شرکت ها نیاز به پرداخت مالیات ندارند و همین طور مالکیت خارجی این شرکت ها به 49 درصد محدود شده است که این قضیه شامل حال سازمان هایی که در مناطق آزاد هستند، نمی شود.

معایب خرید ملک در دبی و امارات

اگر بخواهیم درباره معایب خرید ملک در دبی صحبت کنیم، مشخص است که آب و هوای گرم این منطقه، عدم تعلق اقامت دائم و همین طور بالا بودن میزان سرمایه گذاری اشاره کرد. اگر می خواهید با مبلغ کمتری سرمایه گذاری کنید، گزینه های دیگری هم در دسترس شما هستند که کافی است با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید که این مورد را برای شما توضیح دهند. از جمله این کشورها می توان به ترکیه و یونان اشاره کرد که خرید ملک در آن ها منجر به گرفتن تابعیت این کشورها می شود.

مراحل خرید ملک در دبی و امارات

باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر قصد مهاجرت به دبی را دارید، باید در خرید ملک دقت کنید و تنها می توان املاکی که تعیین شده است را خریداری کرد. برای خرید خانه در دبی و گرفتن اقامت آن قوانین خاصی وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم:

نوشتن قرارداد برای خرید ملک در دبی

در مرحله اول باید خانه ای که قصد خرید آن را دارید، را انتخاب کرده، سپس باید با فروشنده صحبت کنید و بعد از اینکه به توافق رسیدید، قراردادی بین شما امضا می شود.

پیش پرداخت

بعد از توافقات اولیه ضروری است که یک پیش پرداخت بپردازید. در قانون امارات برای خرید ملک باید ده درصد از قیمت آن را برای پیش پرداخت به فروشنده بپردازید.

انتقال مالکیت

سپس در بخش آخر خرید ملک در دبی باید به موسسه ای که پروژه خانه در آن انجام شده است مراجعه کنید و سپس گواهی عدم شکایت NOC را دریافت نمایید. بعد از آن خریدار و فروشنده که هر دو در هنگام گرفتن گواهی حاضر بودند، حال باید به دپارتمان دبی رفته و متقاضی خرید خانه در دبی مبلغ خانه را به صورت کامل بپردازد و سپس سند به اسم او صادر می شود.

 

مدارک لازم برای خرید آپارتمان در دبی و امارات

برای خرید خانه در دبی باید مدارک ویژه ای داشته باشید که این مدارک به دو دسته تقسیم می شوند. در دسته اول شما نیاز به مدارکی دارید که برای وارد شدن به دبی و خرید مدرک ضروری است. برای دسته دوم باید مدارک دیگری داشته باشید که برای گرفتن سند ضروری است. در ادامه به معرفی مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در دبی می پردازیم.

گواهی پزشکی

مدارک بیمه درمانی

اسناد ثبت املاک و مستغلات

اصل و کپی پاسپورت

اصل گواهی ترخیص پلیس

گواهی اثبات درآمد

سه عکس در ابعاد پاسپورت

صورت حساب بانکی

نامه ارزش اموال

نامه توافق امضا شده بین خریدار و فروشنده

گواهی ای در رابطه بر عدم اعتراض از شرکت سازنده

روش های خرید آپارتمان در دبی

برای خرید آپارتمان در دبی راه های زیادی برای خریداران وجود دارد که متقاضیان می توانند با توجه به شرایط خود روش مناسبی را برای خود برگزینند. یکی از این روش ها خرید اقساطی خانه در دبی است که می توانید با وام این کار را انجام دهید. در روش دیگر هم از آن جا که پیش فروش آپارتمان در دبی صورت می گیرد، افراد می توانند به این صورت هم در دبی ملک خریداری کنند. راه دیگری که می توان انتخاب کرد، خرید آپارتمان با ارز دیجیتال است.

خرید آپارتمان در دبی با وام مسکن

اگر قصد خرید آپارتمان در دبی با وام را دارید، می توانید از طریق بانک هایی که در دبی وجود دارد، این کار را انجام دهید. در این حالت بانک های دبی به افراد متقاضی وام هایی می دهند. برای اینکار شما باید پیش از اینکه ملکی در دبی بخرید، ابتدا برای گرفتن وام اقدام کنید و باید از دپارتمان زمین این شهر هم تاییدیه وام مسکن را دریافت کند.

پیش فروش آپارتمان در دبی

برای خرید خانه های پیش فروش در دبی حتما باید با یک فرد متخصص مشورت کنید. از ویژگی های این روش این است که تعداد قسط های شما از آغاز مشخص است و می توانید بودجه مورد نظر را برنامه ریزی کنید. همین طور این امکان برای شما مهیا شده است که تعداد قسط ها و مدت زمان پرداخت انتخاب شود.

نکات مهم درباره خرید ملک در امارات

برای اینکه بتوان در مسیر مهاجرت گامی مطمئن برداشت، بهترین کار مشورت با افرادی است که تخصص و تجربه کاری در این زمینه دارند. خرید ملک در دبی هم نیازمند این گونه مشورت ها است. اگر به دنبال اقامت طولانی مدت در این کشور هستید، خرید خانه گزینه ای مناسب برای شما نخواهد بود، زیرا این کشور به طور کلی گران به شمار می رود و بیشتر به درد افرادی می خورد که می خواهند یک سرمایه گذاری پر سود داشته باشند.

برای اینکه بتوانید اقامت امارت به مدت دو سال را به دست آورید، باید ملکی که خریداری می کند، حداقل ارزشی به اندازه یک میلیون درهم الی پنج میلیون درهم داشته باشد. اما اگر به دنبال اقامت 5 ساله دبی هستید، ملک شما باید ارزشی معادل پنج الی ده میلیون درهم داشته باشد. برای گرفتن اقامت 10 ساله دبی هم باید بیشتر از ده میلیون درهم بپردازید. اگر نیت شما خرید ارزان ترین خانه در دبی است، باید توجه داشته باشید که این خانه ها دارای هزینه های جانبی هم هستند و در این حالت به فرد اجازه کار هم داده نمی شود. همان طور که متوجه شدید، قیمت خانه در دبی به درهم نسبت به سایر کشورها بیشتر است و در این خصوص کشورهای اروپایی وضع بهتری دارند.

سوالات متداول خرید خانه در دبی

برای اقامت دو ساله دبی باید حداقل یک میلیون درهم داشته باشید. اقامت 5 ساله دبی حداقل مبلغ 5 میلیون درهم و اقامت 10 ساله دبی حداقل مبلغ 10 میلیون درهم است.

در کشور امارت امکان گرفتن اقامت دائم برای افراد خارجی مهیا نیست.

بهترین ویژگی سرمایه گذاری در این کشور این است که در آن هیچ گونه مالیاتی به فرد تعلق نمی گیرد و شخص می تواند از درآمد خود به طور کامل لذت ببرد!

از آن جا که قیمت ارز در ایران ثابت نیست، نمی توان مبلغ مشخص برای آن در نظر گرفت، اما برای خرید خانه می توانید قیمت ارز را در آن روز در نظر گرفته و آن را به تومان تبدیل کنید.

ارزانترین خانه ها قیمتی به اندازه 350 هزار درهم دارند.