ویزای 188 استرالیا، ویزای کارآفرینی و سرمایه گذاری

این ویزا که به اسم ویزای کارآفرینی استرالیا شناخته می شود، برای افرادی که در ایران دارای کسب و کار هستند، بسیار مناسب به شمار می رود. ویزای 188 استرالیا از نوع ویزای موقت است و شامل چندین حالت می شود که در این مطلب قصد داریم تا به طور کامل آن را برای شما شرح دهیم.

افرادی که مایل به گرفتن ویزای 188 استرالیا هستند، باید مدارکی مبنی بر داشتن کسب و کار در کشور خود را ارائه دهند تا بتوانند ویزای موقت پنج ساله کسب کنند. این اشخاص همین طور می توانند همسر و فرزندان زیر 23 سال را هم همراه با خود به استرالیا ببرند.

بعد از راه‌اندازی یک کسب و کار در استرالیا متقاضی می تواند اقامت دائم این کشور را دریافت و بعد از مدتی هم قادر به گرفتن پاسپورت استرالیا است. در ویزای سرمایه گذاری استرالیا شما نیازی به مدرک زبان ندارید و می توانید بعد از ورود به استرالیا پول خود را به این کشور انتقال دهید.

نمایی از شهر استرالیا

مزایای ویزای 188 استرالیا

ویژگی ویزای 188 استرالیا این است که بعد از ورود به این کشور از امکانات مناسب زندگی، تحصیلی و … بهره‌مند می شوید. همسر فردی که ویزای سرمایه گذاری استرالیا را دریافت کرده، می تواند تمام وقت مشغول به کار شود و فرزندان او هم قادر هستند، به صورت رایگان در مدرسه و دانشگاه تحصیل کنند.

همچین یکی از بهترین ویژگی های ویزای 188 استرالیا این است که هنگامی که فرد به این کشور وارد شد، می تواند در طی دو سال شرایط کسب و کار را بررسی کرده و سپس سرمایه خود را به استرالیا انتقال داده تا تجارت خود را آغاز کند. برای کار کردن در این کشور دانش زبان انگلیسی برای شما کافی خواهد بود و نیازی به ارائه مدرک زبان نیست.

معایب کارآفرینی در استرالیا

از جمله مسائلی که متقاضی ویزای سرمایه گذاری استرالیا باید به آن توجه داشته باشد، این است که شخص باید کسب و کار خود را از صفر در این کشور شروع کند و اقدام به استخدام کارمند نماید. همین طور در صورتی که در طول دو سال سرمایه خود را به استرالیا انتقال ندهد، قادر به تمدید اقامت خود نیست و نمی تواند برای گرفتن اقامت دائم این کشور درخواست دهد.

همین طور چنانچه سطح زبان شما مناسب نباشد، نمی توانید به خوبی در این کشور ارتباط برقرار کرده و کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید، پس بهتر است پیش از ورود به استرالیا زبان شما در سطح مناسبی باشد.

اخذ اقامت دائم و تابعیت استرالیا پس از ورود با ویزای 188

متقاضی ویزای 188 استرالیا می تواند بعد از دو سال زندگی در این کشور برای اقامت دائم خود و خانواده اش اقدام کند، البته این مورد در صورتی امکان‌پذیر است که نشان دهد در این مدت کسب و کار خود را مدیریت می کرده است. برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری استرالیا باید حداقل دو مورد از شرایط زیر را داشته باشید:

– باید در طی یک سال گذشته سرمایه گذاری در استرالیا کرده باشید که ارزش آن تقریبا به اندازه 200 هزار دلار این کشور باشد.

– در صورت سرمایه گذاری در تجارت شخصی باید ارزش آن دست کم 600 هزار دلار استرالیا باشد و طی یک سال گذشته رخ داده باشد.

– استخدام دو فرد استرالیایی به صورت تمام وقت

– پرداخت مالیات های کسب و کار خود

انواع ویزای 188 استرالیا

کارآفرینی (Business Innovation stream)

کسانی که دارای مهارت های تجاری هستند، می توانند با استفاده از این نوع ویزا تجارتی جدید را در استرالیا آغاز کنند. با این ویزا که به اسم جریان نوآوری تجاری هم شناخته می شود، می توانید کسب و کار خود را در استرالیا گسترش دهید یا تجارتی جدید راه‌اندازی کرده و سپس خانواده خود را به این کشور ببرید.

بعد از آن شخص می تواند برای ویزای دائمی سرمایه گذاری درخواست کند. اگر یک آژانس دولتی در این کشور شخص را نامزد کند، هم امکان گرفتن این ویزا وجود دارد. برای گرفتن این ویزا باید تقریبا 6,085 دلار پرداخت کنید.

سرمایه گذاری معمولی (Investor stream)

در سرمایه گذاری های استرالیایی شرایط ویژه ای وجود دارد که باعث می شود کار تجاری شما را در این کشور حفظ کنند. در این حالت فرد باید تقریبا 2 و نیم میلیون دلار سرمایه گذاری کند یا اینکه یک آژانس دولتی وی را نامزد کند. با این نوع ویزا می توانید همسر و فرزندان که زیر 23 سال هستند را هم به استرالیا ببرید.

سرمایه گذاری قابل توجه (Significant Investor stream)

در سرمایه گذاری مورد نظر فرد باید مهارت های تجاری داشته باشد تا بتواند یک کسب و کار تازه را در این کشور شروع کند. در این نوع ویزا شما باید حداقل پنج میلیون دلار سرمایه گذاری کنید و به وسیله یک آژانس دولتی ایالتی یا منطقه ای نامزد شوید.

سرمایه گذاری ویژه (Premium Investor stream)

در حالتی که کمیسیون تجارت و سرمایه‌گذاری استرالیا متقاضی را نامزد کند و فرد دست کم 15 میلیون دلار در این کشور سرمایه گذاری کرده یا در کارهای بشردوستانه شریک شده باشد، می توانید برای این نوع ویزا اقدام نماید.

فردی که خواستار این ویزا است، باید سرمایه گذاری خود را در طول دوره ویزا حفظ کند که البته این مورد شامل سرمایه گذاری بشردوستانه نمی شود. همچنین فرد می تواند با این ویزا 4 سال و سه ماه همراه با خانواده در این کشور حاضر باشد.

استرالیا

شرایط ویزای 188 استرالیا

افرادی که مایل به دریافت ویزای 188 استرالیا هستند، باید شرایط مخصوصی داشته باشند که هر یک از آن ها باعث کسب امتیاز برای وی می شود که از جمله آن ها می توان به زبان انگلیسی، میزان دارایی، سابقه کاری، تحصیلات و گردش مالی اشاره کرد که در ادامه شرایط را به صورت کامل برای شما شرح می دهیم:

سن: معمولا سن مورد نیاز برای درخواست این ویزا 55 سال است. اما ممکن است که برخی از ایالت ها سن های بالاتر را هم قبول کنند.

میزان دارایی: برای گرفتن ویزای 188 استرالیا حداقل باید یک میلیون و 250 هزار دلار استرالیا داشته باشید. همین طور می توانید معادل ریالی آن را طبق نرخ بانک ارائه دهید. این سرمایه شامل همه اموال شما اعم از خانه، پول، زمین، ماشین و … می شود. برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری معمولی هم تقریبا باید 2.25 میلیون دلار استرالیا داشته باشید. توجه داشته باشید که باید در طی دو سال این سرمایه را به کشور استرالیا انتقال دهید.

گردش مالی: برای کسب این ویزا باید گردش مالی شما در دو سال از چهار سال گذشته دست کم 750 هزار دلار باشد. از آن جا که نرخ دلار در ایران همواره در حال تغییر است، در نتیجه می توانید گردش مالی 3 الی 4 ساله خود را ارائه دهید.

دعوت نامه: یک سازمان دولتی ایالتی باید شما را انتخاب نماید و دعوت نامه ای مبنی بر آن دریافت کنید.

سلامت: سلامت روحی و جسمی متقاضی باید توسط دولت استرالیا تایید شود. البته لازم به ذکر است که گواهی سلامت فقط یک سال اعتبار دارد و باید علاوه بر متقاضی، اعضای خانواده هم آن را دریافت کنند.

محل اقامت: بعد از گرفتن این نوع ویزا شما قادر هستید، در استرالیا یا بیرون از اقامت کنید.

خانواده: افرادی که این ویزا را دریافت می کنند می توانند همسر، فرزندان تنی یا ناتنی و پارتنر را همراه خود به این کشور ببرند که همراه می تواند در این کشور تحصیل کند یا مشغول به کار شود.

تعهد به قوانین: متقاضی و کلیه اعضای خانواده باید نسبت به قوانین استرالیا و شرایط ویزا پایبند باشند.

بدهی به دولت استرالیا: پیش از درخواست این ویزا اگر بدهی به دولت استرالیا دارید، باید به طور کامل آن را پرداخت کنید.

مدت زمان اعتبار ویزا: این ویزا معمولا پنج سال اعتبار دارد.

توجه: افرادی که این ویزا را کسب کنند، طبق شرایط ویژه ای می توانند ویزای خود را تمدید کرده و در این حالت اعتبار ویزای آن ها شش سال و سه ماه خواهد شد.

کره زمین و نقشه استرالیا

مدارک لازم جهت اخذ ویزای 188 استرالیا

با توجه به نوع ویزا مدارک شما می تواند متفاوت باشد که برای اطلاع کامل از مدارک مورد نیاز بهتر است تا با مشاوران آسان سفر تماس بگیرید، اما به طور کلی این مدارک مورد نیاز خواهند بود:

مدارک شناسایی مانند شناسنامه، پاسپورت و کارت ملی

آخرین مدرک تحصیلی (در صورت نیاز)

مدرک آیلتس با نمره حداقل 5 و نیم (در صورت نیاز)

اسناد مربوط به اموال شما شامل زمین، ماشین، باغ، ملک و …

گزارش حسابرسی ارائه شده توسط یک موسسه حسابداری

گردش حساب بانکی

دفتر روزنامه یا مدارک دیگری که میزان فروش شما را نشان دهد.

رزومه کاری برای نشان دادن مدیریت یک تجارت

عکس از محل کار یا حضور در نمایشگاه های مختلف

کسب حداقل 65 امتیاز از جدول امتیاز بندی

پر کردن فرم های مربوط

حداقل سرمایه برای کارآفرینی در استرالیا

متقاضی برای شروع کسب و کار در استرالیا باید حداقل مبلغ 800 هزار دلار داشته باشد که این مبلغ می تواند شامل اموال منقول و غیر منقول باشد.

مدت زمان گرفتن ویزای کارآفرینی استرالیا

یکی از نکاتی که فرد هنگام مهاجرت از طریق سرمایه گذاری استرالیا باید به آن توجه داشته باشد این است که صدور ویزا چقدر طول می کشد. در این حالت فرد باید از یک ایالت یا منطقه در استرالیا به عنوان نامزد انتخاب شود و پروسه گرفتن این ویزا ممکن است دو سال طول بکشد.

امتیاز بندی ویزای 188 استرالیا

 

شرایط

توضیح

امتیاز

سن

18 الی 24 سال

20

25 الی 32 سال

30

33 الی 39 سال

25

40 الی 44 سال

20

45 الی 54 سال

15

55 سال به بالا

0

زبان انگلیسی

نمره 5 در آیلتس

5

نمره 7 در آیلتس

7

دارایی مالی

حداقل 1.250.000 هزار دلار استرالیا

5

حداقل 1.750.000 هزار دلار استرالیا

15

حداقل 2.250.000 هزار دلار استرالیا

25

حداقل 2.750.000 هزار دلار استرالیا

35

گردش مالی کسب و کار

حداقل 750.000 هزار دلار استرالیا

5

حداقل 1.250.000 هزار دلار استرالیا

15

حداقل 1.750.000 هزار دلار استرالیا

25

حداقل 2.250.000 هزار دلار استرالیا

35

جریان نوآوری تجاری

4 سال در 5 سال گذشته

10

7 سال در 8 سال گذشته

15

جریان سرمایه‌گذار

مشارکت در مدیریت یک تا چند کسب و کار

5

حداقل یک سال قبل از آن ثبت شده باشد و در فعالیت های تجارت اصلی استفاده شود

10

سود مالکیت در یک تجارت اصلی

15

تایید ویژه

نامزد شدن توسط آژانس دولتی ایالتی یا منطقه ای

10

مدرک تحصیلی

گواهی تجاری یا دیپلم توسط موسسه آموزشی در استرالیا یا مدرک لیسانس معتبر از یک موسسه شناخته شده

5

مدرک لیسانس در تجارت، علم یا فناوری

10

 

هزینه ویزای 188 استرالیا

فرد اصلی باید 6,085 دلار استرالیا ارائه دهد و برای همراه بالای 18 سال مبلغ 3,045 دلار و برای همراه پایین‌تر از 18 سال مبلغ 1,520 در نظر گرفته شده است.

سوالات متداول ویزای 188 استرالیا

متقاضی معمولا می تواند تا سن 55 سال برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری استرالیا اقدام کند.

برای این ویزا مدرک زبان الزامی نیست.

تمام فرزندان زیر 23 سال می توانند به عنوان همراه ویزا شوند.