اخذ پاسپورت دوم

اخذ پاسپورت دوم بدون از دست دادن تابعیت اصلی امروزه ذهن بسیاری از افراد علاقه‌مند به مهاجرت را مشغول کرده است. اغلب افرادی که تصمیم به مهاجرت می‌گیرند ترجیح می‌دهند تابعیت اصلی خود را حفظ کنند تا بتوانند به راحتی بین ایران و کشور مقصد مهاجرت رفت و آمد کنند؛ به همین دلیل معمولا به دنبال سریع ترین راه گرفتن پاسپورت دوم و اخذ تابعیت مضاعف هستند. با توجه به افزایش تعداد متقاضیان اخذ پاسپورت دوم، آسان سفر این مطلب را تهیه کرده تا تمام اطلاعات لازم درباره اخذ پاسپورت، سریع ترین راه گرفتن پاسپورت دوم ، هزینه اخذ پاسپورت دوم، ارزانترین پاسپورت دوم، راحت ترین کشور برای گرفتن پاسپورت، مدت زمان صدور پاسپورت را کسب کنید و با آگاهی کامل برای گرفتن اقامت دائم و یا شهروندی کشور دوم اقدام کنید.

پاسپورت دوم چیست؟

پاسپورت یا گذرنامه مدرکی معادل با کارت شناسایی است که توسط پلیس مهاجرت برای افرادی که قصد سفر به خارج از کشور را دارند صادر می‌شود. در واقع پاسپورت یا همان گذرنامه مجوزی برای خروج از کشور و ورود به کشوری دیگر (به شرط گرفتن ویزا از کشور مقصد) است. حال سوالی که در این بخش پیش می‌آید این است که پاسپورت دوم چیست؟  اخذ پاسپورت دوم (Second Passport)  به معنای گرفتن تابعیت کشور دیگری به غیر از تابعیت اصلی است. با گرفتن پاسپورت دوم فرد می‌تواند علاوه بر حفظ تابعیت اصلی و پاسپورت کشوری که در آن متولد شده، از حق و حقوق شهروندی کشور خارجی‌ای که پاسپورت آن را گرفته برخوردار شود.

اخذ پاسپورت دوم برای ایرانی‌ها مزایای زیادی دارد که یکی از مهم‌ترین این مزایا عبارت است از امکان افتتاح حساب بانکی بین‌المللی است. پس از گرفتن پاسپورت فرد می‌تواند بنا به نیاز خود از هر کدام از گذرنامه‌ها و تابعیت‌های خود برای سفر، کار، زندگی و حقوق اجتماعی در هر دو کشور استفاده کند. در حال حاضر، سریع ترین راه گرفتن پاسپورت دوم سرمایه‌گذاری یا خرید ملک در برخی از کشورهای مهاجرپذیر است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه گرفتن پاسپورت دوم و تابعیت، می‌توانید با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید.

مزایای اخذ پاسپورت دوم

به طور معمول تمام افرادی که به دنبال گرفتن پاسپورت دوم هستند با هدف بهره‌مندی از مزیت‌های دریافت پاسپورت دوم در این مسیر قدم می‌گذارند. اخذ پاسپورت دوم بدون شک مزایایی دارد که ایرانی‌ها با دارا بودن پاسپورت ایرانی نمی‌توانند از آن‌ها بهره‌مند شوند. به همین دلیل، باید ابتدا هدف خود را مشخص کنید و با توجه به شرایطی که دارید برای گرفتن پاسپورت دوم کشوری که مناسب شما است اقدام کنید. در حال حاضر کشورهای زیادی هستند که می‌توانید برای اخذ ارزانترین پاسپورت اقدام کنید؛ اما مسئله مهم انتخاب مناسب‌ترین کشور با توجه به شرایط شما است. به همین منظور مشاوران آسان سفر همیشه آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان و ارائه مشاوره رایگان برای انتخاب بهترین کشور برای اخذ تابعیت و اقامت دائم هستند.

برخی از مزایای دریافت پاسپورت دوم به ترتیب زیر هستند:

  • با اخذ تابعیت یکی از کشورهای اروپایی حوزه شنگن علاوه بر بهره‌مندی از مزیت‌های زندگی استاندارد با کیفیت بالا، می‌توانید به راحتی در کشورهای حوزه شنگن رفت و آمد کنید، مشغول به کار شوید، و یا حتی زندگی کنید.
  • امکان اقامت در کشوری خارجی به همراه خانواده و فرزندان با بهره‌مندی از تمام حقوق شهروند بومی
  • عدم نیاز به حضور فیزیکی در کشور جدید پس از گرفتن پاسپورت
  • سفر به برخی از کشورها بدون نیاز به اخذ ویزا
  • امکان افتتاح حساب بین المللی و تجارت آزاد
  • حفظ تابعیت اصلی پس از اخذ پاسپورت دوم

چگونه پاسپورت دوم بگیریم؟

روش‌های گرفتن پاسپورت دوم به هدف و شرایط متقاضی بستگی دارد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم پیش از اقدام برای گرفتن شهروندی و یا اقامت دائم، فرم ارزیابی رایگان آسان سفر را پر کنید تا با توجه به شرایطی که دارید مشاوران مهاجرت و اخذ پاسپورت آسان سفر سریع‌ترین و ارزانترین راه گرفتن پاسپورت دوم را به شما نشان دهند. به طور کلی، اخذ پاسپورت دوم از طریق سرمایه‌گذاری طرفداران زیادی دارد؛ به این علت که از این طریق نه تنها متقاضی، بلکه خانواده او نیز می‌توانند پاسپورت دریافت کنند و از مزایای شهروندی و تابعیت کشور خارجی استفاده کنند.

سریع ترین راه گرفتن پاسپورت دوم از طریق سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خرید ملک، کارآفرینی و استخدام چند نیروی بومی و در برخی از مقاصد پرداخت پول بلاعوض به دولت برای صرف در پروژه‌های دولتی است. امروزه اغلب افرادی که قصد مهاجرت و گرفتن پاسپورت برای بهره‌مندی از مزایای آن دارند به دنبال ارزان‌ترین و سریع ترین راه گرفتن پاسپورت دوم هستند. به همین علت کشورهای مهاجر پذیر نیز برای رونق بخشیدن به اقتصاد کشورشان به دنبال جذب سرمایه گذاران خارجی هستند. معمولا کشورهایی که برای مهاجران پاسپورت دوم صادر می‌کنند به منظور تسهیل فرایند اعطای شهروندی و پاسپورت، گزینه‌های متنوع سرمایه گذاری را پیش پای متقاضیان قرار می‌دهند تا با توجه به شرایطی که دارند بتوانند با پرداخت هزینه پاسپورت اخذ تابعیت کنند.

سریع ترین راه گرفتن پاسپورت دوم عبارت است از:

بهترین روش اخذ پاسپورت دوم

با توجه به به مطالبی که ذکر شد، مشخص است که بهترین راه برای اخذ پاسپورت دوم روش سرمایه‌گذاری است. این امر دلایل مختلفی دارد که مهمترین آنها پروسه سریع برای رسیدن به اخذ پاسپورت است. در بین روش‌های ذکر شده تحت برنامه‌های سرمایه‌گذاری، خرید ملک و اهدای پول محبوب‌ترین روش‌ها برای گرفتن پاسپورت محسوب می‌شود. گرفتن اقامت دائم با خرید ملک علاوه بر حفظ سرمایه متقاضی، در آینده موجب سود دهی هم خواهد شد. اما با اهدای پول به دولت کشوری که می‌خواهید تابعیت آن را بگیرید سرمایه به شما بازگردانده نخواهند شد. تنها مزیت این روش این است که مبلغ در مقایسه با خرید ملک پایین‌تر است.

هزینه اخذ پاسپورت دوم

هزینه اخذ پاسپورت دوم با توجه به کشور مقصد و روشی که برای گرفتن تابعیت انتخاب می‌کنید متفاوت است. معمولا هر یک از کشورهایی که به مهاجران پاسپورت دوم از طریق سرمایه گذاری اعطا می‌کنند، حداقل هزینه مشخصی برای خرید پاسپورت تعیین می‌کنند. خرید پاسپورت دوم از زمانی رواج یافت که بعضی از کشورهای مهاجر پذیر برای رواج اقتصاد کشورشان اقدام به جذب سرمایه‌گذاران خارجی کردند. از این طریق افراد علاقه‌مند به اخذ پاسپورت دوم و گرفتن تابعیت کشور دیگر می‌توانند با پرداخت هزینه اخذ پاسپورت دوم در کمترین زمان ممکن و بدون دردسر تابعیت دوم خود را بگیرند.

دریافت شهروندی و پاسپورت از طریق اهدای پول، اغلب در کشورهای حوزه کارائیب مثل دومینیکا رایج است. هزینه خرید پاسپورت دوم را دولت این کشورها تعیین می‌کند و مبلغ دریافتی از متقاضی پاسپورت صرف پروژه‌های دولتی می‌شود. از خوبی‌های خرید پاسپورت دوم این است که متقاضی بدون نیاز به ارائه مدرک زبان، تحصیلات، و رزومه کاری می‌تواند در کمترین زمان برای خود و اعضای خانواده پاسپورت بگیرد.

به طور مثال هزینه دریافت پاسپورت دومینیکا از طریق اهدای پول حدودا حداقل ۱۵۰ هزار دلار و گرفتن پاسپورت دومینیکا با خرید ملک حداقل ۲۰۰ هزار دلار آمریکا تمام می‌شود. مدت زمان صدور پاسپورت دومینیکا حدودا ۳ ماه طول می‌کشد و یکی دیگر از امکاناتی که دولت دومینیکا برای راحتی متقاضیان فراهم کرده است اخذ پاسپورت غیر حضوری دومینیکا است.

پاسپورت ترکیه ارزانترین پاسپورت دوم برای ایرانیان محسوب می‌شود. هزینه پاسپورت ترکیه با خرید ملک در ترکیه حدود ۲۵۰ هزار دلار آمریکا تمام می‌شود؛ اما این مبلغ می‌تواند با توجه به متراژ ملک، منطقه‌ای که در آن واقع شده و در کل ارزش ملک متغیر باشد.

تمدید پاسپورت دوم

اعتبار بیشتر پاسپورت ها 10 ساله یا 5 ساله است و پس از اتمام اعتبار پاسپورت، متقاضی باید برای تمدید پاسپورت دوم اقدام کند. شرایط تمدید پاسپورت و هزینه تعویض پاسپورت با توجه به قوانین هر کشوری متفاوت است. لازم به ذکر است که در برخی از موارد فرآیند تمدید پاسپورت دوم امری دشوار و هزینه‌بر است، به همین دلیل بهتر است از طریق شرکت‌های معتبر مهاجرتی همانند آسان سفر برای تمدید پاسپورت اقدام کنید.

سوالات متداول اخذ پاسپورت

ارزانترین پاسپورت دوم پاسپورت ترکیه، پاسپورت دومینیکا و پاسپورت مکزیک است.

دومینیکا و ترکیه راحت ترین کشورها برای گرفتن پاسپورت دوم هستند.

بهترین کشورها برای گرفتن پاسپورت دومینیکا، مکزیک، اسپانیا و ترکیه هستند.

هزینه گرفتن پاسپورت با توجه به حداقل مبلغی است که دولت آن کشور تعیین می‌کند.

مدت زمان صدور پاسپورت با توجه به کشوری که برای گرفتن پاسپورت آن اقدام می‌کنید حداقل بین 3 تا 6 ماه طول می‌کشد. البته برای برخی از مقاصد ممکن است این مدت طولانی‌تر شود.

بله گرفتن پاسپورت غیر حضوری برخی از کشورها همانند دومینیکا به واسطه شرکت مهاجرتی آسان سفر ممکن است.

سریع ترین راه گرفتن پاسپورت از طریق سرمایه گذاری یا خرید ملک است.

هزینه خرید پاسپورت دوم با توجه به قوانین کشوری که تقاضای گرفتن تابعیت می‌دهید فرق دارد.

هزینه اخذ پاسپورت دوم با توجه به کشوری که برای گرفتن تابعیت آن اقدام می‌کنید و روش درخواست پاسپورت متفاوت است.

هزینه تعویض پاسپورت با توجه بر نحوه اخذ آن و قوانین آن کشور متغیر است.  

هنگامی که تابعیت دومینیکا را دریافت کردید شما از حق و حقوق شهروندان بومی دومینیکا بهره‌مند می‌شوید. با داشتن گذرنامه دومینیکا، شما می‌توانید بدون اخذ ویزا به کشورهای مختلفی سفر کنید. برای اطلاع از نحوه اخذ پاسپورت دومینیکا با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید. 

بله تمدید پاسپورت با پرداخت هزینه درخواستی توسط کشور میزبان امکان پذیر است.

با گرفتن پاسپورت دومینیکا می‌توانید برای خود، همسر، فرزندان و یا حتی پدر و مادرتان نیز پاسپورت بگیرید؛ علاوه بر این، از پرداخت مالیات معاف هستید. 

یکی از بهترین راه های اخذ پاسپورت دوم اقدام به سرمایه گذاری در ترکیه یا سرمایه گذاری در دومینیکا است.

اخذ پاسپورت دوم امکان سفر بدون نیاز و تجارت با اقتصادهای بزرگ جهان را برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند.