وقت سفارت

نحوه گرفتن وقت سفارت با توجه به مقصد سفر شما متغیر است. در کل برای گرفتن وقت سفارت و اطلاع از بقیه قوانین اخذ ویزا باید به سایت سفارت مراجعه کنید. در صورت عدم تسلط به زبان انگلیسی و نداشتن اطلاعات کافی بهتر است که از طریق کارشناسان ویزا آسان سفر برای گرفتن وقت اقدام کنید. شما به سه روش می‌توانید وقت سفارت بگیریید: 1. به صورت مستقیم از طریق سایت سفارت، 2. درخواست از کارگزاری سفارت، 3. از طریق شرکت‌های گردشگری. مراحل گرفتن وقت سفارت به این صورت است که ابتدا باید وارد سایت سفارت شده و به صورت آنلاین وقت بگیرید. سپس در تاریخ مشخص و سر ساعت باید با مدارک لازم برای مصاحبه با آفیسر در سفارت حضور پیدا کنید. 

البته این پروسه با توجه به سفارت مقصد سفر متفاوت است. برخی از سفارت‌ها فقط مدارک را می‌گیرند، انگشت نگاری انجام می‌دهند و مصاحبه ندارند. به دلیل درخواست بالای متقاضیان ویزا، سفارت خانه‌ها و کنسولگری‌ها تصمیم گرفتند تا برای جلوگیری از شلوغی و ازدحام، از سیستم آنلاین تعیین وقت سفارت استفاده کنند. در این شرایط با توجه به تعداد متقاضیان ویزا در آن سفارت، وقت خالی ممکن است برای ۱ روز بعد، ۱ ماه بعد و حتی ۱ سال بعد باشد. لذا سریع‌ترین و آسان‌ترین راه برای گرفتن وقت خالی سفارت از طریق کارشناسان آسان سفر است.

چرا باید وقت سفارت را از طریق آسان سفر بگیریم؟

آسان سفر به خاطر سابقه کاری طولانی مدت در زمینه اخذ ویزا و تعیین وقت سفارت کشور‌های مختلف، با سیستم‌های تعیین وقت سفارت‌ها آشنایی دارد و زمان دقیق باز شدن وقت‌های سفارت را می‌داند. از طرفی دیگر، شما برای مراجعه به سفارت خانه‌ها باید فرم درخواست ویزا را تکمیل کنید که اگر اشتباهی در پر کردن فرم رخ دهد، ممکن است باعث رد شدن درخواست ویزای شما شود. 

متاسفانه درخواست ویزا برای برخی از مقاصد به قدری بالا است که وقت های خالی سفارت تا یک سال آینده هم نمایش داده نمی‌شوند، به همین دلیل بهترین راه گرفتن وقت سفارت در چنین شرایطی کمک گرفتن از شرکت‌های گردشگری و مهاجرتی معتبر همانند آسان سفر است.

کارگزاری سفارت ها

کارگزاری سفارت ها در واقع نمایندگان سفارت در ایران هستند که مسئولیت گرفتن وقت سفارت، بررسی و دریافت مدارک متقاضی ویزا، انگشت نگاری و انجام پروسه درخواست ویزا را برای متقاضیان ویزا انجام می‌دهند. به طور مثال شرکت VFS Global بزرگترین شرکت کارگزاری در ایران است که وقت سفارت کشورهای اتریش، بلژیک، قبرس، جمهوری چک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، یونان، مجارستان، نیوزلند، نروژ، پرتغال، آفریقای جنوبی، سوئیس، هلند، انگستان و اوکراین را تعیین می‌شود. 

همچنین، تعیین وقت سفارت آلمان به عهده شرکت ویزامتریک است و وقت سفارت ایتالیا را نیز شرکت CKGSIR عهده دار است. برای گرفتن وقت سفارت باقی کشور‌ها، باید به کنسولگری و یا سفارت کشور مقصد درخواست خود را به صورت آنلاین ارائه دهید.

وقت سفارت فوری

وقت سفارت فوری این امکان را برایتان فراهم می‌سازد که در اولین وقت ممکن در سفارت دعوت به مصاحبه شوید. البته امکان گرفتن وقت سفارت فوری بستگی به مقصد، نوع ویزا و شرایط شما نیز دارد. برای گرفتن وقت فوری سفارت باید از طریق شرکت‌های معتبر همانند آسان سفر اقدام کنید. معمولا کارگزاران و شرکت‌های گردشگری برای گرفتن وقت فوری سفارت هزینه بیشتری نسبت به وقت معمولی سفارت دریافت می‌کنند. 

در واقع، شما به این روش می‌توانید در کم‌ترین زمان ممکن و بدون دردسر وقت فوری سفارت  بگیرید. همه ما می‌دانیم که در حالت عادی هم انجام مصاحبه در سفارت برای گرفتن ویزا کاری پراسترس و زمان‌بر است؛ چه بسا اینکه ما با مشکل پر بودن وقت سفارت هم مواجه شویم. به همین دلیل هوشمندانه‌ترین راه حل برای مشکل پر بودن وقت سفارت، کمک گرفتن از متخصصان این حوزه است.

10 نکته مهم که پیش از مراجعه به سفارت باید بدانید

از آنجایی‌که قبل از رفتن به سفارت اغلب افراد ممکن است دچار استرس و نگرانی باشند و یا اینکه برخی تجربه رفتن به سفارت را ندارند، در این بخش برخی از نکات کلیدی که باید پیش از رفتن به سفارت برای مصاحبه بدانید را برایتان فهرست کرده‌ایم.

نکاتی که پیش از مراجعه به سفارت باید بدانید به ترتیب زیر هستند:

 1. برای گرفتن وقت فقط از طریق شرکت‌های معتبر اقدام کنید. برای اطمینان از واقعی بودن وقت حتماً رسید رزرو وقت سفارت را دریافت و به دقت مطالعه کنید.
 2. حواستان به ایمیل‌های دریافتی از سفارت باشد.
 3. ایمیل تاییدیه رزرو وقت سفارت را کامل بخوانید و در سر ساعت تعیین شده در سفارت حضور پیدا کنید.
 4. معمولا مدارکی که باید در روز مصاحبه همراه داشته باشید را سفارت در ایمیل قید می‌کند.
 5. زودتر از ساعت مشخص شده به سفارت نروید.
 6. در روز مصاحبه وسایل اضافه همراه نداشته باشید. چون تمام وسایل از جمله تلفن همراهتان را باید قبل از ورود به سفارت تحویل دهید.
 7. بیشتر سفارت‌ها در ایمیل قید می‌کنند که حداقل نیم ساعت قبل از مصاحبه در سفارت حضور داشته باشید.
 8. در صورت تأخیر احتمال اینکه سفارت شما را نپذیرد بالا است و در نتیجه باید دوباره وقت سفارت بگیرید.
 9. برای پرداخت برخی از هزینه‌ها بهتر است پول نقد همراه داشته باشید. برخی از سفارت‌ها ممکن است عکس شما را نپذیرند و باید همان‌جا عکس بیندازید و هزینه را پرداخت کنید. برخی از سفارت‌ها نیز هزینه صدور ویزا را به صورت نقد می‌گیرند.
 10. با لباس رسمی و مرتب برای مصاحبه در سفارت حاضر شوید.
 11. هنگام مصاحبه آرامش خود را حفظ کنید و بدون استرس پاسخ دهید.
 12. اعتماد به نفس داشته باشید.
 13. با صداقت به سوالات آفیسر پاسخ دهید. صداقت مهم‌ترین رکن هنگام مصاحبه برای اخذ ویزا است. در صورتی که آفیسر به صداقت شما شک کند، درجا ریجکت خواهید شد.
 14. از مدارک تقلبی و جعلی استفاده نکنید.

سوالات متداول وقت سفارت

برای مشاهده وقت های خالی سفارت باید به سایت سفارت مراجعه کنید. البته لازم به ذکر است به علت همه گیری کرونا سفارت‌ها زمان وقت دهی را بسیار محدود کرده‌اند. به طور مثال برای گرفتن وقت سفارت آمریکا ابتدا باید هزینه را بپردازید تا وقت های خالی سفارت آمریکا برای شما نمایش داده شوند.

تعیین وقت سفارت بعضی از کشورها به سختی انجام می‌شود. در برخی شرایط حتی گرفتن وقت سفارت توسط افراد عادی ممکن نیست چون در لحظه تمامی وقت‌های موجود تکمیل می‌شود. به طور مثال برای گرفتن وقت سفارت آمریکا، وقت سفارت کانادا، و یا وقت سفارت انگلیس بهتر است که از طریق شرکت‌های مهاجرتی معتبر همانند آسان سفر اقدام کنید. برخی از شرکت‌های اخذ ویزا و یا کارگزاران ویزا با استفاده از ربات‌ها می‌توانند وقت سفارت بگیرند.

ابتدا باید مشخص کنید که وقت سفارت کدام کشور را می‌خواهید. پس از آن، مشخص کنید که وقت سفارت آن کشور را کارگزاری تعیین می‌کند و یا سفارت خانه و کنسولگری آن. پس از آن می‌توانید خودتان با ورود به سایت کارگزار و یا سفارت مربوطه، وقت سفارت خود را تعیین کنید. این که خودتان وقت سفارت بگیرید یک مزیت دارد و آن این است که می‌توانید برنامه ریزی دقیق تری نسبت به سفر‌تان داشته باشید.

گرفتن وقت پر شده سفارت تنها به کمک شرکت‌های خدمات اخذ ویزا و اقامت همانند آسان سفر ممکن است. روش دیگری که می‌توانید وقت پر شده سفارت را ببینید مراجعه به سایت سفارت به صورت مکرر در ساعات مختلف شبانه روز است؛ در این حالت هنگامی که فردی وقت سفارت را کنسل می‌کند، ممکن است بتوانید آن وقت را رزرو کنید. البته دقت کنید که با رفرش کردن مکرر سایت ممکن است با مشکل بلاک شدن توسط سایت سفارت مواجه شوید.

خرید وقت سفارت فوری از طریق تماس با شرکت‌های خدمات مهاجرت و اخذ ویزا امکان پذیر است.

نحوه گرفتن وقت سفارت به صورت آنلاین و از طریق سایت سفارت انجام می‌شود. اگر اطلاعاتی در این زمینه ندارید می‌توانید با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید تا برایتان وقت سفارت بگیرند. همچنین، برخی از سفارت‌ها در ایران کارگزاری دارند. شما از طریق کارگزاری‌ها نیز می‌توانید برای گرفتن وقت سفارت اقدام کنید

بهترین زمان برای گرفتن وقت سفارت حدودا 4 ماه پیش از سفر است. البته این موضوع درباره همه سفارت‌ها صدق نمی‌کند. به طور مثال برای گرفتن وقت سفارت آمریکا با توجه به محدودیت‌های کرونایی و عدم وجود سفارت آمریکا در ایران باید حداقل از یک سال قبل اقدام کنید. البته اگر بخواهید از طریق شرکت‌های مهاجرتی برای گرفتن وقت سفارت اقدام کنید مشکلی نخواهید داشت.

گرفتن وقت سفارت فوری از طریق شرکت‌های خدمات گردشگری همانند آسان سفر ممکن است.

بله. برای بیشتر مقاصد باید هزینه‌ای را بابت تعیین وقت بپردازید. به طور مثال برای تعیین وقت سفارت آلمان باید مبلغی را به کارگزاری پرداخت کنید. این هزینه یک نوع غربالگری بین متقاضیان ویزا و کسانی که فقط می‌خواهند شانس خود را محک بزنند می‌باشد.

با مراجعه به سایت سفارت و یا کارگزار می‌توانید خودتان وقت سفارت بگیرید؛ البته درصورتی که وقت‌های خالی سفارت در سایت برایتان نمایش داده شوند.

خیر. تعیین وقت سفارت از طریق سایت سفارت به صورت آنلاین، کارگزاری و یا شرکت‌های گردشگری امکان پذیر است. در صورت مراجعه به صورت حضوری به سفارت کسی پاسخگوی شما نخواهد بود.

مدارک لازم هنگام مراجعه به سفارت با توجه به نوع ویزا و کشور مقصد متغیر هستند. معمولا کارگزار و یا شرکتی که از طریق آن برای گرفتن وقت ویزا اقدام کرده‌اید به شما می‌گویند که چه مدارکی باید همراه داشته باشید. اما در کل برای تمام سفارت‌ها باید پاسپورت، شناسنامه و کارت ملی با ترجمه، مدارک ازدواج اصل و ترجمه، تمکن مالی به لاتین با مهر و امضای بانک، فرم ویزا، سوابق کاری و تحصیلی همراه داشته باشید.

هزینه سفارت بستگی به مقصد سفر و نوع ویزایی که درخواست دادید دارد. برخی از سفارت‌ها هزینه ویزا را پیش از گرفتن وقت مصاحبه دریافت می‌کنند.