اخذ ویزای کشور آمریکا 2021 به همراه شرایط و هزینه ها

آمریکا کشوری است پهناور که دارای یک جمهوری فدرال است که شامل 5 سرزمین خودمختار و 1 منطقه ی فدرال و شامل جمعی از جزایر است. این کشور دارای مساحت 9 میلیون و 800 کیلومتر است و جمعیت آن برابر با 327 میلیون می باشد. واشنگتن دی سی پایتخت کشور آمریکا می باشد و پرجمعیت ترین و شلوغ ترین شهر آن نیویورک است. کشور آمریکا دارای شرایط اقتصادی مطلوبی است و بخش اعظمی از اقتصاد این کشور بر پایه تولید ناخالص داخلی است. این کشور در زمینه های بسیاری چون فرهنگی، سیاسی، علمی و اقتصادی دارای رتبه اول می باشد و یا جز کشورهای رده اول می باشد. بسیاری از افراد خواهان این هستند که برای دیدن اقوام، نزدیکان و خانواده خود به آمریکا مهاجرت کنند. از این رو این افراد از اولین سوال هایی که به آن برخورد می کنند این است که شرایط و مدارک مورد نیاز برای سفر توریستی به آمریکا کدام است. آیا بدون دعوت نامه هم امکان سفر توریستی به آمریکا وجود دارد. چگونه می توان موفق به اخذ ویزای توریستی آمریکا شد.

ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی آمریکا یا Visitor visa یکی از انواع ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکاست. هدف از صدور این نوع ویزا، اجازه ورود به آمریکا و اقامت کوتاه مدت (کمتر از شش ماه) است. افراد دارای ویزای توریستی آمریکا در مدت اقامت خود اجازه کار یا تحصیل را ندارند و نمی‌توانند بیشتر از مدت تعیین شده در آمریکا بمانند. بنابراین موارد استفاده از ویزای توریستی فقط برای مقاصدی همچون گردشگری، دیدار خانواده و دوستان و بازدیدهای تجاری و اداری است و نمی‌توان از آن برای مواردی همچون تحصیل، کار و اخذ اقامت دائم آمریکا استفاده کرد. آسان سفر متخصص در اموری همچون خدمات ثبت‌نام و مشاوره لاتاری، اخذ ویزای توریستی آمریکا است. در صورت نیاز با کارشناسان آسان سفر تماس حاصل فرمایید.

ارزیابی رایگان

همین امروز بصورت رایگان وضعیت خود را ارزیابی کنید تا مشاوره دریافت کنید

مشاوره رایگان

ساعت مشاوره را رزرو و با کارشناسان ما مشاوره رایگان داشته باشید

پارکینگ رایگان

بدون نگرانی از پارکینگ وسیله نقلیه خود،‌ گروه آسان سفر برای شما پارکینگ رزرو می کنند

انواع ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی آمریکا به دو دسته اصلی B1 و B2 تقسیم می شود و هدف شما از سفر به خاک آمریکا تعیین کننده نوع ویزای شما است.

انواع ویزای توریستی آمریکا​ 2021

ویزای توریستی B1 آمریکا

ویزای توریستی B1 آمریکا مناسب افرادی است که با اهداف تجاری موقت وارد آمریکا می‌شوند. هدف از دریافت ویزای B1  آمریکا مواردی همچون انجام فعالیت های تجاری و اقتصادی، مشاوره با همکاران تجاری، انجام مذاکرات در مورد قراردادها یا امضای تفاهم نامه ها، شرکت در سمینارهای علمی، تجاری، تحصیلی و حرفه ای، شرکت در نمایشگاه های تجاری، شرکت در کنفرانس های مرتبط با مقاصد تجاری و علمی در تاریخ های مشخص شده و… می باشد.

ویزای توریستی B2 آمریکا

ویزای توریستی B2 آمریکا مخصوص افرادی است که به طور موقت با اهدافی نظیر دیدار اقوام و فامیل و دوستان مقیم آمریکا، انجام معاینات پزشکی و بهره مندی از امکانات درمانی در آمریکا، تفریح و گردش و بازدید از جاذبه های توریستی آمریکا، شرکت در برنامه های بشر دوستانه و … وارد آمریکا می‌شوند.

ویزای توریستی سینگل و مولتی آمریکا

همانطور که گفتیم ویزای توریستی آمریکا در دو نوع اصلی B1 و B2 صادر می‌شود، هر نوع از این ویزاهای توریستی آمریکا نیز با توجه به تعداد دفعات مجاز برای ورود به آمریکا به دو دسته ویزای توریستی سینگل و ویزای توریستی مولتی (چند بار ورود) تقسیم می‌شوند. مدت اعتبار ویزاهای توریستی مولتی آمریکا زیاد است و بعضا تا ده سال نیز اعتبار دارد؛ اما مدت اعتبار ویزای توریستی سینگل آمریکا کم است (حداکثر شش ماه) و متقاضی با داشتن ویزای سینگل آمریکا فقط یکبار می‌تواند وارد کشور آمریکا شود. برای خواندن مطالب کامل‌تر در مورد ویزای مولتی آمریکا می‌توانید مقاله ویزای مولتی آمریکا چیست را مطالعه کنید.

شرایط اخذ ویزای توریستی آمریکا

یکی از شرایط مهم و اساسی برای اخذ ویزای توریستی آمریکا، اثبات این موضوع است که قصد اقامت طولانی مدت در آمریکا را ندارید و پس از اتمام مدت تعیین شده به کشور خود باز می‌گردید. به این منظور باید بتوانید چند موضوع را به صورت روشن مشخص کنید:

داشتن وابستگی به میهن خود: این موضوع را می‌توان با ارائه اسناد ملکی به نام شخص متقاضی و یا گواهی داشتن یک کار معتبر اثبات کرد. معمولا داشتن کار مناسب و یا داشتن دارایی های ملکی دلایل خوبی برای نشان دادن وابستگی به کشور مبدا هستند و ارائه اسناد ترجمه شده آن ها می‌تواند شانس موفقیت شما را در اخذ ویزای توریستی آمریکا افزایش دهد.

داشتن تمکن مالی کافی: شما باید نشان دهید که برای سفر و اقامت خود در آمریکا به اندازه کافی توانایی مالی دارید و می‌توانید در طول سفر خود به آمریکا از خود و خانواده‌ای که همراه خود آورده‌اید، حمایت مالی کنید.

توانایی سفر به کشورهای همسایه ایران برای انجام کارهای سفارت و ویزا : به دلیل اینکه ایران و آمریکا با یکدیگر روابطه دیپلماتیک ندارند، ایالات متحده در ایران سفارتی ندارد. بنابراین تمامی افرادی که قصد دریافت ویزای توریستی آمریکا را دارند باید در یکی از سفارت خانه های آمریکا در کشورهای خارجی، درخواست ویزای خود را ارائه کنند. جهت انجام قسمتی از فرآیند درخواست ویزا لازم است از اکثر متقاضیان ویزا در بخش کنسولی سفارت مصاحبه ای بعمل آید. در هنگام مصاحبه نیز از شما انگشت نگاری و تصویربرداری دیجیتالی بعمل خواهد آمد. در ادامه بیشتر در مورد سفارت های آمریکا مخصوص ایرانیان و نحوه مراجعه به آن ها توضیح خواهیم داد.

میزان تمکن مالی برای اخذ ویزای توریستی آمریکا

حقیقت این است که هیچ مقدار ثابت و تعیین شده ای برای میزان تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای توریستی آمریکا وجود ندارد. همانطور که قبلا هم گفتیم هدف از ارائه گواهی تمکن مالی، اثبات این موضوع است که از عهده مخارج سفر و اقامت خود و خانواده‌تان برمی‌آیید و سر بار دولت آمریکا نخواهید شد. در صورتی که کوچکترین شکی در مورد اثبات تمکن مالی شما وجود داشته باشد، افسر کنسولی درخواست ویزای توریستی شما را ریجکت خواهد کرد. بنابراین در مورد اثبات تمکن مالی خود این موضوع حساسیت زیادی داشته باشید.

برای اثبات تمکن مالی خود می‌توانید از گزارش گردش مالی بانکی، برگه های رسمی سهام و یا اسناد ملکی استفاده کنید. شما باید به این وسیله نشان دهید که برای هزینه‌هایی همچون بلیط رفت و برگشت، تهیه محل اقامت، بیمه درمانی، هزینه های سفر و … پول کافی دارید. معمولا برای یک سفر 15 روزه به آمریکا حدود 4 الی 5 هزار دلار پول نیاز است، بنابراین باید اثبات کنید که برای یک سفر 15 روزه حدود همین مقدار توانایی مالی دارید. در صورتی قبل از مراجعه به سفارت بلیط رفت و برگشت هواپیما را تهیه کنید و هتل محل اقامت خود را از قبل رزرو نمایید، تاثیر بیشتری بر روی افسر کنسولی خواهید گذاشت و این موضوع به خوبی نشان می‌دهد که از تمکن مالی کافی برخوردار هستید.

انواع ویزای توریستی آمریکا​ 2021ان تمکن مالی برای اخذ ویزای توریستی آمریکا

هزینه اخذ ویزای توریستی آمریکا

به دلیل اینکه ایالات متحده آمریکا در ایران سفارت ندارد، علاوه بر هزینه های ثابت تشکیل پرونده ویزا، هزینه های متغیر دیگری نیز به فرآیند صدور ویزا اضافه می‌شود. این هزینه های متغیر شامل مخارج سفر و اقامت در یکی از کشورهای ترکیه، ارمنستان و یا امارات به منظور مراجعه به سفارت آمریکاست. نمی‌توان عدد ثابتی برای این هزینه های متغیر عنوان کرد، هزینه ثابت درخواست ویزای توریستی آمریکا نیز 160 دلار است. این هزینه کارمزدی است که توسط دولت آمریکا به منظور بررسی پرونده ویزای توریستی دریافت می‌شود. این هزینه پس از پرداخت غیرقابل بازگشت است و در صورت ریجکت شدن درخواست ویزا، به متقاضی پس داده نمی‌شود.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا

مراحل درخواست ویزای توریستی آمریکا

انواع ویزای توریستی آمریکا​ 2021

مدت زمان صدور ویزا آمریکا

سفارت آمریکا حداکثر تا 30 روز پس از ارائه درخواست و انجام مصاحبه، به پرونده ویزای توریستی رسیدگی کرده و ویزا را صادر می‌کند، ولی در بعضی شرایط که پرونده ها نیاز به بررسی بیشتری دارند یا به دلیل شرایط خاص (مثل شرایط کرونا) امکان مصاحبه در سفارت وجود نداشته باشد، فرآیند اداری صدور این ویزا ممکن است تا 90 روز نیز به طول بیانجامد. به صورت کلی اگر افسر کنسولی تصمیم به صدور آنی ویزا بگیرد ظرف سه روز کاری و در شرایط خاص اگر نیاز به بررسی شرایط بیشتر باشد این پروسه ممکن است تا شش ماه بعد از تکمیل فرآیند درخواست ویزا نیز به طول بیانجامد

 

بنابراین به منظور کاهش زمان انتظار برای دریافت ویزای توریستی آمریکا، مشاوره با یک شرکت مهاجرتی معتبر قبل از درخواست ویزا ضروری است. کامل بودن و شفاف بودن تمام مدارک شما، می‌تواند فرآیند صدور ویزای شما را سرعت دهد و گاهی اوقات نیز می‌توان با پرداخت کارمزد بیشتر، به فرآیند بررسی پرونده و صدور ویزا سرعت بیشتری داد.

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی آمریکا

ویزاهای توریستی آمریکا می‌توانند بسته به شرایط فردی شخص متقاضی، مدت اعتبارهای متفاوتی از شش ماه تا ده سال داشته باشند؛ اما به دلیل قطع بودن روابط دیپلماتیک کشور ایران و آمریکا، ویزاهای توریستی صادر شده برای اتباع ایرانی از نوع سینگل است و حداکثر شش ماه اعتبار دارد. بنابراین متاسفانه در حال حاضر امکان دریافت ویزای مولتی و یا ویزای توریستی ده ساله آمریکا برای ایرانیان وجود ندارد.

اخذ وقت سفارت آمریکا

برای اخذ هرگونه ویزای آمریکا، نیاز به انجام مصاحبه حضوری و انگشت نگاری در سفارت آمریکا است. همانطور که قبلا گفتیم، کشور ایران و آمریکا روابط دیپلماتیک ندارند و به همین جهت در خاک یکدیگر سفارت ندارند. سفارت سوییس در ایران نیز فقط حافظ منافع آمریکا در ایران است و نمی‌توان برای صدور ویزای آمریکا به این سفارت مراجعه کرد؛ چرا که سفارت سوییس بیشتر با وزارت امور خارجه آمریکا جهت انجام کارهای اداری در ارتباط است و حامی شهروندان آمریکایی وارد شده به خاک ایران است، در نتیجه‌ای وظیفه‌ای در قبال صدور ویزا بر عهده ندارد.

سفارت های آمریکا برای ایرانیان

قبل از آنکه به معرفی سفارت های آمریکا برای ایرانی ها بپردازیم، توجه کنید که ایرانیان متقاضی ویزای آمریکا می‌توانند مراحل مصاحبه سفارت آمریکا را در هر کشوری انجام دهند، اما افسران کنسولی سفارت هایی که در ادامه معرفی می‌شوند، مسلط به زبان فارسی و شرایط زندگی ایرانیان هستند. بنابراین برای انجام مصاحبه ویزاهای آمریکا، دریافت وقت از سفارت های منتخب برای ایرانیان توصیه می‌شود؛ چرا که شاید افسران کنسولی در سایر سفارت های آمریکا آشنایی چندانی با ایرانیان نداشته باشند و همین قضیه عاملی برای ریجکت شدن درخواست شما شود. سفارت های منتخب آمریکا برای ایرانیان شامل موارد زیر است:

سفارت آمریکا در آنکارا، ترکیه

بیشتر سفارت ها در شهر آنکارا در نزدیکی بلوار آتاتورک قرار گرفته اند. هتل های بسیاری در نزدیکی سفارت آمریکا در آنکارا قرار دارند که می توانید جهت اسکان از آنها استفاده نمائید. هزینه این هتل ها نسبت به فصل متفاوت است. برای آشنایی کامل با سفارت آمریکا در ترکیه، می‌توانید مقاله سفارت آمریکا در آنکارا را بخوانید. همچنین برای سفر راحت تر به ترکیه، می‌توانید از خدمات ویژه آسان سفر برای تور سفارت آمریکا در ترکیه استفاده کنید. جهت اطلاع از نوع خدمات و هزینه آن با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید.

سفارت آمریکا در ایروان، ارمنستان

سفارت آمریکا در ایروان در نزدیکی دریاچه ایروان (Yerevan) قرار گرفته است. متاسفانه در نزدیکی این سفارت هتل های زیادی وجود ندارند و شما به هر حال نیاز به استفاده از ترانسفر خواهید داشت. بیشتر هتل ها در نزدیکی میدان جمهوری ایروان قرار گرفته اند.. همچنین برای سفر راحت تر به ارمنستان، می‌توانید از خدمات ویژه آسان سفر برای تور سفارت آمریکا در ارمنستان استفاده کنید. جهت اطلاع از نوع خدمات و هزینه آن با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید.

سفارت آمریکا در ابوظبی امارات متحده عربی

سفارت آمریکا در ابوظبی در منطقه ای از پایتخت این کشور واقع شده که معروف به منطقه سفارت ها است و تقریبا تمامی سفارت کشورهای دیگر نیز در این منطقه قرار گرفته‌اند. در اطراف این سفارت هتل‌های متعددی وجود دارد که می‌توانید در این هتل ها اقامت داشته باشید. همچنین می توانید برای اقامت در دبی بمانید و در زمان مصاحبه در ابوظبی حاضر شوید. همچنین برای سفر راحت تر به ارمنستان، می‌توانید از خدمات ویژه آسان سفر برای تور سفارت آمریکا در امارات استفاده کنید. جهت اطلاع از نوع خدمات و هزینه آن با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید.

ریجکت ویزای توریستی آمریکا

پس از اتمام مراحل تشکیل پرونده برای ویزای توریستی آمریکا، پرونده شما توسط افسر کنسولی بررسی خواهد شد و پس از اتمام بررسی، نتیجه آن اعلام خواهد شد. در صورتی که درخواست ویزای شما مورد قبول واقع شود، می‌توانید به منظور الصاق ویزا به پاسپورت خود از دو راه استفاده کنید :

گفتنی است که شرکت آسان سفر خدمات پیکاپ پاسپورت آمریکا را نیز انجام می‌دهد و در صورت تمایل می‌توانید با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید.

در صورتی که افسر کنسولی شما را واجد صلاحیت ویزای توریستی آمریکا تشخیص ندهد، درخواست ویزای شما رد خواهد شد که اصطلاحا به آن ریجکت ویزای توریستی می‌گویند. در صورت ریجکت شدن درخواست ویزای آمریکا ، علاوه بر اینکه زمان زیادی را از دست خواهید داد، هزینه های پرداخت شده به منظور کارمزد بررسی پرونده و صدور ویزا به شما بازگشت داده نخواهد شد. از جمله دلایل ریجکت ویزای توریستی آمریکا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بنابراین توصیه می‌کنیم که به منظور جلوگیری از ریجکتی ویزای توریستی آمریکا، حتما قبل از هر کار با مجموعه آسان سفر مشورت کنید و از میزان شانس اخذ ویزای توریستی خود، آگاهی بیابید.

سوالات متداول در مورد اخذ ویزا آمریکا

خیر ارائه برنامه سفری خاصی باری اخذ ویزای آمریکا لازم نمی باشد.

شما می بایست تمامی مدارک خود را طبق درخواست سفارت و بدون هیچ گونه نقصی ارائه دهید وساپورت مالی کافی را نیز ارائه داده و در روز مصاحبه به سوالات پرسیده شده افسران کنسولگری و سفارت مربوطه به طور صادقانه جواب دهید.

خیر اگر در روز مصاحبه وابستگی های خاصی به محل اقامت خود داشته باشید و آنرا نشان دهید در این مورد درخواست شما ریجکت نمی شود.

نوع ویزا هایی که می خواهید دریافت کنید بر اساس درخواست و مدارکی که ارائه می دهید و با تایید افسران و قانون مهاجرت و مسافرت آمریکا تایین می شود.

ویزای غیر مهاجرتی است که برای اقامت های موقت و مسافرتی است.

ویزای مهاجرتی است که برای داشتن اقامت دائم آمریکا مورد استفاده است.

بله بعضی از درخواست های ویزاها در روند وقت دهی سفارت تاثیر دارد که به برخی از آنها در ادامه اشاره خواهیم کرد.

  • ویزای دانشجویی
  • ویزای توریستی
  • ویزای سرمایه گذاری

و…

خیر اگر مسلط به زبان انگلیسی نیستید جای نگرانی نیست،در این مورد شما می توانید از سفارت یکی کشورهای دبی، ارمنستان، و یا آنکارا وقت بگیرید تا بتوانید با آفیسر فارسی زبان مصاحبه خود را داشته باشید.

ارائه هدف و برنامه شما برای درخواست ویزایتان کمک شایانی در این امر به شما خواهد داشت.

خیر شما با این نوع از ویزا فقط اجازه اقامت موقت در آمریکا را خواهید داشت و در تاریخ معیین می بایست خاک کشور آمریکا را ترک نمایید.

خیر این موضوع هیچ تاثیری در روند دریافت و اجازه ورودتان به خاک کشور آمریکا را نخواهد داشت.

مشاوره رایگان اقامت فرانسه با خانم آیدا سلطان