اخذ اقامت امارات از طریق ثبت شرکت در امارات

نرخ مالیات صفر و سطح زندگی بالا می تواند هرکسی را برای زندگی در امارات وسوسه کند. همین طور می توان در آن حساب بانکی باز کرد و امکان انجام تجارت جهانی با سایر کشورها هم وجود دارد. در صورتی که علاقه به ثبت شرکت در امارات دارید، در این مقاله کلیه اطلاعات لازم، شرایط و مدارک در اختیار شما قرار می گیرد.

با ثبت شرکت در دبی می توان اقامت چند ساله در این کشور را به دست آورید. برای ایرانیان با داشتن سرمایه کافی می توان سه سال در امارات اقامت کرد. از آن جا که ایرانیان شرایط خاصی دارند، پس باید حتما پیش از ثبت شرکت در این کشور باید یک کارشناس مشورت کنید، زیرا در صورتی که یک بار درخواست شما توسط امارات رد شود، دیگر نمی توانید درخواستی به این کشور بفرستید.

نمایی از امارات

شرایط ثبت شرکت در دبی برای ایرانیان

یکی از آسان ترین روش ها برای به دست آوردن اقامت ایرانیان در این کشور ثبت شرکت است. در این حالت متقاضی می تواند با شرکت های مختلف جهانی تجارت کند و در بازارهای محلی دبی هم فعالیت داشته باشد. همچنین بعد از اینکه قوانین تجارت در این کشور تغییر کرد، دیگر نیازی به اسپانسر محلی برای ثبت شرکت در این کشور نیست و فرد می تواند به تنهایی اینکار را انجام دهد.

با این حال متقاضی نمی تواند در بخش های نظامی یا بانکی به طور کامل حق مالکیت داشته باشد. برای ثبت شرکت در دبی باید یک سری از مجوزهای خاص را کسب کنید. در مرحله اول وزارت توسعه اقتصادی باید مجوزی را به شما اعطا کند. بعد از آن باید یک اسم تجاری مناسب برای شرکت خود انتخاب نمایید و همچنین یک حساب بانکی هم باز کنید.

انواع مجوز ها برای ثبت شرکت در امارات

مجوز تجاری

برای شروع یک کار تجاری داشتن این مجوز ضروری است.

 مجوز صنعتی

برای تولید یا شروع فعالیت صنعتی باید این مجوز را داشته باشید.

مجوز حرفه ای

افرادی که قصد فعالیت در امور صنعتگری، خدماتی و متخصصی را دارند، باید این مجوز را دریافت کنند.

ثبت شرکت در امارات و انواع شرکت

برای ثبت شرکت در این کشور می توان از روش های مختلفی استفاده کرد که در ادامه آن ها را شرح می دهیم:

شرکت با مسئولیت محدود (LLC):

توجه داشته باشید که شما می توانید بعد از ثبت شرکت در این کشور، تجارت به شرکت های داخل دبی یا خارج از امارات بپردازید، اما 51 درصد از سهام شرکت باید مال فردی باشد که ملیت این کشور را داشته باشد یا اینکه در حالت دوم یک حامی یا رئیس از خود کشور امارات داشته باشید. سهامداران شرکت شما هم باید دست کم دو نفر یا حداکثر 50 نفر باشند.

شرکت مشاوره تخصصی حقوقی و مدنی:

اگر شرکتی که قصد ثبت کردن آن را دارید، در زمینه مشاوره حسابداری، مالی، بین المللی و … فعالیت دارد، می توانید مالکیت آن را به طور کامل در اختیار بگیرید. با این حال داشتن مدارکی مانند مدرک تحصیلی و سابقه کاری مرتبط با آن ضروری است. اما اگر این مدارک را نداشته باشید، شرکت تجاری فرض می شود و نمی توانید مالکیت آن را به طور کامل از آن خود بکنید. از دیگر نکاتی که باید به آن توجه داشت این است که یک نمایده محلی در بخش اداره توسعه اقتصادی با حقوق و قرارداد رسمی استخدام نماید. به این صورت می تواند از طریق این فرد با دولت ارتباط داشته باشد.

ثبت شرکت از طریق اخذ نمایندگی شرکت های بزرگ خارجی

در صورتی که شما یک شرکت در بیرون از امارات دارید، می توانید نمایندگی رسمی در این کشور ثبت کنید و در این حالت هم اقامت به فرد داده می شود. اما باید توجه داشته باشید که برای اثبات شرکت خود باید مدارک زیادی را ارائه دهید. برای مثال سود شرکت و گردش مالی آن یکی از این مدارک هستند.

ثبت شرکت جنرال تریدینگ در دبی

با استفاده از این مجوز امکان انجام کسب و کارهایی به شما داده می شود. اگر این مجوز را نداشته باشید به مجازات های سنگینی دچار خواهید گشت. این مجوز باعث افزایش اعتبار شما در بازار می شود. با استفاده از این جواز می توان کالاهای غیرمرتبط را وارد یا صادر کرد و این کالاها می توانند انواع مختلفی داشته باشند و تنها امکان تجارت کالاهایی مانند تنباکو و روغن وجود ندارد. همچنین اگر اجناس شما استانداردهای بهداشتی و ایمنی را رعایت نکرده باشند، امکان صادر یا وارد کردن آن ها وجود ندارد.

در نتیجه می توانید در زمینه همه کالاهایی که در زمینه لوازم الکترونیکی، پوشاک، لوازم خانگی و …هستند، فعالیت کنید. مراحل دریافت مجوز و ثبت شرکت جنرال تریدینگ در دبی به صورت زیر هستند:

ثبت شرکت جنرال:

برای اینکه کسب و کار خود را شروع کنید باید اول آن را به ثبت برسانید. در این حالت بعد از انتخاب نوع فعالیت تجاری، اسم آن را هم به ثبت می رسانید که برای اسم گذاری باید قوانین این کشور را رعایت کنید. سپس باید فرم تایید اولیه را به مسئولین مربوط بفرستید که در این صورت در عرض 2 ساعت مجوز شما صادر می شود.

خدمات کانال الکترونیکی و مجوز ورود:

متقاضی ثبت شرکت در دبی باید در این کانال ثبت نام نماید. در این صورت نیازی به کارهای اداری ندارید و روند کاری شما سریعتر می شود. بعد از این می توانید برای گرفتن مجوز ورود درخواست دهید و یک ویزای موقتی به اندازه 60 روز به شما تعلق می گیرد.

تغییر وضعیت بعد از دریافت مجوز ورود:

بعدا از اینکه به امارات رفتید، امکان عوض کردن وضعیت وجود دارد. البته با توجه به اینکه ملیت شما چیست برای داخل یا خارج شدن از امارت می توانید آن را دوباره فعال کنید.

ثبت شناسه امارات:

برای درخواست این کارت ابتدا یک آزمایش پزشکی از شما گرفته می شود که شامل آزمایش خون می شود. بعد از آن قادر به دریافت کارت شناسایی خود هستید. این کارت برای باز کردن حساب بانکی و قراردادهای تلفنی ضروری است.

هزینه ثبت شرکت:

برای ثبت شرکت با این مجوز نیازمند 6.500 درهم خواهید بود. البته این مبلغ بدون هزینه های اضافی است. به طور کلی هزینه ای که باید بدهید، بستگی به سهمیه ویزا، محل های اداری، ساختار تجارت و انبار دارد.

ثبت شرکت مجازی در دبی

خوشبختانه ثبت شرکت در امارات با تغییر قوانین راحت تر شده است. به این صورت متقاضی لازم نیست تا حتما در این کشور اقامت داشته باشد، بلکه می تواند به راحتی کسب و کار خود را در دبی آغاز کند. با استفاده از مجوز مجازی می توان از خارج از امارات به صورت دیجتالی یک تجارت را شروع کنید. کسب و کارهایی مانند فناوری و خدمات می توانند در این زمینه فعالیت کنند. شرایط به دست آوردن این مجوز عدم سکونت در این کشور هست و همچنین توجه داشته باشید که باید مالیات هم پرداخت کنید. مراحل ثبت شرکت مجازی را در ادامه به شما توضیح می دهیم:

ثبت شرکت:

 در مرحله اول شما باید فرمی آنلاین را پر کنید که در آن اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی، اطلاعات پاپسورت، شماره تماس، تاریخ تولد و همچنین سایر تجربه های حضور شما در دبی ذکر شده باشد. وارد کردن نام پروانه تجاری و کسب و کاری که مالک قصد انجام دادن آن را دارد، هم ضروری است.

آپلود اسناد:

سپس باید مدارکی ماند کپی پاسپورت دارای اعتبار، مدرک اقامت مالیاتی ( درصورتی که کشور شما مورد تایید نیست) عکس در پس زمینه سفید و مدرک نشانی که می تواند شامل قبض آب و یا برق شود را در سامانه آپلود کنید.

پیگیری وضعیت درخواست مجوز شرکت مجازی:

سپس هنگامی که مدارک خود را ارسال کردید، دولت احراز هویت شما را بررسی می کند که ممکن است چهار هفته طول بکشد. سپس نتیجه این بررسی با یک ایمیل به شما فرستاده می شود.

تایید مدارک شناسایی در VFS GLOBA:

هنگامی که ایمیل تاییدیه را دریافت کردید برای تایید گذرنامه باید به صورت حضوری به VFS Global بروید که البته باید از قبل وقت رزرو کرده باشید که برای اینکار باید یک ایمیل به این آدرس بفرستید. هزینه بررسی 75 یورو است که به همراه هزینه مالیات باید پرداخت گردد.

هزینه مجوز کسب و کار مجازی:

در این مرحله هنگامی که مدارک شناسایی شما مورد تایید سازمان قرار گرفت، باید هزینه مجوز شرکت مجازی را پرداخت کنید که برای پرداخت آن می توان از Epay استفاده کرد. هزینه ای که باید پرداخت شود، براساس فرم ثبت نام آنلاین شرکت اعلام می شود.

هزینه ای که باید پرداخت کنید 850 درهم است که 650 درهم آن برای جواز شرکت و 200 درهم برای نام شرکت است. متقاضیان ثبت شرکت مجازی قادر به اداره شرکت از راه دور هم هستند.

کسب و کارهایی که می توانید درباره آن ها شرکت مجازی راه‌اندازی کنید شامل بخش های تولید، رویدادهای بهداشتی، تجارت عمده، مدیریت، کشاورزی، خدمات لیزینگ، سرگرمی، بهداشتی و …. می شوند.

هزینه ثبت شرکت در امارات

ثبت شرکت در امارات مشخصا دارای هزینه های جانبی هم می شود که اطلاع از آن ها باعث می گردد تا خود را برای مبلغ دقیقی که باید فراهم کنید آماده نمایید. به همین دلیل ما در این مطلب هزینه ثبت شرکت در دبی را به صورت دقیق توضیح داده ایم. با این حال برای اینکه بتوانید اطلاع دقیق تری از اوضاع ثبت شرکت در این کشور داشته باشید، می توانید با کارشناسان آسان سفر تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

با توجه به اینکه شرکت شما در چه زمینه ای فعالیت می کند، هزینه ثبت آن می تواند متفاوت باشد. اگرچه پیش از خرید ملک تمام هزینه های ضروری اعلام شده تا هیچ شک و شبهه ای در این زمینه وجود نداشته باشد و لازم به پرداخت هزینه اضافی در جریان پروسه نیست. معمولا هزینه هایی که باید پرداخت کنید، شامل مجوز تجارت، هزینه های اداره مهاجرت، هزینه ترجمه اسناد و مدارک و … می شوند.

برخی از هزینه ها هم شامل تایید مدارک در سفارت امارات و … هستند که البته این هزینه ها کاملا مشخص و معین هستند. هزینه به ثبت رساندن شرکت و اجاره دفتر و ویزا تقریبا 35 هزار درهم می شود. اگر شرکت شما از نوع مشاوره باشد، باید 45 هزار درهم برای آن پرداخت کنید که از این مبلغ سی هزار درهم برای صدور مجوز تجارت است. اما برای ثبت شرکت LLC باید هزینه ای به اندازه دوازده هزار درهم پرداخت کنید.

هزینه ثبت شرکت در دبی

اگر بخواهیم هزینه های ثبت شرکت در امارات را به صورت جزئی تری بررسی کنیم، باید از هزینه هایی مانند مجوز، راه‌اندازی حساب بانکی، ثبت، سرمایه سهام، هزینه دفتر هم نام برد که در ادامه مقدار این هزینه ها را به شما نشان خواهیم داد.

نوع هزینه

میزان هزینه

ثبت شرکت

9 هزار تا 10 هزار

هزینه مجوز

10 هزار تا 50 هزار

هزینه دفتر

15 هزار تا 20 هزار

سرمایه سهام

50 هزار

مراحل ثبت شرکت در امارات

ثبت شرکت در امارات دارای مراحل مختلفی است که پیش از شروع باید اطلاع کاملی از آن ها داشته باشید. زیرا گاهی اوقات نیاز به داشتن مجوزهای خاصی است که بدون آن ها نمی توان کسب و کار را شروع کرد. البته باید توجه داشته باشید که مسیر ثبت شرکت در دبی تقریبا برای همه شرکت ها یکسان است اما در حالتی که کسب و کار شما از نوع مشاوره تخصصی و مدنی باشد باید مدارک دیگری هم ارائه دهیم که در ادامه آن ها را ذکر می کنیم:

مراحل ثبت شرکت LLC در امارات:

گرفنم فرم تائیدیه حقوقی

فرم تائیدیه تجارت

مشخص کردن نوع فعالیت تجاری

رزرو نام تجاری

گرفتن تائیدیه از وزارت توسعه اقتصادی امارات

گرفتن توافق نامه از موسسات دولتی و همچنین تفاهم نامه

گواهی اجاره نامه دفتر شرکت

باز کردن حساب بانکی رسمی حقوقی

باز کردن حساب بانکی حقیقی به اسم فرد متقاضی

مدارک لازم جهت اقامت دبی با ثبت شرکت

برای ثبت شرکت در دبی مدارک خاصی مورد نیاز است که باید آن ها را پیش از درخواست آماده کنیم تا هیچ نقصی در مدرک ما مشاهده نشود. مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در امارات شامل موارد زیر می شوند:

تدوین یک طرح تجاری مناسب

پرکردن فرم درخواست برای رزرو نام

تایید مجوز اولیه

کپی گواهی ثبت مجوز تجارت

اسناد شرکتی سهامدار

گزارش های مالی حسابرسی بخش تجاری

گزارش های مصوبه هیئت مدیره شرکت

کپی از پاسپورت مدیران یا سهامداران شرکت

نمونه امضای سهامداران شرکت یا مدیران

نام شرکت که حداقل باید سه مورد پیشنهاد شود

صفحه مهر ورود یا ویزا

فرم کد شناسایی ثبت RIC

دریافت NOC از اسپانسر محلی

ارائه جزئیات تجارتی که باید توسط شرکت انجام شود

کپی پاسپورت

ارائه عکس به اندازه پاسپورت

افرادی که فریلسنر هستند، باید این مدارک را آماده کنند:

رزومه کاری

پر کردن فرم درخواست برای ثبت نام

نامه مرجع بانک

RIC اصلی

هنگامی که تاییدات اولیه را گرفتید باید هزینه ثبت نام و مجوز را پرداخت کنید که البته این مبلغ بستگی به نوع کسب و کار و مجوز شما بستگی دارد و باید این مدارک را ارائه دهید:

پر کردن فرم درخواست ثبت شرکت

اطلاعات درباره سرمایه سهام

سپس باید این مدارک را در حالت گواهی و محضری ارائه دهید:

مصوبه هیئت مدیره برای مشخص کردن مدیر یا مدیرها

تفاهم نامه انجمن

اساسنامه (AOA)

وکالتنامه ای که به مدیر یا مدیران شرکت داده شده است

عکس های مدیر یا مدیران در اندازه پاسپورت

آسمان آبی دبی

میزان مالیات در ثبت شرکت در دبی برای ایرانیان

سیستم مالیاتی دبی یک از بهترین سیستم های مالیاتی است که اعمال مالیات فقط در چند حالت محدود اعمال می شود و آن ها شامل موارد زیر هستند:

شرکت های نفت و گاز و بانکی ملزم به پرداخت مالیات بردرآمد هستند

پرداخت مالیات ناشی از درآمد اجاره املاک در امارات

پرداخت مالیات توریستی که نرخ ده درصد دارد.

در سال 2018 مالیات بر ارزش افزوده در این ناحیه اعمال شد.

در این کشور هیچ مالیات بر درآمد شخصی از افراد گرفته نمی شود و علاوه بر این مالیاتی هم روی سرمایه شما اعمال نمی شود. نوع مالیاتی که در این جا از شما گرفته می شود، از نوع مالیات شرکتی است که در ادامه به شرح آن می پردازیم که در صورتی که شرکت شما دارای یکی از حالت های زیر باشد، اقامت مالیاتی برای او آسان تر خواهد بود:

سهام شرکت به یکی از ساکنان کشور امارات تعلق داشته باشد.

بیشتر درآمدی که از شرکت به دست می آید، ناشی از فعالیت آن در امارات باشد.

وجود دفتر شرکت در امارات

البته اگر شرکت در زمینه نفت و گاز باشد، این شرایط شامل حال آن نمی شود. همچنین بانک های خارجی که در دبی شعبه دارند، باید مالیات پرداخت کنند.

در سال 1969 قانونی در این کشور وضع شد که تنها شرکت هایی که در زمینه سیستم بانکی، نفت و گاز یا پتروشیمی فعالیت دارند، ملزم به پرداخت مالیات هستند. میزان مالیات برای این شرکت ها پنجاه درصد است. اما بانک های خارجی باید بیست درصد مالیات پرداخت کنند. شرکت هایی که در بخش های آزاد تجاری هستند، مشمول پنجاه درصد مالیات هستند و نیازی به پرداخت عوارض گمرک ندارند.

با اینکه مالیاتی بر درآمد شما اعمال نمی شود، اما باید مالیات هایی که بر سود سهام و عایدی سرمایه نصیب شما می شود را در نظر داشته باشید. شرکت هایی که در دبی هستند، باید مالکیت ملک را به شهرداری بدهند.

بنابرین به طور کلی مالیاتی که به شرکت شما تعلق می گیرد، تقریبا 5 الی 15 درصد است. شرکت هایی که در زمینه صنعتی و تجاری فعالیت می کنند باید پنج درصد مالیات بپردازند و بانک های خارجی باید 15 درصد مالیات بدهند.

کسانی که کارفرما هستند، هم باید 12 و نیم درصد برای صندوق بازنشستگی شاغلان بپردازند و مالیات پنج درصدی برای همان صندوق پرداخت گردد. خدماتی که در هتل و رستوران ها ارائه می شو،د مالیاتی به اندازه ده الی پانزده برای سکونت در هتل و پنج تا ده درصد برای رستوران است.

مزایا ثبت شرکت در دبی و امارات

انعطاف پذیری تجاری، استخدام کارمند و مالکیت شرکت در این کشور به آسانی صورت می گیرد.

با ثبت شرکت LLC می توانید کسب و کار خود را در بازارهای دبی و امارات گسترش دهید و تجارت خوبی داشته باشید.

برای شروع یک شرکت LLC می توان فعالیت های تجاری مختلفی را از DED انتخاب کرد.

شرایط حمایت از خانواده در این نوع اقامت وجود دارد.

اعتبار متقاضی در بانک ها برای بازکردن حساب بانکی بیشتر می شود.

واردن کالا بدون عوارض

امکان باز کردن شعبه جدید در امارات

خرید ملک به اسم شرکت در امارات

امکان شرکت در پروژه های دولتی وجود دارد.

امکان تجارت آزاد در بازار محلی وجود دارد.

جاذبه های دبی

معایب ثبت شرکت در دبی

هزینه های بالا

کوتاه بودن مدت اقامت در دبی

نیاز به تمدید مجوز کار

ثبت شرکت در امارات و استانداردهای سرمایه گذاری

از آن جا که قرار است تا شما مبلغ زیادی را در جهت سرمایه گذاری در این کشور و ثبت شرکت آماده کنید، پس باید اطمینان داشته باشید که ارزش این همه سرمایه را دارد و به سود مناسبی دست خواهید یافت. در نتیجه نکته ای که باید مد نظر قرار دارد، انتظار سوددهی در این کشور است که در این راستا باید به موارد زیر توجه کرد:

نرخ مصادره اموال کشور امارات

در کشورهای مختلف نرخ مصادره اموال مورد مهمی است که باید آن را در نظر گرفت. در این حالت با توجه به این نرخ متوجه می شوید که چقدر این احتمال وجود دارد که دولت کشور مقصد اموال شما را مصادره کند. البته برای روی دادن چنین رخدادی دلایل قابل قبولی مانند نپرداختن مالیات در طی سالیان زیاد یا اعمال مجرمانه مانند پولشویی وجود دارند. در این حالت دولت می تواند کلیه اموال شخص را مصادره کند. شاخص این عدد بین یک تا هفت است که در سال 2019 نرخ این عدد در امارات روی دو بوده است.

نرخ کنترل فساد در امارات

شاخص دیگری که باید به آن توجه داشت نرخ کنترل فساد است تا بتوان امنیت ثبت شرکت در این کشور را تخمین زد. برای مثال اگر در سیستم یک کشور رشوه به راحتی گرفته شود و یا حتی برای انجام کارهای شما درخواست مبالغ زیادی کنند، نشان از ضعف سیستم دارد.

ثبت شرکت در امارات و شاخص های اقتصادی تأثیرگذار

نرخ مالیات بردرآمد

بعد از اینکه در این کشور به درآمد دست یافتید زمان محاسبه مالیات می رسد. معمولا می توان با استفاده از سیاستی که شرکت پیش گرفته است، می شود رقم آن را به صورت تقریبی محاسبه کرد، ولی به دلیل اینکه شما قصد دارید تا سرمایه خود را به کشور دیگری منتقل کنید، باید با کمک یک مشاور اقتصادی رقم دقیقی برای آن در نظر بگیرید.

برای اینکه بتوان رقم دقیقی را به دست‌آورد، باید به سوابق اقتصادی شرکت و نرخ مالیات در امارات توجه کرد. از آن جا که نرخ مالیات در این کشور صفر است، پس شخص می تواند بدون اینکه موفقیتی در کسب و کار خود داشته باشد از پرداخت مالیات معاف گردد.

نرخ تولید ناخالصی

در این میان باید به نرخ تولید ناخاص داخلی هم توجه کرد که خوشبختانه در این کشور همواره در حال صعود بوده است.

نرخ بیکاری در امارات

نرخ بیکاری هم نشان دهنده وضعیت اقتصادی در این کشور است. آمارها نشان می دهند نرخ بیکاری در این کشور معمولا روند ثابتی نداشته است، اما همواره پایین بوده است. در سال 2021 این نرخ سه درصد بوده است.

کشور امارات

سوالات متداول اخذ اقامت امارات با ثبت شرکت

پیش از این اقامت سه ساله با ثبت شرکت به شهروندان ایرانی ارائه می شده است، اما هم اکنون سخت گیری ها در این زمینه بیشتر شده است.

هزینه اینکار تقریبا مابین 30 الی 50 هزار درهم است.

خیر، در امارات تنها بعد از سی سال می توانید پاسپورت و اقامت دائم را دریافت کنید.

ثبت شرکت در این ناحیه بستگی به شرکتی دارد که قصد راه‌اندازی آن را دارید. اگر این شرکت در بخش منطقه آزاد باشد، هزینه ای که باید پرداخت کنید، تقریبا 21.800 دلار آمریکا است.