اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی

یکی از مناسب ترین روش ها برای گرفتن اقامت پرتقال که یکی از  کشورهای اروپایی است، روش خودحمایتی است. بر اساس این روش می توان به سادگی و با اثبات تمکن مالی اقامت این کشور را به دست‌آورد. در ابتدا ویزایی که فرد دریافت می کند، موقتی و یک ساله است و بعد از تمام شدن این یکسال می تواند آن را دو بار و در دوره های دو ساله تمدید کند. از آن مهمتر این است که متقاضی می تواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال هم ویزا بگیرد. در اقامت پرتقال از طریق تمکن مالی فرد می تواند به صورت دورکاری کسب درآمد کند، اما باید مالیات بر درآمد مازاد هم پرداخت شود. برای اینکه در خصوص اقامت تمکن مالی پرتقال اطلاعات بیشتری به دست آورید، می توانید با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید.

کشور پرتقال

اقامت تمکن مالی چیست؟

اما شاید برای شما سؤال باشد که در واقع اقامت تمکن مالی چیست؟ به این روش که به آن خودحمایتی هم می گویند، شخص می تواند با داشتن سرمایه ای مشخص به کشورهای دیگر مهاجرت کند. این روش دارای مزایای زیادی است که آن را در نظر متقاضیان جذاب کرده است.

یکی از خصوصیات قابل توجهی که باید به آن اشاره کنیم، این است که در این روش نیازی نیست که پول یا سرمایه خود را به کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید، انتقال نمایید. همین طور معمولا نیازی به گرفتن مدرک زبان هم نیست. تعداد کشورهایی که با استفاده از روش تمکن مالی می توان به آن ها مهاجرت کرد، چندان زیاد نیست و کشور پرتقال یکی از آن کشورها است. اما در هر کشور شرایط مهاجرت و میزان تمکن مالی و … متفاوت است که ما در ادامه به شرح کامل اقامت پرتقال با تمکن مالی می پردازیم.

تمکن مالی برای اخذ اقامت دائم پرتغال از طریق طرح خود حمایتی چقدر است؟

در روش اخذ اقامت پرتقال از طریق تمکن مالی شرایط مخصوصی از جمله مالی و کاری در نظر گرفته شده که باید آن ها را مد نظر قرار دارد. اما این روش شرط سنی ندارد و تنها با داشتن مدارک لازم می توان برای گرفتن اقامت آن اقدام کرد. همان طور که پیش‌تر هم به آن اشاره کردیم، در این نوع ویزا اگر شخص متقاضی مایل به کار باشد، می تواند به صورت دورکاری درآمد داشته باشد و در این حالت با اینکه در سال اول نیاز به پرداخت مالیات نیست، اما در سال های بعدی باید مالیات خود را بپردازد.

توجه داشته باشید که در صورتی که درآمدی که شخص به دست می آورد نسبت به هزینه های زندگی در این کشور بالاتر باشد، باید مالیات اضافه درآمد را هم پرداخت کند که این میزان 24 درصد از اضافه درآمد است. همچنین کسانی که شغلی ندارند باید درآمد خود را برای 3 تا 4 ماه به اثبات برسانند و همین طور نشان دهند که در سال های پیش مالیات خود را کامل پرداخت کرده اند.

فرد می تواند درآمد خود را در ماه های مختلف نشان دهد و لازم نیست که به صورت پیوسته باشد، اما مجموع درآمد فرد باید به اندازه ای که اعلام شده است باشد. این درآمد برای دو سال برای فرد اصلی مبلغ 15600 یورو و برای همسر وی 7800 یورو و مبلغ 5 هزار یورو برای هر فرزند است.

منابع مالی برای دریافت اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی کدامند؟

با نشان دادن مدارک لازم از طریق سود شرکت، اجاره ملک، سود بانک و حقوق بازنشستگی می توان گواهی تمکن مالی را ارائه داد.

تمکن مالی پرتغال و مزایای آن

چندین مزیت مختلف در روش خودحمایتی پرتقال است که باعث می شود یکی از روش های جذاب مهاجرتی محسوب گردد، در ادامه به بیان آن ها خواهیم پرداخت.

پرتقال جزو کشورهای حوزه شنگن است و می توان از مزیت های آن بهره برد.

امکان گرفتن اقامت و بعد تابعیت این کشور برای فرد اصلی و همسر و فرزندانی که زیر 18 سال هستند وجود دارد.

اجازه کار و استخدام شدن در پرتغال

از خدمات اجتماعی پرتقال می توان بهره‌مند شد.

بعد از چند سال امکان معاف از مالیات وجود دارد.

امکان سرمایه گذاری در کشور پرتقال و راه‌اندازی کسب و کار شخص وجود دارد.

نمایی از پرتقال

تمکن مالی پرتغال و معایب آن

با وجود همه مزایایی که اقامت پرتقال از طریق تمکن مالی دارد، یک سری از معایب هم وجود دارد که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم:

از آن جا که در ابتدا به فرد اقامتی دو ساله اعطا می شود، در نتیجه هزینه تمکن مالی هم دو برابر خواهد بود.

فرد باید منابع مالی خود را نشان دهد و در صورتی که درآمدی دارد باید این درآمد به صورت دورکاری باشد.

برای گرفتن ویزا باید به سفارت ایمیل زد یا به واحد vfs مراجعه کرد.

فرد اصلی که درآمد دورکاری دارد، با اینکه در سال اول از مالیات معاف است، اما در سال های بعدی باید مالیات خود را بپردازد.

مراحل دریافت اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی چیست؟

کسی که متقاضی اخذ ویزای تمکن مالی پرتقال است، بعد از بررسی اینکه شرایط لازم برای گرفتن این ویزا را دارد، می تواند به سفارت پرتقال در کشور خود مراجعه نماید. بعد از اینکه مدرک وی مورد تایید قرار گرفت یک ویزای چهارماهه به او ارائه می شود تا به این صورت بتواند ادامه مراحل را در خود کشور مقصد انجام دهد.

بعد از اینکه به کشور پرتقال وارد شدید، باید به اداره مهاجرت شهر خود بروید البته پیش از آن باید وقت رزرو کنید که معمولا دو تا سه ماه این انتظار برای مصاحبه طول می کشد. البته دقت کنید که در زمان مصاحبه حتما همه مدارک خود را داشته باشید.

در صورتی که مدرک شما کامل نباشد، به شما فرصت می دهند تا مدارک خود را کامل کنید و بعد از آن اگر در مصاحبه قبول شدید، یک ویزای چهارماهه به شما تعلق می گیرد که باید در این کشور یک محل اقامت برای خود و همراهان خود تهیه کنید و بعد ویزای دو ساله به وی داده می شود که می توان آن را برای دو سال دیگر هم تمدید کرد و سپس بعد از پنج سال امکان گرفتن اقامت دائم و بعد از شش سال با گذراندن چند آزمون می توان تابعیت این کشور را دریافت کرد.

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که بعد از مراجعه به اداره برای گرفتن این ویزا معمولا کارهای اداری سه ماه به طول می انجامد و بعد از آن یک ماه طول می کشد تا کارت اقامت به شما داده شود.

کسانی که این ویزا را دریافت می کنند در طی دو سال باید حتما شش ماه در کشور پرتقال حاضر باشند، به این صورت که شش ماه اول را باید به صورت پیوسته حاضر باشند، اما برای بعد از آن می توانند به صورت ناپیوسته حضور داشته باشند. اما در هر سه ماه باید حداقل 1 هفته در پرتقال باشند تا مشکلی برای اقامت آن ها ایجاد نشود.

شرایط اخذ اقامت موقت و دائم پرتغال از طریق تمکن مالی چیست؟

ویزای D7 برای بازنشستگان در نظر گرفته شده است، اما همه افرادی که سن آن ها بالاتر از 18 سال است، می توانند برای آن اقدام کنند، شرایط گرفتن ویزای خود حمایتی پرتقال به صورت زیر است:

اخذ شماره مالیاتی پرتقال یا NIF

گواهی عدم سوءپیشینه

مدرک لازم برای اثبات خودکفایی مالی

مدارک لازم مبنی بر درآمد ثابت

گرفتن ویزای تمکن مالی پرتقال کار سختی نیست و با داشتن مدارک لازم مشکلی برای شما ایجاد نمی شود. در ابتدا به شما یک ویزای یک ساله داده می شود و سپس در دوره های دو ساله می توانید آن را تمدید کنید و به این صورت بعد از گذشت پنج سال اقامت دائم کشور به شما تعلق می گیرد و در نهایت می توانید برای تابعیت این کشور اقدام کنید.

نمایی از شهر پرتقال

مدارک کلی تمکن مالی پرتغال

فرم درخواست ویزا

پاسپورت دارای اعتبار

دو قطعه عکس با ابعاد مشخص شده

گواهی درآمد منظم یا درآمد غیرفعال

اثبات محل اقامت

گواهی عدم سوء پیشینه

استعلام سوابق جنایی برای کارهای مهاجرتی

گواهی سلامت پزشکی که توسط وزارت کشور تایید شده باشد

بیمه سلامت تا سقف 30 هزار یورو که هزینه های درمان شما را شامل شود

نامه برای نشان دادن دلیل درخواست شما

نکات تکمیلی تمکن مالی در پرتغال

معمولا زمان مشخصی برای صدور این ویزا در نظر گرفته نشده است، اما اگر مدارک شما کامل باشد بین یک الی دو ماه گرفتن این ویزا طول می کشد. گاهی اوقات ممکن است این زمان بیشتر هم طول بکشد. در این حال باید برای ارائه مدارک صحیح یا روشن کردن بعضی از موارد به سفارت بروید.

اقامت اسپانیا با تمکن مالی

همواره روش های متفاوتی برای مهاجرت به کشورهای اروپایی وجود داشته است که افرادی که مایل به مهاجرت هستند، می توانند با توجه به شرایط خود یکی از راه ها را انتخاب کنند. در این میان کشور اسپانیا که جزو کشورهای اروپایی است و در حوزه شنگن قرار دارد، شرایط ویژه ای برای مهاجران فراهم کرده است. چنانچه از سرمایه ای مطلوب برای زندگی برخوردار هستید یکی از راه های مهاجرتی به این کشور اقامت اسپانیا با تمکن مالی است که در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت.

نمایی از کشور پرتقال

هزینه اقامت تمکن مالی پرتغال

هزینه این نوع ویزا با توجه به سفارت کشور شما مشخص است که البته معمولا به شرح زیر است:

برای گرفتن ویزای D7 باید هزینه ای تقریبا برابر با 75 یورو پرداخت کنید.

اجازه اقامت هم به صورت جداگانه 90 یورو است.

سوالات متداول اقامت پرتقال با تمکن مالی

بله، فرد می تواند بعد از گذشت یک سال دو دفعه دیگر و هر بار به مدت دو سال آن را تمدید نماید و سپس بعد از 5 سال می تواند برای گرفتن اقامت دائم اقدام نماید و با گذشت یک سال دیگر یعنی در سال ششم می تواند برای تابعیت درخواست دهد.

فرد اصلی باید 8.460 یورو و همسر او 4230 یورو و برای فرزندان 2.538 یورو ارائه دهد.

بله، شخص می تواند در پرتقال کار یا سرمایه گذاری کند.

بله، این کشور عضو شینگن است و می توان با ویزای آن به همه کشورهای اروپایی بدون مشکل سفر کرد.