اقامت یونان از طریق تمکن مالی

کشور یونان به ایران نزدیک است و برای کسانی که به مهاجرت علاقه دارند ولی نمی خواهند، چندان از کشور خود دور باشند، بسیار مناسب است. این کشور کوچک در قرن 19 میلادی جزو کشورهای اروپایی شد و از آن موقع تا به امروز تغییرات زیادی کرده است.

احتمالا اکثرا افراد درباره اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری باخبرند، اما کمتر کسی است که از روش اقامت یونان از طریق تمکن مالی باخبر باشد. اما روش خودحمایتی یونان چیست؟ برای آگاهی از جواب این سؤال با ما همراه باشید.

نمایی از یونان

اقامت تمکن مالی چیست؟

در این نوع اقامت شخص باید با مدارک کافی نشان دهد که توانایی مالی لازم برای زندگی در کشور مقصد را دارد. همچنین اگر وی همراه با خانواده خود باشد، باید تمکن لازم برای آن ها را هم در اختیار داشته باشد. برای نشان دادن گواهی تمکن مالی می تواند از منابع درآمد مختلفی استفاده کند. در این حالت شخص باید ابتدا یک حساب بانکی بین المللی را باز کرده و تمکن مالی که مد نظر کشور مقصد است را به آن واریز کند. حساب بانکی شخص متقاضی تا زمانی که وی و خانواده او در کشور مقصد هستند، باید بدون تغییر باقی بماند.

تمکن مالی یونان و استانداردهای سرمایه گذاری

توجه داشته باشید که با اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی نمی توانید در این کشور کار کنید. اما می توان در آن ملک بخرید یا سرمایه گذاری نمایید. در ادامه شما را با استانداردهای سرمایه گذاری یونان آشنا خواهیم کرد:

خطر مصادره اموال در یونان

یکی از نکات مهم برای سرمایه گذاری در کشور یونان این است که آیا خطر مصادره اموال شما در این کشور وجود دارد یا خیر. در این حالت شما باید توجه کنید که دولت چه رفتاری در قبال سرمایه های خارجی دارد و همچنین زیرپا گذاشتن چه مقرراتی باعث مصادره شدن اموال می شود. برای آگاهی از مورد بسیار مهم می توانید با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید تا به صورت کامل شما را مطلع سازند.

شاخص کنترل فساد در یونان

مورد دیگری که باید به آن توجه داشت این است که کشور یونان تا چه اندازه در مبارزه با فساد موفق عمل کرده و آیا آن را در درجه بالای اهمیت کاری خود قرار داده است یا خیر.

تمکن مالی یونان و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار

همان طور که پیش‌تر هم به آن اشاره کردیم، طرح خود حمایتی یونان به شما اجازه خرید ملک یا سرمایه گذاری در این کشور را می دهد، اما برای اینکار باید از دو نرخ مهم آگاهی داشته باشید که در ادامه به بیان آن می پردازیم:

نرخ تورم در یونان

تورم از دیگر نکات مهمی است که باید در حین سرمایه گذاری در یک کشور آن را مد نظر قرار داد. زیرا هرچه تورم بالاتر باشد، قیمت مواد غذایی و سایر هزینه های زندگی پیوسته افزایش می یابد.

رشد اقتصادی در یونان

بالا رفتن ارزش اجناس و سایر خدمات تعیین کننده رشد اقتصادی یک کشور خواهد بود که تولید ناخالص داخلی را برای آن در نظر گرفت. به همین دلیل در هنگام محاسبه رشد اقتصادی باید دید که یک کشور تا چه میزان تولید ناخالص داخلی داشته است که مشخصا افزایش آن نشان از شرایط اقتصادی مناسب است.

نرخ رشد قیمت ملک در یونان

در چند سال اخیر قیمت ملک در کشور یونان افزایش زیادی داشته است، پس چنانچه شما از روش اقامت با تمکن مالی اقدام نمایید، می توانید در این کشور ملکی را خریداری کرده و از این طریق سرمایه گذاری مناسبی خواهید داشت.

یونان

تمکن مالی برای اخذ اقامت دائم یونان از طریق طرح خود حمایتی چقدر است؟

احتمالا برای شما سؤال است که میزان تمکن مالی برای طرف خودحمایتی یونان چقدر است؟ در ابتدا باید بگوییم که این نوع اقامت مخصوص کسانی است که از درآمد کافی برخوردار هستند و احتیاجی به کار کردن برای ادامه زندگی خود در یک کشور دیگر را ندارند. در همین خصوص شخصی که قصد گرفتن اقامت یونان را دارد، باید درآمد ماهانه ای به اندازه 2000 الی 2500 یورو داشته باشد، این میزان برای همسر وی تقریبا 400 یورو و برای هر یک از فرزندان تقریبا 300 یورو خواهد بود.

پس به طور کلی می توان گفت که برای یک سال فرد اصلی باید مابین 25 الی 30 هزار یورو داشته باشد. با این حال اگر پول بیشتری هم داشته باشید مشکلی برای شما ایجاد نمی شود. همچنین فردی که قصد زندگی در یونان را دارد باید بیمه درمانی خود را هم تهیه نماید که تا زمانی که وی در یونان زندگی می کند، باید هزینه های مربوط به آن را پرداخت نماید. در این میان باید توجه داشته باشید که برای زندگی در این کشور باید یک خانه هم اجاره کنید. با اینکه امکان کار در یونان در طی اقامت شما وجود ندارد، اما می توانید در شرکت های این کشور سرمایه گذاری کنید تا به خرید املاک بپردازید و با اجاره آن ها درآمد کسب کنید.

منابع مالی برای دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی کدامند؟

برای اثبات تمکن مالی یونان می توانید منابع درآمدی از راه های مختلف به سفارت نشان دهید که از جمله آن ها می توان به سود سهام، سود بانکی، درآمد ناشی از اجاره ملک و … اشاره کرد.

تمکن مالی یونان و مزایای آن

مزیت های روش اقامت یونان از طریق تمکن مالی شامل موارد زیر می شوند:

روش خود حمایتی از بهترین روش های گرفتن اقامت یونان و تابعیت است.

با گرفتن اقامت کشور یونان می توانید به همه کشورهای اروپایی بدون مشکل سفر کنید.

با استفاده از روش اقامت تمکن مالی یونان امکان گرفتن اجازه اقامت برای همراهان فرد اصلی هم وجود دارد.

فرزندان فرد اصلی قادرند که در این کشور به صورت رایگان تحصیل نمایند.

برای گرفتن این اقامت نیازی به گرفتن مدرک زبان نیست.

از آن جا که یونان به ایران نزدیک است، می توان به راحتی بین این دو کشور سفر کرد.

اگر هزینه های زندگی در این کشور را بسنجیم، متوجه می شویم که زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورها ارزان‌تر است.

امکان گرفتن تابعیت یونان پس از هفت سال زندگی در این کشور وجود دارد.

نقشه جهان و یونان

تمکن مالی یونان و معایب آن

یکی از مناسب ترین روش ها برای گرفتن اقامت پرتقال که یکی از  کشورهای اروپایی است، روش خودحمایتی است. بر اساس این روش می توان به سادگی و با اثبات تمکن مالی اقامت این کشور را به دست‌آورد. در ابتدا ویزایی که فرد دریافت می کند، موقتی و یک ساله است و بعد از تمام شدن این یکسال می تواند آن را دو بار و در دوره های دو ساله تمدید کند. از آن مهمتر این است که متقاضی می تواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال هم ویزا بگیرد. در اقامت پرتقال از طریق تمکن مالی فرد می تواند به صورت دورکاری کسب درآمد کند، اما باید مالیات بر درآمد مازاد هم پرداخت شود. برای اینکه در خصوص اقامت تمکن مالی پرتقال اطلاعات بیشتری به دست آورید، می توانید با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید.

مراحل دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی چیست؟

برای گرفتن این نوع اقامت در ابتدا باید به کشور یونان با استفاده از ویزای توریستی نوع C سفر کنید. در واقع فرد اصلی باید در یونان برای شروع پروسه حاضر باشد، اما نیازی به حضور همراه نیست.

در مرحله بعد از وارد شدن به این کشور باید یک حساب بانکی برای خود باز کنید و در این مرحله باید تمکن مالی مورد نیاز را به این حساب واریز کنید که همان طور که پیش‌تر به آن اشاره داشتیم این مبلغ 25 الی 30 هزار یورو است. همین طور اگر شخص همراه هم دارد، باید هزینه آن ها را هم به این مبلغ اضافه نماید. بعد از این فرد باید دوباره به ایران بازگردد.

سپس شخص اصلی درخواست خود مبنی بر اقامت یونان از طریق تمکن مالی را ارائه می دهد که معمولا نتیجه این درخواست در دو ماه مشخص می شود.

هنگامی که فرد به یونان وارد شد باید برای خود و اعضای خانواده برگه تردد دریافت کند که به آن Blue Paper می گویند. با استفاده از این برگه می توان یک ماه در این کشور به همراه خانواده زندگی کرد.

در مرحله بعدی فرد به همراه اعضای خانواده باید کارهای بیومتریک و انگشت نگاری را انجام دهد و بعد از گرفتن اقامت می تواند تا دو سال در آن کشور به همراه خانواده خود زندگی کند.

نمایی از یونان

شرایط اخذ اقامت موقت و دائم یونان از طریق تمکن مالی چیست؟

بعد از دو سال زندگی در یونان فرد می تواند دوباره اقامت خود را تمدید کند و سپس بعد از گذشت پنج سال قادر به گرفتن اقامت دائم است. در صورتی که مرتکب هیچ جرمی نشده باشید، می توانید بعد از هفت سال پاسپورت این کشور را دریافت نمایید.

مدارک کلی تمکن مالی یونان

برای گرفتن اقامت تمکن مالی یونان باید مدارکی را به سفارت این کشور ارائه دهید که البته توجه داشته باشید که این مدارک باید در ابتدا ترجمه شده و سپس به تایید وزارت دادگستری و امور خارجه رسیده باشند، این مدارک شامل موارد زیر می شوند:

پاسپورت فرد اصلی

مدارک اشتغال به کار فرد اصلی

حساب بانکی در ایران یا کشورهای دیگر

گواهی از سهام شرکت که ثابت کند این سهام سود آور است.

مدرک اجاره نامه املاک

فیش حقوقی معتبر

فیش بازنشستگی و حکم آن

ارائه عکس

سند مالکیت املاک برای گواهی تمکن مالی

مدارک شناسایی فرد اصلی و همراهان

گواهی سوءسابقه فرد اصلی و همراهان

گواهی سلامت پزشکی که مورد تایید سفارت باشد.

اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی

یکی از مناسب ترین روش ها برای گرفتن اقامت پرتقال که یکی از  کشورهای اروپایی است، روش خودحمایتی است. بر اساس این روش می توان به سادگی و با اثبات تمکن مالی اقامت این کشور را به دست‌آورد. در ابتدا ویزایی که فرد دریافت می کند، موقتی و یک ساله است و بعد از تمام شدن این یکسال می تواند آن را دو بار و در دوره های دو ساله تمدید کند. از آن مهمتر این است که متقاضی می تواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال هم ویزا بگیرد. در اقامت پرتقال از طریق تمکن مالی فرد می تواند به صورت دورکاری کسب درآمد کند، اما باید مالیات بر درآمد مازاد هم پرداخت شود. برای اینکه در خصوص اقامت تمکن مالی پرتقال اطلاعات بیشتری به دست آورید، می توانید با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید.

نکات تکمیلی تمکن مالی در یونان

در انواع روش های مهاجرت فرد مایل است که همراه با خانواده خود باشد زیرا مشخصا او نمی تواند مدت زیادی بدون آن ها زندگی کند. روش خود حمایتی یونان این اجازه را به فرد متقاضی می دهد که همراه با همسر و فرزندان زیر 18 سال خود به این کشور مهاجرت نماید.

درصورتی که برخی از فرزندان وی بالاتر از 18 سال باشند، آن ها می توانند با استفاده از برنامه گلدن ویزا برای فرزندان تا سن 24 سال ویزا دریافت کنند که البته باید وابستگی آن ها به والدین اثبات شود.

هزینه اقامت تمکن مالی یونان

شخص متقاضی باید ثابت کند که می تواند گردش حسابی به اندازه 25 الی 30 هزار یورو ارائه دهد که این گردش حساب می تواند در بانک ایران هم باشد و درخواست ویزا باید به سفارت مبلغ 60 یورو پرداخت کنید.

سوالات متداول اقامت یونان با تمکن مالی

خیر، در این روش اقامتی نیازی به گرفتن مدرک زبان و ارائه آن نیست.

فرد می تواند همراه با خانواده به این کشور مهاجرت کرده و بعد از چند سال پاسپورت آن را دریافت نماید.

فرد باید در حساب بانکی خود تقریبا 25 هزار یورو تا 30 هزار یورو برای خود داشته باشد که این رقم برای اعضای خانواده کمتر است.

بر طبق اطلاعات به دست آمده رتبه پاسپورت این کشور 4 است.