Hi, How Can We Help You?

اخذ اقامت اسپانیا 2023

کشور اسپانیا یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است و جزو امن‌ترین و زیباترین کشورهای جهان محسوب می‌شود. کشور اسپانیا عضو کشورهای پیمان شنگن است. اخذ اقامت در اسپانیا امتیازات زیادی نه تنها در این کشور بلکه در محدوده اروپا به همراه دارد. این کشور در قرن پانزدهم میلادی به‌صورت یک پادشاهی یکپارچه و متحد درآمد. جمعیت اسپانیا در سال 2020 حدود ۵۰ میلیون نفر سرشماری شده است. کشور اسپانیا بیش از ۷۰% جمعیت آن مسیحی کاتولیک هستند، مابقی از دین‌های یهودیت، هندو، اسلام و بودائی تشکیل داده‌اند. این کشور به خاطر داشتن طبیعت بسیار زیبا و داشتن شهرهای تاریخی و آداب‌و رسوم خاصش یک مقصد جذاب نام‌گذاری شده است. کشور اسپانیا بر اساس قانون اساسی به ۷۱ ایالت مستقل تقسیم بندی شده است. هر یک از شهرهای مذکور دارای مجلس ایالتی و دولت محلی هستند. شهر مادرید به عنوان پایتخت اسپانیا به حساب می‌آید و مهم ترین شهرهای این کشور عبارتند از: شهر بارسلونا، شهر سویا، شهر مالاگا، شهر گرانادا، شهر والنسیا، ثاراکوثا، تولد، سان سبستیان، سگویا، و بیلبائو.

مزایای اقامت اسپانیا

روش های اخذ اقامت اسپانیا:

اخذ اقامت اسپانیا از طریق روش تمکن مالی:

متقاضیان می توانند با ارائه مدارک (سود سپرده بانکی، اجاره دریافتی از املاک، سود سهام شرکت بورسی، حقوق ماهانه/بازنشستگی، ساخت و ساز، مشاغل آزاد و …) مبنی بر داشتن درآمد ثابت ماهیانه در ایران (برای سرپرست و فرزندان بالای ۱۸ سال معادل ماهانه 2400 یورو، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال نیز هرکدام 600 یورو) و اثبات این موضوع که در طول 6 ماه زندگی در اسپانیا نیاز به حضور فیزیکی در ایران را ندارند، اقدام به اخذ این اقامت نمایند.

مدت زمان اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی:

شرایط تمدید اقامت تمکن مالی اسپانیا:

اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک: (Golden Visa)

متقاضیان می توانند با خرید ملکی به ارزش حداقل 500هزار یورو، اقدام به اخذ این اقامت نمایند.

مدت زمان اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک:

شرایط تمدید اقامت اسپانیا با خرید ملک:

مزایای تمکن مالی یا خودحمایتی اسپانیا:

مزایای اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک:

مدارک لازم

مدارک لازم بطور عمده (ویزای تایپ D):

مدت پروسه دریافت اقامت اسپانیا:

فرایند سفر همه اعضای خانواده برای ویزای تایپ D:

سوالات متداول اخذ اقامت اسپانیا

بله. پس از پنج سال تمدید اقامت، به شما اقامت دائم اسپانیا داده می‌شود. طی این مدت شما باید حداقل 30 ماه را در اسپانیا زندگی کرده باشید و در هیچ برهه‌ای بیش از 12 ماه متوالی بیرون از خاک اسپانیا نبوده باشید.

پس از ده سال اقامت (سکونت بدون وقفه) در اسپانیا (یعنی پنج سال پس از دریافت اقامت دائم)، در صورتی که با زبان اسپانیایی و همچنین کشور اسپانیا آشنایی کافی داشته باشید، واجد شرایط دریافت پاسپورت (تابعیت اسپانیا) هستید. منظور از اقامت بدون وقفه این است که حداقل 60 ماه از مجموع 120 ماه را در اسپانیا زندگی کرده باشید و طی این مدت در هیچ برهه‌ای 12 ماه متمادی از اسپانیا خارج نبوده باشید.

خیر. طی این مدت، شما بدون هیچ محدودیتی مجاز به سفر به تمامی کشورهای حوزه شنگن هستید. برای سفر به خارج از حوزه شنگن نیز، تا سقف مجموعاً 30 ماه در کل پنج سال (در صورتی که در هیچ برهه‌ای بیش از 12 ماه به صورت متمادی خارج از اسپانیا نباشید) مجاز به سفر هستید.

این نوع اقامت برای افرادی صادر می‌شود که به سبب تمکن مالی خوب، نیازی به اشتغال در کشور مقصد ندارند و به همین دلیل، افرادی که اقامت تمکن مالی اسپانیا را دارند مجاز به فعالیت اقتصادی در این کشور نیستند. اما امکان راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت در این کشور برای دارندگان اقامت تمکن مالی اسپانیا وجود دارد.

  • نیاز به داشتن درآمد بسیار بالا
  • نیاز به داشتن سپرده با مبلغ بسیار بالا
  • الزام تحصیل فرزندان در اسپانیا، با توجه به اجباری بودن تحصیل در سنین بین 6 الی 16 سال. (اگر فرزندان در سن تحصیل باشند، الزاماً باید در اسپانیا به تحصیل بپردازند.)
  • نداشتن اجازه فعالیت اقتصادی

در پایان هر سال، با احراز وجود تمامی شرایط ابتدای پروسه، تمدید اقامت صورت خواهد گرفت.

مشاوره رایگان اقامت اسپانیا خانم محیا کوکب زاده