Hi, How Can We Help You?

اقامت دبی

اقامت امارات / اقامت دبی از طریق ثبت شرکت در دبی و یا خرید ملک در دبی در سال‌های اخیر رواج زیادی پیدا کرده است و حتی شرایط جدید اقامت امارات امکان ثبت شرکت با مالکیت صد درصد، بدون نیاز به داشتن شریک اماراتی یا همان کفیل را فراهم کرده است.

این اقامت شامل سرپرست خانواده، همسر و فرزندان زیر 18 سال پسر و فرزندان مجرد دختر است. همانطور که می‌دانید امارات کشوری کوچک اما ثروتمند، با امکانات رفاهی و اجتماعی بسیار سطح بالا است و قوانین سخت و محکمی در خصوص اقامت افراد خارجی دارد. 

با گرفتن اقامت امارات نه تنها می‌توانید زندگی رویایی در دنیای مدرن و پر زرق و برق این شیخ نشین حاشیه خلیج فارس را تجربه کنید، بلکه می‌توانید از کیفیت بالای زندگی در این کشور توریستی تجاری امن نیز بهره‌مند شوید. در این مطلب همراه با آسان سفر باشید تا به شما سریع‌ترین و آسان‌ترین راه‌ها برای گرفتن اقامت دبی را نشان دهیم.

اخذ اقامت دبی با خرید ملک

اخذ اقامت دبی با خرید ملک در دبی یکی از پرطرفدارترین روش‌های اخذ اقامت امارات است. شما می‌توانید با سرمایه گذاری در خرید خانه در دبی اقامت موقت دبی را دریافت کنید و با خیالی آسوده در این کشور مدرن و مرفه حاشیه خلیج فارس زندگی کنید. 

مدت زمان اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری در دبی با خرید ملک با توجه به مبلغ سرمایه گذاری متغیر است. به طور مثال اگر 750 میلیون درهم برای خرید خانه در دبی سرمایه گذاری کنید می‌توانید اقامت 3 تا 5 ساله بگیرید و پس از اتمام این مدت امکان تمدید اقامت با پرداخت هزینه ممکن است. 

در نظر داشته باشید که اگر ملکی را پیش خرید کنید امکان گرفتن اقامت 3 ساله فراهم نخواهد بود. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر درباره هزینه اقامت امارات از طریق خرید خانه در دبی می‌توانید با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

اخذ اقامت دبی با ثبت شرکت

یکی از آسان‌ترین و سریع‌ترین راه‌های گرفتن اقامت امارات ثبت شرکت در دبی است. این نوع اقامت دو ساله است و از طریق ثبت لایسنس تجاری به نام شخص متقاضی در کشور امارات اخذ می ‌شود. اخذ اقامت دبی از طریق ثبت شرکت بدون داشتن شرکت فیزیکی امکان پذیر است و این اقامت شامل متقاضی اصلی اقامت، همسر، فرزندان زیر 18 سال پسر و فرزندان مجرد دختر می‌شود. 

در گذشته برای گرفتن اقامت با ثبت شرکت در دبی افراد خارجی می‌توانستند تنها مالکیت 49 درصد سهام را داشته باشند و بقیه سهم به کفیل اماراتی تعلق می‌گرفت. اما شرایط جدید اقامت امارات این امکان را برای افراد خارجی فراهم ساخته تا بتوانند مالک 100 درصد سهام باشند. در شرایط جدید اقامت دبی دولت این کشور امکان راه اندازی کسب و کار و یا ثبت شرکت بدون داشتن دفتر را فراهم کرده است.

انواع مجوز ثبت شرکت در دبی

مجوز تجاری (Commercial License):

با اخذ کامرشیال لایسنس یا همان مجوز تجاری شما می‌توانید در امارات به تجارت کالا و فروش بعضی کالاها و خدمات بپردازید. ثبت شرکت در امارات از طریق این مجوز می‌توانید طیف وسیعی از کالاها را به امارات وارد کرده و بفروشید یا به خارج از امارات صادر کنید. تجارت لباس، تجهیزات، خودرو و … جز این موارد هستند. 

از طریق اخذ جوز تجاری حتی می‌توانید خدماتی مانند خرید و فروش املاک در امارات داشته باشید.  امکان اخذ مالکیت 100% شرکت در این روش وجود دارد. یعنی در این حالت هیچ کفیلی وجود ندارد، حتی هنگام عقد قرارداد.

ثبت شرکت در امارات با مجوز حرفه ای خدماتی (Professional License):

مجوز حرفه‌ای مخصوص مشاغل خدماتی و مشاغلی است که نیازمند توانایی‌های ذهنی، تحصیلات آکادمیک و یا روش‌های علمی و دقیق هستند. مانند شرکت‌های حقوقی و وکالت، شرکت‌های حسابداری و یا مشاوره‌ای با مالکیت 100% برای متقاضی. 

مجوز صنعتی  (Industrial License):

برای کسب و کارهایی است که در زمینه تهیه، تولید و پردازش کالا فعالیت دارند گرفتن مجوز صنعتی مورد نیاز است. مواد صنعتی، نفت و گاز، مواد غذایی، داروسازی و … جز این موارد هستند.

 • بهترین گزینه‌ها برای ثبت شرکت در امارات برای ایرانیان عبارتند از: شرکت‌هایی با مسئولیت محدود (LLC)، شرکت‌های سهامی (Civil Company)، شرکت‌های غیرسهامی (Sole Establishment). شرکت‌های LLC در دسته مجوز تجاری Commercial و شرکت‌های سهامی و غیرسهامی در دسته مجوز حرفه‌ای Professional قرار می‌گیرند.

فرآیند ثبت شرکت در دبی و اخذ اقامت دبی

 • دریافت تاییدیه اولیه پس از تحویل مدارک (کپی شناسنامه، کارت ملی، پاسپورت، عکس 4*6)
 • مشخص کردن تاریخ سفر، اخذ ویزای امارات، تهیه بلیط هواپیما دبی و رزرو هتل دبی
 • مراجعه به اداره آمر (Amer) یعنی اداره کل اقامت و امور خارجی دبی برای ثبت شرکت
 • اخذ جواب ثبت شرکت پس از 24 تا 48 ساعت
 • انجام آزمایش‌های پزشکی از قبیل هپاتیت، ایدز،HPV و غیره
 • تحویل جواب آزمایش پس از 48 ساعت
 • انگشت نگاری، چهره نگاری و دریافت لیبل اقامت
 • گرفتن ID کارت اقامت امارات7 تا 14 روز پس از انگشت نگاری

هزینه اقامت دبی

هزینه اقامت دبی با توجه به شیوه‌ای که شما برای گرفتن اقامت اقدام می‌کنید متفاوت است. شرکت آسان سفر با همکاری کارگزاران معتمد خود در دبی امور مربوط به اخذ اقامت شما را از ثبت شرکت تا دریافت کارت اقامت در طول مدت سفر شما به دبی به طور کامل توسط کارشناسان اقامتی خود انجام می دهد. 

اقامت امارات از طریق ثبت شرکت LLC برای متقاضی اصلی 35 هزار درهم و 10 هزار درهم به ازای هر همراه هزینه دارد. همراهان از قبیل همسر، دختر مجرد و فرزند پسر زیر 18 هستند. همچنین، هزینه اقامت امارات از طریق ثبت شرکت خدماتی برای متقاضی اصلی 35 هزار درهم و برای هر همراه 10 هزار درهم است. توجه داشته باشید که فرزند حتما باید مجرد و فرزند پسر زیر 18 سال باشد.

مدت سفر شما به دبی با توجه به نوع ثبت شرکت بین 10 تا 14 روز طول می‌کشد. پاسپورت باید تا زمانی که لیبل اقامت در آن خورده می‌شود دست کارگزار و کفیل در دبی بماند و متقاضی می تواند پس از انجام این پروسه پاسپورت خود را دریافت کند و به ایران برگردد. سپس دو الی سه روز بعد کارت اقامت برایش صادر و ارسال می‌شود. شخص متقاضی باید جواز خود را هر سال تمدید کند و هزینه تمدید آن نسبت به نوع جواز یا لایسنسی که دارد متفاوت است و حدود 8 تا 10 هزار درهم هزینه دارد.

شرایط اقامت دبی برای ایرانیان

شرایط اقامت دبی برای ایرانیان همانند مردم ملیت‌های دیگر از طریق سرمایه گذاری در دبی امکان پذیر است. هزینه گرفتن اقامت امارات برای ایرانیان با خرید ملک حداقل 750 هزار درهم تمام می‌شود؛ اما در نظر داشته باشید که از این طریق نمی‌توانید اقامت دائم دبی را بگیرید. 

با خرید ملک در دبی شما اقامت موقت می‌گیرید که با توجه به مبلغ ملک و شرایط شما، مدت زمان این اقامت متغیر است و در زمان‌های مقررر باید با پرداخت هزینه دوباره اقامت امارات را تمدید کنید. شرایط اقامت دبی برای ایرانیان از همه لحاظ فوق العاده است. نزدیکی امارات به ایران، رفاه بالا، امنیت، تشابهات فرهنگی و غذایی تنها مواردی انگشت شمار از مزیت‌های زندگی ایرانیان در دبی بشمار می‌رود.

مراحل اقامت دبی

مراحل اقامت دبی با توجه به روشی که برای گرفتن اقامت امارات انتخاب می‌کنید متفاوت است. در ابتدا پیشنهاد می‌کنیم با کارشناسان متخصص اخذ اقامت امارات در آسان سفر تماس گرفته و مشاوره بگیرید. پس از مشخص کردن مبلغی که می‌خواهید برای خرید ملک در امارات و یا ثبت شرکت در امارات سرمایه گذاری کنید، هماهنگی‌های لازم را با آسان سفر برای سفر به دبی انجام دهید. 

پس از گرفتن تاییدیه از دبی باید درخواست ویزا دبی بدهید و هتل دبی و پرواز دبی را رزرو کنید تا برای طی کردن سایر مراحل قانونی به این کشور سفر کنید. مرحله بعد انجام آزمایش خون برای اقامت دبی است. سپس باید برای انجام انگشت نگاری و چهره نگاری اقدام کنید و در نهایت بعد از ثبت اقامت امارات در پاسپورت، امارات آی دی خود را دریافت خواهید کرد.

مدارک لازم برای اخذ اقامت دبی

مدارک لازم برای اخذ اقامت دبی با توجه به روش انتخابی فرد برای گرفتن اقامت امارات متفاوت است. اما در کل مدارک مورد نیاز برای گرفتن اقامت امارات در تمام روش‌ها به ترتیب زیر است:

 1. گذرنامه 
 2. شناسنامه 
 3. کارت ملی 
 4. پرینت گردش حساب بانکی شش ماه

در نظر داشته باشید که اگر از طریق کار در دبی، تحصیل در دبی، خرید خانه در دبی، ثبت شرکت در دبی، و یا سرمایه گذاری در دبی می‌خواهید اقدام به اخذ اقامت امارات کنید حتما باید مدارک بیشتری با توجه به درخواست اداره مهاجرت امارات ارائه دهید.

مزایای اقامت دبی

مزایای اقامت دبی بدون شک انقدر زیاد است که تنها پس از اقامت در این کشور شیخ نشین مرفه به آن‌ها پی خواهید برد. زندگی در دبی اگرچه هزینه بالایی به همراه دارد اما سطح رفاه و کیفیت زندگی در این کشور به قدری بالا است که ارزشش را دارد. 

همانطور که می‌دانید شیخ نشین امارات متحده عربی از اقتصاد پویا و درحال رشد بهره‌مند است و دارای دومین اقتصاد بزرگ (تولید ناخالص داخلی 414.18 میلیارد دلار آمریکا در سال 2018) در جهان عرب است. طبق گزارش سهولت انجام تجارت بانک جهانی، جایگاه امارات متحده عربی در جهان رتبه 31 و در خاورمیانه رتبه 1 است. 

از دیگر مزایای اقامت امارات متحده عربی دارا بودن زیرساخت قوی، امکانات رفاهی بالا، امکانات تفریحی، سطح عالی آموزشی و امنیت است. علاوه بر این‌ها، پیشرفت سریع اقتصادی امارات متحده عربی موجب تقویت گسترده ساخت پروژه‌های مسکونی و تجاری در سراسر این کشور شده است. این کشور تقریباً همیشه در پروژه‌های خود از آخرین فناوری استفاده می‌‌کند.

برخی دیگر از مزایای اقامت دبی به ترتیب زیر هستند:

 • استفاده از خدمات درمانی و ثبت نام در مدارس و کالج ها
 • امکان گرفتن اقامت برای سایر اعضای خانواده
 • خرید املاک و مستغلات در دبی با نام شرکت
 • محیطی بین المللی و سازگار با فرهنگ ایران
 • تسهیل دریافت ویزای شنگن، کانادا، آمریکا
 • عدم نیاز به گرفتن دفتر به صورت فیزیکی
 • تجارت آزاد در بازار محلی امارات و جهان
 • شرکت در مناقصات و پروژه‌های دولتی
 • امکان افتتاح حساب بانکی در امارات
 • نزدیکی به ایران و رفت و آمد راحت
 • ثبت شرکت به صورت شریکی
 • عدم وجود نرخ تورم
 • حداقل مالیات

انواع اقامت دبی

انواع اقامت دبی با توجه بر هدف شما از مهاجرت متفاوت است و با روش‌های مختلفی امکان‌پذیر می‌شود. سریع‌ترین و ارزان‌ترین راه برای دریافت اقامت امارات از طریق ثبت شرکت است که مدت زمان اقامتی که به شما داده می‌شود سه ساله ولی قابل تمدید است. 

گرفتن اقامت دبی از طریق ثبت شرکت تنها 10 روز تا دو هفته طول می‌کشد و به همین دلیل می‌توان گفت یکی از بهترین روش‌ها برای گرفتن اقامت بشمار می‌رود. روش دیگر اخذ اقامت امارات از طریق خرید ملک است که با توجه به ارزش ملک، مدت زمان اقامت متغیر است و با پرداخت هزینه در موعدهای مشخص شده از جانب دولت امارات می‌توانید اقامت خود را تمدید کنید. 

اخذ اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری در زمینه‌های مختلف نیز فراهم است؛ با این روش می‌توانید اقامت 3 تا 10 ساله دریافت کنید. روش‌های دیگری که می‌توانید اقامت دبی بگیرید از طریق تحصیل، کار، ازدواج، تولد فرزند، بازنشستگی و ویزای طلایی دبی است که همه انواع این اقامت‌ها موقت و قابل تمدید با پرداخت هزینه هستند.

اخذ پاسپورت دبی

اخذ پاسپورت دبی برای اتباع خارجه به این راحتی‌ها امکان پذیر نیست و در برخی شرایط غیر ممکن است؛ چرا که برای گرفتن تابعیت امارات این کشور از قانون خون پیروی می‌کند و حتی در صورت تولد فرزند در خاک امارات امکان اخذ پاسپورت دبی برای او غیر ممکن است. پس بهتر است بدانید از طریق سرمایه گذاری در امارات، ثبت شرکت در امارات، خرید ملک در امارات و روش‌های دیگر تنها اقامت موقت امارات را خواهید گرفت که باید با پرداخت هزینه این اقامت را تمدید کنید. 

گرفتن پاسپورت امارات یکی از مشکلاتی است که خیلی از مهاجران با آن مواجه هستند؛ لذا شما چه با ویزای کاری امارات به این کشور بروید، چه از طریق خرید ملک در دبی و یا ثبت شرکت در دبی اقامت بگیرید، ممکن نیست بتوانید پاسپورت امارات بگیرید. تنها راه گرفتن پاسپورت دبی ازدواج با شهروند اماراتی است که پروسه زمان بری است و شرایط خاص خودش را دارد. 

برای گرفتن پاسپورت دبی از طریق ازدواج با مرد تبعه اماراتی باید زوج حداقل صاحب یک فرزند شوند و 7 سال از ازدواج آن‌ها گذشته باشد؛ در این شرایط زن باید تابعیت اصلی خود را رد کرده و پاسپورت امارات بگیرد. در صورتی که مردی با زن تبعه امارات ازدواج کند فقط می‌تواند اقامت امارات بگیرد و پاسپورت دبی به او تعلق نمی‌گیرد.

سخن آخر

در نهایت اینکه اگر قصد مهاجرت به امارت و گرفتن اقامت این کشور را دارید بهتر است با کارشناسان متخصص اخذ اقامت امارات در آسان سفر تماس بگیرید، تا با توجه به شرایط و هدفی که دارید، آسان‌ترین و سریع‌ترین راه برای گرفتن اقامت دبی را به شما نشان دهند. 

مهاجرت مسیری پر پیچ و خم و دشوار است، به همین دلیل توصیه می‌کنیم حتما از طریق شرکت معتبر و مطمئن آسان سفر اقدام کنید تا بتوانید به طور قطعی اقامت خود را دریافت کنید. در این مطلب سعی کردیم هر آنچه که لازم است درباره گرفتن اقامت امارات بدانید را در اختیارتان قرار دهیم. در صورت هر گونه سوال می‌توانید با مشاوران اقامت امارات در آسان سفر تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره‌مند شوید.

سوالات متدوال اقامت دبی

ثبت شرکت در دبی حدود 10 روز کاری تا 2 هفته طول می‌کشد.

بهترین راه دریافت اقامت امارات ثبت شرکت در امارات بدون گرفتن دفتر فیزیکی است.

گرفتن پاسپورت امارات تنها از طریق ازدواج با مرد اماراتی و حداقل 7 سال بعد از زندگی مشترک امکان‌پذیر است. گرفتن پاسپورت دبی از طریق سرمایه گذاری در دبی، تحصیل در دبی، کار در دبی و یا روش‌های دیگر امکان پذیر نیست.

بله. با اخذ اقامت امارات از طریق ثبت شرکت می‌توانید برای خانواده خود نیز اقامت بگیرید و آن‌ها را همراه خود ببرید.

کفیل یک فرد اماراتی، شریک و نماینده شرکت شما هنگامی‌ست که در امارات حضور ندارید. در شرایط جدید اقامت امارات امکان ثبت شرکت در امارات بدون کفیل هم فراهم شده است.

ارزان ترین راه گرفتن اقامت دبی پیدا کردن کار و گرفتن ویزای کاری دبی است.  

بهترین راه گرفتن اقامت دبی از طریق ثبت شرکت در دبی یا خرید ملک در دبی است.

خیر. با خرید ملک در دبی نمی‌توانید پاسپورت امارات بگیرید.

خیر. گرفتن پاسپورت دبی از طریق سرمایه گذاری در دبی ممکن نیست.

هزینه اقامت دبی با توجه به مبلغ سرمایه گذاری در دبی و شرایطی که دارید متغیر است.

ویزای طلایی امارات همان اقامت بلند مدت 5 ساله یا 10 ساله امارات است که برای استعدادهای خاص، دانشمندان، پزشکان، و یا نوعی از سرمایه گذاری‌های خاص صادر می‌شود.

گالری تصاویر

مشاوره رایگان اقامت دبی خانم آرمیتا ولی‌اللهی