Hi, How Can We Help You?

پاسپورت دومینیکا

اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری یکی از بهترین و راحت‌ترین روش‌های مهاجرت به دومینیکا است. گرفتن پاسپورت دومینیکا راه شما را برای مهاجرت به کشورهای دیگر هموار می‌کند. طبیعت بکر و زیبای کشور جزیره‌ای دومینیکا، آب و هوای تمیز، معافیت مالیاتی، هزینه پایین، و امکان سفر به 140 کشور دنیا بدون ویزا و 38 کشور با ویزای فرودگاهی تنها برخی از مزیت های اخذ پاسپورت دومینیکا بشمار می‌روند.

از آنجایی‌که امروزه ایرانیان زیادی به دنبال گرفتن پاسپورت دوم و مهاجرت هستند، تصمیم گرفتیم در این مطلب همه چیز درباره گرفتن اقامت دومینیکا را با شما درمیان بگذاریم. اگر علاقه‌مند به مهاجرت به دومینیکا و گرفتن تابعیت دومینیکا هستید می‌توانید با کارشناسان آسان سفر تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما در زمینه اخذ پاسپورت و مهاجرت بهره‌مند شوید.

دومینیکا کجاست؟

دومینیکا (Commonwealth of Dominica) کشوری جزیره‌ای واقع در دریای کارائیب است و پایتخت دومینیکا روسو (Roseau) نام دارد. این کشور کارائیبی متشکل از جزایر بادپناه (Windward Islands) و منطقه آنیل کوچک (Lesser Antilles) است. جزایر بادپناه به گروهی از جزیره‌ها در دریای کارائیب و آمریکای مرکزی (که بخشی از جزایر آنیل کوچک هستند) گفته می‌شود. 

زبان رسمی دومینیکا و زبان های رایج دومینیکا

زبان رسمی دومینیکا انگلیسی است، اما زبان‌های رایج دومینیکا کریول دومینیکایی (Dominican Creole) و فرانسوی هستند. طبیعت دومینیکا به قدری زیبا و بکر است که به آن نام جزیره طبیعت کارائیب را داده‌اند. جالب است بدانید که دریاچه جوشان که دومین چشمه آب گرم دنیا است در دومینیکا قرار دارد. به گفته زمین شناسان جزیره دومینیکا جوان‌ترین جزیره آنیل کوچک بشمار می‌رود و علت اصلی فعال بودن آتشفشان آن به خاطر سن کم جزیره است. 

موقعیت جغرافیایی جزیره دومینیکا این کشور را به مقصدی ایده‌آل برای سپری کردن تعطیلاتی فراموش نشدنی تبدیل کرده است. سواحل زیبا، جنگل‌های بارانی، چشمه‎‌های آب گرم، آبشارها، دریاچه‌های آب شیرین و مناطق غواصی تنها تعداد معدودی از جاذبه‌های گردشگری این کشور جزیره‌ای هستند.

مزایای اخذ پاسپورت دومینیکا

مزایای پاسپورت دومینیکا تنها به اقامت در کشوری با طبیعت زیبا و هزینه پایین ختم نمی‌شود. طبق آخرین گزارش سایت پاسپورت ایندکس در سال 2022، با گرفتن پاسپورت این کشور می‌توانید به 70 کشور بدون ویزا و 38 کشور با ویزای فرودگاهی یا همان ویزای بدو ورود سفر کنید.

اعتبار پاسپورت دومینیکا در سال 2022 در رتبه 36 در دنیا قرار گرفته و این در حالی است که اعتبار پاسپورت ایران در رتبه 85 قرار گرفته و با پاسپورت ایران تنها می‌توانیم به 7 کشور بدون ویزا سفر کنیم. جالب است بدانید که برای گرفتن اقامت دومینیکا نیازی به گرفتن مدرک زبان انگلیسی ندارید.

مزایای دیگر گرفتن اقامت دومینیکا

تسهیل مهاجرت به آمریکا، انگلیس، کانادا و کشورهای دیگر از دیگر مزیت های گرفتن اقامت دومینیکا است. همانطور که می‌دانید به خاطر برخی از مسائل، ایرانیان برای مهاجرت با مشکلات متعددی مواجه هستند. یکی از این مشکلات عدم وجود سفارت برخی از کشورها مثل آمریکا، انگلیس و یا کانادا در ایران است. 

اخذ پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان همانند سکوی پرتابی برای مهاجرت به آمریکا، انگلیس و کشورهایی از این قبیل بشمار می‌رود. بهتر است بدانید که جزیره دومینیکا عضو قلمروهای مشترک المنافع یا همسود (Commonwealth Realms) است و با داشتن پاسپورت این کشور کارائیبی می‌توانید به کشورهای عضو مشترک المنافع بدون ویزا سفر کنید.

اخذ پاسپورت دومینیکا با آسان سفر

برخی دیگر از مزیت های اخذ پاسپورت دومینیکا به ترتیب زیر هستند:

 • انتقال حق شهروندی دومینیکا به نسل‌های آینده بدون پرداخت مالیات بر ارث
 • اخذ پاسپورت دومینیکا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه
 • گرفتن پاسپورت دومینیکا برای همسر و فرزندان زیر 30 سال
 • سهولت دریافت ویزای آمریکا، کانادا، انگلیس و استرالیا
 • امکان گرفتن اقامت برای والدین بالای 65 سال
 • دارا بودن هم زمان پاسپورت ایران و دومینیکا
 • برخورداری از مزایای کشورهای مشترک المنافع
 • عدم نیاز به حضور فیزیکی در کشور دومینیکا
 • انگلیسی بودن زبان رسمی دومینیکا
 • امکان کار و تحصیل در انگلیس
 • افتتاح حساب بانکی بین المللی
 • دریافت شهروندی مادام العمر
 • عدم نیاز به مدرک تحصیلی
 • معافیت از پرداخت مالیات
 • خدمات درمانی رایگان
اقامت دومینیکا

مدارک مورد نیاز دریافت پاسپورت دومینیکا

مدارک مورد نیاز اخذ پاسپورت دومینیکا

روش‌های اخذ پاسپورت دومینیکا

با توجه بر شرایطی که دارید بهترین روش های اخذ پاسپورت متفاوت است و شما تنها با گرفتن ویزا دومینیکا و دارا بودن شرایط سفر به این کشور نمی‌توانید اقامت دومینیکا را بگیرید. راه‌های گرفتن شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری در دومینیکا، خرید ملک در دومینیکا، ازدواج، تحصیل در دومینیکا و یا پیدا کردن کار در دومینیکا فراهم است. اغلب ایرانیان برای گرفتن شهروندی این کشور از طریق سرمایه گذاری اقدام می‌کنند.

برنامه‌های دولت دومینیکا برای اعطای شهروندی به افراد خارجی

دولت این کشور برنامه‌های مختلفی برای دادن تابعیت به افراد خارجی از طریق سرمایه گذاری ارائه داده است. بهترین روش‌ها برای اخذ اقامت دومینیکا از طریق خرید خانه در دومینیکا و یا سرمایه گذاری در این کشور است. معمولا درخواست گرفتن پاسپورت توسط نماینده قانونی دولت دومینیکا بررسی می‌شود.

همچنین، تقاضای شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری توسط نمایندگان رسمی اداره واحد سرمایه گذاری (Citizenship by Investment Unit) انجام می‌شود. اگر به دنبال گرفتن اقامت دومینیکا هستید می‌توانید با مشاوران تخصصی اخذ اقامت دومینیکا در آسان سفر تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

مراحل اخذ پاسپورت دومینیکا

برای گرفتن پاسپورت طبیعتا باید پروسه‌های اداری را طی کنید و مدارک مورد نیاز درخواست شهروندی دومینیکا را بر اساس نیاز اداره مهاجرت تهیه و ارائه دهید. به همین دلیل آسان سفر در این بخش از مطلب فهرستی از مراحل دریافت اقامت دومینیکا را برایتان تهیه کرده تا پیش زمینه‌ای درباره این پروسه داشته باشید و دچار سر در گمی نشوید. 

مراحل دریافت پاسپورت دومینیکا به ترتیب زیر است:

 1. مشاوره با کارشناسان اخذ پاسپورت دومینیکا در آسان سفر
 2. آماده سازی مدارک و عقد قرارداد با شرکت
 3. تکمیل فرم‌های درخواست اقامت دومینیکا و دریافت فایل نامبر
 4. ترجمه و ارسال مدارک به دفتر دومینیکا
 5. بررسی سوابق امنیتی و صدور نامه تاییدیه توسط دولت دومینیکا
 6. پرداخت مبالغ سرمایه گذاری به دولت دومینیکا
 7. صدور گواهی شهروندی دومینیکا و پاسپورت

مرحله اول

عقد قرار داد و تکمیل کردن فرمها و دریافت فایل نامبر

مرحله دوم

ترجمه و ارسال مدارک به دفتر دومینیکا و شروع تحقیقات امنیتی

مرحله سوم

اتمام تحقیقات پلیس دومینیکا و دریافت نامه رسمی موفقیت پروسه

مرحله چهارم

واریز وجوه دولتی و دریافت پاسپورت کشور دامینیکا

کشورهای بدون ویزا با پاسپورت دومینیکا

یکی از سوالاتی که ممکن است برای علاقه‌مندان به گرفتن شهروندی دومینیکا پیش بیاید این است که با پاسپورت دومینیکا به کدام کشورها می‌توان بدون ویزا سفر کرد؟

ونزوئلا، اوگاندا، تووالو، ترکیه، زامبیا، ازبکستان، ترینیداد و توباگو، سوئیس، تانزانیا، توگو، سورینام، سریلانکا، سنت ویسنت، جمهوری سودان جنوبی، جمهوری سیرالئون، تیمور شرقی، آندورا، آنگولا، ارمنستان، آنتیگوا و باربودا، اتریش، باهاماس، باربادوس، بلاروس، بلیز، بولیوی، بوسنی و هرزگوین، بوتسوانا، برزیل، بلغارستان، بوروندی، کامبوج، کیپ ورد، کلمبیا، کوموروس یا اتحاد قُمُر یا مجمع‌الجزایر قمر، کنگو، کاستاریکا، کرواسی، ساحل عاج، و کوبا برخی از کشورهایی هستند که با پاسپورت دومینیکا می‌توانید بدون گرفتن ویزا به آن‌ها سفر کنید. 

فهرست برخی دیگر از کشورهای بدون ویزا با پاسپورت دومینیکا:

قبرس، دانمارک، دیبوجی، جمهوری دومینیکن، اکوادور، مصر، استونی، فیجی، فنلاند، فرانسه، گابون، گامبیا، آلمان، یونان، گرنادا، گینه، گینه بیسائو، گویان، هایتی، هنگ کنگ، ایسلند، هند، ایران، ایرلند، جامائیکا، اردن، کنیا، کوزوو، لسوتو، لیختن اشتاین، لیتوانی، ماداگاسکار، مالاوی، مالدیو، موریتانی، مولدوا، موناکو، مونته نگرو، موزامبیک، نپال، هلند، نیکاراگوئه، نیجریه، نروژ، فلسطین، پالائو، پاناما، پرو، نیوگینه، فیلیپین، پرتقال، رومانی، رواندا، سنت لوسیا، سنت کیتس و نویس، ساموای، سنگال، صربستان، سیشل، اسلواکی، اسلوونیا، سومالیا، کره جنوبی، اسپانیا، سریلانکا، انگلستان، اکراین.

هزینه زندگی در دومینیکا

هزینه زندگی در دومینیکا در مقایسه با کشورهای دیگر پایین‌تر است اما در مجموع نمی‌توانیم نرخ ثابتی را برای هزینه‌ها مشخص کنیم؛ چون همانطور که می‌دانید سبک زندگی افراد با یکدیگر متفاوت است. با توجه بر هدف از مهاجرت به دومینیکا، تعداد افراد خانواده، سن، عادت‌های غذایی و در کل لایف استایل افراد هزینه زندگی در دومینیکا متغیر است. 

به طور مثال هزینه اجاره خانه در دومینیکا همانند ایران در هر منطقه‌ای فرق دارد. اگر می‌خواهید در پایتخت دومینیکا «روسو» زندگی کنید بدون شک با توجه بر محله‌ای که انتخاب می‌کنید، نوع خانه، امکانات و متراژ آن هزینه بالاتری در مقایسه با زندگی در شهرهای کوچک و یا حومه شهر باید بپردازید. اگر قصد سرمایه گذاری در دومینیکا را دارید بهتر است که از طریق خرید ملک در دومینیکا برای گرفتن اقامت اقدام کنید.

اعتبار پاسپورت دومینیکا

قیمت پاسپورت دومینیکا

قیمت پاسپورت دومینیکا یا همان هزینه پاسپورت دومینیکا با توجه بر شیوه‌ای که برای گرفتن اقامت اقدام می‌کنید و تعداد همراهانتان متفاوت است. برای دریافت پاسپورت دوم خود از کشور دومینیکا دو گزینه سرمایه گذاری پیش رو دارید. شما می‌توانید با توجه ‌به بودجه و برنامه‌ریزی خود، یکی از این ۲ روش‌ زیر را انتخاب کنید:

1. کمک بلاعوض به دومینیکا

هزینه دریافت پاسپورت دومینیکا از طریق کمک به دولت دومینیکا برای متقاضی اصلی حدودا برابر است با 100000$ و برای زوج بدون فرزند برابر است با 150000$. مبلغ کمک بلاعوض به دومینیکا برای گرفتن اقامت این کشور با توجه به تعداد اعضای خانواده و شرایط متقاضی متغییر است.

2. سرمایه گذاری در دومینیکا

دومین راه برای اخذ شهروندی دومینیکا آن است که متقاضی باید ملک مجازی به ارزش حداقل ۲۰۰۰۰۰ دلار خریداری کند و با این خرید در بخشی از پروژه‌ها و مستغلات اصلی کشور دومینیکا سهیم شود. لازم به ذکر است که دولت دومینیکا ارزش املاک و پروژه‌های در حال احداث را مشخص می‌کند. مبلغ سرمایه گذاری در دومینیکا با توجه به شرایط متقاضی می‌تواند متغیر باشد.

اخذ پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا بهتر است یا پاسپورت ترکیه

در مورد اینکه پاسپورت دومینیکا بهتر است یا پاسپورت ترکیه باید بگوییم اول از همه به شرایط متقاضی، مبلغی که برای سرمایه گذاری در نظر گرفته و هدف او از مهاجرت بستگی دارد. اگر بخواهیم اعتبار پاسپورت دومینیکا و اعتبار پاسپورت ترکیه را مقایسه کنیم، بهتر است بدانید که با گرفتن شهروندی دومینیکا می‌توانید به 70 کشور بدون ویزا و 38 کشور با ویزای فرودگاهی یا همان ویزای بدو ورود سفر کنید. 

اما با گرفتن پاسپورت ترکیه امکان سفر به 59 کشور بدون ویزا و 45 کشور با ویزای بدو ورود فراهم است. اعتبار پاسپورت دومینیکا در سال 2022 در رتبه 36 و اعتبار پاسپورت ترکیه در رتبه 38 قرار گرفته است.

مهم‌ترین مزیت گرفتن شهروندی دومینیکا در مقایسه با پاسپورت ترکیه:

یکی از مهم‌ترین مزایای گرفتن شهروندی دومینیکا در مقایسه با پاسپورت ترکیه این است که متقاضی اصلی با گرفتن پاسپورت می‌تواند برای همسر و فرزندان زیر 30 سال خود و همچنین پدر و مادرش درخواست شهروندی دومینیکا بدهد؛ ولی با پاسپورت ترکیه متقاضی فقط می‌تواند برای همسر و فرزندان زیر 18سال درخواست شهروندی ترکیه بدهد. 

مهم‌تر از همه اینکه با گرفتن شهروندی دومینیکا شما از پرداخت مالیات معاف هستید؛ در مقایسه، با گرفتن پاسپورت ترکیه متقاضی باید هر 3 ماه اظهارنامه مالیاتی پر کند و به دولت ترکیه مالیات بپردازد. از خوبی‌های دیگر اخذ اقامت دومینیکا، ارزان بودن هزینه اخذ این پاسپورت و عدم نیاز به حضور فیزیکی در این کشور برای درخواست شهروندی است.

اخذ پاسپورت دومینیکا

فرق دومینیکن و دومینیکا

دومینیکن و دومینیکا دو کشور کاملا متفاوت با موقعیت مکانی متفاوت هستند؛ پس حتما دقت کنید که این دو کشور را با یکدیگر اشتباه نگیرید. جمهوری دومینیکن (República Dominicana) دومین کشور بزرگ حوزه کارائیب است و زبان رسمی آن اسپانیایی است. 

پایتخت کشور جمهوری دومینیکن سانتو دومینگو (Santo Domingo) نام دارد و در مقایسه با دومینیکا پاسپورت ضعیف‌تری دارد. قدرت پاسپورت جمهوری دومینیکن در سال 2022 در رتبه 64 قرار گرفته و تنها به 24 کشور می‌توان بدون ویزا سفر کرد. در مقایسه دومینیکا (Dominica) کشوری جزیره‌ای است و پایتخت آن روسو (Roseau) نام دارد. زبان رسمی دومینیکا انگلیسی است و پاسپورت دومینیکا قدرتمندتر از پاسپورت جمهوری دومینیکن است.

سوالات پرتکرار کاربران درباره پاسپورت دومینیکا

مدت زمان گرفتن پاسپورت دومینیکا حدود 3 تا 4 ماه  طول می‌کشد.

خیر. متقاضیان اقامت دومینیکا نمی‌توانند درخواست خود را مستقیماً به CBIU دومینیکا ارسال کنند.

اعتبار پاسپورت دومینیکا برای بزرگسالان 10 سال و برای کودکان زیر ۱۶ سال 5 سال است. 

  حداقل هزینه دریافت پاسپورت دومینیکا برای یک زوج با دو فرزند زیر 16 سال برابر با 175000$ است.

کشورهای بدون ویزا با پاسپورت دومینیکا عبارتند از: ونزوئلا، اوگاندا، تووالو، ترکیه، زامبیا، ازبکستان، ترینیداد و توباگو، سوئیس، تانزانیا، توگو، سورینام، سریلانکا، سنت ویسنت، جمهوری سودان جنوبی، جمهوری سیرالئون، تیمور شرقی، آندورا، آنگولا، ارمنستان، آنتیگوا و باربودا، اتریش، باهاماس، باربادوس، بلاروس، بلیز، بولیوی، بوسنی و هرزگوین، بوتسوانا، برزیل، بلغارستان، بوروندی، کامبوج، کیپ ورد، کلمبیا، کوموروس یا اتحاد قُمُر یا مجمع‌الجزایر قمر، کنگو، کاستاریکا، کرواسی، ساحل عاج ، کوبا، قبرس، دانمارک، دیبوجی، جمهوری دومینیکن، اکوادور، مصر، استونی، فیجی، فنلاند، فرانسه، گابون، گامبیا، آلمان، یونان، گرنادا، گینه، گینه بیسائو، گویان، هایتی، هنگ کنگ، ایسلند، هند، ایران، ایرلند، جامائیکا، اردن، کنیا، کوزوو، لسوتو، لیختن اشتاین، لیتوانی، ماداگاسکار، مالاوی، مالدیو، موریتانی، مولدوا، موناکو، مونته نگرو، موزامبیک، نپال، هلند، نیکاراگوئه، نیجریه، نروژ، فلسطین، پالائو، پاناما، پرو، نیوگینه، فیلیپین، پرتقال، رومانی، رواندا، سنت لوسیا، سنت کیتس و نویس، ساموای، سنگال، صربستان، سیشل، اسلواکی، اسلوونیا، سومالیا، کره جنوبی، اسپانیا، سریلانکا، انگلستان، اکراین.

رتبه پاسپورت دومینیکا در سال 2022 در دنیا 36 است.

روش‌های گرفتن شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری در دومینیکا، خرید ملک در دومینیکا و یا کمک بلاعوض به دولت دومینیکا است.

بله. شما می‌توانید با خرید ملک در دومینیکا شهروندی دومینیکا بگیرید.

نمونه های موفق اخذ پاسپورت دومینیکا توسط مجموعه آسان سفر

مشاوره رایگان اقامت دومینیکا خانم آیناز توانا