Hi, How Can We Help You?

ویزای کانادا

کانادا یکی از جذاب‌ترین کشورهای دنیا برای علاقه‌مندان به طبیعت و ماجراجویی می‌باشد ویزای توریستی کانادا، ویزایی است که با در دست داشتن آن می توانید از امکان اقامت موقت در کشور کانادا بهره‌مند شوید.

اطلاعیه مهم ویزای کانادا 2021

از تاریخ 7 سپتامبر 2021 (16 شهریور 1400) تمامی دارندگان ویزای توریستی کانادا که هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده باشند، میتوانند بدون نیاز به قرنطینه، به کانادا سفر کنند. واکسن های مورد تایید کانادا برای اخذ ویزای توریستی و سفر به این کشور عبارتند از: «فایزر و بیون‌تک»، «مدرنا»، «آسترازنکا» و «جانسون اند جانسون» افرادی که واکسن سینوفارم یا سینو واک را دریافت کرده باشند به شرطی می توانند به کانادا سفر کنند که بعد از ورود به این کشور، به مدت 14 روز در محل تعیین شده توسط خودشان قرنطینه شوند. در حال حاضر امکان اخذ وقت سفارت کانادا و درخواست ویزای توریستی این کشور وجود دارد.

شرایط ویزای توریستی کانادا

شرایط ویزای توریستی کانادا، هر ساله توسط سفارت کانادا تعیین می¬شوند و اگر شرایط ویزای توریستی کانادا را نداشته باشید، ریجکت می‌شوید. این شرایط عبارت هستند از:

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا یک بار ورود

ویزای توریستی یک بار ورود کانادا به دارندگان این نوع ویزا اجازه می‌دهد که تنها یک بار وارد کشور کانادا شوند. پس از این که صاحب ویزا کانادا را ترک کند برای اینکه بتواند دوباره وارد این کشور شود، باید دوباره ویزای توریستی کانادا درخواست کند. اگر گردشگر بخواهد به کشورهای ایالت متحده آمریکا سفر کند برای ورود دوباره به کشور کانادا نیازی به ویزا نخواهد داشت

ویزای توریستی کانادا مولتی

ویزای توریستی چند بار ورود کانادا، به دارنده این اجازه را می‌دهد که با توجه به مدت زمان پاسپورت متقاضی، به صورت نامحدود به این کشور وارد شود و در هر بار ورود، تا ۶ ماه بدون محدودیت در کانادا اقامت داشته باشند. ویزای توریستی چند بار ورود کانادا، تا یک ماه پیش از اتمام تاریخ پاسپورت، باطل می‌شود.

مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا

قبل از اینکه درخواست خود مبنی بر دریافت ویزای توریستی کانادا را ارائه دهید بهتر است اطلاعاتی کامل در رابطه با مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا را مطالعه کنید. پس از اینکه مطمئن شدید تمام شرایط مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی کانادا را دارید می‌توانید با خیال راحت مراحل زیر را جهت اخذ ویزای توریستی کانادا انجام دهید.

مرحله اول: تعیین نحوه ارائه درخواست اخذ ویزای توریستی کانادا

شما می‌توانید درخواست خود مبنی بر دریافت ویزای توریستی کانادا را به دو روش ارائه دهید:

برای ارائه درخواست کاغذی ویزای توریستی کانادا، شما باید مدارک درخواستی ویزای توریستی کانادا را، به همراه مبلغ آن به یکی از دفاتر وک در کشورهای همسایه ارائه کنید. در ارائه درخواست کاغذی، همزمان با تحویل مدارک، امور انگشت نگاری و عکس برداری خود را نیز انجام می‌دهید.
برای ارائه درخواست دریافت ویزای توریستی کانادا آنلاین به کارت اعتباری و اسکنر یا دوربین برای ایجاد کپی‌های الکترونیکی از اسناد مورد نیاز خواهید داشت و مدارک خود را به صورت آنلاین برای سفارت کانادا ارسال می‌کنید.

مرحله دوم: ساخت حساب کاربری و آپلود مدارک ویزای توریستی کانادا

درمرحله دوم، شما باید در سایت سفارت کانادا به آدرس canada.ca یک حساب کاربری بسازید. پس از ایجاد حساب کاربری، امکان ارسال مدارک درخواستی ویزای توریستی کانادا برای شما میسر خواهد شد.

مرحله سوم: پرداخت هزینه‌های فرآیند دریافت ویزای توریستی کانادا

پس از آپلود مدارک درخواستی ویزای توریستی کانادا، شما باید هزینه‌های مربوط به بررسی مدارک و همچنین انگشت نگاری خود را پرداخت کنید.

مرحله چهارم: مراجعه به مراکز درخواست ویزای توریستی کانادا

پس از پرداخت هزینه‌های انگشت نگاری و عکسبرداری، شما تا ۳۰ روز وقت دارید به یکی از دفاتر انگشت نگاری کانادا مراجعه کنید.

مرحله پنجم: پیکاپ پاسپورت ویزای توریستی کانادا

پس از انگشت نگاری، در صورتی که ویزای توریستی کانادا برای شما صادر شود، باید پاسپورت خود را به یکی از دفاتر وک پیکاپ کنید و در مدت زمان بین ۳ تا ۵ روز، ویزای شما در پاسپورتتان الصاق می‌شود.

مدارک ویزای توریستی کانادا

هزینه ویزای مولتی کانادا

هزینه ویزای کانادا در آسان سفر  250 دلار آمریکا می‌باشد. این مبلغ برای پرداخت هزینه‌های بررسی مدارک و انگشت نگاری دریافت می‌شود.

سوالات متدوال ویزای کانادا

مشاوره رایگان اقامت کانادا خانم آیدا سلطانیه

اخذ ویزای کانادا شرایط خاصی را نیاز دارد که باید به این موارد توجه داشته باشید. از مهم ترین شرایطی که برای ویزای کانادا باید داشته باشیم این است که حتما سابقه سفر قابل قبولی داشته باشیم و دلیل هایی را برای برگشت به کشور به سفارت ارائه کنیم.

اخذ ویزای کانادا نیاز به هزینه های نامتعارف ندارد. کافی است به خوبی تحقیق کنید و مشاوره های صحیح از اسان سفر بگیرد تا با کمترین هزینه اقدام به اخذ ویزا بنمایید.

فراموش نکنید که ویزای تضمینی وجود ندارد و دعوتنامه نمیتواند به تنهایی جواب ویزای شما را مثبت کند زیرا حتی بدون دعوتنامه هم میتوان ویزای کانادا گرفت. اما اگر دعوتنامه معتبر داشته باشید شانس بیشتری برای مثبت شدن روند پرونده خود دارید.

اگر می خواهدید بدانید که ویزای کانادا چقدر طول میکشه، طبق تجربه در صورتی که مدارک شما تکمیل باشد از زمان درخواست و شروع پرونده تا درج ویزا در پاسپورت حدود دو ماه زمان خواهد برد.

برای پیگیری جواب ویزا باید پس از انجام انگشتنگاری در دفاتر وک، اکانت و یا ایمیل خود را روزانه بررسی کنیم زیرا جواب ویزا فقط از این طریق قابل مشاهده می باشد.

دقت داشته باشید که از بین کلیه مدارک و شرایط درخواست ویزا داشتن سابقه سفر معتبر به همراه مدارک شغلی و دعوتنامه اعتبار بیشتری به پرونده شما داده می شود.

اگر قصد دارید برای مدت 5 تا ده سال از سفر به کانادا محروم شوید از مدارک جعلی و ساختگی استفاده کنید. لطفا سفارت کانادا را زیادی ساده در نظر نگیرید زیرا به راحتی مدارک جعلی شما شناسایی شده و علاوه بر ریجکتی و سوخت هزینه 5 الی 10 سال از ورود به کانادا بلاک می شوید.