فرانسه

فرانسه یکی از بهترین و زیباترین کشورهای اروپایی است که سالانه میلیونها بازدیدکننده و گردشگر به این کشور سفر میکنند. پاریس، پایتخت فرانسه، یکی از مراکز برجسته مد و پوشاک، فرهنگ و هنر است.

انواع ویزای فرانسه

بسته به اهداف شما برای سفر به فرانسه، انواع مختلفی از ویزای این کشور وجود دارد. اینکه شما برای مقاصد توریستی، تحصیلی و یا کاری به فرانسه سفر میکنید، باید نوع مشخص شدهای از ویزای فرانسه را درخواست دهید. انواع ویزای فرانسه عبارتند از:

۱ .ویزای تحصیلی فرانسه

برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه، شما باید بیشتر از ۱۸ سال سن داشته باشید. همچنین باید دوره آموزشی و یا مطالعاتی خود را از قبل انتخاب کرده و نامه پذیرش از یک موسسه آموزش عالی ارائه کنید. مراحل ویزای دانشجویی فرانسه به صورت آنلاین انجام میشود.

۲ .ویزای توریستی فرانسه

برای اخذ ویزای توریستی فرانسه، شما باید وقت سفارت تعیین کنید. شما هیچ مصاحبهای با افسران ویزای این کشور نخواهید داشت و فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به سفارت فرانسه مراجعه کنید. برای ویزای توریستی فرانسه، باید بین ۱ تا ۳ ماه قبل از تاریخ سفر اقدام کنید. جواب ویزای فرانسه توریستی، ۲۱ روز کاری بعد به شما اعلام میشود.

۳ .ویزای کاری فرانسه

ویزای کاری فرانسه، با توجه به مدت زمان، به دو دسته بیشتر از ۹۰ روز (بلند مدت) و کمتر از ۹۰ روز (کوتاه مدت) دسته بندی میشود. برای گرفتن ویزای کاری فرانسه، شما باید از یک کارفرما، شرکت و یا موسسه دعوت نامه ارائه کنید و در صورتی که دعوت نامه نداشته باشید، ویزای کاری به شما اعطا نمیشود.

هزینه ویزای فرانسه

قیمت ویزای فرانسه در گروه مسافرتی اسان سفر یورو۱۰۰ میباشد. اما این تمام هزینه نیست. شما با توجه به نوع ویزای درخواستیتان، هزینهای را نیز باید در سفارت فرانسه پرداخت کنید. به طور مثال، در صورتی که متقاضی ویزای توریستی فرانسه هستید، مبلغ ۸۰ یورو به همراه %۹ درصد مالیات نیز باید به سفارت فرانسه پرداخت کنید.

مدارک ویزای فرانسه

همانطور که گفته شد، شما هیچ مصاحبهای با افسران ویزای فرانسه ندارید و فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به سفارت این کشور مراجعه میکنید و این مدارک مورد نیاز ویزای فرانسه است که نقش مهمی در اعطا و یا عدم اعطای ویزا به شما را دارد.

مدارک مورد نیاز ویزای فرانسه عبارتند از:

ارزیابی رایگان

همین امروز بصورت رایگان وضعیت خود را ارزیابی کنید تا مشاوره دریافت کنید

مشاوره رایگان

ساعت مشاوره را رزرو و با کارشناسان ما مشاوره رایگان داشته باشید

پارکینگ رایگان

بدون نگرانی از پارکینگ وسیله نقلیه خود،‌ گروه آسان سفر برای شما پارکینگ رزرو می کنند

ریجکت ویزای فرانسه

ریجکت ویزای فرانسه، مثل تمامی ویزاهای کشورهای عضو شینگن به چند دلیل اتفاق میافتد از رایجترین دلایل رد شدن ویزای فرانسه برای متقاضیان میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

ویزای فرانسه با دعوت نامه

دعوتنامه برای ویزای فرانسه، میتواند از سوی بستگان درجه یک، دوست، آشنا و حتی یک شرکت و یا موسسه باشد اما دعوت نامه از سوی بستگان درجه یک از اعتبار بیشتری برخوردار است. در صورتی که برای ویزای فرانسه دعوتنامه ارائه میکنید، این نکته را باید بدانید که دعوتنامه کسری مدارک شما را پوشش نمیدهد و باید کلیه مدارک ویزای فرانسه (حتی ویزای شینگن قبلی) را داشته باشید.

سوالات متداول اقامت فرانسه

عکس باید جدید باشد و با چهره واقعی فرد متقاضی مطابقت داشته باشد. طول قطع عکس بیومتریک 45 میلی متر در ۳5

میلی متر است و اندازه چهره فرد متقاضی میبایست بین ۳۲ تا ۳6 میلی متر از چانه تا پیشانی باشد.

اگر برای مثال برای دو هدف کاری و توریستی بخواهید به این کشور سفر کنید، فقط مدارکی که به سفارت ارائه میدهید دارای اهمیت هستنند که متناسب با نیاز فرد متقاضی است مانند دعوت نامه و یا گواهی کارفرما و … .

مدت زمانی که طول میکشد به موارد و فاکتورهایی مانند ملیت فرد، هدف از سفر و درخواست ویزا و شرایط سفارت بستگی دارد.

مشاوره رایگان اقامت فرانسه با خانم آیدا سلطان